Opteck - broker, które nie polecamy

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Opteck - broker, które nie polecamy

sobota 16 lis 2013, 09:26

Microbi - zgadzam sie z Toba prawie we wszystkim. Jedno mi nie pasuje - jedyne miejsce, gdzie widze hurra na temat OB to Comparic.

Co sie stalo? Mial byc rzetelny portal o brokerach, testy, opinie, wywiady itd. Jest portal, gdzie o brokerach masz podstawowe informacje jak na setkach innych stron IB, tony przedrukow artykulow zagranicznych, promowanie OB, ktore na pierwszy rzut oka smierdza no i creme de la creme - to wlasnie forum - gdzie polowa userow to ludzie wyrzuceni lub znieslawieni na nawigatorze :).
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Opteck - broker, które nie polecamy

sobota 16 lis 2013, 09:28

A ja do znudzenia będę przypominał wałki sprzed kilku lat brokerów typu Oanda, FXCM, FxPro itp. itd.
No ja przepraszam, ale to jest argument? Sam tutaj przyznajesz, ze OB sa na razie kiepskie, ale mimo tego je promujesz. Poza tym jakos nie przypominam sobie masowego upadania brokerow FX, nawet te 5-8 lat temu.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Opteck - broker, które nie polecamy

sobota 16 lis 2013, 09:32

Po części tak było że brak znajomości zasad, ale dużo wałków było samych brokerów, rekwoty, zrywanie połączeń itd, sam pamiętam jakie wałki mi robił AM , od lota oczekiwanie na transakcje po 15-20 sekund, a jak już ich tam zdrowo naskubałem to każda pozycja od 0,5 lota to była masakra, znajomy miał podobnie w FX Pro i Salcie. Akurat wchodzenie dla mnie za jakąś stawkę i brak możliwości zarządzania pozycją nie jest zaletą , ale każdy ma swojego konika, nie mniej uważam że OB to zabawka w stosunku do możliwości jakie daje rynek FX .
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Opteck - broker, które nie polecamy

sobota 16 lis 2013, 09:41

macierewicz pisze:Microbi - zgadzam sie z Toba prawie we wszystkim. Jedno mi nie pasuje - jedyne miejsce, gdzie widze hurra na temat OB to Comparic.

Co sie stalo? Mial byc rzetelny portal o brokerach, testy, opinie, wywiady itd. Jest portal, gdzie o brokerach masz podstawowe informacje jak na setkach innych stron IB, tony przedrukow artykulow zagranicznych, promowanie OB, ktore na pierwszy rzut oka smierdza no i creme de la creme - to wlasnie forum - gdzie polowa userow to ludzie wyrzuceni lub znieslawieni na nawigatorze :).
No ja akurat nie jestem do opcji pozytywnie nastawiony i o tym piszę. Co do userów że wyrzuceni i tu są, navi ma zero merytoryki, tylko spina i kto ma lepsze zabawki, co będzie z tym forum zobaczymy, ja sam zacząłem prowadzić swego czasu dziennik z h4, liczyłem na jakiś odzew, dyskusje, owszem była na maile, kiedy k.... dasz szablon , opiszesz zasady bo nie mam czasu, ręce opadają. !problem!

Co do navi, czasami przeglądam, ostatnio rozbawił mnie post Daro gdzie pisze że to forum to dno, a navi to dno juz zupełne. Najgorsze że taka przepychanka jest bez sensu, moga być dwa fajne fora i koegzystować , i np. zakaz wklejania linków na navi, to przecież jest jeden z najgłupszych zakazów.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Opteck - broker, które nie polecamy

sobota 16 lis 2013, 09:48

No, daro chyba cos jakis czas temu nie poszlo na rynkach i znalazl sobie nowe hobby - krytykowac wszystko. Powinien przeniesc sie na to forum:

http://www.forex.konieistajnie.pl

tam znajdzie kompanow do rozmowy :D.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Opteck - broker, które nie polecamy

sobota 16 lis 2013, 10:01

macierewicz pisze:Microbi - zgadzam sie z Toba prawie we wszystkim. Jedno mi nie pasuje - jedyne miejsce, gdzie widze hurra na temat OB to Comparic.

Co sie stalo? Mial byc rzetelny portal o brokerach, testy, opinie, wywiady itd. Jest portal, gdzie o brokerach masz podstawowe informacje jak na setkach innych stron IB, tony przedrukow artykulow zagranicznych, promowanie OB, ktore na pierwszy rzut oka smierdza no i creme de la creme - to wlasnie forum - gdzie polowa userow to ludzie wyrzuceni lub znieslawieni na nawigatorze :).

Zobacz sobie jaki % artykułów na Comparic stanowią Opcje. Pojawia się coś 2-3 razy w tygodniu, a artykułów ogólnie jest około 100 tygodniowo. Z tego o Opcjach jest przynajmniej 1 art tygodniowo ogólny o rynku, brokerach (również ich wałkach), regulacjach etc.

Opcje Binarne rozwijają się niesamowicie, można narzekać i stać obok, albo coś robić. Uważam, że informowanie o ryzyku, przedstawianie strategii to jest pewna misja edukacyjna. Gdyby nie Comparic ludzie mogliby trafić jedynie na strony sprzedażowe ze strategiami typu podwój stawkę po przegranej.

Ja nie uważam, za dobre zostawienie tego rynku naciągaczom. Zdziwicie się ile osób z tych, które teraz zaczynają przygodę z OB, za kilka miesięcy będzie grać na FX i jestem pewny że część z nich odniesie sukces. Gdyby nie promocja i obecność OB na portalu piszącym również o FX szanse na coś takiego byłyby ograniczone.


Macierewicz - o brokerach masz dużo więcej niż na setkach innych portali. Masz statystyki rynkowe, masz artykuły (tak w większości tłumaczenia ze stron angielskich - tyle, że większość ludzi by ich nie przeczytała inaczej).

Do tego masz analizy i artykuły dedykowane na portal - przynajmniej kilka w tygodniu. Wywiady też są, ale to zajmuje dużo czasu, które i tak mam za mało - stąd pewne ograniczenie.
Uważasz, że coś takiego jest niepotrzebne? Może widzisz jakiś lepszy portal? A może masz jakąś wizję? Ja zawsze mówię, że jesteśmy otwarci na współpracę i wszystko co chce czytelnik i będzie wartościowe oraz możliwe do wdrożenia - spróbujemy wdrożyć.

Denerwuje mnie takie mówienie, że coś miało być inaczej, że brakuje podczas gdy wstaję o 6 i siedzę często do 22 5-6 dni w tygodniu pracując i wiele osób, które uczestniczą również poświęcają wiele pracy. Wszystko jest za darmo - jedyne co można zrobić to założyć konto u brokera - jeszcze ze zniżką.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: Opteck - broker, które nie polecamy

sobota 16 lis 2013, 11:39

Panowie. OB są OK same w sobie - dla każdego coś innego. Jeśli wam nie pasuje ta forma to nie podchodzcie do tego egocentrycznie. Ja na FX jestem od 2004 i z pewnych niezależnych ode mnie względów (sprawy rodzinne) przenoszę się częściowo (a może z czasem całkiem) na OB. Mam nadzieję, że Akhh ma rację w tym co widzi - że OB są instrumentem który rozwinie się z czasem jak inni brokerzy FX, CFD...i brokerzy urosną, wyklarują się i będzie to na wysokim poziomie. Podzielam tą wizję bo jako KOLEJNY instrument w szeregu innych (dla każdego coś innego) OB są bardzo zacne.

A to forum jest fajne i z niego korzystam (z Nawi już rzadko) ponieważ nie ma tu tyle żółci i oszołomów co tam. Mam nadzieję, że tak zostanie :)

A Ciebie Microbi kojarzę od lat dawnych...miałeś avatar na nawigatorze Jody? :) Jestem zdumiony, że tak podchodzisz do OB - ok, mogą Ci nie pasować ale z takim doświadczeniem jakie masz dziwie się, że nazwałeś to kasynem. Jak dla mnie to jest kwestia "kasyna" w tym jak podchodzą do tego ludzie (poprzez czynnik chciwości), ale tacy jak my wiedzą jak to robić...żeby nazwać to inwestowaniem - i jak najbardziej jest to kolejny, wartościowy instrument finansowy. Co tu na OB powiedzieć gdy jakieś grubasy z UE ze świata polityki/gospodarki (nie pamiętam kto dokładnie) powiedział, że HFT jest O K. HFT to dopiero jest żart....jak dla mnie, abstrahując od tego, że wiem jak to działa i mi się to w zupełności nie podoba.
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Opteck - broker, które nie polecamy

sobota 16 lis 2013, 12:59

HFT to chyba ZZZ wychwala :-) co do avatara masz rację, co do OB każdy ma swoje widzenie, ja nie neguje jako instrumentu, może się rozwinie itd, ale w porównaniu z FX to namiastka, przynajmniej dla mnie.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Above
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:15

Re: Opteck - broker, które nie polecamy

sobota 16 lis 2013, 13:34

Microbi pisze:HFT to chyba ZZZ wychwala :-) co do avatara masz rację, co do OB każdy ma swoje widzenie, ja nie neguje jako instrumentu, może się rozwinie itd, ale w porównaniu z FX to namiastka, przynajmniej dla mnie.
Oczywiście, że namiastka ale ma swoje zalety a dzięki swej specyfice można ciekawe techniki inwestycyjne wypracować - jeśli ma się wysoką skuteczność, wie co się robi i zna się znaczenie statystyki - stąd IMHO uważam, że OB to dobre narzędzie dla doświadczonych ludzi - czy nowicjusze w świecie spekulacji mogą skutecznie z tego korzystać? Teoretycznie tak - ale to wymaga blablabla...nie wnikam, swoje przeszedłem, nie mam ochoty nikogo edukować i dbam tylko o swój interes - jak każdy. Niech trud edukowania podejmą inni (np. brokerzy i całe środowisko otaczające ich) - ale i tak skończy się statystykami jak na FX...że większość traci. To normalka...zawsze tak było, zawsze tak będzie - ludzie chcą natychmiastowej gratyfikacji...cóż, chcica potrafi dużo kosztować nasze portfele ;)

Pozdr.
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości