Adaś i jego binarne trady

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

wtorek 03 gru 2013, 16:53

3/12/2013

Dzisiejszy dzień to próba generalna systemu jaki sobie obmyśliłem.
Pierwsze wrażenie jest niezbyt spójne. Siedzenie i wpatrywanie się w wykres przez 8h to strasznie męczące zadanie. Co godzina 60 świeczek i tak 8x wiec jest co analizować a i monotonia nijako się wyklucza :D
Jako, że był to mój pierwszy taki dzień nie obeszło się od odstępstw od założonego planu, głównie w sensie pominiętych wejść, musicie mnie jednak zrozumieć, że utrzymanie koncentracji jest dla mnie trudne acz pracuję nad tym.
Do sedna. Wyniki na dziś napawają optymizmem (+51$)bo jest to aż 5 trafnych decyzji przy jednej złej! 83%!

Obrazek

Nie będę specjalnie rozpisywał zagrań tak jak wcześniej to robiłem, lecz postaram się o parę słów gdyby było coś niejasnego.
Wszystkie transakcje to para EUR/USD.

#1 Zagranie nieco pod prąd, jednak... świeca poprzedzająca sygnałową była dość spora, a zwłaszcza jej górny cień co potwierdza opór na jego szczycie, kolejna to już sygnał - fakt ryzykowny ale jak widać trafny.

#2 Tutaj dość spora konsolidacja wywołała trend boczny a cena wielokrotnie obijała poziom świecy sygnałowej co potwierdziło jego siłę.

#3 Podobnie do zagrania #2.

#4 I tutaj trochę mnie rynek wykiwał. Testował on bowiem poziom na którym wystąpiła świeca sygnałowa co powinno wywołać ruch w górę a tutaj niestety strata, co widać na kolejnej świecy która wyraźnie przebiła ów poziom.

#5 Ta sytuacja to wykończenie ruchu spadkowego (grałem w nim też pozycje #4) z tym wyjątkiem, że ostatecznie zdecydowałem się nie grać na pierwszej świecy, która dała wymierny sygnał - własnie w obawie przed podobnym wybiciem co przy #4. Wyczekałem i trafiłem na ruch w górę na kolejnej świecy sygnałowej.

#6 Zdecydowanie nie jest to moja perełka, już tłumaczę dlaczego. Owa świeca sygnałowa przez 50 sec dawała idealny obraz młota, ostatnie 5-10 sec to potężne zawirowania czyli utworzenie max i delikatny spadek. Nie zdążyłem na to zareagować, dlatego otwarłem pozycję zgodnie z tym co widziałem przez większość czasu trwania tej świecy. Zwykłe szczęście, choć jak spojrzę na prawą stronę wykresu to właśnie w tym miejscu 16:35:00 rozpoczyna się ruch w górę trwający do teraz. Ciekawe czy ma to związek(?)

Obrazek
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

wtorek 03 gru 2013, 23:01

Podsumowanie 3/12/2013

Jak wspominałem w poście wyżej skuteczność zagrań z tego dnia to 83% jednak przyznać muszę, że sporo mi umknęło. I to jest dobre słowo, umknęło a dopiero teraz czyli po paru godzinach wystawiam sobie scenariusz czemu umknęło i czy właściwie były tam odpowiednie warunki do zagrania z planem czy też nie koniecznie.

Tak też wynotowałem sobie 5 potencjalnych sygnałów + 4 kiedy faktycznie nie mogłem obserwować wykresu ( w okresie od godz 13-14:15 co jest niewiarygodne;0)
Nie będę już się w screeny bawił a jedynie rozpiszę mniej więcej co z tego wynikło.

#1' Sygnał na zdecydowanie większej świecy, którą poprzedza jeszcze większa co sugerować może zdecydowany ruch a nie koniecznie początek odwrotu.

#2' Ta by była dobra, wszystkie warunki ładnie spełnione. Po sygnale jednak nastąpiła świeca kontynuacyjna a zaraz po niej wybicie przeciw trendowi co w sumie daje tak czy siak stratę.

#3' Dobry sygnał. Niewykorzystany

#4' #5' Dobre, zyskowne sygnały - szkoda że w trakcie obiadu.

#6' Sygnał przy którym wyszedłbym na 0. Obiad.

#7' Znowu zdecydowanie większe świece. Korpus sygnałowej mieści się aż 9x! Ostatni sygnał w trakcie obiadu. Stratny choć nie jestem pewien czy bym na nim grał.

#8' Byłby dobry gdybym się nie zagapił.

#9' Tutaj przestraszyłem się bliskiego sąsiedztwa poziomu oporu i w sumie w obawie przed stratą nie podjąłem pozycji. sygnał okazał się dobry

No i tyle ze statystykami.

Bilans dnia: 5/1 +51$
choć w sumie mogło by być : 10/5 i +42$ (zakładając pesymistyczny scenariusz).
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

środa 04 gru 2013, 16:06

4/12/2013

Dziś strasznie słabo.
Choć sygnałów nie brakowało, bałem się z nich korzystać. Czemu? Cóż, emocje też odgrywają sporą rolę. Przyszedł czas powątpiewania czy dany sygnał jest wiarygodny czy świece nie są zbyt małe/duże i tak to się musiało skończyć.

3 zagrania stratne i ledwie jedno na plus.

Obrazek

Jeszcze z rana myślałem czy czasu nie spożytkować na granie na dwóch parach walutowych. Teraz muszę się nad tym zastanowić ponownie ale to po analizie dziennej.

#7 Jak widać świece zamykały się na niemal identycznym poziomie, ich cienie też nie dawały podstaw do kontynuacji wzrostów. Świeca sygnałowa od razu zweryfikowana i brak spadków.

#8 (X oznacza świece które z jakiegoś powodu odpuściłem) Niby sygnał dobry bo świeca ta wybiła kilka ważnych wsparć co ty,bardziej motywowało do wzrostów. Luka na rozpoczęciu kolejnej świecy zweryfikowała tę sytuację na moją niekorzyść.

#9 Kolejne zagranie całkowicie zgodne z planem. Tym bardziej iż poziom konkretnie przebił niedawny szczyt z przed 30 min. Widać tu jednak ostatni zryw ku górze, przejście w trend boczny co przekłada się na moją stratę.

* Zagranie ważne z punktu widzenia psychologi. Zaraz po tym 3 z rzędu nie trafnym zagraniu zrobiłem sobie 10 min przerwy, trochę się wzmocniłem i ogarnąłem po niewykorzystanych okazjach o których w kolejnym poście.

#10 Poziom poparty konsolidacją o której mowa w zagraniu wyżej. W końcu coś się opłaciło:)

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 04 gru 2013, 22:12 przez SAdam121, łącznie zmieniany 1 raz.
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Adaś i jego binarne trady

środa 04 gru 2013, 16:50

Ograniczenie ilości par jest bardzo dobrym pomysłem. Wręcz na początku dobrze jest skupić się na jednej - stopniowo dodając, ale oczywiście nigdy nie za dużo.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

środa 04 gru 2013, 17:00

Podstawowy problem przy graniu 60 sekundówek przy tym brokerze to szybkość realizacji zleceń. Musiałbym się przełączać pomiędzy opcjami z prędkością światła bo niema możliwości odpalenia dwóch kreatorów dla 2 par walut. Same to oczekiwanie 2 sec na otwarcie pozycji jest nieco wkurzające...
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

środa 04 gru 2013, 22:46

Podsumowanie 4/12/2013

Tyle ile dziś zawarłem transakcji to moja osobista porażka psychologiczna i mentalna. Zwykle jestem pewny siebie choć towarzysko nieśmiały tak dziś zwątpiłem w skuteczność mojego systemu. Słusznie? Zaraz się dowiem w analizie.

3 zagrania stratne jedno zyskowne. Hura, skuteczność 25% ...

Przeanalizowałem wszystkie świece z okresu w jakim dziś grałem i wyszło:
11 sygnałów dających zysk co w połączeniu z zagranym jednym daje ładne 12.
3 sygnały po których odniósłbym stratę + 3 zagrane, w sumie 6.
1 sygnał po którym wyszedłbym na 0.

Aż jest mi wstyd opisywać poszczególne okazje, jak ładnie pasują poziomy i tak dalej. Pominę wiec ten fragment a zostawię go sobie do analizy na weekend gdzie zamierzam zrobić statystyki wg godzin (gdzie jest najwięcej okazji do gry).

Bilans dnia: 1/3 -45,8$

Alternatywny scenariusz to: 12/7+30,4$

Odpowiadając na pytanie postawione na początku. NIE, NIE WARTO WĄTPIĆ W SYSTEM BO ON DZIAŁA.
Tylko ta moja dyscyplina ...
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

czwartek 05 gru 2013, 16:32

5/12/2013

Dzisiejszy dzień nawet mi się podobał. Chyba zaczynam odczuwać takie swego rodzaju powiązanie z rynkiem, z tymi świeczkami. Doświadczenie na minutówkach, dopiero gromadzę, ale staram się to robić pełnymi garściami. W głowie mam kolejne plany dotyczące systemów powiązanych własnie z wykresem minutowym, czy to będzie dostosowane pod Opcje Binarne czy czysty Forex tego nie mogę teraz stwierdzić. Ale przyznam, że zapowiada się to dość ciekawie.

Zawarłem dzisiaj 11 transakcji z czego jedną anulowałem, kolejne 3 były stratne i 6 zyskownych, mam tez jeden zwrot o którym nieco później.
System przyniósł mi dziś +25,2$ a skuteczność to ~66% (granica rentowności ~62% czyli źle nie jest). Uwzględniłem tutaj tylko zagrania trafne i nie trafne aby jak najlepiej zobrazować wartość systemu.

Obrazek

Zacząłem stosować oznaczenia co ważniejszych poziomów gdyż dziś miałem do czynienia z trendem bocznym. Lepiej się rozeznać kiedy coś jest trafione a kiedy nie.

#11 Dobre wejście, poziom naruszony i sygnał do wzrostów.

#12 Podobnie. Trafiony poziom, ale chyba odejście było zbyt duże aby zagrać dlatego strata.

#13 Świeca bardzo szybko zmieniła się z spadającej gwiazdy na "to coś". Strata.

#14 Tym razem sygnał dobry acz bliskość poziomu psychologicznego (1,36000) wystarczyła aby pozycja była stratna.

#15 W końcu. Dobry sygnał i zysk.

#16 To jest pozycja ze zwrotem. Gdy widzę takie rozstrzygnięcia to mam wątpliwości czy liczyć je jako stratę czy zysk więc nie liczę wcale. Uważam je po prostu za rozszerzenie sygnału.

#17 Tutaj poziom "sam się wyznaczył" i obronił.

#18 Po krótkiej przerwie ustrzeliłem sygnał na przedostatniej świecy w trendzie.

#19 Na obrazku wygląda to jak strata ale faktycznie był to zysk. Chodzi oto, że broker otwiera pozycję z 2 sekundowym opóźnieniem co daje nieco dziwne wyniki czasem. Tutaj akurat 2. świeca po sygnale bardzo szybko spadła co pozwoliło mi załapać się na ten 1 tick różnicy i zamknięcie z zyskiem. Działa to oczywiście w obie strony, na moje szczęście dziś in plus.

#20 Tutaj muszę przyznać że spanikowałem, normalnie bym takiej pozycji nie otwarł gdyż świeca nie jest taka jaką chciał bym widzieć. Troszkę się to opłaciło bo sygnał w ostatnie fazie czyli 5 sek wykazywał formację młota a ja zagrałem ją na sekundę przed zamknięciem i tak jakoś wyszło, że kolejny 1 tick się zabłąkał i dał zysk.

Obrazek
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

czwartek 05 gru 2013, 22:54

Podsumowanie 5/12/2013

Na dziś spora dawka niezagranych sygnałów, jedne lepsze inne gorsze. Co ciekawe dziś problemem było ustrzelenie poziomu który można by obronić. To pewnie przez to, że przez większość czasu w jakim grałem utrzymywał się trend boczny choć mogę się mylić.

Znowu nie opisze wszystkich sygnałów bo jest ich zwyczajnie zbyt wiele. Niemniej chciałbym utrzymywać tę formułę w dzienniku bo daje ona ładną wykładnie co do skuteczności systemu gdy gra się idealnie - zupełnie jak robot.

Przyznam również, iż muszę doprecyzować co to znaczy spadająca gwiazda czy młot, bo to nie zawsze wygląda tak jak w książkach. Ach. Na weekend szykuje się sporoooo pracy.

42 sygnały, których żałuję. Jeden plus jest taki, że nie muszę opisywać 50 transakcji :D
21 trafnych, 1 neutralny i 20 złych.
Przypominam iż sygnały oceniam pod względem głównie świec, a nie koniecznie czy trafiają w poziom co jest równie ważne jednak nie w tej części podsumowania.

Bilans dnia: 6/3 +25,2$

Alternatywny bilans dałby w sumie -76,6$ przy skuteczności systemu ledwie 54% (poniżej progu rentowności).
Już samo otwarcie pozycji to kwota 540$ co stanowi więcej niż połowę mojego kapitału aktualnie. Niesamowite!
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

piątek 06 gru 2013, 16:22

6/12/2013

Bardzo nieciekawy dzień. 5 strat, 3 trafione zagrania i bilans -57,4$.
Mogło być lepiej, zwłaszcza, że dwie pozycje anulowałem, co okazało się niezbyt dobrym pomysłem ale cóż, bywa i tak.
Problem do rozważenia na dziś to brak prądu... Minutowa przerwa w dostawie potrafi tak ładnie zepsuć wykres i usunąć to co nanosiłem na niego przez ostatnie 4 godziny. Mój błąd, trzeba to jakoś ogarnąć na przyszłość.

To co dziś wywnioskowałem to zdecydowanie mniej zagrań w porównaniu np do wczorajszego dnia. Sporo mniej sygnałów płynących ze świec odwrócenia a i poziomy jakoś specjalnie tez wyników nie dawały.
Broniłem się przed tym rękami i nogami ale chyba przyjdzie mi wrócić to troszkę bardziej technicznej analizy i wykorzystać poziomy Fibo, na pewno 50% i 78.6% bo wydaje się że na minutówkach sprawdzają się dość dobrze, czy coś więcej tego teraz nie mogę stwierdzić bo ciężko mi prognozować tak z miejsca. Może jeszcze jakaś ekspansja dojdzie na potwierdzenie.
Kolejna ciekawostka to wspomniane parę dni temu BOXY. Jak wcześniej ustawiałem je co 50 punktów tak na minutówkach wygląda na to, że sprawdzą się te o szerokości 5, 7 bądź 10.

Obrazek

#21 Ładne, trafione zagranie.

#22 Przedobrzyłem z tą świecą bo wygląda raczej jak wałek niż typowy w tym miejscy młot acz transakcja zyskowna. Skłoniło mnie to także do przemyśleń nt cieni. Więcej o tym w weekend.

#23 Ładne warunki do zagrania leczy rynek poszedł sporo niżej. Strata.

#24 Straszne, świece sygnałowe w około dają zyski a moja akurat nie ...

#25 Ledwo po przebiciu poprzedniego trendu mam taki ładny sygnał, z poziomem a jednak nie wypalił

#26 Środek trendu a rezultat identyczny jak wyżej.

#27 Tutaj chyba do głosu doszli fundamentaliści. Jeśli tak, to sygnał zapowiedział spadki, został wybity i pomknęliśmy w dół. Nie grać w okresie publikacji danych.

#28 No i miły akcent na koniec tygodnia. Dobre zagranie.

Obrazek
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

piątek 06 gru 2013, 22:36

Podsumowanie 6/12/2013

Nie uważam dnia za udany ale z zasady nie przepadam za graniem w piątki i poniedziałki gdyż jest to jedna wielka niewiadoma. Rynek w tym czasie nic tylko tworzy cienie co nie świadczy dobrze o kierunku, jak i poziomy są mniej istotne niż w inne dni.

Zagrałem 8 pozycji, jednak znowu sygnałów doliczyłem się sporo więcej, a mianowicie 41. Tak wiem, pisałem wyżej że nie było ich tak sporo, kłamałem, po dokładnej analizie to widzę.

Smutny moment. 27 in plus, co smutniejsze 6 z rzędu w pierwszej godzinie handlu ... kolejne 10 stratnych i co mnie zastanawia najbardziej, acz w piątek nie dziwi to 4 pozycje po których wyszedłbym na 0.

Bilans dnia: 3/5 -57,4$

Optymizmem napawa jednak bilans "robota": 30/15 i 126$ zysku. Skuteczność ~66%.

Sporo pracy na weekend się zapowiadam. Mam nadzieję, że się uda.
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

poniedziałek 16 gru 2013, 11:30

Podsumowanie tygodnia 2-5/12/2013

Po pierwsze przepraszam za tak długą nieobecność i brak postów przez ostatnie "kilka" dni.
Ogólnie tydzień, który opisuję był dla mnie bardzo owocny. Jestem dość zadowolony z jego przebiegu z wyników może trochę mniej ale też nie jest to tragedia.
Biorąc pod uwagę zastosowany przeze mnie system sprawdza się choć nie do końca tak jak bym tego chciał dlatego konieczne są jego poprawki i doprecyzowanie filtrów.

Faktem niestety jest to, że przegapiłem mnóstwo potencjalnych wejść a co za tym idzie "straciłem" (nie zyskałem) $$, ale to nic, odbijemy sobie z nawiązką. :)

I tak, handlowałem przez 4 dni w tygodniu od wtorku do piątku włącznie, specjalnie odpuszczam poniedziałkowe sesje ale o tym za moment. W ciągu tych 4 dni otwarłem 27 pozycji 60sekundowych z czego 15 okazało się zyskownych a 12 stratnych. Niby nie jest źle ale trzeba pamiętać, że próg rentowności to ok 62% przy 71% zwrotu z poniesionej inwestycji. Tutaj jednak zakończyłem tydzień stratą w wysokości -27$.

Nie chce mi się zliczać tych wszystkich pozycji które mogłem otworzyć, ale z jakiegoś powodu tego nie zrobiłem - nie am to najmniejszego sensu. Teraz planuję wyliczyć odpowiednie poziomy, które będą dla mnie filtrem dla kolejnych zagrań na ostatni już tydzień z konkursowym dziennikiem..

Tak jak obiecałem, statystyki zagrań przedstawię w kolejnym poście tylko proszę się nimi nie sugerować bo zagrania jak sami widzicie były dość loteryjne a i wykorzystanie sygnałów było znacznie poniżej 50% co przekłada się na 0 wartość merytoryczną.

Słówko jeszcze czemu odpuszczam grę w poniedziałki.
To jest nadzwyczaj proste do wytłumaczenia. Cały problem leży po stronie tych 2 dni w których rynek jest "zamrożony", inwestorzy pojawiają się w poniedziałek i otwierają go z luką cenową co jest dość niepokojącym sygnałem. Wiadomo, że taką lukę trzeba traktować jako sygnał czy to do spadków czy wzrostów, ale jak pewnie wielu z was zauważyło inwestorzy często testują powstałą lukę cenową i to nie koniecznie raz czy dwa ale zdarza się że parę razy w ciągu 2 czy 3 dni. Tak więc to jest jeden z powodów dla którego nie zawieram transakcji w poniedziałki - luki i związane z nimi znaczne wahania ceny. Drugi jest już nieco bardziej psychologiczny bym rzekł. Mianowicie parę tygodni temu pracowałem nad systemem typowo forexowy zakładającym otwieranie i zamykanie pozycji w ciągu tych właśnie 5 dni czyli obrębie jednej świecy tygodniowej. Tendencja tutaj jest taka, że przez ileś godzin w tym tygodniu cena kształtuje jakże ważne poziomy czyli tzw. cienie po czym wędruje gdzieś w obszar pomiędzy nimi gdzie zamyka się tydzień. Co najciekawsze, acz pewnie Ameryki nie odkryłem, cienie to przedziały cenowe odpowiednio (najczęściej) z poniedziałku i z piątku gdzie cena konsoliduje się na właściwym poziomie. To między innymi dlatego na wykresach tygodniowych można zobaczyć tak wiele szpulek czy świec typu doji, rzadziej typowych świec odwrócenia trendu jak młot czy spadająca gwiazda, a odwrotnie sporo jest świec wykazujących kontynuację trendu czyli takich których cena zamknięcia jest równa z cieniem.

Bilans tygodnia: 15/12 -27$
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

poniedziałek 16 gru 2013, 11:47

Podsumowanie tygodnia 9-13/12/2013

Chciałbym tutaj cokolwiek podsumować ale nijak nie dam razy wykrzesać tego z mojej okrągłej liczby transakcji czyli z 0. :)

Brak zagrań jednak nie świadczy o tym, że nie chciałbym się podzielić z Wami doświadczeniami jakie towarzyszyły mi w ciągu tych 5 dni.

I tak dziś zadałem sobie pytanie co te paręnaście dni na opcjach mi dało? ...
Wyszło, że ułożyłem sobie ten instrument jako jeden z ważniejszych w moim planie inwestycyjnym. Mimo, iż początkowo byłem nastawiony do niego bardzo sceptycznie tak teraz (dopiero teraz) widzę, że da się na tym zarobić realne pieniądze. Jakież było moje zdziwienie gdy sobie na szybko przeliczyłem w pamięci zwroty z inwestycji w ciągu tygodnia, potem miesiąca aż w pewnym momencie po bodaj 7 miesiącach przyrost kapitału wyniósł 500% .,. Czy to jest dużo czy mało to nie mnie osądzać, ja zastosowałem się do procentu składanego i nie wliczałem żadnych spadków kapitału czyli scenariusz taki bardzo, bardzo optymistyczny.

Dodatkowo, czego wcześniej nie traktowałem jakoś nadzwyczajnie serio przekonałem się do analizy świec. One mają w sobie coś takiego magicznego, że każdą z nich można interpretować inaczej nawet bez względu na to czy występują na jakimś ważniejszym poziomie czy gdzieś w "szczerym polu". I to jest fajne, zdecydowanie polecam każdemu kto chce zrozumieć oco tak naprawdę chodzi w analizie wykresów, zacząć od interwału minutowego i analiza świeczek. Ja siedziałem przy tym nieco ponad 40 godzin i się wciągnąłem nie na żarty :)

Ostatnie słowa to niejako rys na ostatni tydzień konkursu. Chciałbym tutaj pokazać, że umiem wykrzesać z siebie tę odrobinę inwencji i wyprowadzić mój rachunek na plus. Czy to będzie +1$ czy +1500$ tego nie stwierdzę teraz ale będę intensywnie pracował. Dziś (w poniedziałek kiedy pisze ten post) jestem w trakcie dopracowywania poziomów zagrań służących za filtr. Tak więc trzymajcie kciuki i powodzenia dla niedobitków którzy przez kolejne 4 dni będą mi tutaj towarzyszyć.

Bilans tygodnia: 0/0 +0$
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

wtorek 17 gru 2013, 16:58

17/12/2013

Skończyłem pisanie statystyk dla "nowego" systemu.
Pozostaje mi ich analiza i wybranie już konkretnej strategii do gry.
Więcej info wieczorem.

Hmm, trochę mi jednak zejdzie jeszcze na tej analizie, ale przedstawię to co do tej pory opisałem.
Polecam pierw zerknąć na obrazek a dopiero potem na opis.

Obrazek

Próbę przeprowadziłem na pierwszych dwóch tygodniach grudnia czyli 10 dniach.
Puki co, pierwsze wrażenie jest optymistyczne, bo niema wielkich obsunięć kapitału a serie zysków są dość pokaźne.

Trochę o planie tworzenia:
Założenia to świeca odwrócenia czyli młot/spadająca gwiazda oraz ich pochodne czyli nie takie typowe formacje ale ej opisze dokładnie gdy będę jutro formułował cały kompletny plan.
Dalej gram na poziomach psychologicznych oznaczonych co 50 punktów, dodatkowo ustawiłem sobie siatkę co 5 punktów i na niej szukam świec do zagrania. Nadal są to 60sec. i wykorzystanie pSAR jak w poprzednim systemie.
Czym to się różni? Różnie się kwalifikacją świec i przede wszystkim oznaczyłem stałe poziomy do potencjalnych zagrań co diametralnie zwiększyło skuteczność i ilość zagrań. Średnia na dzień to 15 tradów a wyniki zależne są od godzin grania.
Godziny to 9-18 wg brokera co odpowiada naszym 8-17.

Plan na jutrzejszy dzień jest taki. Aby nie tracić więcej czasu na samą analizę, a zająć się graniem to od 8-13 czasu polskiego zagram sobie bez dokładania kolejnych filtrów a potem skupię się na ostatecznym dopracowaniu strategi.

Na koniec. Tak wiem, próba na 10 dniach to żadna próba ... Ale co zrobić z braku czasu :)
Jednak 146 zagrań jak na 10 dni? Mimo wszystko jest to niezły wynik jak na "czyste statystyki". Optymalizacja jest kluczem do sukcesu!
Ostatnio zmieniony wtorek 17 gru 2013, 22:16 przez SAdam121, łącznie zmieniany 1 raz.
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Adaś i jego binarne trady

wtorek 17 gru 2013, 17:03

SAdam121 pisze:17/12/2013

Skończyłem pisanie statystyk dla "nowego" systemu.
Pozostaje mi ich analiza i wybranie już konkretnej strategii do gry.
Więcej info wieczorem.

Czekamy - zawsze bardzo lubiłem zaczynać z czymś nowym, rozpisanym, zaplanowanym. Oby się udało.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

środa 18 gru 2013, 14:42

18/12/2013

Tak jak planowałem, dziś jedynie 5 godzin grania reszta dnia to dopracowanie analiz.
Przez ten czas udało mi się rozegrać 6 pozycji z czego jedna to zwrot, kolejne dwie to strata i 3 zyskowne.
Łącznie ugrałem +6,5$ Jej :D
Nie wygląda to źle, za dobrze jednak też nie ale to da się naprawić :)

Obrazek

#29 Strata. Tutaj przekombinowałem, poziom został skonsolidowany i starałem się ograć rynek na dolnym wsparciu co się nie powiodło.

#30 W tym miejscu piękny sygnał i zysk. Chciałbym więcej takich.

#31 Kolejny idealny sygnał. Mimo iż pSAR odwrócił się zaledwie świecę wcześniej to widać jaką siłę mają poziomy ustawione co 5 punktów na wykresie minutowym.

#32 Troszkę zagmatwana opcja. Sygnał jak najbardziej dobry ale już rezultat mylący. Owa świeca na której wystąpiło rozliczenie jest doji co powinno przekładać się zwrot z inwestycji, jednak jakoś udało się "ograć" rynek i urwać te 2 punkty dające zysk. Może jest to spowodowane tym 2 sec oczekiwaniem przed - nie wiem.

#33 Podobnie jak dwie pozycje wyżej. Sygnał jak najbardziej dobry acz jak widać rynek postanowił przetestować dopiero co wyznaczony szczyt, potem świeca "zastanowienia" i już dalsze spadki. Ta pozycja przyniosła jednak stratę.

#34 Tutaj zanotowałem zwrot z inwestycji. Podobnie jak #32 z tą różnicą, że tutaj rynek troszkę mi dopomógł i zanotowałem przy rozliczeniu identyczny poziom przy otwarciu.

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek 19 gru 2013, 10:37 przez SAdam121, łącznie zmieniany 2 razy.
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Adaś i jego binarne trady

środa 18 gru 2013, 14:51

Pierwszy krok do zarabiania to nietracenie. Naprawdę jak już jest system, którym na początku oscyluje się w granicach zera, wtedy poprawienie czegoś spowoduje, że system będzie fajnie zarabiał. Oczywiście niestety w drugą stronę też to jest możliwe... ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

czwartek 19 gru 2013, 11:33

Podsumowanie 18/12/2013

No i mam problem co chcę napisać w tym poście...
Z jednej strony wydaje mi się, że system sprawdził się jak najlepiej - dał zysk (niewielki bo niewielki ale dał); z drugiej jednak ominąłem z 3 sygnały ale nie wliczę ich tym razem do podsumowania bo to zafałszowało by wyniki.

Wydaje się, że z powodzeniem świece odwrócenia można rozgrywać z rana mniej więcej do godziny 13-14 czasu polskiego bo po tym czasie następuje okres swoistej stagnacji. Najlepszym przykładem będą statystyki jakie umieściłem już wcześniej chyba jednoznacznie wykazujące gdzie skuteczność jest największa. Jestem z nich bardzo dumny bo potwierdzają one nijako to co widziałem już wielokrotnie przeglądając wykresy wolumenów czy pseudo-wolumeny na walutach i wykazują one jednoznacznie kiedy traderzy są aktywni a kiedy "idą na lunch" czy odbierają dzieci ze szkoły a rynek idzie własnym torem.

Troszkę boli mnie jednak optymalizacja, bo strasznie ciężko tutaj ograniczyć liczbę sygnałów. Oscylatory praktycznie odpadają bo same świece odwrócenia występują na końcu właśnie trendów co przekłada się na maksima i minima oscylatorów. Dodaj z 4-5 sygnałów mogę wykreślić tylko dzięki SO co jest mało zadowalające, acz jakiś początek to jest (może z wyższych ram czasowych będą skuteczniejsze?). Dalej podzieliłem sygnały na te, które występują przed poziomem, ponad i ten najczęstsze czyli idealnie na poziomie się opierają. A i tutaj wyniki są podobne acz widzę progres przy tych ostatnich z tym, że wydaje się być ważny ich kolor (świeca typu spadająca gwiazda jest silniejsza gdy ma kolor czerwony a niżeli zielony, odwrotnie przy młotach). Jedyny filtr jaki na razie zastosowałem i który sprawdza się wprost IDEALNIE to taki aby nie grać 2. na tym samym poziomie w tym samym kierunku przy tym samym trendzie wykazanym przez pSAR. Ilość sygnałów i ich jakość odpowiednio się zmniejszy i zwiększy. Szukałem dla tego wyjaśnienia, czemu dział to tak a nie inaczej, i jedyny punkt jaki przyjąłem za słuszny to taki, że jeśli coś ma być wiarygodne na tym rynku (tudzież przy strategi jaką obmyśliłem) to musi być skuteczne na pierwszy rzut oka, od razu i bez jakichkolwiek zahamowań. Każdy kolejny sygnał tylko "łapie głupich" którzy zwykle są na stracie. Tutaj niema szans wskoczyć do pociągu na drugiej stacji, na tej na której wszyscy już dawno siedzą przy kawce w restauracji.

Na koniec ponawiam rys strategi:

Filtry:
- poziomy psychologiczne ustawione na okrągłych poziomach co 50 punktów - te są najważniejsze i często obijane na minutówkach.
- poziomy ustawione co 5 punktów, to w ich pobliżu zawierane są transakcje.
- nie grać dwa razy w oparciu o ten sam poziom w tym samym ruchu wykazanym przez pSAR.

Interesujące mnie świece:
Świece typu młot i spadająca gwiazda oraz ich pochodne.
Świeca taka uznawana jest za znaczącą gdy cena otwarcia/zamknięcia znajdująca się jak najbliżej środka jest maksymalnie w odległości 1 punktu od max cienia w odpowiednim kierunku. Wykres tickowy daje to 5 miejsce po przecinku konieczne do wyliczenia odległości.
i dalej, przeciwny cień nie może być większy mniejszy niż zasięg korpusu jaki wyznaczyłem wcześniej; najczęściej jest on równy bądź o 30% większy, zdecydowanie rzadziej są to wielokrotności czyli już sporej wielkości świece.

Obrazek

Sygnał:
Pozycja otwierana przeciwnie do wskazań pSAR czyli łapiemy szczyt, ewentualnie gdy rynek cofa się w okolice niedawnego szczytu.
Okolice poziomu, najbardziej wiarygodny sygnał to ten gdy świeca sygnałowa znajduje się dokładnie na poziomie (niema znaczenia czy przebiła go, a jeśli nawet to powinien to być dodatkowy atut).
Występuje w godzinach 8-14 czasu polskiego gdy występują najdogodniejsze warunki do handlu.

Bilans dnia: 3/2 +6,5$
P.S Pozycje otwierałem i otwierał będę z inwestycją 50$ a nie tak jak dotychczas 20$.
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

piątek 20 gru 2013, 11:31

19/12/2013

Przez 5 godzin tylko dwa zagrania. Starałem się być ostrożnym w ich selekcji i wygląda na to, że przesadziłem.

Obrazek

#35 Ładne warunki i opcja wygrana.

#36 Tutaj miałem nadzieję, że rynek odskoczy ponad poziom zaraz po świecy sygnałowej jednak stało się inaczej. Strata.

Obrazek
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

piątek 20 gru 2013, 11:42

Podsumowanie 19/12/2013

Emocje i jeszcze raz emocje :)
Staram się wyselekcjonować zagrania dające największe szanse na profit ale to jak widać przekłada się na ilość zagrań. Nie jest to zbyt fajne dlatego zwiększam stawki do 100$ od piątku i zobaczę jak to wyjdzie w ostatnim dniu.

Puki co te dwie pozycje mnie trochę zdegustowały, bo taka liczba otwartych opcji w ciągu 5 godzin na 60 sekundówkach to strasznie mało.

Bilans dnia: 1/1 -14,5$
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

Awatar użytkownika
SAdam121
Stały Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 22:18
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Adaś i jego binarne trady

piątek 20 gru 2013, 16:10

20/12/2013

Lipa :D Myślałem, że się uda, że coś drgnie ale nie wypaliło.

Obrazek

#37 Dobry sygnał, gorsze wykonanie i strata.

#38 Tuż po przebiciu wystąpiła ta świeca, która to miała dać sygnał do sporych wzrostów, i dała. Tyle, że 60 sec ma to do siebie że liczy się kolejna świeca a nie 50 kolejnych. Strata :)

Obrazek
~ Nic nie musisz, wszystko możesz !

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości