rebellious - dziennik opcji binarnych

ODPOWIEDZ
no avatar
rebellious
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 09:03

rebellious - dziennik opcji binarnych

czwartek 31 paź 2013, 09:13

Witam!


Opcjami binarnymi interesuje się od kilku miesięcy. Konkurs traktuję jako wymianę cennych doświadczeń i mam nadzieję że będziemy się przy tym również dobrze bawić. :joy:

no avatar
rebellious
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 09:03

Re: rebellious - dziennik opcji binarnych

poniedziałek 04 lis 2013, 22:04

1. Pierwsze zagranie NZD/USD.

Pomimo tego że para była w bardzo silnym trendzie to bardzo długo zastanawiałem się nad tym czy wejść w pozycję ponieważ nasz broker oferował jedynie opcje która wygasała o 23.00 GMT. Czyżby to było celowe zagranie ze strony brokera?? :devil: Na TopOption sytuacja była identyczna.

Miałem jednak nadzieję że byki są bardzo silne i dojdą do oporu który znajdował się w okolicach 0.832 więc zagrałem opcje CALL na 0,83061
Niestety zaraz po moim zagraniu nastąpił znaczący spadek ceny. :conf:

ObrazekObrazek


2. Na szczęście udało mi się powstrzymać emocje po pierwszym przegranym wejściu i następne na parze USD/CAD było już lepiej przemyślane.

Na screenie z interwałem M15 zauważyłem (przy pomocy autochartist) kanał spadkowy. Gdy tylko cena wybiła się z kanału zagrałem CALL z czasem wygaśnięcia opcji 2h. Po moim zagraniu cena znacząco spadła w dół ale na szczęście przed zakończeniem się opcji ruszyła w przewidywanym przeze mnie kierunku.

ObrazekObrazek

Zachęcam do udzielania się w moim dzienniku i życzę wszystkim udanych i przemyślanych wejść. !Brwoo!

no avatar
rebellious
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 09:03

Re: rebellious - dziennik opcji binarnych

wtorek 05 lis 2013, 22:30

To był bardzo pechowy dzień :facep: .

1. EUR/USD Miałem nadzieję na kontynuacje trendu spadkowego do najbliższej linii wsparcia więc obstawiłem PUT czas wygaśnięcia 2 godziny.

Niestety pół godziny przed końcem opcji cena odbiła w przeciwnym kierunku. Porażka na dobry początek dnia...

Obrazek

2. GBP/USD Cena przez około 2 godziny "szła bokiem" aż w końcu wybiła się z zaznaczonego na screenie fioletowymi przerywanymi liniami kanału i wtedy zagrałem opcję PUT z czasem wygaśnięcia 45min. Niestety cena delikatnie odbiła w górę a dopiero później w dół i niestety opcja była przegrana.

Można było temu zapobiec wchodząc po odbiciu ceny w górę lub zagrać opcje np na 2h.

Obrazek

3. USD/JPY Cena znajdowała się w kanale zniżkującym. Chciałem zagrać tak jak wczoraj na USD/CAD lecz znów wybrałem opcję ze zbyt krótkim czasem zamykania: 1h. Wczoraj zastosowałem opcje 2 godzinną i transakcja była wygrana a dziś nie wiem co mnie pokusiło. Gdyby opcja skończyła się minutę później to byłaby wygrana.

Obrazek

4. AUD/USD Cena znajdowała się w kanale zniżkującym więc można było zagrywać opcje PUT :)

Po tylu porażkach niestety ale emocje wzięły górę. Tak bardzo skupiłem się na analizie wykresu i checi wejścia w idealnym miejscu że zapomniałem przestawić czas zamykania się opcji i zagrałem na 9 min. przed jej końcem. :facep:


Na szczęście udało mi się jeszcze raz wejść w tym kanale i tym razem ustawiłem czas wygaśnięcia opcji na 2h. Pozycja zakończyła się sukcesem i odrobiłem straty ponieważ postawiłem więcej niż dotychczas. !Dobrze!

Obrazek


Ogólnie jestem 17$ na minusie ale mam nadzieję że wyciągając wnioski z już zawartych transakcji uda mi się nadrobić straty:)

Obrazek
screenshot captor

no avatar
rebellious
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 09:03

Re: rebellious - dziennik opcji binarnych

środa 06 lis 2013, 22:48

1. USD/JPY Cena w kanale zniżkującym więc dałem opcję PUT i wygrałem :)

ObrazekObrazek

no avatar
rebellious
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 09:03

Re: rebellious - dziennik opcji binarnych

środa 06 lis 2013, 22:58

2. Druga opcja była z wykorzystaniem strategii ADX EMA 60s opisanej na naszym portalu. Wszystkie warunki zostały spełnione więc opcja na +. Zagranie było na EUR/AUD ponieważ exbino dawał aktualnie na tej parze największy zwrot:)

Obrazek

no avatar
rebellious
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 09:03

Re: rebellious - dziennik opcji binarnych

czwartek 07 lis 2013, 19:20

Dziś inwestowałem tylko i wyłącznie z użyciem strategii ADX EMA. Nie zawierałem transakcji z szybkością pistoletu maszynowego jak to na opcjach 60 sek ponieważ nie chciałem aby poniosły mnie emocje. Muszę przyznać że strategia jest za*ebista. Na 7 zagranych opcji tylko dwie były przegrane ale myślę że dało się temu zapobiec.

Skuteczność na poziomie 71%
Obrazek


Nie będę opisywał wygranych. Skupię się tylko na błędach jakie popełniłem.
Na poniższym screenie widać że w pierwszym moim zagraniu nie ma wyraźnego przecięcia linii zielonej przez czerwoną. Można powiedzieć że nachodzą one na siebie ale się nie przecinają.

W drugim moim wejściu nie poczekałem na zamknięcie się świeczki dzięki której czerwona linia ADX wybijała się nad linię zieloną.

Obrazek


Najlepiej jest po każdym wejściu zrobić sobie krótką przerwę :)

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: rebellious - dziennik opcji binarnych

czwartek 07 lis 2013, 19:39

Ja na przykład staram się otwierać zagrania kiedy linie ADX są daleko od siebie, mam wtedy większą pewność, że np. siła wzrostu danej świecy czy świec jest na tyle bezpieczna, że nie zaliczy nagle spadku.
Obrazek
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
rebellious
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 09:03

Re: rebellious - dziennik opcji binarnych

środa 13 lis 2013, 18:03

W Piątek niestety nie grałem wcale a w Poniedziałek i Wtorek bardzo mało. Niestety nie mam screenów ale pozycje wygrane:)

Obrazek
Obrazek

no avatar
rebellious
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 09:03

Re: rebellious - dziennik opcji binarnych

środa 13 lis 2013, 19:15

Dziś postanowiłem zagrać dużo więcej opcji niż dotychczas lecz nie było to zbyt dobre posunięcie ponieważ tylko 3 z 8 opcji na 60 sek zakończyło się sukcesem. Poniżej screeny wszystkich wejść.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Po tylu wpadkach na 60 sek postanowiłem że zagram coś z dłuższym czasem zamknięcia. Znalazłem strategię która bazuje na 3 średnich kroczących EMA 10,25,50. Autor używał jej na wykresie M5 lecz ja postanowiłem spróbować na M15 i opcja zakończyła się powodzeniem. Patrząc na dane historyczne to bardzo dobrze się ona sprawuje:)

Obrazek

no avatar
rebellious
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 09:03

Re: rebellious - dziennik opcji binarnych

czwartek 14 lis 2013, 10:54

Pierwsze wejście na danych makroekonomicznych. Na szczęście udane:)


Obrazek

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: rebellious - dziennik opcji binarnych

czwartek 14 lis 2013, 11:34

Za jaką kwotę wchodziłeś jeśli można wiedzieć?
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
rebellious
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 09:03

Re: rebellious - dziennik opcji binarnych

czwartek 14 lis 2013, 15:44

Za najniższą możliwą czyli 20$ ponieważ nigdy wcześniej nie grałem w ten sposób.

no avatar
rebellious
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 09:03

Re: rebellious - dziennik opcji binarnych

czwartek 14 lis 2013, 15:51

Tutaj ładnie wykosiłem !Dobrze!



Obrazek

no avatar
rebellious
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 09:03

Re: rebellious - dziennik opcji binarnych

piątek 15 lis 2013, 07:20

Dwie wczorajsze opcje z dłuższym czasem zamknięcia. Niestety 1/2


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: rebellious - dziennik opcji binarnych

piątek 15 lis 2013, 07:40

Widzę, że nieźle idzie gra strategiami. Mam już kolejne do publikacji ;)

Te z dłuższym czasem zamknięcia mogą działać troszkę lepiej - chociaż na testy potrzeba więcej czasu. Dodatkowo zwroty są lepsze.
Skupiając się np. na 2-4 parach z najlepszym payoutem ciekawe jak to na historii wygląda.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
rebellious
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 09:03

Re: rebellious - dziennik opcji binarnych

piątek 15 lis 2013, 10:51

Czasem lepiej a czasem gorzej ale ogólnie na plus :) Z opcji 60 sekund to pozostaje chyba tylko gra na dane makroekonomiczne bo tam idzie zarobić.


Tyle tych strategii sprawdzałem że nie wiem już którą wybrać do gry ponieważ każda ma swoje plusy i minusy. Przydałoby się zrobić jakieś porównanie na danych historycznych to wtedy może sytuacja by się rozjaśniła:) Laksior używa ciekawej strategii lecz jej wadą jest krótki czas zamknięcia opcji który nie zawsze jest dostępny na exbino (15 minut).

Może w weekend przysiądę i sprawdzę któraś strategię na danych historycznych z kilku miesięcy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości