Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

środa 27 maja 2015, 10:21

Rozliczasz się samodzielnie (jak w przypadku każdego brokera zagranicznego) na podstawie transakcji dostępnych w panelu Dukascopy. W tym życie ułatwi Ci nasz program do Podatku, który jest bezpłatny dla naszych klientów.
http://forexclub.pl/edukacja/podatki/pr ... b-podatek/

Tutaj garść informacji:
http://forexclub.pl/edukacja/podatki/na ... je-ogolne/
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
PavloFoto
Posty: 7
Rejestracja: środa 27 maja 2015, 09:29

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

środa 27 maja 2015, 20:30

Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi
jeszcze jak z podwójnym podatkiem czy u tego brokera on istnieje?
przy rejestracji z kąd sie dowiedziałem ma być opcja introducer 7403?
i czy tam poniżej ma być 8 pozycji zaznaczone

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

środa 27 maja 2015, 22:02

Nie ma podwójnego opodatkowania na FX.
Wystarczy, ze przejdziesz przez w/w link ale można wpisac tez ten numer ;).
Odnośnie ostatniego pytania nie wiem o co konkretnie chodzi - mozesz napisac na PW.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
PavloFoto
Posty: 7
Rejestracja: środa 27 maja 2015, 09:29

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

czwartek 11 cze 2015, 21:05

chodzi konkretnie o to co w załączniku
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

czwartek 11 cze 2015, 21:10

Jeśli to Dukascopy Bank to tak - 7403 to nasz numer, dzięki czemu otrzymasz rabat i pozostałe korzyści.
W przypadku Dukascopy Europe ten numer to 7665. Ogólnie nie ma to większego znaczenia, bo i tak konto zostanie podpięte pod nas, a Twoim wnioskiem będzie zajmował się polskojęzyczny pracownik brokera :).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
PavloFoto
Posty: 7
Rejestracja: środa 27 maja 2015, 09:29

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

poniedziałek 15 cze 2015, 22:03

na sam koniec przysłali mi kolejny papier do podpisania oczywiście wszystko po angielsku mam to zaakceptować i podpisać chyba

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

poniedziałek 15 cze 2015, 22:59

Tak, procedura uproszczona (konta Instand) wymaga podpisania i przesłania skanu tej jednej strony.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

środa 17 cze 2015, 11:47

Informacje dotyczące zmiany lewarowania:
http://forexclub.pl/wiadomosci/aktualno ... ie-faktem/
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
kingsize4
Stały Bywalec
Posty: 147
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 20:21

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

niedziela 19 lip 2015, 18:45

Czy brak możliwości załadowania jakiegokolwiek wykresu poza godzinami handlu to normalka? Dawno się nie logowałem w weekend, ale wydaje mi się, że była taka możliwość. Teraz po zalogowaniu nie mam żadnych otwartych wykresów i żadnego nie mogę dodać.

A może ma to związek ze zmianami w platformie?

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

niedziela 19 lip 2015, 18:49

Witaj,

Zazwyczaj w weekendy platforma Dukascopy jest aktualizowana/poprawiana więc często nie ma dostępu do kwotowań, ani do logowania. Wszystko wraca do normy chwilę przed rozpoczęciem handlu.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
kingsize4
Stały Bywalec
Posty: 147
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 20:21

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

niedziela 19 lip 2015, 18:56

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź :) Spróbuję wieczorem w takim razie.

no avatar
PavloFoto
Posty: 7
Rejestracja: środa 27 maja 2015, 09:29

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

piątek 11 wrz 2015, 18:32

Ktoś mi wyjaśni o co kaman niby przeczytałem na translatorze ale wolałbym to usłyszeć od ekspertów.
Dostałem dzis w mailu.

Dear client,

Please be informed that the following changes in the Fee Schedule of Dukascopy Europe will be effective as of 11th September 2015.

Dukascopy Europe IBS AS may close, without further notice, any Trading Account left unfunded for more than 360 days or with insufficient balance to pay the accrued fees;

During the first 360 days after opening, Trading Accounts are free of Maintenance Fees. After this period, Trading Accounts remain free of charge for clients having had at least one open position on the SWFX - Swiss FX Marketplace during the last 182 days. Otherwise, Dukascopy Europe IBS AS charges EUR 20 as Maintenance Fees every 182 days, as long as there is no trade or open position. Maintenance Fees are capped at EUR 40 per year and per client, regardless the number of Trading sub-accounts of each client, save exceptions subject to specific agreement.

This information is available for your perusal at our website under Transfer Fees and Trading Account Fees section.

If you would like to come back to active trading, but your account is blocked, please be informed that funding the account will automatically activate it. You may fund your account using Card Funding Service or via wire transfer. In case you do not remember your account details and/or you may have any additional questions, do not hesitate to contact your Account Manager directly.

Best Regards,
Dukascopy Europe

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

piątek 11 wrz 2015, 18:38

Hm mam konto w Dukascopy Bank, nie Europe i tego maila nie dostałem więc dobrze, że piszesz.

Dukascopy Europe wprowadza opłaty za prowadzenie rachunków na których nic się nie dzieje. Pierwsze 360 dni od otwarcia konta jest wolne od opłat. Następnie co każde 182 dni nieaktywności pobierana będzie opłata. Jeśli środki będą niewystarczające to konto może zostać zamknięte.

Coraz więcej brokerów wprowadza tego typu opłaty. Funkcjonują one w Dukascopy Bank już od 2-3 lat. Głównie działy księgowe naciskają na ich wprowadzenie, aby zmusić klientów do zamykania nieaktywnych kont na których nic się nie dzieje. Często jest tak, że klient posiada 5 rachunków, a korzysta z jednego lub pogra chwilę i zapomina o koncie, a broker musi je cały czas "utrzymywać" na serwerze i w papierologii.

Jak przez dłuższy czas nie grałem w DB i chciałem uniknąć opłaty to raz na kilka miesięcy otwierałem pozycję na 1000 jednostek (mikrolot) na EUR/USD na kilka sekund i zamykałem. Koszt rzędu 2-5 groszy, a załatwiało to problem opłat.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
PavloFoto
Posty: 7
Rejestracja: środa 27 maja 2015, 09:29

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

piątek 11 wrz 2015, 22:59

Dziękuję Ci za informacje ale mam wrażenie ze pisali tez o kontach demo chyba ze mi coś źle przetłumaczyło

Szanowny kliencie,

Informujemy, że następujące zmiany w harmonogramie opłat z Dukascopy Europie będzie skuteczna z dniem 11 września 2015 r.

Dukascopy Europe IBS AS może zamknąć, bez uprzedniego powiadomienia, każde konto Trading lewej nierzeczywiste dłużej niż 360 dni lub z niedostatecznym saldo do zapłaty stosownych opłat;

W ciągu pierwszych 360 dni po otwarciu Konta handlowe są wolne od opłat eksploatacyjnych. Po tym okresie, Konta handlowe pozostaną bezpłatne dla klientów, że miał co najmniej jedną otwartą pozycję na SWFX - Swiss FX Marketplace w ciągu ostatnich 182 dni. W przeciwnym razie, Dukascopy Europe IBS jak opłaty 20 EUR, jak opłaty eksploatacyjne, co 182 dni, tak długo, jak nie ma towarowy lub otwartej pozycji. Opłaty eksploatacyjne są ograniczona do 40 euro rocznie na jednego klienta, bez względu na liczbę subkont Obrotu każdego klienta, z wyjątkiem wyjątków podlegających szczególnej umowy.

Ta informacja jest dostępna dla Lektura na naszej stronie internetowej pod prowizje za przelewy i konta Trading części dotyczącej opłat.

Jeśli chcesz wrócić do aktywnego handlu, ale Twoje konto jest zablokowane, informujemy, że finansowanie konto zostanie automatycznie uaktywnić. Możesz zasilić swoje konto za pomocą karty finansowania usługi lub za pomocą przelewu. W przypadku, gdy nie pamiętasz swoich danych konta i / lub masz jakiekolwiek dodatkowe pytania, nie wahaj się skontaktować się bezpośrednio z Account Managerem.

Z poważaniem,
Dukascopy Europe

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

sobota 12 wrz 2015, 12:08

Unfunded - niezasilone ;). Źle przetłumaczyło.

Logicznie rzecz ujmując z demami nie ma to nic do rzeczy.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

czwartek 29 paź 2015, 15:10

Pojawił się nowy rodzaj opcji na platformie Dukascopy, a mianowicie Pair Binary Options. O co w tym chodzi? Gramy na różnicy w zmianie % wartości dwóch aktywów, które są ze sobą powiązane, czyli na zmianie kursu wybranej spółki względem indeksu giełdowego w którego skład wchodzi.

Przykładowo:
Opcja binarna call w parze BMW i indeksie DAX. Jeśli DAX wzrośnie o 1%, a BMW o 2% to zarabiamy. Jeśli DAX spadnie o -0,5%, a BMW o -0,3% to też zarabiamy. Jeśli DAX wzrośnie o 1%, a BMW tylko o 0,2% to tracimy.

Podstawowy payout: 70%
Czas trwania opcji: jedna sesja giełdowa

Więcej szczegółów na stronie Dukascopy.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
kris77
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 18 wrz 2012, 09:02

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

wtorek 15 gru 2015, 00:17

Mam pytanie: czy na platformie JForex wielkość stop-loss może być dowolna, np. 1 lub 2 pipsy?

Pzdr
Kris

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

wtorek 15 gru 2015, 14:02

Tak, jest tu pełna dowolność.

Przy TS jest tylko ograniczenie z tego co pamietam do min. 5.0 pips
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

piątek 26 lut 2016, 11:20

Seminarium w Warszawie - w środę 9 marca o godzinie 19:00 w Radisson Blu Sobieski Hotel.
Wstęp bezpłatny dla wszystkich. Wymagana rejestracja.

Więcej detali:
http://forexclub.pl/wiadomosci/wydarzen ... -warszawa/
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Dukascopy ECN, www.dukascopy.com

poniedziałek 21 mar 2016, 18:29

Dukascopy wprowadza CFD na niemieckie akcje:
http://forexclub.pl/wiadomosci/aktualno ... dukascopy/
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości