Adaś i jego binarne trady

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Adaś i jego binarne trady

czwartek 31 paź 2013, 22:24

Witam serdecznie,

puki co zakładam ten dziennik i sukcesywnie postaram się go zapełniać przez najbliższe parę tygodni.

Rys strategi i coś o sobie postaram się zorganizować w weekend z racji braku czasu w tym momencie.

Życzę wszystkim miłej lektury i pozdrawiam.
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

poniedziałek 11 lis 2013, 16:41

Witam ponownie.

Jak temat wskazuje nazywam się Adam, mam 21 lat, od 3 lat pasjonuję się Forexem i szeroko pojętym inwestowanie.
W opcjach binarnych dopiero raczkuję, acz na pierwszy rzut oka wygląda to dość prosto i przyjemnie (o ile tak można określić inwestowanie). Mieszkam sobie na śląsku a moje doświadczenie jest czysto teoretyczne bez jakichkolwiek sukcesów na rachunkach rzeczywistych.

Tyle o mnie, teraz postaram się pokrótce przedstawić jak zamierzam prowadzić ów dziennik i z jakiej strategi korzystać.

Z racji tego, iż pierwszy tydzień owocował dla mnie w niestety przykre doświadczenia rodzinne i nie dałem rady rozpocząć inwestycji tak teraz chciałbym zapełnić mój dziennik o nowe wpisy publikowane co dzień, bądź kilka razy w ciągu dnia zależnie od warunków inwestycyjnych. Raz w tygodniu (weekend) postaram się podsumować ubiegły tydzień pod względem zysków i strat, jak i przedstawić plany na nadchodzące 5 dni.

Co do planu postanowiłem korzystać jedynie z najmniej skomplikowanych strategii. Całe swoje analizy opieram na bazie 2 wskaźników, a mianowicie ADX - który pokazuje obecnie panujący trend i jego siłę; oraz Oscylatora Stochastycznego - do precyzowania stref wykupienia i wyprzedania. Oba wskaźniki stosuję z ustawieniami domyślnymi czyli ADX(14) i SO(11,3,3). Dlaczego te oto wskaźniki i takie parametry? Odpowiedź jest nadspodziewanie prosta i myślę logiczna, są to tak proste do odczytania wskaźniki które w swej popularności wywierają wpływ na podejmowane decyzje inwestycyjne, pokuszę się o stwierdzenie, większości nowych i mało doświadczonych traderów - ja chcę podpiąć się pod to co widzi większość licząc na ugranie kilku groszy. Przewiduję zagrania TYLKO z trendem jaki pokazuje ADX ORAZ na zakończenie istniejącego trendu. Moja tolerancja do ryzyka to < 5% kapitału a instrumenty jakimi będę się zajmował to waluty, zarówno te najpłynniejsze jak i egzotyczne.

No i na koniec życzę powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu, poszerzania wiedzy o rynkach kapitałowych i przede wszystkim dobrej zabawy.
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

wtorek 12 lis 2013, 11:59

12/11/2013

#1 USD/CHF
Cena podąża w kierunku linii trendu spadkowego i ma szansę ją osiągnąć.
H4 wykazuje umacniający się trend wzrostowy z predyspozycjami do przebicia szczytów na poziomie 0,9250.
SO w M15 w okolicach 20.
Powstanie potencjalnego dołka.

Ryzyko: 25$
Zysk: 42,5$ / 2,5$
Warunek: Up 0,9207
Czas rozliczenia: 18:00 12/11/2013

#2 EUR/USD
Cena przebiła linię trendu wzrostowego z prawdopodobnym niewielkim pullbackiem.
Trend spadkowy w D1 wyraźnie się umacnia.
W H4 ciągle słaby trend spadkowy, ale przebicie powinno wpłynąć na jego umocnienie.
H1 i zarys formacji trójkąta.
Maxymalny pullback jaki zakładam to 1,3500.
M15 i SO na poziomie 95.
Powstanie potencjalnego szczytu.

Generalnie, całą analizę tutaj opieram o przebicie linii trendu i formację trójkąta która jeśli zadziała przyniesie dalsze spadki, z podobnymi niewielkimi korektami.

Ryzyko: 25$
Zysk: 42,5$
Warunek: Down 1,3395
Czas rozliczenia: 23:00 12/11/2013

#3 GBP/USD
W D1 trend ewidentnie boczny.
D1 formacja podwójnego szczytu w dodatku potwierdzona testem na 1,6100 co daje spore prawdopodobieństwo spadku kursu tej pary.
W H4 utrzymuje się trend spadkowy o dość dużej sile, która powinna teraz zmaleć z racji wyprzedanego rynku.
M15 to już sygnał do otwarcia pozycji, SO wykupiony a wierzchołek na 1,5950 to potwierdzenie sygnału otwarcia shorta.

Ryzyko: 25$
Zysk: 42,75$ / 2,75$
Warunek: Down 1,5933
Czas rozliczenia: 19:00 12/11/2013
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

środa 13 lis 2013, 11:40

Podsumowanie 12/11/2013

#1 USD/CHF UP - przegrana (+2,5$)
Typowa pomyłka i granie w okresie gdy po paru minutach od otwarcia pozycji trend w H4 zmienił się na przeciwny (spadkowy). Ponadto można zauważyć jak zachowuje się SO podczas takiego spadku. Tworzy on stromy stok za którym w ślad idą 3 piękne czerwone świece, kolejna zaś to sygnałowa zielona charakteryzująca dołek na poziomie 0,9150 co tez będzie stanowiło wsparcie w ciągu najbliższych godzin/dni. Dalej SO podnosi się z lekkim przestojem dość gwałtownie a nie towarzyszy temu ruch ceny co jest typowe dla trendu bocznego bądź początkowej fazy wzrostów. Potwierdzenie jednak może nastąpić dopiero po przebiciu poziomu 0,9225 i obronieniu go przy próbie pullbacku.
Obrazek

#2 EUR/USD DOWN - przegrana (+2,5$)
Kolejna pomyłka. Tak jak wspominałem o trójkącie tak rysował się on bardzo ładnie dopóki trend w H4 zmienił się na wzrostowy. Poziom oporu wyznaczyłem na 1,3500 i dalej go utrzymuję. Zasięg spadków na tej parze ciężko ocenić bo pierw wypadało by przebić poziom 1,3400 i 1,3300 co będzie moim zadaniem bardzo trudne w tym tygodniu. Możliwe, że pozostaniemy w takim trendzie lekko wzrostowym, bądź będziemy testować każdy z tych małych poziomów wsparcia i oporu umieszczonych +/- co 50 punktów.
Obrazek

#3 GBP/USD DOWN - wygrana (+42,75$)
Sygnał bardzo dobry, na utrzymanie się w kanale trendu bocznego. Po delikatnym jego przebiciu, nastąpił bardzo szybki powrót w jego ramy, no a po czymś takim nic tylko szukać retestu. Noc nie pokazała nam nic ciekawego - okolice wsparcia kanału i nie widać żadnych przesłanek do tego co będzie dalej.
Obrazek

Bilans dnia: 1/2 -27,25$

No a na koniec drobna uwaga. Zmieniłem platformę z MT4 na MT5 i korzystam z danych nieco innego brokera, z racji znacznych różnic w kwotowaniu.
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

środa 13 lis 2013, 22:10

13/11/2013

Dziś niestety słabiutko. Nie tyle przez brak możliwych dobrych zagrań wg strategi,a el mój brak czasu.
Życiowy przykład: tworzy się piękny sygnał na krótkie zagranie w dogasającym trendzie spadkowym, czyli nic tylko łapanie ostatnich korekt. W momencie wystąpienia sygnały jestem przed komputerem, widzę go ale jestem już o 5 min spóźniony na spotkanie. Jak każdy dobrze wie, pośpiech nie jest tutaj dobrym doradcą toteż nie dokonałem transakcji. Jak to się skończyło? Wg planu. Jednak nie będąc na rynku nic nie straciłem, nic nie zyskałem. Jedyny plus jaki widzę to taki, że strategia w tym wypadku zadziałała by idealnie.

Oto zagranie o którym mowa. Para AUD/USD.
W ujęciu H4 ewidentny spadek siły trendu spadkowego, pojawiają się pierwsze zielone świece, a SO jest wyprzedany.
M15 pokazywał natomiast ładny ruch w górę gdy SO dość gwałtownie również rósł.
W szczegółach natomiast analizując SO tuż przed wystąpieniem sygnału widać jak pierwsza fala wzrostu jest niewielka a sam SO dochodzi do poziomu 80 po czym spada, druga fala natomiast jest znacznie dynamiczniejsza. Oznacza to tyle, że rozpoczyna się trend wzrostowy, a ewentualna korekta właśnie nie powinna przebić wyznaczonego dołka na poziomie 0,9275.
Obrazek
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

czwartek 14 lis 2013, 11:12

14/11/2013

#4 GBP/USD


Tym razem na 30 min okres rozliczenia.

Trend w H4 słabnie ale wciąż utrzymuje się jego kierunek wzrostowy.
Dołek na poziomie 1,5852 jest prawdopodobnym początkiem pierwszej fali.
Ponadto SO a H4 nie osiągnął szczytu czy okolic poziomu 100 co może oznaczać, że ryzuje się delikatna korekta w początkowej fazie trendu wzrostowego.
M15 to już SO w okolicach poziomu 25 który w dużej mierze kształtowała sporych rozmiarów świeca czerwona.
Prawdopodobny dołek na poziomie 1,5988.

Ryzyko: 25$
Zysk: 42,75$ / 2,75$
Warunek: UP 1,60042
Czas rozliczenia: 10:30 14/11/2013

Obrazek

#5 EUR/JPY

Trend w H4 to nasilający się wzrostowy.
Cena wybiła z kanału spadkowego, oraz z kanału wzrostowego w górę co może sugerować znaczne wzrosty na tej parze.
SO w wymiarze H4 wykazuje cechy wyprzedania jednak nie widać tego w zmniejszających się zasięgach słupków cen.
M15 to wybicie ponad linie trendu wzrostowego wspomnianą wcześniej. Rynek testuje poziomy 134,120 i co ważniejsze - broni ich.
Dalej, SO osiągnął poziom 30 gdzie utworzył się potencjalny dołek.
Trend wzrostowy nie powinien trwać dłużej jak do osiągnięcia poziomu 134,600 gdzie spodziewam się dość sporej korekty spadkowej.

Ryzyko: 25$
Zysk: 43,25$ / 2,50$
Warunek: UP 134,326
Czas rozliczenia: 12:00 14/11/2013

Obrazek

#6 EUR/GBP

Trend H4 to dość słaby, zwłaszcza bo ostatnich spadkach, wzrostowy.
SO w tym okresie wykazuje cechy wyprzedania acz jedynie na poziomie 30, co może zaważyć na transakcji gdy pod koniec świecy H4 trend zmieni się na spadkowy.
M15 to wyrysowany spadek następujący po długiej świecy pro-wzrostowej.
Rynek wyrysował dołek na 0,8386 który to potwierdza świeca zwiastująca odwrócenie trendu na podstawie której gram.
W M15 SO utrzymuje poziom 10.

Ryzyko: 25$ ROLLOVER 32,5$
Zysk: 42,50$ / 2,50$ ROLLOVER 55,25$ / 3,25$
Warunek: UP 0,83908
Czas rozliczenia: 12:30 14/11/2013

Obrazek

#7 EUR/GBP
H4 wykazuje trend spadkowy choć nie można tego stwierdzić z racji tego iż świeca nadal nie została zamknięta.
Ponadto podobnie jak do poprzedniej transakcji warunki są sprzyjające.
Na uwagę zasługuje fakt, że SO w interwałach H4, H1, M30 i M15 jest wyprzedany co dodatkowo daje mi podstawy sądzić iż trend wzrostowy będzie dominował, pokuszę się o twierdzenie, do końca tygodnia.

No i dość przykra dla mnie sprawa.
Otóż, nie wiem czy ktoś miał podobny problem, ale w momencie ustawiania zlecenia platforma sobie zemnie zakpiła. Klikam up, wklepuję kwotę, potem zatwierdź .... i w tym momencie powinien pojawić się dymek 3 sekundowy z kolejnym potwierdzeniem ... takowego już nie doświadczyłem. Kursor w kształcie dłoni latał po platformie i nie mogłem kliknąć żadnego odnośnika. Skończyło się tym, że otwarłem 3 pozycje w tym samym kierunku, na tę samą kwotę, identycznym czasem rozliczenia ale z różnymi poziomami otwarcia.

Ryzyko: 25$
Zysk: 42,50$ / 2,50$
Warunek: UP 0,83777
Czas rozliczenia: 19:00 14/11/2013

#8 EUR/GBP
Ryzyko: 25$
Zysk: 42,50$ / 2,50$
Warunek: UP 0,83768
Czas rozliczenia: 19:00 14/11/2013

#9 EUR/GBP
Ryzyko: 25$
Zysk: 42,50$ / 2,50$
Warunek: UP 0,83753
Czas rozliczenia: 19:00 14/11/2013

Obrazek

Fajnie by było jakby wszystkie trafiły jednak obawy są. Paradoks na koniec. Chciałem jeszcze w tym samym czasie uruchomić pozycje na AUD/USD (DOWN) i EUR/USD (DOWN), ale z tymi problemami w sumie wyjdę na zero bo jak zerknąłem po 10 min na te pary to obie przybiły poziomy które miał być dołkami. Oczywiście nie znaczy to że były by stratne ale 1. oznaka straty, jakby nie patrzeć, była.

Koniec z handlem na dziś.
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

piątek 15 lis 2013, 13:01

Podsumowanie 14/11/2013

#4 GBP/USD UP - wygrana (+42,75$)

Wszystkie warunki ładnie dały o sobie znać i transakcja zakończona sukcesem. Obecnie w H4 nadal obserwujemy trend wzrostowy jednak cena zbliża się do poziomu 1,61100 co będzie dość znaczące gdyż wtedy przewiduję dość głęboką korektę w dół.
SO w M5 pokazuje ładne wzrostu do okolic wykupienia jednak cena ciągle rośnie i SO pozostaje w okolicach 90-100 co jest potwierdzeniem trendu wzrostowego.

Obrazek

#5 EUR/JPY UP - przegrana (+2,50$)

Transakcja zakończona niestety porażką, acz jak za chwilę wyjaśnię można było ją przekuć w zyskowną.
Wszystkie warunki jakie opisywałem wcześniej sprawdziły się, cena rośnie sobie pięknie, ładnie. Opór to teraz 135,400 na którym to ciężko prognozować co się stanie. Moim skromnym zdaniem w tym miejscu pojawią się przesłanki do sporej korekty bo aż w okolice 134,000 bądź nawet 133,200 gdy cena powróci do kanału trendu spadkowego.
Wracając jednak do straty. W ujęciu M5 ładnie to wygląda, SO i cena robią ruch w górę po czym oba spadają. Klasyfikuję to jako sytuację 1:1 czyli neutralność ceny i oscylatora, gdy oba zachowują się identycznie.
Mój błąd był jedynie taki, że ustawiłem zbyt krótki okres rozliczenia (różowy prostokąt) no i przegapiłem możliwość rollover, a właściwie nie przegapiłem ale przesłanki ku temu aby go zastosować zobaczyłem nie wtedy kiedy chciałem (poniżej 15 min przed zakończeniem opcji).

Obrazek

#6 EUR/GBP UP - przegrana (+3,25$)

Zła pozycja. Trend spadkowy się umocnił, SO w H4 też daje podstawy ku temu iż to jeszcze nie czas na granie w górę. Mimo rollover pozycja nadal była stratna

Obrazek

#7, #8, #9 EUR/GBP UP - przegrana (+7,50$)

Dość ciekawa sprawa bo chciałem to nieudane zagranie przeanalizować najlepiej jak się da. Sęk w tym że nie mogę na nikogo zwalić winy za to chaotyczne zagranie, mimo iż cena przez pewien czas była powyżej poziomów otwarcia i wykazywał tendencje do dalszych wzrostów.
H4 to umacniający się trend spadkowy, w dalszym ciągu. A zagranie jakie wykonałem (mające odwrócić te nieszczęsne poziomy SO w kilku ramach czasowych) nastąpiło co widać na podstawie tej jednej osamotnionej zielonej świecy. Co do jakości zagrania mogę się doczepić jedynie do czasu rozliczenia, który (wiem już po fakcie) mógł być krótszy.

Obrazek

Bilans dnia: 1/5 -101,5$
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

piątek 15 lis 2013, 15:02

15/11/2013

#10 EUR/USD

H4 trend spadkowy choć dość słaby.
M15 to wykupiony SO.
Moja pozycja to granie na M1 o odbiciu od lokalnych szczytów.
Miało miejsce przebicie i szybki powrót do spadków jednak już nie w okresie trwania pozycji w związku z czym strata...

Ryzyko: 25$
Zysk: 46,25$ / 0$
Warunek: DOWN 1,34574
Czas rozliczenia: 13:15 15/11/2013

Obrazek
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

sobota 16 lis 2013, 21:49

Podsumowanie 15/11/2013

#10 EUR/USD DOWN - przegrana (-25$)
Nic więcej tutaj nie wpisze bo opisałem to dość dobrze przy wejściu w pozycję.
Krótkie pozycje się nie sprawdzają.

Bilans dnia: 0/1 -25$
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

sobota 16 lis 2013, 22:39

Podsumowanie tygodnia 11-15/11/2013

Cały tydzień uważam za kompletną moją osobistą porażkę. Ni to transakcje dobre, ani też sygnały jakieś super świetne. Jednak jest to pierwszy tydzień kiedy korzystam z tej platformy. Sporo miałbym zastrzeżeń, ale najbardziej boli mnie kreator opcji który nie sprawdza się kompletnie. Trzeba mieć niezłego farta aby ustawić czas zakończenia opcji na taki jaki się wcześniej zamierzyło.

Ponad wszystko jednak muszę przyznać, że granie na opcjach to jest zupełnie inne granie a niżeli na typowym rachunku forexowym.
Różnica zasadniczą jest to że zyski są na poziomie 70-85% z jednej transakcji podczas gdy na forexie są to zyski rzędu paru-set procent. Oczywiście nie ruszam już tematu zarządzania pozycjami i tym podobnych, chodzi jedynie o porównanie.

To co zamierza, teraz zrobić to poważnie przeanalizować swój plan gry i go zmodyfikować. Druga sprawa to przestawić się z forexu na opcje binarne czyli zmiana mentalności.

Wydaje mi się, że granie tutaj wiąże się z obserwowaniem szczytów i dołków jakie tworzy wykres dostępny na platformie, a nie koniecznie mieszanie tej analizy z konkretnymi słupkami na takim pełnowymiarowym wykresie i analizowanie go technicznie. Mimo, iż moja dotychczasowa analiza bazowała na prostocie, tak widocznie muszę ją jeszcze bardziej "udoskonalić" pod kątem skuteczności. Sama skuteczność 50% to zdecydowanie za mało przy tak samo małych zyskach w stosunku do inwestowanego kapitału.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich którzy ten tydzień zamknęli na plusie. Mnie niestety się nie udało acz byłem pełen dobrej energii i optymizmu gdy zaczynałem pisać dziennik.
Jutro postaram się przedstawić nowy plan inwestycyjny. Być może nawet pokuszę się o handel minutowy.

Bilans tygodnia: 2/8 -153,75$
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

poniedziałek 18 lis 2013, 14:57

18/11/2013

Wciąż w poszukiwaniu strategi gry na opcjach. Nie chciał bym korzystać z już opracowanej i gdzieś opublikowanej a samemu wolałbym wykazać się inwencją co może potrwać. Pomijam fazę testów na danych historycznych a skupiam się na tym co wykazuje dużą skuteczność "na oko" bo w końcu od czego jest to konto :)

Puki co dwie pozycje, obie z rozliczeniem na koniec tygodnia i obie wykazujące tendencje do wzrostów w tym właśnie okresie. Może to to słaba strategia, ale lepsza taka niż żadna.

#11 EUR/USD

Poziom docelowy to okolice 1.3833, gdzie jest ładny szczyt.
Trend w D1 wykazuje wzrostu po zakończonej fali spadków w związku z przełamaniem linii trendu.
Owy trend może tak naprawdę być korektą która niebawem się skończy i polecimy jeszcze niżej.

Ryzyko: 50$
Zysk: 88,5$ / 0$
Warunek: UP 1,35201
Czas rozliczenia: 17:10 22/11/2013

Obrazek

#12 EUR/JPY

W wymiarze D1 wygląda to bardzo ładnie bo jak testowanie poziomu 135,00 po raz 3x.
Dodatkowo SO zdaje się być wykupiony i sugerować spadek.

Ryzyko: 50$
Zysk: 86,5$ / 5$
Warunek: UP 135,281
Czas rozliczenia: 17:10 22/11/2013

Obrazek
("+++" w górnym prawym rogu oznaczają wyznaczony przeze mnie trend w H4)
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

środa 20 lis 2013, 14:04

19/11/2013

W końcu sukces w poszukiwaniach strategi.
Zdecydowałem się nie wykorzystywać żadnej z przedstawionych tutaj czy gdziekolwiek indziej strategi jednak muszę przyznać, że na podstawie jednej (forexowej/giełdowej) postaram się zbudować własną, odpowiednio dostosowaną do opcji binarnych.

Strategia o której mowa to boxy Nicolasa Darvasa. Czytałem parę miesięcy temu jego książkę "Jak zarobiłem 2.000.000$ na giełdzie" i w pierwszym momencie bardzo zaintrygował mnie tytuł. Fakt, było to stosunkowo dawno gdy odnosił on sukces ale myślę że odkrycie tej strategi "na nowo" pozwoli ją zastosować również na wspomnianym forexie czy opcjach.

Zasada wchodzenia w pozycje to wyznaczanie swoistych ramek w których to porusza cię cena, czyli niejako granie na "wybicie z kanału". Po przekroczeniu linii oporu/wsparcia przez cenę otrzymujemy sygnał, następnie czekamy na jego potwierdzenie i zajmujemy pozycję odpowiednio długą lub krótką. SL ustawiany był ramkę niżej/wyżej w zależności od tego w którą stronę ruszyła się cena.

Rys nowej strategi:
Owymi ramkami śmiało można nazwać tzw. poziomy psychologiczne, czyli te na których jest wielkie prawdopodobieństwo, że ktoś ustawił swoje zlecenia oczekujące czy zabezpieczenie w postaci SL bądź TP.
Mowa tu o poziomach okrągłych czyli np. dla EUR/USD poziomem psychologicznym będzie wartość 1,3500; 1.4000 i tak dalej. Poziomy psychologiczne mają to do siebie, że gdy cena dociera w ich okolicę, rynek zaczyna tańczyć, na pierwszy rzut oka, bez ładu i składu a tak naprawdę odbywa się tu piękna gra i wybijanie kolejnych SL czy TP cena porusza się w górę i dół o 1 pips i zatrzymuje, bądź też agresywnie w ciągu paru sekund przeskakuje o 10 punktów. Jest to o tyle ważne z punktu widzenia inwestora, że można ustalić czy dany poziom psychologiczny jest w stanie się obronić czy też zostanie przełamany stosunkowo szybko. Trzeba oczywiście trochę wprawy ale ją da się wyrobić w ciągu nawet paru dni.

Jak to wygląda z punktu grania na opcjach binarnych? Otóż ustaliłem sobie ramki wielkości 50 pipsów na których to moim zdaniem powinny zachodzić największe wahania a co za tym idzie występować konkretne sygnały do zajęcia pozycji. W swej analizie puki co "na pierwszy rzut oka" wychodzi na to, że poziomy z dwoma zerami na końcu dają silniejsze sygnały i większe szanse na zysk.
Gdyby otwierać pozycję tylko i wyłącznie w oparciu o obronę konkretnych poziomów trzeba by niewątpliwie wiele cierpliwości i nerwów gdyż prawdopodobieństwo obronienia poziomu, bo takie zagrania przewiduję, są tylko nieco bardziej prawdopodobne niż gra w ruletkę, dlatego teraz staram się odszukać kolejny filtr który pozwoli na zwrot z poniesionej inwestycji. Najprawdopodobniej jednak będzie to formacja świecowa z niższej ramy czasowej, bądź misterny wskaźnik.

Jeszcze do końca nie ustaliłem jakie ramy czasowe będą odpowiedni dla tego typu zagrań jednak jestem przekonany, że nie będą one wyższe od 15 min, a najprawdopodobniej skuteczność najwyższa moze okazać się na dość nietypowych ramach czasowych jak 3 czy 6 minutowe. Czemu? Bo są one rzadko używane a co za tym idzie bardzie przefiltrowane przez zawirowania na niższych okresach. Przykładem niech będą wykresy minutowe i pojawiające się szpulki znacznie częściej niż na wykresie 3 minutowym, co oczywiście nie umniejsza wartości sygnału.

Na koniec, wybaczcie mi brak zagrań w ostatnich dniach ale nie chcę grac jak typowy nowicjusz i tracić cały kapitał wciągu tygodnia. Opracuję strategie do końca i wtedy powrócę do konstruowania regularnych zagrań.
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

środa 20 lis 2013, 14:56

Winien jestem sprostowanie, a nie mam możliwości edycji wcześniejszych postów.
SAdam121 pisze: Puki co dwie pozycje, obie z rozliczeniem na koniec tygodnia i obie wykazujące tendencje do wzrostów w tym właśnie okresie. Może to to słaba strategia, ale lepsza taka niż żadna.
Otóż nie dwie a jedna pozycja jest z rozliczeniem na koniec tygodnia i jest to #11 EUR/USD.

Opis drugiej został skopiowany z 1. a że robiłem to na szybko tak powstało kilka błędów. Fakt rozważałem otwarcie i tej pozycji z rozliczeniem na piątek wieczór acz doszedłem do wniosku że kolejny test poziomu 135,00 może okazać się ostatecznym a co za tym idzie wiązać się z jego przebiciem
SAdam121 pisze: #12 EUR/JPY

W wymiarze D1 wygląda to bardzo ładnie bo jak testowanie poziomu 135,00 po raz 3x.
Dodatkowo SO zdaje się być wykupiony i sugerować spadek.

Ryzyko: 50$
Zysk: 86,5$ / 5$
Warunek: UP 135,281
Czas rozliczenia: 17:10 22/11/2013
Prawidłowy opis powinien brzmieć następująco:
#12 EUR/JPY

W wymiarze D1 wygląda to bardzo ładnie bo jak testowanie poziomu 135,00 po raz 3x.
Dodatkowo SO zdaje się być wykupiony i sugerować spadek.

Ryzyko: 50$
Zysk: 86,5$ / 5$
Warunek: DOWN 135,281
Czas rozliczenia: 14:00 18/11/2013
<miejsca korekt>

i jest to pozycja zakończona sukcesem.

Przepraszam za zamieszanie i moje nieogarnięcie.
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

sobota 23 lis 2013, 22:03

Podsumowanie tygodnia 18-23/11/2013

#11 EUR/USD - wygrana (+88,5$)

Spodziewałem się jednak utrzymania ponad grubą zieloną linią jednak rynek zweryfikował to jako badanie kolejnych poziomów. Na szczęście pozycja zakończona sukcesem w ostatnich godzinach handlu. co jednak nie oznacza że będzie ona nadal rosła.
Najprawdopodobniejszy scenariusz to otwarcie tygodnia ze spora luką cenową w dół i dość gwałtowne spadki.

Obrazek

#12 EUR/JPY - wygrana (+86,5$)

Spadek owszem był ale tydzień zakończył się przebiciem tych 2 szczytów więc trochę słabo. Nie mniej jednak pozycja trafiona bo ustawiona na krótko.

Obrazek

Bilans tygodnia: 2/0 +75$
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

sobota 23 lis 2013, 22:17

23/11/2013

#13 EUR/USD
Postanowiłem zagrać na one touch i zobaczyć jak to funkcjonuje.
Moim zdaniem dośc prawdopodobny scenariusz an spadki acz to wykaże przyszły tydzień. Poziom 1,3410 to dołek ostatnich dni, chyba możliwy do osiągnięcia nawet w ciągu jednego dnia.

Ryzyko: 50$
Zysk: 200$ / 0$
Warunek: Below 1,3410 (one touch)
Czas rozliczenia: 17:10 29/11/2013

Obrazek
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

środa 27 lis 2013, 22:32

27/11/2013

Z poszukiwaniami systemu ... lipa.
Nijak nie umiem odejść od tradycyjnej PA czyli zwiększyć skuteczność przy pomocy wskaźników czy magicznych technik aby odnieść sukces na opcjach binarnych.

Zdesperowany moją pracą i wszelkimi analizami dające 30-40 skuteczności za to zyskiem w granicach 300-600%, które zdają się przydatne tylko w oparciu o rynek Forex a nie opcji postanowiłem sobie zawrzeć dwie transakcje minutowe jako warunek stawiając sobie świece typu młot czy spadająca gwiazda.
Mam gdzieś spis skuteczności takich zagrań, dlatego poszukam i może ślepy hazard pozwoli mi w końcu coś zarobić.

#14 EUR/USD

Ryzyko: 20$
Zysk: 34,2$ / 0$
Warunek: UP 1,35765
Czas rozliczenia: 60 sec

#15 EUR/USD
Ryzyko: 20$
Zysk: 34,2$ / 0$
Warunek: DOWN 1,35837
Czas rozliczenia: 60 sec
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Adaś i jego binarne trady

czwartek 28 lis 2013, 07:57

Jak rozumiem strategię opartą na boxach porzuciłeś?

Była taka strategia na wybicia z boxa, którego tworzył zasięg ceny na sesji azjatyckiej.

Radziłbym Ci jednak wybrać coś gotowego i to dopracować, bo zwykle okazuje się, że pracujesz nad czymś co już zostało opracowane.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

czwartek 28 lis 2013, 11:21

To nie jest do końca tak, że porzuciłem. Po prostu z tych analiz wyszło coś bardzo ciekawego.
Mianowicie, ceny w boxach mają tendencje do poruszania się w nich przez długi czas, po czym następuje przebicie danego poziomu psychologicznego o mniej więcej 25 punktów i powrót do poziomu psychologicznego.
Na opcjach binarnych jest to o tyle utrudnione, że zagranie będzie skuteczne tylko wtedy gdy dobrać odpowiedni okres rozliczenia, gdyż ruch ten jest stosunkowo łatwy do przewidzenia to już dobranie czasu rozliczeni z dostępnych na platformie nie koniecznie.
Zwykle są to 2-3 świece 15 minutowe, ale zdarzają się także 5-6 czyli ponad godzinne rozliczenia dające sukces, a które nie sposób uchwycić na exBino.

Wiem, że jest parę-naście strategi dostosowanych właśnie do opcji mających charakter gry na wybicie jak chociażby Morning Breakout czy przebicie wsparć podczas publikacji danych. Jednak proszę o zrozumienie, że nie chcę ślepo testować czy wierzyć już powstałym strategiom gdyż jest to czysto subiektywny wynik pracy autorów tych systemów. Często nieodzwierciedlający mojego planu inwestycyjnego.

Jak widać na podstawie moich postów. Lubię mieć wszystko rozpisane jak najobszerniej :)
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

poniedziałek 02 gru 2013, 16:19

Podsumowanie tygodnia 25-29/11/2013

#13 EUR/USD - przegrana (-50$)

Słabo, cena wspierała się ciągle na niedawno przebitej linii trendu i nijak nie miała ochoty spadać nie mówiąc już o dotykaniu wyznaczonego poziomu.

Minutówek zbytnio omawiał nie będę bo obie były bardzo podobne. Zagranie na świecach odwrócenia trendu czyli spadająca gwiazda bądź młotek. Raz wypaliło raz nie :)

#14 EUR/USD - przegrana (-20$)

#15 EUR/USD - wygrana (+34,2$)

Bilans tygodnia: 1/2 -35,8$

Stan konta to teraz 865,45$ czyli nieco poniżej wyjściowych 1.000$.
Niemniej jednak chciałbym rozpocząć nowy rozdział w mojej przygodnie z opcjami binarnym toteż pokuszę się w tym momencie o zamknięcie poprzednich moich starań, które wyceniam na stratę 134,55$.
Myślę, że mimo wszystko jest to dobry wynik bo choć stratę można zauważyć gołym okiem to zarządzanie kapitałem pozwoliło na ograniczenie jej do minimum. Granie na najmniejszym możliwym wolumenie pozwoli mi teraz na rozpoczęcie handlu już według sprecyzowanego planu, który wg testów powinien (choć nie musi) przynieść parę dolarów dziennie. Więcej szczegółów w kolejnych postach.
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

wtorek 03 gru 2013, 16:40

SYSTEM

Polega on na zagraniach w wymiarze 60 sekund a sygnał otrzymuję ze świecy sygnalizującej odwrócenie trendu. Takie świece to młot czy spadająca gwiazda. Dodatkowo nie mogą się one wzajemnie wykluczać z panującym obecnie "krótkim trendem". Chodzi oto aby w cyklu powiedzmy 10 świec dających wzrost nie pojawiła się czasem świeca o kształcie młota - nie jest to sygnał do dalszych wzrostów. W końcu nie bez powodu nazywane są one świecami odwrócenia.,.
Postanowiłem skorzystać z dość ciekawego wskaźnika jakim jest Parabolic SAR. Jest to wskaźnik wykazujący z jakim (mniej więcej) trendem mamy obecnie do czynienia. Wskaźnik ten z tego co mi wiadomo używany jest głównie do konstruowania SL ze względu na swą mechanikę czyli podążanie za trendem.
Coraz to niższej położone kropki wykazują trend spadkowy, wyżej wzrostowy.
Tak jak wspomniałem wcześniej, gram na możliwych punktach odwrócenia krótkiego trendu po wystąpieniu świecy sygnałowej.

UWAGA: Sama świeca odwrócenie trendu nijak ma się z forexowego punktu widzenia do opcji binarnych. Skuteczność tych świec na rynku forex kształtuje się w granicach 50% na osiągnięcie 1. TP (R:R 1:1) i znacznie mniejszym w osiąganiu kolejnych targetów (R:R 1:2 ~30% 1:3 ~15%). Na opcjach chodzi tylko o kolejną świecę zaraz po wystąpieniu sygnału.

PLAN I UZASADNIENIE

Sygnał kupna:
a) pSAR - coraz niższe poziomy
b) świeca typu młot
c') brak ograniczenia przez sąsiedztwo poziomów wsparcia

Sygnał sprzedaży:
a) pSAR - coraz wyższe poziomy
b) świeca typu spadająca gwiazda
c') brak ograniczenia przez sąsiedztwo poziomów oporu

Przeanalizowałem tydzień 25-29/11/2013 i wyniki były bardzo obiecujące.
Mimo iż pobieżna analiza to zadziwiła mnie skuteczność sięgająca 75% co daje realny zysk na opcjach binarnych. Przyrost kapitału sięgnął 26% w ciągu tygodnia w warunkach, powiedzmy robota, czyli siedzenie 9h przed komputerem i tylko szukanie odpowiednich poziomów i świec, dodatkowo niektóre zagrania musiałbym przeanalizować ponownie z racji odstępstw od reguł. Jednak tak jak wspominałem, starałem się zachować plan a kompletna analiza to wypadkowa wyników jakie uzyskam w tym tygodniu.

No i to chyba tyle na teraz. Zaczynamy wzrosty :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości