Strategia RSI High-Low - świetny start w opcje binarne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Strategia RSI High-Low - świetny start w opcje binarne

wtorek 16 wrz 2014, 17:40

Strategia została przedstawiona na naszym portalu - http://comparic.pl/strategia-rsi-high-l ... czenia-ob/ i wykorzystuje podstawowe oscylatory/wskaźniki platformy Meta Trader.

Podstawą jest:
- RSI (14)
- Oscylator stochastyczny (5, 3, 3)
- Dla bardziej zaawansowanych trendy i PA (ew. Fibo) w celu dodatkowego potwierdzenia sygnałów.

Wejście CALL: Gramy na wzrosty jeżeli RSI (14) zejdzie poniżej poziomu 30 i powróci powyżej
Wejście PUT: Gramy na spadki jeżeli RSI (14) przebije poziom 70 i powróci poniżej

Dodając do tego Stochastic Oscillator: Na grę powinniśmy decydować się tylko wtedy jeżeli linie stochastyczne się przecinają, a RSI w tej samej chwili powrócił ze strefy wyprzedania lub wykupienia. Oczywiście nie wszystkie przecięcia linii oscylatora stochastycznego będą właściwe do zawierania pozycji. Wykorzystujemy jedynie te, które pojawiają się pod poziomem 30 lub powyżej poziomu 70

Na wyższych TF może generować mało sygnałów, dlatego lepiej grać maksymalnie na H1 :)
Dokładny opis - http://comparic.pl/strategia-rsi-high-l ... czenia-ob/

Awatar użytkownika
MichalG
Stały Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: niedziela 06 paź 2013, 08:23
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Strategia RSI High-Low - świetny start w opcje binarne

wtorek 16 wrz 2014, 18:42

Jaki czas wygaśnięcia wybierać przy tej strategii?

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Re: Strategia RSI High-Low - świetny start w opcje binarne

środa 17 wrz 2014, 06:19

Możemy liczyć na wrzucanie screenów z dokładnymi zagraniami ?
Jaki TF ? Na jaki czas zawierać opcje ? Jakieś sugestie ?

Nie chcę, żeby ktoś myślał, że się czepiam bo tak nie jest. Po prostu ze swojego doświadczenia wiem, że strategia oparta o samo RSI na opcjach binarnych to nieporozumienie, tak jak setki innych "pseudo" strategii (chodzi oczywiście o skuteczność), nie wiele zmienia się ona dodając Stochastica. Wydaje mi się ogólnie, że wrzucanie strategii, które mają tylko zapełnić treść forum a skutecznością są zbliżone do strategii polecanych przez brokerów typu "jaki jest sentyment rynku według brokera - tak wyślij opcję" jest nietrafione. Najpierw trzeba by było wziąć pod uwagę dane historyczne i zbadać ile było sygnałów trafionych a ile nie; wziąć pod uwagę chociażby dane makro.

Strategia, którą zaproponowałem sam - 15M również w konsekwencji nie daje mi satysfakcji.

Co raz bardziej skłaniam się do opinii, iż opcje binarne to po prostu hazard - zwłaszcza na niższych interwałach niż H1. Dodając, jeszcze fakt mnożenia się brokerów oraz dodawania opcji binarnych przez nawet bukmacherów - to mówi samo za siebie - żyła złota na naiwnych, liczących na łatwy i szybki zysk.

Sorry za offtop, ale chciałem dokończyć myśl. Mimo negatywnego podejścia życzę sukcesów i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Strategia RSI High-Low - świetny start w opcje binarne

środa 17 wrz 2014, 06:36

Ja od dawna mówię, że granie na niższych interwałach obarczone jest dużą losowością i lepiej grać na świecach dziennych - dla mniej cierpliwych coś poniżej.

Natomiast ludzie szukają strategii na mniejszych interwałach dlatego też będą się one pojawiać.

Co do hazardu to nie do końca. Gra na 60s ze względu na swoją losowość rzeczywiście jest temu bliska, natomiast to nie ruletka, tutaj możemy dostrzec wzorce, kierować się wartością, wydarzeniami makroekonomicznymi etc. W hazardzie tego nie ma - jest czysta losowość.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Strategia RSI High-Low - świetny start w opcje binarne

środa 17 wrz 2014, 07:16

MichalG pisze:Jaki czas wygaśnięcia wybierać przy tej strategii?

W zależności oczywiście na jakim interwale grasz. W 60-sekundówki bym się jednak nie bawił, bezpieczniej jest wybierać trochę wyższe czasy wygaśnięcia.

Na przykład dla interwału M5 polecam odliczyć trzy świeczki od wejścia - czyli wygaśnięcie po 15 minutach :)
Ostatnio zmieniony środa 17 wrz 2014, 07:19 przez Damian_C, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Strategia RSI High-Low - świetny start w opcje binarne

środa 17 wrz 2014, 07:17

maciek9180 pisze:Możemy liczyć na wrzucanie screenów z dokładnymi zagraniami ?
Jaki TF ? Na jaki czas zawierać opcje ? Jakieś sugestie ?
Dzisiaj postaram się w wolnych chwilach pilnować platformy i powrzucać jakieś przykłady - nie specjalnie selekcjonowane (udane, jak i nieudane).

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Strategia RSI High-Low - świetny start w opcje binarne

środa 17 wrz 2014, 08:19

Przed chwilą wskoczyło mi coś takiego :)
NZDJPYM5.png
Sygnał nie był tutaj "idealny" - widzimy, że linie stochastic przeszły poniżej 70 trochę później niż nastąpił ruch na RSI. Jednak zgodnie z tym co podałem wcześniej - interwał M5, czekamy do zamknięcia świeczki i kupujemy opcję na kolejne 15 minut (wygasa po trzech następnych świeczkach).

Tutaj udało się trafić :)

Polecam skanować wykresy od M5 do M30 (ew. H1) w poszukiwaniu sygnałów - pokazują się najczęściej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
sajmon
Stały Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 04 mar 2014, 11:26

Re: Strategia RSI High-Low - świetny start w opcje binarne

piątek 19 wrz 2014, 15:37

Maciek9180 napisał że Strategia, którą zaproponowałem sam - 15M również w konsekwencji nie daje mi satysfakcji.

Dziwne bo widzę, że inni są zadowoleni. Sam przejrzałam historie i wydaje się mieć wysoka skuteczność

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Re: Strategia RSI High-Low - świetny start w opcje binarne

sobota 20 wrz 2014, 08:39

sajmon pisze:Maciek9180 napisał że Strategia, którą zaproponowałem sam - 15M również w konsekwencji nie daje mi satysfakcji.

Dziwne bo widzę, że inni są zadowoleni. Sam przejrzałam historie i wydaje się mieć wysoka skuteczność
Najlepiej jest przetestować strategię live, nie na danych historycznych, bo z tego co pamiętam, to MFI minimalnie repaintuje, więc już dane historyczne są mniej użyteczne. Tylko nie chodzi tutaj o testy 2 czy 3 dniowe, tylko minimum miesięczne. Po prostu szybko się zniechęcam i po paru wejściach nietrafionych jakoś opuściła mnie chęć działania i ogranicza mnie czas. Mimo wszystko i tak uważam, że ta strategia jest lepsza od wielu innych, tylko z kolei granie na podwajanie, wystarczy, że nie wejdzie Ci parę podwojonych albo potrojonych opcji i już ciężko takie straty odrobić. Może razem uda nam się dopracować temat tej strategii.

Tylko wydaje mi się, że ewentualnie dalej ten wątek powinniśmy kontynuować w odpowiednim temacie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości