manipulacje utrudniające zarabianie pieniędzy?

ODPOWIEDZ
no avatar
wiktol
Posty: 4
Rejestracja: środa 12 mar 2014, 18:03

manipulacje utrudniające zarabianie pieniędzy?

środa 04 cze 2014, 18:13

Witam Wszystkich. Już od dłuższego czasu gram na T.O. i przyznam się, że z marnym skutkiem. Oczywiście mam świadomość swoich błędów i małego doświadczenia, niecierpliwości itd. Ale jeżeli zauważam dziwne rzeczy dziejące się na platformie to dochodzę do wniosku, że w takiej sytuacji nigdy się nie wyzbędę błędów gdyż uważam, że broker i jego platforma świadomie utrudnia mi zarabianie. Nie chcę tu wyrażać swoich żalów i pretensji. Przytoczę tylko kilka przykładów, które mnie bulwersują:
1- końcem ubiegłego roku w okresie tzw. rajdu Św. Mikołaja, dzwoni do mnie opiekun T.O. i mówi: słuchaj jutro o tej i tej godz. masz siedzieć murem przed kompem i zarobić kupę forsy bo Microsoft ogłosi świetne wyniki. Ok. Dziękuję mu uprzejmie i czekam wyznaczonego terminu. Jak się kończy zarabianie? a no tak, że na MT4 MS wali świecą w górę a radość patrzeć a na moim T.O. ??? nie do wiary w ogóle nie ma instrumentu pod nazwą microsoft. Pojawił się ponad godzinę póżniej.
2- podobnie jak wyżej - bieżący tydzień poniedziałek rano EUR/JPY leci na łeb, na szyję klik i .. i co? option temporary suspendend
3- podobno nie ma spreadu. A jednak otwierając pozycje często cena strike nie jest taka jak pokazywana na PUT CALL ( nie wspomnę o MT4. bo tu się zgadzać nie musi). Dziwnym zbiegiem okoliczności różnica ZAWSZE jest na moją stratę.
4- strona samoczynnie się odświeża ale zmienia instrumenty na inne niż sobie ustawiłem. Trzeba uważać, bo otworzysz CAC Future zamiast EUR/USD. Drobiazg, ale łatwo się nabrać
5- Na koniec popatrzcie na rysunek. Jak cena tego samego instrumentu w obecnej chwili może być różna? Zauważcie, że jest to pozycja PUT a cena wyższa. Jaki wniosek? a taki, że w momencie kiedy robiłem ten screen powinienem być na plusie a byłem na minusie.
:wtf:
Czy w tej sytuacji można TopOption nazwać godnym zaufania, szanującym się brokerem? :weak:


Pozdrawiam wszystkich serdecznie. :cheers:
Piszcie o wszystkim co jest fajne a co Wam się nie podoba. dla korzyści i przestrodze potomnych.
poza tym, Forum to opinie z którym broker powinien się liczyć a nie tylko kosić bezkarnie naszą kasę.
!problem!
P.s Dukascopy pracuje na opcjami binarnymi. W tej chwili jest demo beta. Wydaje się być obiecującą i mam nadzieję poważną propozycją.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
dolek6
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 15 maja 2014, 08:19

Re: manipulacje utrudniające zarabianie pieniędzy?

środa 04 cze 2014, 19:05

Ja dziś byłem świadkiem na TO jak na parze EUR/USD miałem dwie różne wartości w sekcji której wybieramy opcję gdzie pokazany jest bieżący wykres była o 4 pipsy wyższa niż w okienku z trwającą transakcją tą której kawałek wkleiłeś w załącznik. :sad:

Edit: widzę że nie tylko ja miałem coś takiego, identyczna sytuacja znalezione przed chwilą na forum:
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?f=83&t=3016

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: manipulacje utrudniające zarabianie pieniędzy?

środa 04 cze 2014, 20:48

Pierwsza sprawa - na screenie są inne godziny - dotyczą wygasania opcji? A czas jest ten sam? Bo to dziwna sprawa.


Kilka opinii pojawiło się teraz o TopOption postaram się to wyjaśnić. Czy zaczęli lecieć sobie z klientami, czy jakieś problemy techniczne. Byli jednym z najlepszych o ile nie najlepszym brokerem OB do tej pory.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
maciek9180
Stały Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 08:52
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Południe

Re: manipulacje utrudniające zarabianie pieniędzy?

czwartek 05 cze 2014, 06:44

Zdecydowanie jest to najlepszy broker pod wieloma względami, tylko ta ich platforma zaopatrująca ich w technologie zawodzi - kiedyś sporadycznie, teraz co raz częściej. Księgowanie tego samego waloru zależności od tego czy jest to opcja do wysłania, czy wysłana i trwająca (dla mnie te wartości powinny być takie same) w tej samej godzinie (do dokładności w sekundach) w różnej wartości, momentami nawet o kilkanaście ticków jest po prostu oszustwem.

Chyba, że w opcjach binarnych też występuje takie coś jak spread ?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: manipulacje utrudniające zarabianie pieniędzy?

czwartek 05 cze 2014, 06:47

Nie ma spreadu - ich zarobkiem powinna być różnica między 100% a wypłacaną stawką. Czyli jeśli płacą 80% to 20% stawki jest ich pewnym zyskiem.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Tomasz19790
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: piątek 07 mar 2014, 15:36
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: manipulacje utrudniające zarabianie pieniędzy?

czwartek 05 cze 2014, 07:55

Jaki jestem szczęśliwy że nie gram na opcjach :joy: . Czytając to wszystko i posty innych forumowiczów potwierdza się że słusznie.
Dochodzę do wniosku (może i mylnego) że brokerzy opcji patrzą na stan kupujących i sprzedających i kalkulują co im się bardziej opłaci tzn. kurs i tak dochodzi to tej ceny i teraz pierwszoplanową rolę gra broker : patrzy których osób jest więcej i co mu się bardziej opłaci więc gra potężnymi środkami na swoją korzyść (gra przeciwko całemu światu, przeciw rynkowi - więc to nie szwindel ale czysta manipulacja czyli próba przeciągnięcia kursu na swoją stronę) i punktualnie o danej godzinie kurs jest o jeden pips więcej lub mniej niż miał być (zgadnijcie na kogo korzyść :poser: ) . I teraz dzieją się ciekawe rzeczy a mianowicie kurs "wraca" na swoje miejsce skąd sprzed ostatnich kilku minut ruszył (tak jest na rynku forex). Jak się wygra to się człowiek cieszy jak przegra to już szuka spisku. OPCJE wg mnie to ruletka (wybór góra / dół) - co Wy na ten temat sądzicie?
Lepszy jest Forex ponieważ sam możesz ustalić kierunek np. 1) że cena dojdzie do tego punktu i zrealizować zysk, 2) że cena dojdzie a nawet przebije i pójdzie dalej - zysk będzie większy 3) że cena dojdzie do punktu (lub okolic) i zawróci ale wtedy SL pozwoli Ci zachować cześć zysku. Generalnie wg. mnie forex jest lepszy! Ale szanuję Wasz wybór (Opcje) i grajcie dalej. Życzę POWODZENIA i twardej psychiki (aby potem nie wylewać żali na forum bo to nic nie zmieni).

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: manipulacje utrudniające zarabianie pieniędzy?

czwartek 05 cze 2014, 08:18

Opcje są jednak bardzo dobre na początek - uczą w prosty sposób odpowiedniego zarządzania kapitałem i wybierania najlepszych setupów.

Zaczynając od opcji, zarabiając na nich - można przejść na Forex już z solidnymi fundamentami.

Wreszcie są świetne do łapania niewielkich ruchów, których na FX nie da się wykorzystać.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
wiktol
Posty: 4
Rejestracja: środa 12 mar 2014, 18:03

Re: manipulacje utrudniające zarabianie pieniędzy?

czwartek 05 cze 2014, 18:44

Akhh pisze:Pierwsza sprawa - na screenie są inne godziny - dotyczą wygasania opcji? A czas jest ten sam? Bo to dziwna sprawa.


Kilka opinii pojawiło się teraz o TopOption postaram się to wyjaśnić. Czy zaczęli lecieć sobie z klientami, czy jakieś problemy techniczne. Byli jednym z najlepszych o ile nie najlepszym brokerem OB do tej pory.


W kolumnie Date znajduje się czas otwarcia pozycji. wiadomo, że w różnych momentach cena otwarcia (strike) może być różna. Ale kolumna option price pokazuje cenę bieżącą. Dla tego samego instrumentu powinna być identyczna choćby w 100 wierszach.

no avatar
wiktol
Posty: 4
Rejestracja: środa 12 mar 2014, 18:03

Re: manipulacje utrudniające zarabianie pieniędzy?

czwartek 05 cze 2014, 19:18

maciek9180 pisze:Zdecydowanie jest to najlepszy broker pod wieloma względami, tylko ta ich platforma zaopatrująca ich w technologie zawodzi - kiedyś sporadycznie, teraz co raz częściej. Księgowanie tego samego waloru zależności od tego czy jest to opcja do wysłania, czy wysłana i trwająca (dla mnie te wartości powinny być takie same) w tej samej godzinie (do dokładności w sekundach) w różnej wartości, momentami nawet o kilkanaście ticków jest po prostu oszustwem.

Chyba, że w opcjach binarnych też występuje takie coś jak spread ?
Zgadzam się Maćku, że TO ma wiele zalet. Jeżeli chodzi o stronę techniczną, to na przestrzeni roku napisałem tyle zgłoszeń do supportu (a z pewnością nie tylko ja) i tyle razy suszyłem głowę opiekunowi, że gdyby chcieli naprawili by to wszystko już dawno. Wielu brokerów działa na bardzo podobnych skryptach.
Kiedyś uczestniczyłem w webinarze Markets.com na temat TopOption. To co mnie uderzyło od pierwszej chwili to fakt, że prowadzący nie zezwalał na zadawanie pytań on line jak to zwykle w webinarach !dziwne! tylko rzekomo miał na nie odpowiadać via e-mail. A dlaczego nie na żywo? miałem przygotowaną całą listę.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: manipulacje utrudniające zarabianie pieniędzy?

czwartek 05 cze 2014, 21:54

Akhh pisze:Opcje są jednak bardzo dobre na początek - uczą w prosty sposób odpowiedniego zarządzania kapitałem i wybierania najlepszych setupów.

Zaczynając od opcji, zarabiając na nich - można przejść na Forex już z solidnymi fundamentami.

Wreszcie są świetne do łapania niewielkich ruchów, których na FX nie da się wykorzystać.
Opcje bardziej wyglądają jak dla mnie na typowy hazard, do tego brokerzy co prędzej czy później robią wałki itd. Co to ma wspólnego z nauką zarządzania kapitałem ? Gdzie tu lepiej od rynku FX ? Przejście z solidnymi fundamentami, hm, albo się handluje z zasadami albo nie, czy to fx czy opcje nie ma znaczenia, a wydaje mi się że prędzej na rynku FX można się czegoś nauczyć niż na opcjach. Do tego że na FX nie można wykorzystać małych ruchów, wybacz ale to trąci lekkim żartem. :facep:

Oczywiście to moje zdanie, każdy ma inne :joy:
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: manipulacje utrudniające zarabianie pieniędzy?

wtorek 01 lip 2014, 12:26

90 % problemów w całym tym temacie i w każdym poście w tym dziale wynika nie z samej konstrukcji opcji...tylko z upodobania (ale i niestety uwarunkowań finansowych) Polskich inwestorów do brokerów OTC.Jedynie 10 % to kwestia tego czy coś komuś odpowiada czy nie.

Opcje to multum strategi,to przychód stały,to możliwość gry na jednym ticku,mozliwość ograniczenia ryzyka i maksymalizacji zysku.Trudno znaleść gracza dla którego opcje by się NIE NADAWAŁY.To najbardziej uniwersalny instrument z wszystkich istniejących.Na każdym z rozwinietych rynków opcje są równe lub bardziej popularne niż kontrakty futures/forex.

Ktoś je może lubić lub nie,można mówić nawet o oszustwie(znając OTC i stadium rozwoju w jakim znajdują się binarne to nawet to rozumiem) ,ale z 10 problemów które są tu poruszane 9 wynika jedynie z tego że polacy wybierają rynek OTC...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości