Laksior - dziennik konkursowy

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

sobota 16 lis 2013, 17:50

15-11-2013

Z racji tego, że zginęły gdzieś przyciski do edycji posta, piszę nowy...

2. EUR/JPY
Wykres M5

Obrazek

Z racji tego, że opór na poziomie 134,855 45 minut wcześniej powstrzymał wykres przed dalszymi wzrostami postanowiłem zaczekać na ponowną próbę przebicia oporu.
Niewielkie przebicie miało miejsce 20 minut wstecz od czerwonej strzałki sygnalizującej otwarcie opcji.
Bardzo szybko jednak nastąpił powrót pod linię oporu. Poczekałem jeszcze kilka minut na cofnięcie wykresu w dół i ponowną próbę przebicia wcześniej wspomnianego oporu.
Myślę, że mój tok myślenia był w miarę poprawny i w momencie otwarcia opcji byłem prawie pewien, że wykres będzie kontynuował trend wzrostowy i po dwóch nieudanych próbach na stałe przebije linię oporu.
Screen pokazuje, że tak się niestety nie stało. Wykres podjął trzecią próbę przebicia oporu, która okazała się tylko próbą...
Opcję otworzyłem na 53 minuty - niestety nic nie pomogło.
Opcja przegrana

3. EUR/USD
Wykres M1

Obrazek

Wykres M1 ale zagranie dłuższe. Chyba przez pomyłkę nie przełączyłem na M5.
Obserwując mocne spadki z godziny 11:35 po danych makro czekałem kiedy wykres zacznie wracać do poprzednich kursów.
Zaczęło się około godziny 11:46. Jak widać czekałem jeszcze kilka minut na potwierdzenie uformowania się trendu wzrostowego.
Gdy tak się stało otworzyłem opcję. Czas do wygaśnięcia to 27 minut.
Było gorąco ale trade jak najbardziej na moją korzyść. I dobrze bo zagrałem za 100 $:)
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

wtorek 19 lis 2013, 09:30

19-11-2013

1. AUD/USD
Wykres M1

Obrazek

Nie wiem czemu, ale znów pokusiłem się o granie w nocy. Może dlatego, że przez cały dzień nie miałem czasu usiąść do kompa.
Obiecałem sobie również, że nie będę już grał na opcjach 60s, ale widząc takie okazje aż żal nie tradować:)

Do tego wejścia użyłem oscylatora stochastycznego aby pokazał mi kierunek i siłę trendu.
Zwróciłem również uwagę na średnie kroczące, one także wskazały mi dość mocny trend wzrostowy.
Faktem jest, że w momencie zagrania były ogłaszane dość ważne dane makro w Australii, co jeszcze bardziej utwierdziło mnie w słuszności postawienia na opcję CALL.
Opcja wygrana

2. USD/JPY
Wykres M1

Obrazek

Szybka okazja, szybkie wejście w opcję CALL. Podczepiłem się pod chwilowy silny trend wzrostowy.
Szybka wygrana

3.USD/JPY
Wykres M1

Obrazek

W tym wejściu pomagał mi oscylator stochastyczny oraz Bollinger Bands.
Zauważyłem, że jedna ze świec przecięła górną krzywą Bollingera, a do tego była to świeca spadkowa.
Wiadomo, że zazwyczaj, gdy wykres przebija Bollinger Bands, po chwili wraca na swoje miejsce.
Postanowiłem ten fakt wykorzystać przy otwieraniu opcji.
Opcja oczywiście wygrana.

4. USD/CHF
Wykres M5

Postanowiłem przetestować nową strategię na forum czyli Binary Buzz Kill.

Obrazek

Co prawda w miejscu otwarcia opcji nie wystąpił sygnał jako strzałka, ale postanowiłem spróbować.
- czerwona linia RSI na 100%
- tarzan i DSS w trendzie wzrostowym
- BDFX również wzrostowy
Jak widać opcja przegrana. Mogę sobie teraz jedynie zadawać pytanie czy to strategia jest do kitu, czy ja jestem w gorącej wodzie kąpany...

5. GBP/USD
Wykres M5
Dalsza część testów...

Obrazek

Opcja również nietrafiona mimo spełnionych wszystkich warunków strategii.
Po wystąpieniu sygnału UP otworzyłem opcję CALL, po czym za chwilę wystąpił sygnał Down, ale dla mnie było już za późno.
Opcja otwarta... i przegrana.

Jeśli strategia w pierwszych dwóch strzałach okazała się mało skuteczna, to ja daję sobie z nią spokój.

6. EUR/AUD
Wykres M5

Tutaj posłużyłem się strategią zwaną Rainbow Strategy. Wydaje mi się, że może być dość skuteczna.

Obrazek

Jeśli ktoś jej nie zna to odsyłam do filmiku http://www.youtube.com/watch?v=UUW57rv9f7c
Wydaje mi się, że autor filmu całkiem przystępnie wszystko wytłumaczył. W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać.

Opcja była wygrana przez większość czasu, jednak ostatnie 2 minuty były moim dramatem:)
Opcja miała być zamknięta o godzinie 16.00 naszego czasu. O tej również godzinie miało się odbyć dość ważne wystąpienie odnośnie strefy Euro.
Nie wiem dlaczego na 2 minuty przed wystąpieniem kurs Euro zaczął gwałtownie spadać, może wystąpienie odbyło się chwilę wcześniej...?
W każdym razie opcja przegrana.

7. USD/JPY
Wykres M5

Obrazek

Tutaj bez większych problemów. Warunki strategii spełnione.
Opcja InPlus.

8. EUR/AUD
Wykres M5

Obrazek

Zagranie niestety "na czuja".
Sądziłem, że trend wzrostowy będzie nadal kontynuowany.
Przemawiał za tym brak jakichkolwiek punktów oporu na wstecznym wykresie.
Niestety sytuacja nagle uległa zmianie i opcja zakończyła się niepowodzeniem.

9. USD/CAD
Wykres M5

Obrazek

Zagranie nie do końca zgodne ze strategią Rainbow, ponieważ godziny handlu nie zostały zachowane.
Strategia jest opracowana dla godzin 13.00-17.30 czasu polskiego.
Opcja jednak bardzo pewnie wygrana.

10. AUD/USD
Wykres M5

Obrazek

Zagranie bez żadnej strategii. Poprostu postanowiłem się podczepić pod silny trend spadkowy trwający od 30 minut.
W moim słusznym kroku upewniła mnie średnia krocząca EMA(6), która bardzo stromo poruszała się ku dołowi, zdecydowanie przecinając EMA(26) oraz EMA(14).

Jak widać opcja zakończona sukcesem.
Dodam tylko, że trafiłem na moment, w którym do zakończenia opcji przez brokera było około 5 minut.

11. EUR/USD
Wykres H4

Obrazek

Nie wiem co mnie podkusiło, żeby przetestować moją strategię na dużo wyższym interwale czasowym, ale opłaciło się.
Jedną świecę przed otwarciem opcji nastąpiło cofnięcie do EMA(14) - to był sygnał do otwarcia opcji CALL.
Poczekałem jednak na potwierdzenie. Kiedy kolejna świeca była wzrostowa i nie było szans żeby do zamknięcia się świecy uległo to zmianie, otworzyłem moją opcję.
Wybrałem najbardziej odległy czas jej zamknięcia ponieważ chciałem mieć pewność, że wykres wybije się na tyle daleko, żebym ze spokojną głową czekał na zamknięcie się opcji.
Kolejna opcja wygrana.

Myślę, że na dzisiaj wystarczy tradowania:)
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

piątek 22 lis 2013, 00:15

20-11-2013

1. USD/CAD
Wykres M5

Obrazek

Dalsze testy strategii Rainbow. Warunki strategii spełnione ale opcja niestety przegrana.

2. USD/CAD
Wykres M5

Obrazek

Kolejne zagranie na tej samej parze kilka minut po pierwszym wejściu.
Opcja również przegrana.

Koniec tradów na ten dzień...
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

piątek 22 lis 2013, 00:22

21-11-2013

1. USD/CHF
Wykres M5

Obrazek

Powrót do strategii Binary Buzz Kill
Patrząc na wykres wsteczny zauważyłem, że nawet gdy nie są spełnione niektóre warunki przy wystąpieniu sygnału, to i tak większość opcji jest wygranych.

Postanowiłem więc zagrywać na każdym sygnale, chyba że naprawdę drastycznie wskaźniki odstają od kierunku sygnału.

W tym zagraniu wydawało się, że wszystko wskazuje na spadki, więc otworzyłem opcję PUT z około godzinnym czasem zamknięcia.
Jak widać to sie opłaciło i mamy opcję wygraną.

2. AUD/USD
Wykres M5

Obrazek

Zagranie nie do końca prawidłowe ponieważ wskaźnik DSS wykazywał wzrosty.
Opcja otwarta z czasem zamknięcia na około godzinę - wygrana.

Jutro kolejny dzień testów Binary Buzz Kill
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

piątek 22 lis 2013, 10:49

22-11-2013

1. USD/JPY
Wykres M5

Obrazek

Postanowiłem Wam pokazać jakiego farta czasami ma człowiek:)
Dostałem sygnał na parze EUR/USD, wszedłem na Exbino i zamiast wybrać tą parę do zagrania wybrałem przez nieuwagę USD/JPY.
Otworzyłem opcję, wracam do MT4 i patrzę, że opcja idzie jednak w plecy. Za kilka minut dpalam Exbino, a tam wszystko idzie pięknie. Dopiero wtedy zauważyłem moją pomyłkę:)
Opcja okazała się wygrana, ja zarobiłem trochę kaski....
Ale zobaczcie w jaki akurat moment wykresu wstrzeliłem się z zagraniem.

Więcej szczęścia niż rozumu

2. AUD/USD
Wykres M5

Obrazek

Wejście w opcję PUT po wystąpieniu sygnału. Wskaźnik DSS niestety nie był po mojej stronie, ale postanowiłem spróbować.
Nie była to jednak dobra decyzja, stąd opcja zakończona niepowodzeniem.

3. EUR/USD
Wykres M5

Obrazek

Zagranie CALL po wystąpieniu sygnału. Wszystkie wskaźniki wskazywały na wzrosty.
Bardzo fajny przykład zgodności wszystkich wskaźników.
Opcja oczywiście zakończona sukcesem.

Czas zamknięcia opcji to około 30 minut.
Teraz postaram się zagrywać tylko na takim okresie zamknięcia i zobaczymy co przyniosą kolejne dni.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Laksior - dziennik konkursowy

sobota 23 lis 2013, 12:35

Ja mam takie pytanko,
Czy masz ustalony jakiś czas zamknięcia opcji w przypadku grania strategią Buzz Kill? bo widzę, że praktycznie każda transakcja wygasa po innym czasie.

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

sobota 23 lis 2013, 17:16

Na początku grałem na okresach godzinnych. Teraz staram się sprawdzić tą strategię na okresach 30-minutowych.
Niestety nie mam zbyt dużo czasu na trading, stąd tak mało zagrań ostatnimi czasy.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

wtorek 26 lis 2013, 00:25

25-11-2013

1. USD/CHF
Wykres M5

Obrazek

Wejście na pierwszej świecy po wystąpieniu sygnału i praktycznie od razu lekka załamka.
Mam wrażenie, że jak tylko wchodzę w opcję, wykres nagle zaczyna sie poruszać w przeciwną stronę do mojego zagrania.
Zaraz przed wygaśnięciem opcji wykres wrócił na "odpowiednie" tory.
Cała wyprawa zakończyła się jednak remisem, czyli nic nie zyskałem, ale i nic nie straciłem.
Chociaż końcówka była gorąca.

2. USD/CHF
Wykres M5

Obrazek

Tutaj mamy bardzo ładne wejście w opcję CALL. Wykres pięknie poszybował w odpowiednim kierunku i zaliczyłem udane wejście.
Tak jak pisałem wcześniej, moje zagrania otwieram z czasem zakończenia na 30 minut do przodu. Na razie
postanowiłem się tego trzymać. Aby być bardziej pewnym słusznych decyzji, od jutra wchodzę w opcję tylko jeśli w momencie wystąpienia sygnału, wskaźnik RSI będzie na poziomie około 70 dla opcji CALL i około 30 dla opcji PUT.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.

3. EUR/USD
Wykres M5

Obrazek

W tym zagraniu wykazałem sie super przebiegłością !bzdura! myśląc, że po nagłych spadkach, wykres zacznie wracać w okolice poprzedniego kursu. Niestety moje myślenie tym razem było błędne i opcja została zakończona niepowodzeniem.


Jutro i pojutrze obiecuję więcej tradów, gdyż mam dwa dni wolnego oraz czas na siedzenie na MT4:)
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

środa 27 lis 2013, 23:04

27-11-2013

1. EUR/USD
Wykres M5

Obrazek

Wejście na sygnale przy poziomie RSI około 70. Czas zamknięcia około 30 minut. Wszystkie wskaźniki sprzyjające, oprócz BDFX.
Wskazywał on na niestabilność rynku, postanowiłem jednak zaryzykować i się udało.

2. USD/CHF
Wykres M5

Obrazek

Wejście przy poziomie RSI około 25 czyli dość pewny sygnał. Zamknięcie około 30 minut.
Opcja wygrana

3. EUR/USD
Wykres M5

Obrazek


Wejście przy RSI bardzo wysokim, wskaźniki sprzyjające. Do wskaźnika BDFX przestałem już przywiązywać uwagę...
Czas wygaśnięcia opcji to 30 minut. Opcja wygrana.

4. AUD/USD
Wykres M5

Obrazek

Pierwsze wejście zgodnie z sygnałem, wskaźniki potwierdzały wzrosty, opcja jednak zakończona przegraną.
Na drugim wejściu chciałem ratować sytuację. Zasugerowałem się sygnałem, co prawda nieprawidłowym. Zauważyłem jednak, że wskaźnik DSS pokazuje rozpoczynający się trend spadkowy. Jak widać na wykresie, trwał on tylko kilka minut, po czym wykres poszybował w górę.
Kolejne wejście nieudane.

5. USD/CHF
Wykres M5

Obrazek

Otwarcie pozycji przy poziomie RSI około 75. Bardzo ładny sygnał. Choć miałem się nie sugerować wskaźnikiem BDFX, to widać na nim wygasający trend spadkowy i początek fali wzrostowej.
Czas wygaśnięcia opcji ustaliłem na około 30 minut. Zagranie zakończone sukcesem.

6. AUD/USD
Wykres M5

Obrazek

W tym zagraniu odczekałem chwilę po wystąpieniu sygnału zanim otworzyłem opcję. Zrobiłem tak, ponieważ wskaźnik DSS wskazywał jeszcze wzrosty. Przy następnej świecy spadkowej postanowiłem otworzyć opcję.
Opcja wygrana.

7. AUD/USD
Wykres M5

Obrazek

Tutaj postanowiłem wrócić do strategii ADX EMA, którą stosowałem na wykresach M1.
Teraz chciałem sprawdzić jak strategia radzi sobie z wykresem M5.
Myślę, że strategia będzie sobie radzić nieźle, natomiast trzeba powalczyć z optymalnymi ustawieniami wskaźnika ADX konkretnie pod wykresy 5-minutowe.

Tym razem opcja przegrana.

8. USD/CHF
Wykres M5

Obrazek

Postanowiłem powrócić na chwilę do korzeni, czyli czystej analizy wykresów, bez używania jakiejkolwiek startegii.
Jak widać przed moim wejściem mieliśmy piękną falę wzrostową. W momencie, w którym otwierałem opcję powinno nastąpić wybicie w górę i kontynuacja trendu wzrostowego. Tym bardziej, że średnia krocząca była również w silnym trendzie wzrostowym.
Niestety niespodziewanie dla mnie trend wyhamował, wybicie nie nastąpiło i zaczęła się fala spadków.

Opcja przegrana.

9. AUD/USD
Wykres M5

Obrazek

Ostatni trade dzisiaj. Opcja zakończona sukcesem:)
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Laksior - dziennik konkursowy

czwartek 28 lis 2013, 07:55

Jak się przedstawiają statystyki od początku?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

czwartek 28 lis 2013, 09:01

Wieczorkiem wszystko zliczę, bo zaraz wychodzę do pracy.
Niestety nie jest dobrze, na koncie mam 590$ czyli same straty...
Żeby się porządnie odbić musiałbym grać za większe stawki a nie chcę narazie tego robić, żeby nie wyzerować sobie konta w razie niepowodzenia.
Może pod koniec konkursu rzutem na tasmę spróbuję odpić się do 1000$ chociaż.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Laksior - dziennik konkursowy

czwartek 28 lis 2013, 09:03

Nie graj tak, bo będziesz miał złe nawyki. Straty odrabia się grając spokojnie - zagrania na wysokie stawki, żeby nadrobić prowadzić niestety będą do wyzerowania konta.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

czwartek 28 lis 2013, 20:06

Co do statystyk to wyglądają następująco:

Trady wygrane: 45
Trady przegrane: 32
Trady remisowe: 3
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

poniedziałek 02 gru 2013, 22:29

02-12-2013

1. EUR/USD
Wykres M5

Obrazek

Zagranie otwarte na niespełna pół godziny. Po pierwszysch pięciu minutach zauważyłem, że wykres nie idzie po mojej myśli, więc
zastosowałem zagranie według strategii, której się ostatnio przyglądam. Otworzyłem kolejną opcję w tym samym kierunku, z tym, że zwiąkszyłem stawkę zagrania.
Mało brakowało, żeby obydwie opcje okazały się wygrane. Niestety zakończyło się tylko jedną opcją wygraną.
Nic zatem nie straciłem a nawet zyskałem oszałamiająca sumę 0,5$.

To było jedyne zagranie tego dnia.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

środa 04 gru 2013, 01:14

03-12-2013

Dzisiejszy dzień nie napawa mnie optymizmem, straciłem dużo nerwów, "pieniędzy" i chęci.

1. EUR/USD
Wykres M5

Obrazek

Zagranie może i prawidłowe, jednak z za długim czasem wygaśnięcia opcji.
Otwarcie opcji na świecy spadkowej, która powiadamiała o chwilowym spadku, aby następnie wykres wybił w górę - zgodnie z trendem wzrostowym.

2. Eur/Usd
Wykres M5

Obrazek

Otwierając opcję, myślałem, że to koniec ruchu w dół i za chwilę nastąpi wybicie w kierunku trendu.
Wybicie nastąpiło, jednak trochę później niż myślałem.
Opcja na minus

3. EUR/USD
Wykres 60s

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wkurzyłem się i postanowiłem odegrać się na opcjach 60 sekund. Wiecie co to oznacza?
To oznacza w moim przypadku trzy przegrane z rzędu...

4. USD/JPY
Wykres H1

Obrazek

Postanowiłem zagrać na wyższych interwałach czasowych.
Padło na wykres H1.
Opcję otworzyłem, gdy dostałem potwierdzenie od poprzednich świec oraz średniej kroczącej, że mam do czynienia z początkiem trendu spadkowego.
Opcja wygrana

5. GBP/USD
Wykres H1

Obrazek

Wejście w opcję po dwóch spadkowych świecach i odbiciu od oporu na poziomie 1,64275.
Niestety opcja minimalnie nie weszła.
Miałem możliwość ustawienia czasu zamknięcia opcji tylko na 2 godziny do przodu, lub na 8 godzin do przodu.
Ta druga opcja była mniej pewna, gdyż obawiałem się ponownej próby przebicia oporu a może nawet przebicia go na stałe.
Postanowiłem więc otworzyć opcję na 2 godziny.

6. EUR/USD
Wykres H1

Obrazek

Otwierając tą opcję, brałem pod uwagę to, że nastąpi prawdopodobnie odbicie od linii oporu na poziomie 1,36090.
Nie sądziłem jednak, że kolejna godzina przyniesie tak intensywne wzrosty i odbicie nastąpi tak szybko.
Gdy opcja wygasała różnica między kursem otwarcia a kursem zamknięcia wynosiła około 45 punktów.
W ujęciu tak długiego czasu otwarcia opcji myslę, że miałem trochę szczęścia.
Opcja na plus
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

wtorek 17 gru 2013, 10:35

16-12-2013

Kilka dni byłem nieobecny w tym dziale, ale mam nadzieję, że do końca konkursu będę już regularnie publikował moje zagrania.
Moja nieobecność wynikała z lekkiej załamki moimi dotychczasowymi wynikami i musiałem kilka rzeczy przemyśleć...

Dzisiaj na koncie miałem 5 zagrań z czego 1 nieudane.
Jak pisałem w innym dziale, wróciłem do strategii Binary Buzz Kill, jednak z małymi zmianami założeń strategii.
Jedyny wskaźnik, na który zwracam uwagę to RSI. Gdy wystąpi na nim sygnał otwarcia opcji, poprostu ją otwieram:)
Przy opcji LONG sygnał jednak musi wystąpić ponad linią 50 %, a dla opcji SHORT poniżej tej linii.
To są moje jedyne wytyczne przy otwieraniu opcji.
Interesują mnie tylko sygnały, które występują na wykresie 15-minutowym, a opcję otwieram na godzinę do przodu.

Skupiam się na trzech parach walutowych. Podstawowa to Eur/Usd, kolejne dwie to pary, które w danej chwili kiedy siedzę na platformie, dają największe zwroty.

1. EUR/USD
Wykres 15 min.

Obrazek

Jak widać moja metoda jest skuteczna.

2. USD/CHF
Wykres 15 min.

Obrazek

Opcja również wygrana

Niestety mam tylko dwie udokumentowane transakcje z dnia dzisiejszego.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

środa 18 gru 2013, 01:54

17-12-2013

Ciąg dalszy testów troszkę zmodyfikowanej strategii BBK

1. AUD/USD
Wykres 15 min.

Obrazek

Wejście zakończone sukcesem, czyli wszystko zgodnie z planem i dzień ładnie rozpoczęty:)

2. EUR/USD
Wykres M5

Obrazek

Tu niestety małe niepowodzenie. Nie dość, że wszedłem dość późno po sygnale, to nie wiedzieć czemu grałem na interwale 5-minutowym.
Doskonale wiedziałem, że sygnały na M5 są mniej dokładne niż na M15.
Może jakieś niedopatrzenie.
W każdym razie opcja przegrana.

3. EUR/JPY
Wykres 15 min.

Obrazek

Opcja pięknie weszła:)

4. EUR/USD
Wykres 15 min.

Obrazek

Opcja wygrana.

5. AUD/USD
Wykres15 min.

Obrazek

Kolejna opcja do przodu:)

6. EUR/JPY
Wykres 15 min.

Obrazek

I jeszcze jedna wygrana:)

7. AUD/USD
Wykres 15 min.

Obrazek

W tym wypadku górę nad rozumem wzięła zachłanność.
Tak się rozochociłem ładnymi wejściami, że postanowiłem spróbować jeszcze raz.
Będę miał nauczkę na przyszłość, nie grać przy małej płynności rynku.
Jak widać na wykresie, świeczki są malutkie a ruchy wykresu znikome.
Lepiej oszczędzić sobie takich zagrywek i zaczekać do następnego dnia.
Pamiętajmy drodzy czytelnicy, że jutro też jest dzień i będą nowe sygnały.
To tak ku przestrodze:)
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

środa 18 gru 2013, 22:45

18-12-2013

Tak jak wczoraj, nadal posługuję się strategią BBK.

1. AUD/USD
Wykres 15 min.

Obrazek

Opcja wygrana.

2. EUR/JPY
Wykres 15 min.

Obrazek

Zupełnie nieudane wejście. Przez pośpiech nie zwróciłem uwagi, że sygnał na wskaźniku RSI wystapił grubo pod linia 50 %, więc w takim wypadku nie wolno otwierać opcji. Ja niestety nie zwróciłem na to uwagi, stąd opcja nieudana.

3. EUR/JPY
Wykres 15 min.

Obrazek

Opcja wygrana.

4. AUD/USD
Wykres 15 min.

Obrazek

Kolejna opcja wygrana.

Jeszcze taka refleksja z mojej strony.
Zauważyłem, że sygnał czasem występuje nie po tej stronie linii 50% co trzeba (czyli dla opcji LONG występuje pod linią, a dla opcji SHORT występuje nad linią). W takim wypadku nie wchodziłem w opcję i zaczynałem robić coś innego.
Kiedy później patrzyłem na wykres okazywało się, że gdybym otworzył tą opcję to okazałaby się trafiona.
Wystarczyło tylko skupić się na sygnale przez kolejne pięć minut !
Bywało tak, że w ciągu tych pięciu minut wskaźnik RSI szybował jednak zgodnie z kierunkiem sygnału i można by było otworzyć opcję i ją wygrać.

Więc nawet jeśli sygnał jest niepoprawny, poobserwujcie go jeszcze przez kilka minut, a może jeszcze coś z niego będzie:)

Na dzisiaj to wszystko, jutro raczej mało tradów albo nawet żadnego, muszę wracać do pracy po kilku dniach wolnego.
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: Laksior - dziennik konkursowy

piątek 20 gru 2013, 21:03

No cóż, konkurs dobiega końca, niestety niewiele osób wytrzymało...
Gratuluję wytrwałości tym, którzy zostali do końca i rzyczę jak największych sukcesów.
Co do mnie, myślę, że dość dużo się nauczyłem, przede wszystkim wreszcie znalazłem coś na czym mogę budować swoją strategię.
Szkoda, że exbino zrezygnowało ze swoich nagród, bo pewnie więcej osób wzięłoby udział w konkursie. Jednak to, czego mimo wszystko się nauczyliśmy powinno być dobrą podstawą pod dalsze zagrania.

Chciałbym podziękować jeszcze naszym moderatorom za celne uwagi i dobre rady.

Na koniec przedstawiam moje dzisiejsze zagrania.

20-12-2013

1. GBP/USD
Wykres 15 min.

Obrazek

Początek dnia niestety nie napawał optymizmem, ale nie ma się co od razu zrażać:)
Pierwsze wejście stratne.

2. GBP/USD
Wykres 15 min.

Obrazek

Opcja wygrana.

3. AUD/USD
Wykres 15 min.

Obrazek

Kolejna opcja wygrana.

4. AUD/USD
Wykres 15 min.

Obrazek

I jeszcze jedna do przodu:)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pora również na ogólne statystyki z całego okresu konkursu.

Opcje wygrane - 63
Opcje przegrane - 44
Opcje remisowe - 3
Wartość depozytu - 399,21 $
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości