Wasko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Wasko

wtorek 01 kwie 2014, 10:58

Wasko świadczy kompleksowe usługi informatyczne, integracyjne i serwisowe na rzecz średnich i dużych przedsiębiorstw, jak również instytucji, w tym operatorów telekomunikacyjnych, przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych, instytucji finansowych oraz jednostek administracji publicznej.
wasko mn.PNG
Na wykresie miesięcznym widać, że kurs ugrzązł w trendzie boczny. Można wyznaczyć bardzo ważne wsparcie w rejonie 2 zł. Jeżeli szukamy okazji do kupna akcji – można porównać poprzednie wybicie, które nastąpiło z formacji takiego jakby słabnącego trójkąta. Podobna sytuacja jest obecnie, jest to raczej formacja klina, aczkolwiek też ma miejsca coraz słabsza zmienność.
wasko w1.PNG
Wykres tygodniowy pokazuje formację klina, jeżeli chcemy kupić akcje można to zrobić teraz, ale należy pamiętać o coraz niższych szczytach i chyba lepiej poczekać na jakieś większe wybicie.

Pytanie z zamówienia brzmiało: „czy mógłbym prosić o analizę spółki Wasko nie wiem co o niej myśleć a mam ja w portfelu 2 lat…”

Ma Pan tak naprawdę 3 rozwiązania: sprzedać akcje aby dłużej nie zamrażać kapitału, który można wykorzystać w inwestycję w inną spółkę. Może Pan wykorzystać formację klina i poczekać na jakąś zwyżkę i sprzedać po trochę lepszej cenie. Trzecie rozwiązanie to ustawienie SL poniżej 2 zł (wsparcie z wykresu MN) i poczekanie na lepsze czasy. Jeżeli narysowane przeze mnie formacje okażą się prawdziwe to w nie tak odległym czasie może mieć miejsca jakieś wybicie, gdyż zmienność spada już do granic możliwości.

W ostatnim czasie wzrostom nie sprzyjały fundamenty. Spółka zakończyła 4 kwartał na minusie. Szukając pozytywów warto zwrócić uwagę na dobre wyniki w stosunku r/r (rok do roku). Mam na myśli: przychody ze sprzedaży (+29%), zysk operacyjny (+59%). Gorzej wypada niestety ważniejszy wskaźnik: zysk netto (-11%) podczas gdy w tym samym okresie średnia sektora to ponad +26%. Wydaje mi się, że bez względu na podjętą przez Pana decyzję, SL w okolicach (przynajmniej) 2 zł jest koniecznością.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Renton_DM
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2014, 18:24
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Re: Wasko

piątek 11 kwie 2014, 21:45

Wasko podoba mi się pod jednym warunkiem, że w końc dojdzie do wybicia z zakresu - obecnie znowu przy dolnym ograniczeniu....

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Wasko

niedziela 13 kwie 2014, 18:04

Dokładnie, najlepiej poczekać na wybicie, nie ma sensu pchać się w konsolidację.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Wasko

środa 18 paź 2017, 07:23

Akcje spółki drożały podczas wtorkowej sesji o 4% przy bardzo przyzwoitym wolumenie. Ostatnie 2 tygodnie, po osiągnięciu nowego szczytu, upłynęły pod znakiem prawdopodobnie korekcyjnych spadków. Obecnie więc, reakcja popytu na poziomie wsparcia opartego o poprzedni wierzchołek, daje nadzieję na zakończenie korekty. Silna tendencja wzrostowa ma miejsce od końca ubiegłego roku. Od marca trwała płaska korekta, a mocno wzrost wolumenu przy niedawnym wybiciu wskazuje na szanse kontynuacji trendu wzrostowego.
was.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Wasko

piątek 09 lut 2018, 08:45

Akcje spółki drożały w trakcie czwartkowej sesji o prawie 10% co sklasyfikowało spółkę wśród liderów wzrostów warszawskiego parkietu. Mocnemu odbiciu nie towarzyszył jednak podwyższony wolumen, jest to więc ruch wpisujący się w szerszy trend wzrostowy. Technika faworyzuje stronę kupującą. Ostatnia korekta dotarła do linii trendu i czytelnej strefy wsparcia. Mocne odbicie z tego miejsca może oznaczać kolejny impuls popytowy. Najbliższy cel to oczywiście ostatni szczyt czyli okolice 2,50 zł. W połowie października spółka otrzymała rekomendację kupna z ceną docelową przy 2,86 zł. To nadal o blisko 25% wyżej od ceny rynkowej.
was(1).png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Wasko

czwartek 10 sty 2019, 08:39

Akcje spółki drożały podczas środowej sesji o niemal 5% przy dość solidnych obrotach. Jak się okazało, powodem zwyżki była informacja o tym, że oferta spółki zależnej Wasko oraz Asseco Poland została wybrana przez Radomski Szpital Specjalistyczny im. Dr. Tytusa Chałubińskiego jako najkorzystniejsza w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę i wdrożenie platformy e-usług. Wartość oferty wynosi 9,37 mln zł. Z czego udział spółki zależnej Wasko wynosi około 80%. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca maja bieżącego roku. Spoglądając na wykres widać, że kurs od początku ubiegłego roku porusza się w kanale spadkowym. Obecnie zmierzamy do górnej krawędzi oraz oporu jakim jest poziom poprzedniego szczytu. W rejonie 1,6-1,7 zł okaże się na ile silna jest storna popytowa.
https://comparic.pl/wasko-ronson-ron-go ... -01-2019/
Audaces Fortuna Iuvat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości