Dziennik Nerona

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Neron
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 08:47

Dziennik Nerona

niedziela 01 wrz 2013, 22:05

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że opcje binarne to dla mnie nowość, niemniej przeczytałem wszystko co było dostępne na forum jak i stronie na temat opcji binarnych. Trochę informacji znalazłem także w necie. Wszystko sprowadza się do odpowiedniego planu, strategii, panowania nad emocjami jak i zarządzania naszymi środkami. Samo zawieranie opcji nie jest trudne, nawet kreator opcji nie jest wyjątkiem.

Do rzeczy:
Dziennik zakładam z nadzieją analizy własnych decyzji i chęci uzyskania od was pomocy/korekt/nakierowania !Brwoo!

Co do tej pory zrobiłem jeśli chodzi o przygodę z opcjami binarnymi ?
-Jak już wyżej wspomniałem zaznajomiłem się z materiałami na stronce jak i na forum, w tym z "One Touch Strategy"(zapisałem się na newsletter).
-Założyłem konto demo na fxsalt i pobrałem Meta Trader 4, do tego paczkę z "Comparic Trend Follower"(korzystałem z poradnika ze stronki) Instalacja i cała reszta poszła bez problemów.

Co mam w planach ?
-Chciałbym opanować wystarczająco dobrze Meta Trader 4, zapoznać się w praktyce z "Comparic Trend Follower" i nadal czytać, obserwować, prowadzić dziennik, :joy:
-Zdobyć nieco doświadczenia i obycia korzystając z konta demo

Daję sobie tydzień na dalszą naukę i grę na demie. Później chciałbym otworzyć rachunek rzeczywisty na topoption, głównie ze względu na niski koszt zawarcia opcji, stosunkowo mały pierwszy depozyt, stopę zwrotu w przypadku opcji PUT/CALL, jak i opinię o tej platformie. To tak tytułem dalszych planów.

Będę się starał prowadzić dziennik tak dobrze jak umiem ale jakieś głębsze analizy czy konstruktywna dyskusja raczej nie wchodzą w grę biorąc pod uwagę moją wiedzę :aaaa:
Oczywiście liczę na waszą pomoc bo to jednak doświadczenie jest najlepszym nauczycielem !Tak!

Edytka:
Chciałbym dodać, że typuję wyniki sportowe i grywam w pokera, tak że jeśli chodzi o te emocje to "pierwsza krew" jest już za mną :wink:

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Dziennik Nerona

niedziela 01 wrz 2013, 23:40

Powodzenia w takim razie :)

Planujesz się również wspomagać autochartistem ? ( http://comparic.pl/listing-category/opc ... ochartist/ )

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik Nerona

poniedziałek 02 wrz 2013, 05:37

Powodzenia, natomiast radziłbym troszkę dłużej zapoznać się ze wszystkim.

Nawet po założeniu konta real, poprosić o demi i pograć na demo nie ryzykując swoich środków.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Neron
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 08:47

Re: Dziennik Nerona

poniedziałek 02 wrz 2013, 08:26

Damsx6 pisze:Powodzenia w takim razie :)

Planujesz się również wspomagać autochartistem ? ( http://comparic.pl/listing-category/opc ... ochartist/ )
Wszystkiego trzeba spróbować moim zdaniem. Najpierw na demie, potem na rachunku rzeczywistym, tak że zamierzam się wspomóc :wink:
Ja również życzę powodzenia. Chętnie poczytałbym coś z twojego doświadczenia, jakieś wnioski albo co udało ci się zaobserwować, cokolwiek.
Im nas więcej tym szybciej można dojść do jakichś wniosków lub uzyskać pomoc. Na początku takie dzienniki raczej nie będą zachęcały do czytania ale każdy kiedyś zaczynał :poser:

Awatar użytkownika
Neron
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 08:47

Re: Dziennik Nerona

poniedziałek 02 wrz 2013, 08:33

Akhh pisze:Powodzenia, natomiast radziłbym troszkę dłużej zapoznać się ze wszystkim.

Nawet po założeniu konta real, poprosić o demi i pograć na demo nie ryzykując swoich środków.
Co do konta demo to taki mam zamiar :wink: Z drugiej strony nic tak nie uczy jak konkretne doświadczenie. Emocje i zachowanie na demo silą rzeczy będą różne od działań na rzeczywistym rachunku. Jeśli już zdecyduje się wpłacić PLN-y do brokera to z pełną świadomością, że mogę wszystko stracić. Najwyżej nauka mnie wyniesie te 3-4 stówki :aaaa:

Dzisiaj zapewne będę miał mało czasu ale postaram się ogarnąć mt4(po polsku jest więc będzie łatwiej) i rozszyfrować z waszą pomocą te kolorowe linie, białe strzałki, ewentualne sygnały itd.

Awatar użytkownika
Neron
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 08:47

Re: Dziennik Nerona

poniedziałek 02 wrz 2013, 10:02

Tych szablonów i wskaźników jest cała masa ale zapewne nie były one robione pod opcje binarne. Ja chciałbym skupić się na Trend Follower.
Gdyby ktoś znalazł chwilkę to prosiłbym o wyjaśnienie przykładowego wykresu.

Obrazek

Może dla innych te kolory i linie to oczywista oczywistość ale nie dla mnie. Może ktoś mógłby zaproponować jakąś książkę, gdzie opisane są z grubsza podstawy różnych wykresów bo jest ich na prawdę sporo i gdybym chciał zamieszczać tu wszystkie wskaźniki i szablony to było by to co najmniej niepoważne myślę.

Dodam, że chciałbym skupić się tylko i wyłącznie na parach walutowych, konkretnie na EURUSD.

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Dziennik Nerona

poniedziałek 02 wrz 2013, 11:45

Neron,

Polecam się zapoznać z tym artykułem : http://codebase.mql4.com/4006. Co prawda nie wiem czy wszystkie punkty, które zaznaczyłeś są tam opisane, ale na pewno większość :D Dodatkowo autor podaje kilka przydatnych wskazówek :)
Jeżeli chodzi o moje doświadczenie to jest niewiele większe od Twojego Neron. Założyłem konto na TopOption około 2-3 tygodnie temu i muszę przyznać, że póki co jestem do przodu :) Początkowo opierałem się tylko na autochartiscie i własnej intuicji, bo strategia do TF była w przygotowaniu. Podobnie jak Ty również założyłem sobie że mogę przeznaczyć te 350 zł minimalnego depozytu na "naukę" :D Oczywiście zanim założyłem rachunek rzeczywisty to parę tygodni grałem "na sucho" testując różne strategie aż w końcu do znalezienia "w miarę" pewnej.



P.S Akhh, czy podawanie linków z innych stron niż Comparic jest sankcjonowane ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 wrz 2013, 11:59 przez Damsx6, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Neron
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 08:47

Re: Dziennik Nerona

poniedziałek 02 wrz 2013, 11:58

Dzięki bardzo, opis zapowiada się ciekawie. Pora na lekturę :joy:

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Dziennik Nerona

poniedziałek 02 wrz 2013, 13:07

Damsx: odnośniki reklamujące, zarobkowe oraz spam należy zamieszczać w dziale "Komercyjnie". Całą resztę wrzucaj bez obaw, linki do nawigatora także. Forum jest dla ludzi -szanujmy się wzajemnie i cieszmy się swobodą dbając o porządek oraz swobodę innych.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik Nerona

poniedziałek 02 wrz 2013, 15:13

Neron większość z tych rzeczy opisałem w pierwszej części, reszta powinna być w opisie systemu podanym przez Marcina.
Jeśli coś będzie dalej nie jasne to pytaj.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Neron
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 08:47

Re: Dziennik Nerona

poniedziałek 02 wrz 2013, 17:38

Akhh pisze:Neron większość z tych rzeczy opisałem w pierwszej części, reszta powinna być w opisie systemu podanym przez Marcina.
Jeśli coś będzie dalej nie jasne to pytaj.
Zgadza się, po przeczytaniu pierwszej części i artykułu z linku kolegi Marcina uzyskałem odpowiedzi na moje pytania.
Czasem mam tak, że najpierw pytam, potem szukam - wybaczcie !pukpuk!

Jeśli ktoś miałby jakieś profity z mojej rejestracji pod nim na topoption to zapraszam. Dla czego ta platforma ? Patrz pierwszy post.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik Nerona

poniedziałek 02 wrz 2013, 17:52

Neron pisze:
Akhh pisze:Neron większość z tych rzeczy opisałem w pierwszej części, reszta powinna być w opisie systemu podanym przez Marcina.
Jeśli coś będzie dalej nie jasne to pytaj.
Zgadza się, po przeczytaniu pierwszej części i artykułu z linku kolegi Marcina uzyskałem odpowiedzi na moje pytania.
Czasem mam tak, że najpierw pytam, potem szukam - wybaczcie !pukpuk!

Jeśli ktoś miałby jakieś profity z mojej rejestracji pod nim na topoption to zapraszam. Dla czego ta platforma ? Patrz pierwszy post.
Rejestruj się z forum:
viewtopic.php?f=83&t=2083
albo z Comparic:
http://comparic.pl/opcje-binarne-brokerzy/topoption/

Im więcej rejestracji tym silniejsza pozycja do negocjacji z ewentualnymi nieścisłościami, bonusami, eventami etc.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Neron
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 08:47

Re: Dziennik Nerona

wtorek 03 wrz 2013, 19:39

Konto na topoption otworzone, zasilone(600zł) i gotowe do działania.
Jutro lub pojutrze zacznę coś działać, oczywiście posiłkując się w każdy możliwy sposób :happy:
Optymistycznie do tego podchodzę ale z doświadczenia(życiowego ?) wiem, że życie potrafi sprowadzić do parteru bardzo szybko.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Dziennik Nerona

środa 04 wrz 2013, 05:30

Neron pisze:Konto na topoption otworzone, zasilone(600zł) i gotowe do działania.
Jutro lub pojutrze zacznę coś działać, oczywiście posiłkując się w każdy możliwy sposób :happy:
Optymistycznie do tego podchodzę ale z doświadczenia(życiowego ?) wiem, że życie potrafi sprowadzić do parteru bardzo szybko.
Zgłoś zapotrzebowanie na demo i działaj na demo jeszcze. Nie ma co się spieszyć.

A jeśli już uprzesz się na real, to nie stawiaj więcej niż 10zł (czyli minimalną stawkę) na jedną transakcję.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Neron
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 08:47

Re: Dziennik Nerona

środa 04 wrz 2013, 10:07

Akhh pisze:
Neron pisze:Konto na topoption otworzone, zasilone(600zł) i gotowe do działania.
Jutro lub pojutrze zacznę coś działać, oczywiście posiłkując się w każdy możliwy sposób :happy:
Optymistycznie do tego podchodzę ale z doświadczenia(życiowego ?) wiem, że życie potrafi sprowadzić do parteru bardzo szybko.
Zgłoś zapotrzebowanie na demo i działaj na demo jeszcze. Nie ma co się spieszyć.

A jeśli już uprzesz się na real, to nie stawiaj więcej niż 10zł (czyli minimalną stawkę) na jedną transakcję.
Mam trochę inne podejście do kont demo i innego tego typu. "Ręką h**a nie oszukasz" jak to mawiał mój dobry znajomy.
Oczywiście, że będę grał za minimalne stawki dopóki nie powiększę znacząco depozytu. Poza tym przed rozpoczęciem akcji mam zamiar zapoznać się dokładnie z serią filmików, do których link zamieścił jeden z użytkowników innego forum. Zapodaję LINK
Z tym zejdzie mi trochę, poza tym nigdzie mi się nie spieszy i nie napalam się na "łatwą" kasę, po prostu chcę już złapać nieco praktyki.
Do tego zapewne nie będę zawierał więcej niż 2-3 transakcje dziennie, co daje mi na prawdę sporo czasu na naukę i analizę.
Gdyby już zdarzyło mi się przeturlać cały depozyt to nawet tego nie odczuję, poza tym to daje mi minimum 60 transakcji na "żywo". Myślę, że nawet 600 transakcji na demo nie jest w stanie tego zobrazować.
Może źle myślę ale takie właśnie mam podejście.

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Dziennik Nerona

czwartek 05 wrz 2013, 01:09

Najważniejsze to trzymać się podstawowych założeń :) 3-4 transakcję za nie więcej niż 10zł. O 60s póki co nie myśl - taka moja rada;) Sam gram prawie od miesiąca na TopOption i przyznam szczerze, że może z 5 razy pokusiłem się na kwotę powyżej 10zł :)W tym raz "szarpnąłem się" na opcję ONETOUCH, bo aż głupio było nie obstawić :mrgreen: (ale to że nie pykła to inna sprawa :D)

Powodzenia!

Awatar użytkownika
Neron
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 08:47

Re: Dziennik Nerona

czwartek 05 wrz 2013, 07:40

Co do pola "stawka" to nie ujrzy ono przez długi okres liczby większej niż 10 :bigsmile:
Te opcje 60 sekund, tam chyba żadna strategia nie da rady ale mogę się mylić.

Awatar użytkownika
Batman
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 11:42
Lat na Forex: 0
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Dziennik Nerona

piątek 04 paź 2013, 14:26

:bambam:
Neron co dalej?! Przerwałeś jak u Alfreda Hitchcock'a. Też chcę zacząć i jestem ciekaw jak tam rzeczywistość w stosunku do oczekiwań. :gj:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości