www.xtb.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

www.xtb.pl

niedziela 27 maja 2012, 12:04

http://www.xtb.pl/

Jeden z najstarszych polskich brokerów Forex, dający dostęp detalistom. Aktualnie działa w wielu krajach. Szeroko znany dzięki konkursom dla inwestorów.

Broker prowadzi także mocno rozbudowany dział analiz rynku : https://comparic.pl/xtb-2/

Aktualnie posiada szeroką ofertę Forex, Towary, CDF oraz GPW

W sumie jak policzyć kilkanaście różnych typów rachunków, także VIP. Także wiele platform do prowadzenia handlu zaspokajające większość potrzeb.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: www.xtb.pl

niedziela 27 maja 2012, 17:47

Prowizja całkiem znośna, nie najtańsza ale taniej jak na ECN Aliora. Ciekawe jak w praktyce to będzie wyglądać.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
zzz

Re: www.xtb.pl

niedziela 27 maja 2012, 19:48

Rozwój firmy czy prowizje moim zdaniem nie mają większego znaczenia,podstawowy i FUNDAMENTALNY problem sprowadza się do tego że jeżeli zrobimy dobre analizy to BEZWZGLĘDNIE to zlecenie MUSI wejść,a niestety u brokera MM czy STP jesteśmy zdani na łaskę brokera czy chce się jemu nam zrealizować zlecenie.......

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: www.xtb.pl

poniedziałek 28 maja 2012, 14:41

Nie przesadzaj, nie zdarzyło mi się by nie weszło mi zlecenie na STP , na MM w GFT może miałem dwie rekwoty przez dwa lata w AM ciut więcej ale tragedii nie miałem Jeśli wiem że brok A ma wolną egzekucję to wiadomo że przy nagłym ruchu ceny nie zdąży otworzyć, to wynika z ograniczenia jakie nam narzuca brok, inną kwestią jest jak opóźnia celowo, np. zamykam pozycje a jest przetrzymywana celowo przez broka. Takie rekwoty wynikające ze specjalnego traktowania broka dyskwalifikują go od razu. Osobiście nie miałem takiej sytuacji nigdy. Jakieś konkrety gdzie Ci nie weszły zlecenia ? Rozmawiałem z kilkoma traderami - utrzymują się z FX i nikt nie miał takiej sytuacji o której piszesz. Co do rozwoju XTB, każdy wie jaką opinie mają czy mieli, tu się mylisz, rozwój firmy ma znaczenie, może kiedyś z rodzimych broków powstanie ECN, Aliora raczej nie nazwałbym polskim ECN ( zresztą ECN dość słaby :-)
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
zzz

Re: www.xtb.pl

piątek 01 cze 2012, 08:43

PS. Wojtek najgorsze jest to że jako STP mogą reklamacji nie uznać i co im zrobisz....?.

no avatar
zzz

Re: www.xtb.pl

piątek 01 cze 2012, 09:04

Wojtek,zamroziło całą platformę na te dwie godziny?,czy tylko pozycje,a platforma działała?.
NAPISZ koniecznie do ich suppotu co się stało,czy awaria,czy brak płynności?.
Jeżeli powiedzą brak płynności to wiemy wszystko na lata....

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: www.xtb.pl

piątek 01 cze 2012, 09:23

PS. Wojtek, podobne problemy mają w FxPro.
Postaraj się to dobrze rozgryść ponieważ to może znaczyć że mają wspólnych dostawców płynności i tu powstaje problem?.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: www.xtb.pl

piątek 01 cze 2012, 09:30

Czasami w AM na STP jest tak ze live chodzi ok a demo się krzaczy, więc ZZ odpowiedzą że priorytet mają konta live pewnie :-) co do reklamacji, pewnie odpowiedzą że pewnie by ją rozpatrzyli ale z jakim skutkiem to inna historia.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: www.xtb.pl

piątek 01 cze 2012, 10:36

To tylko demo więc się nie gorączkuje - ciekawe jak było na Live - tak naprawdę raczej osobiście nie otworzę konta w XTB.pl

Dema w xtb.pl mam, bo mój syn jest na przedmiocie kierunkowym Forex w Wyższej Szkole Bankowej. Wykładowca powiedział, że jak wykręcą 300 % depozytu w 3 miesiące (muszą oczywiście podać na początku dane konta i logowanie) to mają 5 na egzaminie bez zdawania więc tam kręci. To zwykłe demo MM - ale strategia długoterminowa była więc nie miałem okazji zauważyć problemów.

To demo STP uruchomiłem od tego tygodnia i się sam bawię.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: www.xtb.pl

piątek 01 cze 2012, 15:52

Na wszystkich parach na całym koncie - nie szło także zamknąć istniejących pozycji - ja już to spotkałem w MT4 na kontach Live. W takiej sytuacji to błąd na serwerze Brokera.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
zzz

Re: www.xtb.pl

sobota 02 cze 2012, 08:59

wojtek_ea pisze:Na wszystkich parach na całym koncie - nie szło także zamknąć istniejących pozycji - ja już to spotkałem w MT4 na kontach Live. W takiej sytuacji to błąd na serwerze Brokera.
Wojtek,to mamy problem.
Jeden broker MM i STP powie że błąd w serwerze,drugi że brak płynności,trzeci że awaria sprzętu,czwarty będzie miał ochotę ukraść Tobie kasę.
Jak w takiej sytuacji brokerowi MM i STP udowodnisz jaka była prawda?.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: www.xtb.pl

niedziela 03 cze 2012, 16:23

Jako informatyk wiem, że awarię się zdarzają i nie zawsze jest to wina tego co używa sprzętu i oprogramowania. Z drugiej strony współczesna technika jest już tak zaawansowana, że niektóre rzeczy nie mają prawa się zdarzyć. Ale to kosztuje i nie każdego brokera stać na 99.99%, a już MM na pewno nie.

Jako osoba pracująca na Forex u MM i STP jak i ECN jedyna moja przewaga to wiedza o tym jak działają i brokerzy czy sprzęt i oprogramowanie oraz rynki.

To wyrównuje szanse w tej potyczce, a nawet daje mi przewagę. Tu na forum już napisałem, że trzeba pracować tak by strategia była dostosowana do realiów i otoczenia. Może kiedyś będę miał konto na CME i wtedy będę miał za przeciwnika tylko rynek. Jednak na razie muszę brać pod uwagę także brokera i jego system.

Wnioski
Broker musi być przede wszystkim wypłacalny i regulowany - by istniała choćby teoretycznie droga odwoławcza. Jak MM to czym większy tym lepszy - chodzi o ilość aktywnych rachunków.

Wnioski 2 (dostosuj się do systemu)
Nie trzymaj całej kasy u jednego Brokera.
itd.. itd.. jak na przykład:
Pozycje muszą być zawsze z trendem głównym - wtedy nawet jak zostaniesz czasowo odcięty od Brokera (pomijając powody) zawsze masz czas choćby na telefon.
Zawsze miej SL (to banał - a mądry SL to inna sprawa)
itd... itd...

P.S - z Tym, xtb to mnie poniosło (przecież to demo było) - co innego live - ale nie wiemy jak było i czy ktoś miał problemy na Live.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: www.xtb.pl

sobota 23 cze 2012, 10:39

Najnowsza reklama email z XTB

--------------------------
Najlepsza oferta STP NDD, niższe SPREADY i SWAPY,

Niższe SWAPY i SPREADY

Obniżyliśmy wysokość spreadu transakcyjnego oraz punktów swapowych na wybranych instrumentach finansowych. W związku ze zmianami, obecnie na większości par walutowych ma zastosowanie system kwotowania do piątego miejsca po przecinku. Spread na najpopularniejszej parze walutowej EUR/USD został zredukowany o 30 proc., a inwestorzy zainteresowani GPW mogą dokonywać transakcji na instrumencie W.20 ze spreadem obniżonym do 2 pipsów. Zachęcamy do zapoznania się z nową Tabelą Specyfikacji Instrumentów Finansowych.
STP NDD

Nowy model przetwarzania zleceń - STP NDD. Straight Through Processing No Dealing Desk oznacza, że zlecenia klientów są przesyłane wprost do dostawców płynności rynku bez ingerencji Działu Dealingu. Dostęp do cen rynkowych oferujemy na platformie MetaTrader. STP NDD w XTB to :

- najniższe prowizje na rynku na parach AUDCAD, AUDCHF, AUDJPY, AUDNZD, AUDUSD, CADCHF, CADJPY, CHFJPY, CHFPLN, EURAUD, EURCAD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURNZD, EURPLN, EURTRY, EURUSD, NZDJPY, NZDUSD, USDCAD, USDCHF, USDJPY, USDPLN, USDTRY

(źródło z dn. 21.05.2012 - strony internetowe i oferty standardowe brokerów forex zarejestrowanych w Polsce),

- unikalna wersja platformy MetaTrader z arkuszem zleceń,
- zlecenia bez konieczności potwierdzania ich przez Dealing Desk,
- dźwignia 1:100 bez względu na posiadane aktywa,
- transakcje zawierane bez jakichkolwiek ograniczeń,
- dostęp do dostawców płynności na rynku międzybankowym,
- możliwa egzekucja zleceń po lepszej cenie od zdeklarowanej przez inwestora.

26 czerwca o godz 9:30 zapraszamy wszystkich na pierwsze webinarium poświęcone ofercie STP NDD. Zapisy na stronie Szkolenia i Webinaria

http://www.xtb.pl/academy/szkolenia/szk ... ary#tabs-2

Więcej szczegółów o STP NDD tutaj : http://www.xtb.pl/platformy-transakcyjn ... instrukcja
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
pizza_lover
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 10:21
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: mazofsze

Re: www.xtb.pl

środa 07 lis 2012, 07:48

Pozdrawiam,
p_l
Brak wiedzy kosztuje, natomiast jej nadmiar może powodować nieporozumienia.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: www.xtb.pl

środa 07 lis 2012, 07:55

W sumie ma racje, podobał mi się artykuł.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: www.xtb.pl

wtorek 20 maja 2014, 12:28

XTB naprawdę się rozwinęło i jest zupełnie inną firmą niż była w 2008 roku.A teraz jeszcze deklasuje polską konkurencję i wpisuje się w powolną samolikwidację GPW... oferując dostęp do giełd zagranicznych (kasowych a nie tylko poprzez CFD jak dotychczas).Ma więc już zdecydowanie najszerszą ofertę w Polsce... i w Europie.

http://www.xtb.pl/Platformy/Infront

Prowizje i opłaty http://www.xtb.pl/Platformy/~/media/xtb ... oplaty.pdf

O ile dalej przegrywają z Interaktywnymi (jak właściwie wszyscy)...to jeśli dla kogoś warunkiem głównym jest by grać poprzez Polskie biuro... to jest to najlepsza oferta.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: www.xtb.pl

wtorek 20 maja 2014, 12:33

Trzeba im przyznać, że rzeczywiście idą nieźle. Z takim kapitałem jak zbudowali wystarczyło w miarę mądrze działać. Wygląda na to, że tak robią.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Baton
Stały Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 11:38

Re: www.xtb.pl

sobota 24 maja 2014, 19:17

Swapy to mają tragiczne, na crossach chyba jako jedyny broker mają ujemne (pozycje krótkie na jenie).

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: www.xtb.pl

wtorek 14 kwie 2015, 14:46

Oj...,Oj.., bardzo mi to pisanie przechodzi przez gardło, bardzo ciężko,/ nawet, nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo ciężko.../
muszę pochwalić XTB.pl
Chłopaki chyba mi ukradli patent na sukces na rynku FX.// oczywiście, śmiech...//
Naprawdę , Chłopaki odwalili naprawdę kawał dobrej roboty na FX.
http://biznes.onet.pl/broker-z-polski-l ... tow/6z4vz0
nie, mam wglądu w ich transakcje, ale przypuszczam, że zrobili tak,
całą wartość , łącznie z wartością dodaną firmy, zabezpieczyli kontraktem wcześniej, na CHF/PLN
jest to dobre działanie, ponieważ chroni na wybranym przez nas majorsie,nie tylko pozycje, lecz również PODSTAWĘ KAŻDEGO BIZNESU !!!

Pozdrawiam,

Ps, Chłopaki z XTB. pl ,obiektywnie to oceniam, odwalili , naprawdę kawał bardzo dobrej forexowej roboty,
myślę że za, jakieś 5-10 lat, będą tego co Oni dokładnie ! robili, będą na naszych wyższych uczelniach ekonomicznych uczyć, zaręczam że tego co zrobił XTB uczelnie będą uczyć swoim skromnym autorytetem, .//inna sprawa, że i tak będzie ta nauka 20-30 lat za póżno..,łącznie z konsekwencjami braku tej nauki.. dla nas wszystkich.../

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat Forex
Posty: 814
Rejestracja: piątek 30 sie 2013, 15:13
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: www.xtb.pl

wtorek 14 kwie 2015, 17:20

No, no, jak już zz chwali brokera to już naprawdę warto zwrócić uwagę.

Czyżby XTB wyrastało na najlepszego brokera MM w Polsce?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."Jean Cocteau

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości