Strategia Trend Follower

no avatar
Tomasz19790
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: piątek 07 mar 2014, 15:36
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 08 lip 2014, 21:00

Apacze? ale prawdziwych już nie ma. :facep:

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

środa 09 lip 2014, 06:14

Nazare931 pisze:Znacie kogoś kto z sukcesem scalpuje długoterminowo?
Są tacy - na forum był to np. Microbi. MrYogi również dawał radę. Natomiast nie ulega wątplwiości, że im mniejszy okres czasu wybieramy, tym mniejsze są nasze szanse.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Smartek
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 15 lip 2014, 10:57

Re: Strategia Trend Follower

środa 16 lip 2014, 12:28

Witam, jest to mój pierwszy post na forum, więc wypada się przywitać :-).
Cieszę się, że tu trafiłem, Wasza pomoc i zaangażowanie administratorów jest godne pochwały.

Od paru dni wertuję forum, ale tylko pod kątem Opcji Binarnych, gdyż tylko one mnie interesują.
Przeczytałem wszystkie artykuły na portalu i podstawy typu "świece japońskie" - z chęcią dowiedziałbym się czegoś więcej o podstawowych parametrach i wskaźnikach, czy jest gdzieś ich szczegółowy opis po polsku? Byłbym wdzięczny. Po prostu kierując się jedynie wytycznymi dotączycmi opisu strategii czuję się jakbym grał na oślep, tym bardziej, że od wczoraj gram na wersji demo w marketsworld i póki co jestem mocno do tyłu z wirtualnym budżetem, a nie ukrywam, że za parę tygodni chciałbym wystartować z normalnym kontem i ryzykować z niewielkimi kwotami (parę procent od całego depozytu).
Zaznajomiłem się również dokładnie z każdym postem w tym temacie, ale w dalszym ciągu nie wiem wszystkiego.

W związku z tym załączam zrzut ekranu z ponumerowanymi strzałkami, które mnie interesują i kilka pytań.

Interwał pięciu minut.
Strzałka nr 1 - kurs poszedł w górę, ale z tego co wyczytałem w takich przypadkach nie warto ryzykować z powodu bliskości linii oporu? Czy dobrze myślę?
Strzałka nr 2 - tutaj chyba totalnie nietrafiony sygnał, czy jest cokolwiek, co wskazywało na to, że trend pójdzie jednak w kierunku przeciwnym niż wskazanie strzałki? Czy to, że tak się stało było spowodowane tym, że dopiero co przekroczył linię wsparcia?
Strzałka nr 3 - blisko "piviot level", więc wydawałoby się, że to bezpieczne, jednak czterdzieści minut później kurs był wyższy (nieznacznie, bo o 0,004, ale jednak). I ponownie - czy były jakieś wskazania, że tak się podzieje?
Strzałka nr 4 - tutaj bardzo podobno sytuacja i wydawałoby się, że to kolejny pewniak i tak też było :-).
Strzałka nr 5 - sytuacja podobna do sytuacji przy strzałce nr 1, trend blisko linii wsparcia i grać nie warto, ALE tym razem 40 minut później kurs był mniejszy, więc sygnał byłby trafiony.

Moje kolejne pytanie, czy w przypadkach nr 2, 3 (wydawałoby się pewnych) jeżeli nie we wskaźnikach to czy jakichkolwiek wydarzeniach na świecie były przesłanki o tym, że tak się stanie? Jeśli tak, to gdzie mogę to sprawdzać? :-)

Na jakiej podstawie wyznaczane są linie wsparcia i oporu i dlaczego są nr 1, 2, kiedy mogę mieć pewność, że po ich przekroczeniu nie nastąpi korekta?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

środa 16 lip 2014, 13:42

Witaj

Parę tygodni to za krótko, chyba że mówisz o małych kwotach - wtedy oczywiście straty można potraktować jako naukę. Kilka procent ryzyka na transakcję to normalne co robią zawodowi gracze. 3-5% to absolutne maksimum, zwykle ryzyko nie przekracza 1% w przypadku większych kwot.

Jeśli chodzi o wskaźniki i ich opisy to zależy o co chodzi. W dziale Akademia Forex jest bardzo dużo wiedzy. W strefie eLearn dostępne są darmowe filmy szkoleniowe, e-book etc.

http://learn.comparic.pl/

Co do pytań

Strzałka nr 1 - kurs poszedł w górę, ale z tego co wyczytałem w takich przypadkach nie warto ryzykować z powodu bliskości linii oporu? Czy dobrze myślę?

Tak


Strzałka nr 2 - tutaj chyba totalnie nietrafiony sygnał, czy jest cokolwiek, co wskazywało na to, że trend pójdzie jednak w kierunku przeciwnym niż wskazanie strzałki? Czy to, że tak się stało było spowodowane tym, że dopiero co przekroczył linię wsparcia?

Tutaj można dopatrywać się prawidłowego sygnału. Na historii widać, że cena poszła w drugą stronę, jednak grając tego nie widać ;)
Jest jedno wielkie, ale - sygnały 1 i 2 są ciemną nocą, a wtedy się nie gra. Jest mniejsza płynność etc. a na platformach Opcji Binarnych niekorzystne zwroty. Tych transakcji by nie było.

Strzałka nr 3 - blisko "piviot level", więc wydawałoby się, że to bezpieczne, jednak czterdzieści minut później kurs był wyższy (nieznacznie, bo o 0,004, ale jednak). I ponownie - czy były jakieś wskazania, że tak się podzieje?

Nie. Nigdy nie będzie 100% skuteczności.

Strzałka nr 4 - tutaj bardzo podobno sytuacja i wydawałoby się, że to kolejny pewniak i tak też było :-).

To noc, dodatkowo dane z Australii. W okolicach danych grać się nie powinno. Generalnie tak jak pisałem najlepiej grać od 8-9 do około 16-17 max.


Strzałka nr 5 - sytuacja podobna do sytuacji przy strzałce nr 1, trend blisko linii wsparcia i grać nie warto, ALE tym razem 40 minut później kurs był mniejszy, więc sygnał byłby trafiony.

Moje kolejne pytanie, czy w przypadkach nr 2, 3 (wydawałoby się pewnych) jeżeli nie we wskaźnikach to czy jakichkolwiek wydarzeniach na świecie były przesłanki o tym, że tak się stanie? Jeśli tak, to gdzie mogę to sprawdzać? :-)

Tak jak pisałem - ciemna noc ;)

Na jakiej podstawie wyznaczane są linie wsparcia i oporu i dlaczego są nr 1, 2, kiedy mogę mieć pewność, że po ich przekroczeniu nie nastąpi korekta?

Tutaj akurat wskaźnik jest z Pivotów - zachęcam do zapoznania się ze szkoleniem Marcina Nowogórskiego dotyczącego właśnie pivotów: http://www.xm.com/pl/webinars Tutaj można zapisać się na wybrane szkolenia. Oczywiście są one za darmo.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Smartek
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 15 lip 2014, 10:57

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 17 lip 2014, 06:25

Dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Nie chcę być natarczywy, ale mam kolejne - być może durne - pytania.

1. Wiem już, że należy grać w godzinach 8-17. W dalszym jednak ciągu będę drążył temat wiadomości i wydarzeń na świecie. Na jakich stronach mogę śledzić wydarzenia i w jaki sposób wyodrębniać te, które będą miały największy (lub jakikolwiek) wpływ na kurs, który może się diametralnie zmienić o danej godzinie? Nie wiem dlaczego, ale na którejś ze stron widocznie wyczytałem, że jest to bardzo istotne i widocznie musiało mi to utkwić, więc marudzę :conf:.

1a. Na marketsworld mam aktualnie godzinę systemu dokładnie taką, jak jest u nas aktualnie (GMT+1?), czyli 7:14. W MT4 mam cały czas dwie godziny wstecz, aktualnie więc 5:14.
Który "czas" jest właściwy i prawdziwy?

2. W jakimś artykule przeczytałem strategię mówiącą o tym, żeby kierować się podsumowaniem analizy technicznej dostępnej tutaj:
http://pl.investing.com/technical/podsu ... techniczne i wybierać parę walutową, przy której widnieją co najmniej trzy napisy: "Neutralny" i wejść w pozycję w momencie: http://pl.investing.com/economic-calendar/, gdy pomiędzy dwiema różnymi wiadomościami jest największy odstęp czasu, nazwane to było bodajże "metodą tunelu". Czy ktoś o niej słyszał i jest coś w stanie o niej napisać? :wtf:

Chwilowo wracam do pracy, jestem ciekaw odpowiedzi, więc będę zniecierpliwiony zaglądał :poser:.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 17 lip 2014, 07:25

1. Wiem już, że należy grać w godzinach 8-17. W dalszym jednak ciągu będę drążył temat wiadomości i wydarzeń na świecie. Na jakich stronach mogę śledzić wydarzenia i w jaki sposób wyodrębniać te, które będą miały największy (lub jakikolwiek) wpływ na kurs, który może się diametralnie zmienić o danej godzinie? Nie wiem dlaczego, ale na którejś ze stron widocznie wyczytałem, że jest to bardzo istotne i widocznie musiało mi to utkwić, więc marudzę :conf:.

http://www.forexfactory.com/
http://comparic.pl/kalendarz/kalendarz- ... onomiczny/

1a. Na marketsworld mam aktualnie godzinę systemu dokładnie taką, jak jest u nas aktualnie (GMT+1?), czyli 7:14. W MT4 mam cały czas dwie godziny wstecz, aktualnie więc 5:14.
Który "czas" jest właściwy i prawdziwy?

Nie ma właściwego i prawdziwego ;) To w sumie detal czy pokazuje godzinę z Londynu, Warszawy, Honolulu czy Nowego Yorku. Istotne to może być jedynie przy grze na świece dzienne i 4-godzinne, ale to inna historia.

2. W jakimś artykule przeczytałem strategię mówiącą o tym, żeby kierować się podsumowaniem analizy technicznej dostępnej tutaj:
http://pl.investing.com/technical/podsu ... techniczne i wybierać parę walutową, przy której widnieją co najmniej trzy napisy: "Neutralny" i wejść w pozycję w momencie: http://pl.investing.com/economic-calendar/, gdy pomiędzy dwiema różnymi wiadomościami jest największy odstęp czasu, nazwane to było bodajże "metodą tunelu". Czy ktoś o niej słyszał i jest coś w stanie o niej napisać? :wtf:


eee nie wiem kto to wymyślił, ale to o czym mówisz to nic innego jak wybieranie waluty w trendzie bocznym (neutralnym) z dala od danych (które mogą ruszyć rynkiem). Wszystko ok, tylko że w takim wypadku działać będą systemy do grania w konsolidacjach. I jeśli taki masz (np. odbijanie od wsparcia i oporu - opisywałem w jednym wątku), to rzeczywiście taki wybór będzie słuszny. Do gry systemem "trendowym" już nie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Smartek
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 15 lip 2014, 10:57

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 17 lip 2014, 07:30

Czyli logicznie rzecz biorąc muszą się zbiec rzeczy przeze mnie opisywane, tj. 3 wskaźniki neutralne oraz brak wydarzeń = brak zmian na rynku i np. kilka(naście?) kolejnych zamkniętych świec tuż po korekcie przy wsparciu lub oparciu?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 17 lip 2014, 07:36

Nie bardzo wiem o co chodzi z tymi świecami.

Jeśli masz neutralny trend (czyli boczny) to cena porusza się w jakimś zakresie - między górnym ograniczeniem - oporem, a dolnym - wsparciem.

Gra wtedy polega na graniu opcji CALL na wsparciu, i PUT na oporze.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Smartek
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 15 lip 2014, 10:57

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 17 lip 2014, 08:14

Już rozumiem, na myśli miałem to samo, ale z racji tego, że jeszcze nie operuję odpowiednio pojęciami, nie potrafiłem tego w ten sposób opisać, żeby było to dla Ciebie zrozumiałe !ops!.
Dziękuję za wyjaśnienia :gj:, koniec schodzenia z tematu, kolejne moje posty będą dotyczyły ewentualnych pytań związanych ze strategią TF.

A póki co cały czas "męczę" demo na marketsworld kierując się wytycznymi i cały czas udoskonalając technikę grania i dostrzegając różne należności. Jeszcze tylko wspomnę - strzeliłem babola z tymi pytaniami o strzałki z sygnałami w nocy we wczorajszym poście, po prostu przewinąłem wstecz wykres w MT chcąc przeanalizować wcześniejsze sygnały i opierając się na zebranej wiedzy spróbować rozgryźć dlaczego tak, a nie inaczej, totalnie nie zwracając uwagi na istotne przecież godziny grania, a wyraźnie zaznaczałeś, żeby nie grać wieczorami i w nocy !Tak!.

Ciekaw jestem jaką skuteczność można osiągnąć przy kierowaniu się sygnałami i możliwie najlepszymi odczytami za każdym razem oraz nieryzykowaniu przy wątpliwych momentach?

Tak narzekałem, a ostatnie dziesięć transakcji, 7 trafionych, 1 remis i 2 błędne !Brwoo!.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

czwartek 17 lip 2014, 09:12

Gratulacje, ale pamietaj że rynki są zmienne i wyniki się mogą zmieniać.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
mpakulski
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 22 lip 2014, 10:57

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 22 lip 2014, 11:43

Konto demo do testowania strategii: http://www.binaryoptionsdemo.com Niestety tylko na 2 tygodnie, ale to chyba wystarczający czas, by sprawdzić siebie i strategię.

no avatar
Smartek
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 15 lip 2014, 10:57

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 22 lip 2014, 13:22

Niestety u brokera TopOption nie da się ustawiać wygaśnięcia pozycji na +5 minut, a nawet na 10, rzadko kiedy da się na 15, zazwyczaj aż 30 minut do przodu, a jak wiadomo - sporo strategii opiera się na pięciominutowych wejściach.

Który broker ma taką możliwość? Może ExBino?

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 22 lip 2014, 20:26

TopOption to największe g***o jakie istnieje na rynku.
Nie dość, że zwalają połowę przekrętów na zamulanie strony to jeszcze ewidentnie wywalają kłamliwe komunikaty, żeby uniemożliwić otwieranie pozycji na punktach S/R.

no avatar
dolareuropln
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 11:45

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 26 sie 2014, 17:42

Witam Wszystkich :)

Od pewnego czasu interesuję się opcjami (bardzo krótko co prawda :) i natrafiłem na tę strategię. Niestety mam problem z wprowadzeniem jej w życie a dokładniej z instalacją współczynników. Po instalacji meta tradera nie posiadam zapisanego w instrukcji układu folderów.
Bez tytułu.jpg
Gdy trochę pokombinowałem by w jakiś sposób odpalić Tę strategię otrzmałem poniższy efekt
1.jpg
Niestety różni się on od tego, który powinienem otrzymać i nie mam pojęcia w jaki sposób mógłbym dość do właściwego efektu. Czy ktoś z Was może mi pomóc?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Binary24
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 12:55
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 26 sie 2014, 18:44

Może być to stały błąd ze zmianą folderu, który miał miejsce po którejś aktualizacji MetaTradera.

Spróbuj wkleić wskaźniki do miejsca, które wiedzie przez folder o "dziwnej" nazwie. U mnie wygląda to tak:

Spróbuj tutaj:
C:\Users\(twoja nazwa konta)\AppData\Roaming\MetaQuotes\Terminal\A6983B8F71B39631F5781E7AC1C74D3D\templates

C:\Users\(twoja nazwa konta)\AppData\Roaming\MetaQuotes\Terminal\A6983B8F71B39631F5781E7AC1C74D3D\MQL4\Indicators

U każdego nazwa tego folderu się trochę różni literkami i cyferkami ale spróbuj pokombinować.

Jeśli nie możesz znaleźć tego folderu, to polecam rozwiązanie następujące. Wejdź w MetaTradera, następnie -> Szablony -> Zapisz Szablon i z paska na górze kopiuj adres docelowy. To będzie adres gdzie należy wklejać szablony. Żeby znaleźć folder MQL4 cofnij się raz wyżej.
Największe forum o opcjach binarnych.

no avatar
dolareuropln
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 11:45

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 26 sie 2014, 20:56

Oooo dzięki :) teraz wszystko działa.

no avatar
sajmon
Stały Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 04 mar 2014, 11:26

Re: Strategia Trend Follower

niedziela 07 wrz 2014, 11:30

Gdzie znajdę wskaźniki które mam wrzucić do MT4 do strategi TF bo przejrzałem forum nie mogę znaleźć.

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Strategia Trend Follower

poniedziałek 08 wrz 2014, 16:15

W pierwszym poście tego wątku między innymi :)

sajmon pisze:Gdzie znajdę wskaźniki które mam wrzucić do MT4 do strategi TF bo przejrzałem forum nie mogę znaleźć.

no avatar
jordipl
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2014, 08:14

Re: Strategia Trend Follower

piątek 12 wrz 2014, 09:27

Witam,
przepraszam, że tak od razu z bomby ale mam pytanie techniczne, czy ktoś dysponuje może tytułową strategia na MT5? MT4 niestety mi nie działa sporo z tym walczyłem, ale niestety poległem. Udało mi się znaleźć konwerter pliku mq4 na mq5, ale z resztą mam problem.

Pozdrawiam

no avatar
Coristo
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 20 sty 2015, 08:58

Re: Strategia Trend Follower

wtorek 20 sty 2015, 09:31

Cześć,

mam ten sam problem co kolega dolareuropln. W moim przypadku pliki są wrzucone prawidłowo, a wykres nadal nie jest taki jak byś powinien. Wie ktoś może jak to rozwiązać?

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości