[Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

[Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

poniedziałek 05 maja 2014, 10:05

Witam.

Od paru miesięcy poszukiwałem dla siebie odpowiedniej strategii. Od dwóch tygodni gram na opcjach 60 - sekundowych, porzuciwszy wszystkie inne dążenia. Odrzuciłem myśl o grze na opcjach wygasających po więcej niż 60 sekundach i zrobiłem porządek ze wszystkimi wskaźnikami i strategiami, które testowałem na przestrzeni minionych miesięcy.

Będę tutaj prezentował efekty mojej gry na minimalnych stawkach, jakie oferuje TopOption - czyli 5 zł. Mam postanowienie, że po miesięcu skutecznej gry moją strategią, zacznę grać pełnymi stawkami - czyli w okolicach 100/200 zł na zakład.

30.04.2014

Wrzucam screeny z tego, jak mi szło przed weekendem majowym:

Obrazek

5.05.2014

Dzisiaj dwa wejścia błędne, które były wynikiem dalszych testów i umożliwiły mi wyeliminowanie błędnych wejść przy mocnym spłaszczeniu Stochastica.

Obrazek

Później opublikuję kolejne wejścia z dzisiejszego dnia. :)

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

poniedziałek 05 maja 2014, 10:35

Gratuluję świetnych wyników, ja dzisiaj kiepsko ale widzę światełko w tunelu:)
Powodzenia
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

poniedziałek 05 maja 2014, 10:45

Powodzenia! Czekamy na jakiś mały opis strategii ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

poniedziałek 05 maja 2014, 10:57

Używam tylko Stochastica DiNapoli, z ustawieniami 8,3,3 i poziomami 30-70. Czekam na przecięcia, nie gram w momentach spłaszczenia Stochastica.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

poniedziałek 05 maja 2014, 10:58

Wishermil pisze:Używam tylko Stochastica DiNapoli, z ustawieniami 8,3,3 i poziomami 30-70.
Rozumiem - jak Ci się uda czasami wkleić screen z MT4 to też będzie fajnie. Którego brokera wybrałeś do analiz w końcu? Czy może na razie sobie porównujesz?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

poniedziałek 05 maja 2014, 11:05

AUD/USD sprzed chwili.

Obrazek

Tutaj EUR/USD sprzed chwili, seria złych wejść, które wyeliminowałem na zasadzie unikania wejść przy "spłaszczonym" Stochasticu, który przez dłuższy czas pozostaje pod poziomem 30, analogicznie robię z poziomem 70.

Strzałkami oznaczyłem potencjalne wejścia, które przecięcie wskazało. Jak widać byłyby marne, gdyby nie doświadczenie z przeszłości i unikanie tego naciągniętego stochastica.

Obrazek

Dobre dwa wejścia USD/JPY.

Obrazek
Obrazek

Gram na TopOption, rachunek demo MT4 założony w Alpari.

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

poniedziałek 05 maja 2014, 12:08

Ten Stochastic DiNapoli jest domyślnie dostępny w MT4? Czy trzeba go dodatkowo pobrać ?

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

poniedziałek 05 maja 2014, 12:35

Trzeba go pobrać. :)

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

poniedziałek 05 maja 2014, 12:49

I co to za drugi wskaźnik w formie jakby świeczek połączonych liniami ? Jeśli możesz zdradzić.

Awatar użytkownika
Binary24
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 12:55
Kontakt:

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

wtorek 06 maja 2014, 09:23

Również dołączam się do pytania. Co to za wskaźnik te "miecze świetlne"? :D Wygląda na to jakby miał duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji.
Największe forum o opcjach binarnych.

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

wtorek 06 maja 2014, 09:56

Pograłem przez około 30 minut tą strategią i nie miałem ani jednego stratnego wejścia. Dokładniej 4 wygrane i 2 tie. Wchodziłem w momencie przecięcia stocha w okolichach poziomów 70 i 30. Świeczki M1. Faktycznie tak jak mówiłeś, przy spłaszczonym lepiej nie grać :) Szkoda tylko, że mt4/topotpion czasami zamuli na kilka sekund i można stracić dobre wejście. Tak czy siak, dzięki za ciekawą strategię, mam zamiar nią pograć przez jakiś czas i zobaczymy. Jeżeli mógłbyś powiedzieć czym jest ten drugi wskaźnik to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

środa 07 maja 2014, 05:51

Damsx6 pisze:Pograłem przez około 30 minut tą strategią i nie miałem ani jednego stratnego wejścia. Dokładniej 4 wygrane i 2 tie. Wchodziłem w momencie przecięcia stocha w okolichach poziomów 70 i 30. Świeczki M1. Faktycznie tak jak mówiłeś, przy spłaszczonym lepiej nie grać :) Szkoda tylko, że mt4/topotpion czasami zamuli na kilka sekund i można stracić dobre wejście. Tak czy siak, dzięki za ciekawą strategię, mam zamiar nią pograć przez jakiś czas i zobaczymy. Jeżeli mógłbyś powiedzieć czym jest ten drugi wskaźnik to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
Nie żebym się czepiał, bo to nie o to chodzi, ale strategii, która się sprawdzała przez 30 minut było setki tysięcy. Tutaj liczy się długi okres tylko i wyłącznie, przynajmniej moim zdaniem. Poczekajmy na dalszy rozwój sytuacji. Ja patrząc na sam Stochastic DiNapoli i jego przecięcia na interwale 1M, nie dopatrzyłem się większej skuteczności niż 50%. Kolega Wishermil na pewno kieruje się innymi faktami, jako dodatkowa eliminacja zbędnych 'szumów'.

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

środa 07 maja 2014, 07:14

Dlatego nie pokazał screenów całego ekranu:)
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

środa 07 maja 2014, 09:42

maciek9180 pisze:
Damsx6 pisze:Pograłem przez około 30 minut tą strategią i nie miałem ani jednego stratnego wejścia. Dokładniej 4 wygrane i 2 tie. Wchodziłem w momencie przecięcia stocha w okolichach poziomów 70 i 30. Świeczki M1. Faktycznie tak jak mówiłeś, przy spłaszczonym lepiej nie grać :) Szkoda tylko, że mt4/topotpion czasami zamuli na kilka sekund i można stracić dobre wejście. Tak czy siak, dzięki za ciekawą strategię, mam zamiar nią pograć przez jakiś czas i zobaczymy. Jeżeli mógłbyś powiedzieć czym jest ten drugi wskaźnik to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
Nie żebym się czepiał, bo to nie o to chodzi, ale strategii, która się sprawdzała przez 30 minut było setki tysięcy. Tutaj liczy się długi okres tylko i wyłącznie, przynajmniej moim zdaniem. Poczekajmy na dalszy rozwój sytuacji. Ja patrząc na sam Stochastic DiNapoli i jego przecięcia na interwale 1M, nie dopatrzyłem się większej skuteczności niż 50%. Kolega Wishermil na pewno kieruje się innymi faktami, jako dodatkowa eliminacja zbędnych 'szumów'.
Każda krytyka mile widziana :) . Co nie zmienia faktu, że masz rację. Wczoraj jeszcze późnym popołudniem pograłem tą strategią i nie było już tak kolorowo. Z tego co pamiętam to miałem na 16 wejść 8 trafionych. Wychodzi na to, że akurat trafiłem na dobrą godzinę dla stocha i stąd osiągnąłem taki wynik. Generalnie, tak jak mówicie chłopaki, że tutaj potrzebny jest co najmniej 1 wskaźnik więcej.

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

środa 07 maja 2014, 11:51

Idzie mi bardzo dobrze, zrezygnowałem ze Stochastica na rzecz DTOSC.

Gram tylko od 8-9 do 11.

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

środa 07 maja 2014, 12:34

A moglibyśmy prosić o więcej screenów ? :) , i czy tylko korzystasz z tego jednego wskaźnika ?

no avatar
Wishermil
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 19:57
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

środa 07 maja 2014, 15:25

Nie wiem czemu wielu z was publikuje jakieś dziwne komentarze. Przecież temat wyraźnie nazwałem "Dziennikiem" i nie mam na celu objaśniania swojej strategii i publikowania nie wiadomo czego. Wrzucam jedynie swoje wyniki i zainteresowanych mogę naprowadzić na mój sposób.

W sieci istnieją setki różnych strategii i niektórzy odnoszą na danej sukcesy, inni nie. To kwestia indywidualnego podejścia.

Dlatego proszę nie pisać, że próbuję coś zataić albo fałszuję wykresy, bo mi wcale nie zależy na tym, aby udowodnić wam działanie mojej strategii. Tracicie tylko czas.

Dodaje jeszcze z Excela statystykę, którą sobie codziennie robię.
Statystyka z dnia dzisiejszego zakłada bardziej pesymistyczny zwrot - 65%.

Obrazek

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

środa 07 maja 2014, 17:26

Wishermil pisze:Nie wiem czemu wielu z was publikuje jakieś dziwne komentarze. Przecież temat wyraźnie nazwałem "Dziennikiem" i nie mam na celu objaśniania swojej strategii i publikowania nie wiadomo czego. Wrzucam jedynie swoje wyniki i zainteresowanych mogę naprowadzić na mój sposób.

Dodaje jeszcze z Excela statystykę, którą sobie codziennie robię.
Statystyka z dnia dzisiejszego zakłada bardziej pesymistyczny zwrot - 65%.

Interesujące podejście do tematu.

Forum to miejsce do dyskusji i wymiany poglądów. Każdy prezentuje swoje systemy zarówno w dziale Systemy i Strategie jak i Dzienniki. Wspólnie wyłapujemy błędy, ewentualnie poprawiamy coś - żeby na końcu uzyskać optymalny rezultat, bądź dojść do wniosku, że dane rozwiązanie jest mało warte na dłuższą metę. Dlatego jakieś ukrywanie (bo nie wiem jak to można inaczej określić), wycinane fragmenty wykresu, zatajanie wskaźników, niepodawanie źródeł - wydaje się nienaturalne w tej sytuacji. Nie rozumiem w związku z tym co dziwnego jest w tych komentarzach. Mimo wszystko, dziennik zdecydowanej większości traderów zawiera w sobie opis strategii, z merytorycznym uzasadnieniem swoich zagrań. Wtedy dziennik można nazwać pełnowartościowym dziennikiem i ma on sens. Publikowanie: czystych skanów z konta, albo samych arkuszy Excela, nie mówiąc o wycinku screena jak to Stochastic przecina dany poziom - bo takie rzeczy raczej wie każdy kto się tym tematem interesuje chociaż odrobinę - nie widzę w tym zbytniego sensu.

Czego oczekujesz ? Co ma to wnieść do tematu Opcji Binarnych na tym forum ? Jeśli zarabiasz to jak najbardziej zasługujesz na oklaski i podziw ze strony innych użytkowników, tylko nie widzę sensu pisania o tym, jako nadrzędnym i jedynym. Jeżeli chodzi o samą niechęć ujawniania dokładnie swoich przemyśleń względem różnych strategi - im więcej ludzi gra te same pozycje w tym samym czasie, tym lepiej - wtedy rynek idzie mówiąc kolokwialnie właśnie w tę oczekiwaną stronę - choć tak naprawdę to inwestorzy indywidualni mają niemal znikomy wpływ na sytuację rynkową, co chyba jest powszechnie wiadome.

Chciałbym również uniknąć zbędnych spięć, bo naprawdę zupełnie nie o to mi chodzi - chciałbym po prostu uzyskać jakieś konstruktywne przemyślenia. Podkreślam też, że to moje subiektywne wnioski. Każdy ma prawo myśleć inaczej.

no avatar
Damsx6
Stały Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 11 sie 2013, 17:02
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

środa 07 maja 2014, 17:55

Zgadzam się z przedmówcą.

Ponadto, kolego Wishermil, większość z nas tutaj jest po kilkudziesięciu testach różnych strategii/systemów. Żadna z nich nie przyniosła oczekiwanych korzyści. Być może Tobie się udało, szczerze gratuluję i życzę Ci dalszych sukcesów, ale dlaczego nie chcesz się z nami nią podzielić ? Wspólnymi siłami na pewno byśmy to udoskonalili, albo chociaż spróbowali. Wątek, czy też dziennik z reguły staje się wartościowy jak wypowiada się w nim wiele osób. Przecież nie chcemy nic gotowego na tacy. Chodzi nam o reguły Twojej gry, do tego wskaźniki i tyle. Sam zresztą napisałeś, że grając jedną strategią można zarabiać albo tracić. Wszystko zależy od człowieka. Pisząc tego posta nie mam na celu zrazić Cię do nas bądź do prowadzenia dziennika tylko chciałem zwrócić uwagę na to, czy nie lepiej byłoby się z nami podzielić swoją wiedzą :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
laksior
Stały Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 14:12
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Łódź

Re: [Dziennik Tradera] Wishermil - opcje 60 sekundowe.

środa 07 maja 2014, 22:25

Nie chciałem się nic odzywać, żeby nie siać fermentu na forum, ale to co właśnie robisz Wishermil jest nie fair w stosunku do forumowiczów i niestety nie fair do mnie.

"Używam tylko Stochastica DiNapoli, z ustawieniami 8,3,3 i poziomami 30-70. Czekam na przecięcia, nie gram w momentach spłaszczenia Stochastica." - Takie oczywiste ochłapy każdy może rzucić na forum... ludzie to kupią i będą próbować.
Zapomniałeś tylko dodać kto Cię naprowadził na PW na DiNapoli Stochastic i kto pokazał Ci jeszcze jeden wskaźnik, o którym przypadkiem zapomniałeś wspomnieć.
Skoro: "W sieci istnieją setki różnych strategii i niektórzy odnoszą na danej sukcesy, inni nie." dlaczego obawiasz się pokazać jak działa Twoja strategia. Przecież jeśli Tobie działa, to nie znaczy, że komuś innemu zadziała...
Czuję, że wiesz jak przefiltrować sygnały dawane przez wskaźniki, które Ci podałem, ale szkoda, że nie chcesz się tą metodą podzielić.

A dla tych, którzy pytali o "miecze świetlne":) na wycinkach z wykresów Wishermila - to wskaźnik ForexMT4_SystemsCycle - nie pokazuje nic ciekawego - przynajmniej na wykresach M1:) Taka ściemka, repaintuje niesamowicie...
Hope it's not strategy or system... Phillip Nel

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości