Interpretacja sytuacji na arce.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Interpretacja sytuacji na arce.

środa 04 lip 2012, 15:30

Witam,

Przyglądam się wykresom na arce i zastanawiam się, czy pójdzie do góry czy jednak podda się oporowi i będzie tąpnięcie. Nie jestem dobry w interpretacji wykresów giełdowych -nie znam się na tym. Proszę Was o merytoryczne opinie i czy w ogóle można w tym temacie coś konstruktywnego ustalić.

LINK


Peace

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Interpretacja sytuacji na arce.

sobota 14 lip 2012, 09:15

Ciężko opowiedzieć na takie pytanie.

Zarządzający się tam zmienili, także nie jest to już to samo co było.

Jeśli chodzi o fundusze to miarodajne według mnie będzie nałożenie wykresu WIGu w przypadku funduszy rynku akcji i zobaczenie jak się zachowuje w stosunku do wykresu jednostki funduszu. Jeśli rośnie bardziej niż WIG w hossie, a spada mniej w bessie to mamy dobry fund. Jeśli na odwrót - a tak jest w przypadku prawie wszystkich - to niestety nie jest dobrze.

Osobiście raczej skłaniałbym się do kupowania jednostek WIG20 bezpośrednio na giełdzie - jakieś 3-4lata temu zostało coś takiego wprowadzone - nie jest to kontrakt futures, i wtedy przynajmniej będzie się to zachowywać jak rynek, nie zapłacimy nic za zarządzanie, a kupno + sprzedaż wyniesie około 0,7% wartości - a przy funduszach pewnie dobre kilka %. Dodatkowo można inwestować długoterminowo, inwestując więcej podczas spadków.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Interpretacja sytuacji na arce.

poniedziałek 16 lip 2012, 21:05

Akhh pisze:Ciężko opowiedzieć na takie pytanie.

Zarządzający się tam zmienili, także nie jest to już to samo co było.

Jeśli chodzi o fundusze to miarodajne według mnie będzie nałożenie wykresu WIGu w przypadku funduszy rynku akcji i zobaczenie jak się zachowuje w stosunku do wykresu jednostki funduszu. Jeśli rośnie bardziej niż WIG w hossie, a spada mniej w bessie to mamy dobry fund. Jeśli na odwrót - a tak jest w przypadku prawie wszystkich - to niestety nie jest dobrze.

Osobiście raczej skłaniałbym się do kupowania jednostek WIG20 bezpośrednio na giełdzie - jakieś 3-4lata temu zostało coś takiego wprowadzone - nie jest to kontrakt futures, i wtedy przynajmniej będzie się to zachowywać jak rynek, nie zapłacimy nic za zarządzanie, a kupno + sprzedaż wyniesie około 0,7% wartości - a przy funduszach pewnie dobre kilka %. Dodatkowo można inwestować długoterminowo, inwestując więcej podczas spadków.
Dzięki Akhh za podpowiedź. Szczerze mówiąc żona ma ulokowane tam pieniądze i zastanawia się nad tym czy jest to dobry moment na wyciągnięcie kasy.
Co do inwestowania samemu na giełdzie, to nie ogarniam tego i nie chcę się w to zagłębiać -wolę FX.

Peace

Awatar użytkownika
cygi
Stały Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 19 cze 2012, 08:48
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Interpretacja sytuacji na arce.

wtorek 17 lip 2012, 12:06

biotiq pisze: Szczerze mówiąc żona ma ulokowane tam pieniądze i zastanawia się nad tym czy jest to dobry moment na wyciągnięcie kasy.
Co do inwestowania samemu na giełdzie, to nie ogarniam tego i nie chcę się w to zagłębiać -wolę FX.
To ciekawe że od razu poleciałeś na tak zlewarowany rynek jak FX, myślałem ze droga gracza własnie zaczyna się od giełdy potem kontrrakty terminowe i forex :)
SPRZEDAM KOMPUTER ATHLON X2, 4GB, GF 9800GT,450W, BIG TOWER
http://allegro.pl/komputer-athlon-x2-4g ... 68379.html

Awatar użytkownika
biotiq
Stały Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2012, 18:05
Lat na Forex: 0
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: W-w

Re: Interpretacja sytuacji na arce.

wtorek 17 lip 2012, 12:22

cygi pisze:
biotiq pisze: Szczerze mówiąc żona ma ulokowane tam pieniądze i zastanawia się nad tym czy jest to dobry moment na wyciągnięcie kasy.
Co do inwestowania samemu na giełdzie, to nie ogarniam tego i nie chcę się w to zagłębiać -wolę FX.
To ciekawe że od razu poleciałeś na tak zlewarowany rynek jak FX, myślałem ze droga gracza własnie zaczyna się od giełdy potem kontrrakty terminowe i forex :)
Moje zdanie na ten temat jest inne. Wiem, że krążą różne mity/ teorie etc. Jednak sam jestem osobą dynamiczną i ten rynek utożsamia się z moja psychiką. Od kilku miesięcy patrzę się niemal dzień w dzień na wykresy FX i się zakochałem :) Obserwuję, analizuję, podpytuję, ćwiczę... Zanim w ogóle uwierzyłem, że na FX można regularnie zarabiać też minęło sporo czasu (około 3y miesiące sprawdzania) -zawsze muszę coś sprawdzić z parę razy zanim poświęcę temu czas i zdrowie :).

Z moich obserwacji uważam, że wcale nie trzeba zaczynać od giełdy/funduszy itd. My się z żoną tym nie zajmujemy, dlatego zostało to zlecone komuś innemu. Giełda nie kręci mnie, więc nie wiem dlaczego miałbym poświęcić jej czas. Czas i zdrowie moim zdaniem to dwie rzeczy, których nikt nie jest Ci wstanie oddać -reszta to teoria. Poza tym mam znajomego, który bardzo dobrze radzi sobie na giełdzie, ale on sam na FX nie zamierza wejść. Ja mam natomiast odwrotnie.

Staram się łamać stereotypy (w granicach mojego rozsądku :P ) i iść pod prąd (myślenie).


Peace

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości