Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

środa 08 sie 2012, 07:55

Witam

Pracuję nad pewną koncepcją, której robocza nazwa to "portal o brokerach". Chciałbym tam umieścić treści jakich nie widziałem w żadnym dostępnym w sieci portalu, coś co sam chciałbym przeczytać lub się dowiedzieć.

Portal z założenia ma być obiektywny (żadnego promowania konkretnego brokera) i ma zawierać różne treści - mam nadzieję również, że coś mi podpowiecie. Znajdą się tam również różne testy brokerów - ale do tego jeszcze daleko.

Jako, że do realizacji tego projektu potrzeba jeszcze sporo pracy i czasu, na razie chciałbym poznać Wasze zdanie, uwagi, a może jakieś pomysły jednego z działów tego portalu. Wybrałem na początek dział "Wywiady". Ja osobiście chciałbym coś dowiedzieć się o ludziach mających spory wpływ na nasze działania u brokerów.

Chciałbym dotrzeć do "ważniejszych" osób w strukturach różnych brokerów, a także do traderów - skupiając się na kryteriach wyboru brokera jakimi oni się kierują, oprócz tego oczywiście innymi ciekawymi treściami (jak się relaksujesz, jak sobie radzisz ze stratami etc, etc).

I tutaj konkretne pytania:
- Z kim mielibyście ochotę wywiad przeczytać
- Jakie pytania, treści chcielibyście w takim wywiadzie

Dodam jeszcze, że na portalu forum nie będzie, oraz że chcę je stworzyć w dwóch wersjach językowych - polskiej oraz angielskiej. Na razie skupiając się tylko na polskiej.
Mam nadzieję, że mi pomożecie swoimi uwagami.

Na razie za wcześnie na jakiekolwiek linki, a kolejne pomysły mam nadzieję, będą mogły być przedyskutowane publicznie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

środa 08 sie 2012, 13:09

Akhh pisze:Witam

Pracuję nad pewną koncepcją, której robocza nazwa to "portal o brokerach". Chciałbym tam umieścić treści jakich nie widziałem w żadnym dostępnym w sieci portalu, coś co sam chciałbym przeczytać lub się dowiedzieć.

Portal z założenia ma być obiektywny (żadnego promowania konkretnego brokera) i ma zawierać różne treści - mam nadzieję również, że coś mi podpowiecie. publicznie.

Świetny pomysł.
Myślę że najważniejszy temat // w związku z tym że nie możemy liczyć na KNF/// to wybrać wiarygodne instytucje finansowe.
www.zerohedge.com/news/first-mfglobal-now-pfg-who-next
To jest ranking brokerow futures. Mowiac krotko - im nizej na liscie jest dana firma - tym gorzej dla ewentualnych inwestorow.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/in ... transakcji#

http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=15310


http://www.knf.gov.pl/Images/KNF_CFDs_2 ... -26793.pdf

Myślę że to bardzo na początek Tobie pomoże.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

środa 08 sie 2012, 13:43

Pytanie jest tylko w jaki sposób są takie rankingi na prawdę robione. Bo ja mam wrażenie, że to wszystko opiera się na subiektywnych osądach lub jakiś ankietach - podczas gdy powinno się to opierać np na porównaniu kosztów (poślizgi, spready, commission, egzekucja) + można do tego dodać jakoś supportu, łatwość w zakładaniu konta itp. Jednak to pierwsze ma dla tradera największą wartość - bo to czyste koszta - a reszta to miła otoczka.

Mi się marzą takie testy na realnych kontach. Do tego daleka droga (wyobrażacie sobie ile trzeba zamrozić kasy żeby mieć realne konta u 10-15brokerów i jeszcze zapewne przy testach tracić), ale tak sobie wymarzyłem i wymyśliłem. Zobaczymy czy to ma szansę powodzenia.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

środa 08 sie 2012, 16:56

Aby całkowicie wyeliminować problemy o których piszesz jest prosty sposób....
Wystarczy mieć BEZPOŚREDNI dostęp do rynku walutowego CME i nie musisz testować wtedy poszczególnych brokerów FX jak który kwotuje ponieważ masz jedną cenę na świecie.../// super sprawa..//
Jest już taka możliwość dla zamożnych inwestorów indywidualnych..
To jest wtedy IDEALNY rynek.


Pozdrawiam.

PS jeżeli tego nie mamy,to masz rację za pomocą prób i błędów trzeba znaleść wyjście,jednak to co napisałem wyżej znacząco ułatwi Tobie wybór.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

środa 08 sie 2012, 17:47

zzz pisze:Aby całkowicie wyeliminować problemy o których piszesz jest prosty sposób....
Wystarczy mieć BEZPOŚREDNI dostęp do rynku walutowego CME i nie musisz testować wtedy poszczególnych brokerów FX jak który kwotuje ponieważ masz jedną cenę na świecie.../// super sprawa..//
Jest już taka możliwość dla zamożnych inwestorów indywidualnych..
To jest wtedy IDEALNY rynek.


Pozdrawiam.

PS jeżeli tego nie mamy,to masz rację za pomocą prób i błędów trzeba znaleść wyjście,jednak to co napisałem wyżej znacząco ułatwi Tobie wybór.

Oczywiście to się zgadza. Tylko moja ideą jest stworzyć portal o brokerach dla zwykłych śmiertelników. A takie narzędzie mam nadzieję, będzie interesujące i wielu nowym osobom -( a także doświadczonym, którzy nie będą musieli testować wszystkiego sami) pomoże.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

środa 08 sie 2012, 19:06

Akhh pisze:
zzz pisze:Aby całkowicie wyeliminować problemy o których piszesz jest prosty sposób....
Wystarczy mieć BEZPOŚREDNI dostęp do rynku walutowego CME i nie musisz testować wtedy poszczególnych brokerów FX jak który kwotuje ponieważ masz jedną cenę na świecie.../// super sprawa..//
Jest już taka możliwość dla zamożnych inwestorów indywidualnych..
To jest wtedy IDEALNY rynek.


Pozdrawiam.

PS jeżeli tego nie mamy,to masz rację za pomocą prób i błędów trzeba znaleść wyjście,jednak to co napisałem wyżej znacząco ułatwi Tobie wybór.

Oczywiście to się zgadza. Tylko moja ideą jest stworzyć portal o brokerach dla zwykłych śmiertelników. A takie narzędzie mam nadzieję, będzie interesujące i wielu nowym osobom -( a także doświadczonym, którzy nie będą musieli testować wszystkiego sami) pomoże.
SUPER Akhh,o to mi całe pięć lat chodzi ,zarówno tutaj jak i na navigatorze.
Pozdrawiam.

PS. jednak jeżeli mówimy poważnie,obawiam się że będziesz poruszał się w temacie którym opisałem powyżej, im szybciej to zrozumiesz tym lepiej dla Ciebie....
Tak z Polskiego na nasze...,zobacz co pisze o IB ...a&z...
No....
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

czwartek 09 sie 2012, 17:51

Akhh

Znasz model biznesowy forexpros?

Może warto iść w podobnym kierunku?
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

czwartek 09 sie 2012, 20:34

esco pisze:Akhh

Znasz model biznesowy forexpros?

Może warto iść w podobnym kierunku?

To potężny portal i za wysokie progi.

Sam korzystam np żeby podejrzeć notowania jakiś spółek z S&P czy DAXu. Forexpros to taki kombajn - jednak zupełnie coś innego niż ja myślę.

A w ogóle to pokazują, że łapanie się zbyt wielu srok na raz nie wychodzi. Choćby spread przy opisie brokerów po Polsku jest określony jako: "widełki" A u nas znaczą one dopuszczalny dzienny przedział zmiany kursu instrumentu bez interwencji nadzoru.



Tam jest technologia i mniej myśli, ja technologii mieć nie będę - a chciałbym więcej ciekawych i nowych treści wprowadzać.
Żeby coś takiego stworzyć jak oni mają to potrzeba sztabu ludzi i przynajmniej 5cyfrową kwotę na inwestycję. Przyznam szczerze, że jak mam zaryzykować - praktycznie w ciemno to wolę poświęcić mniej funduszy a więcej swojej pracy. Tym bardziej, że w czasie tej pracy sam się uczę i zawsze kogoś ciekawego można poznać.

Wkleję może troszkę więcej o mojej koncepcji żeby naświetlić o co tak na prawdę mi chodzi, bo widzę, że wywiadami nikt się nie interesuje - chociaż mnie np by bardzo interesowały.

- Wywiady - tak jak opisałem
- Reportaże - odwiedziny u brokera, zdjęcia etc
- Aktualności o brokerach - nowe instrumenty, bonusy, zmiana commission etc
- Testy analiz brokerów
- Testy sygnałów brokerów
- Testy kont rzeczywistych - tutaj najtrudniejsze - bo trzeba mieć konta u kilku brokerów i tracić pewnie kasę - co wiąże się z ze sporą inwestycją

Mam nadzieję też na pomoc i pomysły od naszej społeczności, bo samemu nie da się wszystkiego wymyślić. Już np na navi Wirus mi pomógł podając pomysł z zarejestrowaniem portalu jako tytuł prasowy, co jest tanie a daje sporo plusów.

Czekam na takie pomysły i te dotyczące treści jakie miałyby się pojawiać. Dużo pracy przede mną i inwestycji - troszkę się boję, ale co tam ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

sobota 11 sie 2012, 19:10

Witam.
Akhh pisze:Wkleję może troszkę więcej o mojej koncepcji żeby naświetlić o co tak na prawdę mi chodzi, bo widzę, że wywiadami nikt się nie interesuje - chociaż mnie np by bardzo interesowały.

- Wywiady - tak jak opisałem
- Reportaże - odwiedziny u brokera, zdjęcia etc
- Aktualności o brokerach - nowe instrumenty, bonusy, zmiana commission etc
- Testy analiz brokerów
- Testy sygnałów brokerów
- Testy kont rzeczywistych - tutaj najtrudniejsze - bo trzeba mieć konta u kilku brokerów i tracić pewnie kasę - co wiąże się z ze sporą inwestycją
Dla mnie git :) Dodałbym jeszcze testy platform poszczególnych brokerów (no chyba, że będą same MT4'ki) :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

sobota 11 sie 2012, 19:41

MaRCHeW pisze:Witam.
Akhh pisze:Wkleję może troszkę więcej o mojej koncepcji żeby naświetlić o co tak na prawdę mi chodzi, bo widzę, że wywiadami nikt się nie interesuje - chociaż mnie np by bardzo interesowały.

- Wywiady - tak jak opisałem
- Reportaże - odwiedziny u brokera, zdjęcia etc
- Aktualności o brokerach - nowe instrumenty, bonusy, zmiana commission etc
- Testy analiz brokerów
- Testy sygnałów brokerów
- Testy kont rzeczywistych - tutaj najtrudniejsze - bo trzeba mieć konta u kilku brokerów i tracić pewnie kasę - co wiąże się z ze sporą inwestycją
Dla mnie git :) Dodałbym jeszcze testy platform poszczególnych brokerów (no chyba, że będą same MT4'ki) :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Dobry pomysł - ale ciężka sprawa. Bo żeby tak na prawdę wyczuć platformę to trzeba by przy niej posiedzieć ten miesiąc kilka godzin dziennie.

Pro Tradera np zainstalowałem, posiedziałem i pobawiłem się kilka godzin i na razie go nie czuję. A przecież to w żaden sposób o nim nie świadczy, a rzutowałoby na ocenie.
Z platformami jednak trzeba by zrobić ankietę, a takiej formy nie lubię. Chyba, że ankieta wśród "specjalistów" tradujących od dłuższego czasu na danej platformie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
cygi
Stały Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 19 cze 2012, 08:48
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

sobota 11 sie 2012, 20:59

Myslę że jak serwis będzie już działał żeby mieć kase na testowanie brokerów mozesz wkomponowac reklamy adsense w serwis, albo zrobić jakies treesci płatne lub uruchomic darowizny na serwis np przez paypal trochę myślę że się by uzierało chyba nie potrzeba niewiadomo jakich kwot zeby testować kilku najpopularniejszych brokerów :)
SPRZEDAM KOMPUTER ATHLON X2, 4GB, GF 9800GT,450W, BIG TOWER
http://allegro.pl/komputer-athlon-x2-4g ... 68379.html

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

niedziela 12 sie 2012, 09:37

cygi pisze:Myslę że jak serwis będzie już działał żeby mieć kase na testowanie brokerów mozesz wkomponowac reklamy adsense w serwis, albo zrobić jakies treesci płatne lub uruchomic darowizny na serwis np przez paypal trochę myślę że się by uzierało chyba nie potrzeba niewiadomo jakich kwot zeby testować kilku najpopularniejszych brokerów :)
Trzeba jakieś 1000usd x ilość brokerów + uzupełnianie depozytów + prowizje za wpłaty (bo konta trzeba będzie zmieniać, żeby broker nie dał jakiś priorytetów)

Z reklamami nie będzie za ciekawie bo potencjalnych użytkowników nie jest za dużo.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

niedziela 12 sie 2012, 10:46

Panowie ,sprawa jest moim zdaniem prosta..
Jeżeli zrealizuje się to co napisałem
http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?f=54&t=1389

To mamy po odwiecznym naszym problemie..
1-zyskają inwestorzy i odpadnie temat o którym piszemy i się z nim męczymy.
2-Bardzo znacząco zarobi na tym GPW,a pośrednio Polska....
3- Zarobi na tym CME....

Trzeba nam coś więcej...?.

Pozdrawiam.

PS oby się to jak najszybciej zrealizowało.....

PS. wtedy to będzie praktycznie bez znaczenia czy transakcje robimy przez BOŚ,PKO,Millennium czy WBK....

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

niedziela 12 sie 2012, 18:55

Zzz w porządku odpiszę, Ci tutaj i również w Twoim wątku - ale generalnie nie ma to nic do mojego portalu o brokerach ;)

Coś takiego może poprawić płynność na naszej żałosnej giełdzie i tylko tyle.

Nie mamy prawie w ogóle produktów lewarowanych. Obroty są tylko na największych spółkach z WIG20, z derywatów kontrakty na WIG20 oraz śladowe obroty na kontraktach na akcje - głównie KGHM, reszta prawie nie istnieje.

I teraz ktoś przyzwyczajony do dźwigni 1:100 na FX - co dotyczy również kontraktów na indeksy światowe, surowce oraz towary, a na akcje ma często 1:10 - 1:20 tyle, że nie polskie, nagle przeniesie się na grę z ogromnymi spreadami na rynek kontraktów na polskie akcje lub na grę bez dźwigni na akcjach (gdzie prowizja wyniesie 0,35 - 0,5 wartości transakcji w sumie za kupno i sprzedaż) - kiedy na innych rynkach ma dźwignię i prowizję 0,01% wartości transakcji.

W cuda nie ma co wierzyć i na nie liczyć. Owszem może to powoli się przekładać na zwiększenie płynności na i tak już popularnych spółkach - być może rozkręcenie 2-5kontraktów na akcje i to tyle. Nic więcej się nie stanie. Nasza giełda jest tak zdołowana przez wpuszczenie zbyt wielkiej ilości spółek, pozwolenie na działanie spółdzielni (pompowanie kursów spółek z mały Free Float - do niebotycznych wartości - wzrosty na NewConnect o 1 000% i więcej do kapitalizacji przekraczającej majątek spółki po 100 razy, a następnie wpychanie tego drobnym inwestorom, którzy zostali z akcjami i stracili po 90% tego co zainwestowali)
To jest problem polskiego rynku, przez to prawdziwi inwestorzy trzymają się z daleka, dlatego są spółki bez długów, które są wyceniane na połowę tego ile mają gotówki w kasie, a ilość transakcji w tygodniu można policzyć często na palcach jednej! ręki.

Także bądźmy realistami - nic na polskiej giełdzie na razie się nie wydarzy. Spekulanci są skazani na Forex, CFD etc i jedyne co możemy zrobić to wybrać sobie najkorzystniejsze dla siebie warunki.

Bardzo Cię proszę ZZZ żebyś odniósł się do pomysłu, który przedstawiłem, a nie odpowiadał pomysłami jak uzdrowić sam rynek - bo to troszkę tak, jakby ktoś pytał o pomysł na biznes, a Ty pisałbyś że trzeba zmienić prawo oraz polityków.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

poniedziałek 13 sie 2012, 10:10

Akhh pisze:Zzz w porządku odpiszę, Ci tutaj i również w Twoim wątku - ale generalnie nie ma to nic do mojego portalu o brokerach ;)

Coś takiego może poprawić płynność na naszej żałosnej giełdzie i tylko tyle.

lityków.
Nie rozumiemy się całkowicie,to co napisałem odpowiada na 70-80% Twoich problemów i ma mało wspólnego z GPW....
Po prostu CAŁKOWICIE odpada problem brokerów całkowicie....ponieważ podchodzisz do pierwszego lepszego banku kupujesz,składasz przez GPW na CME na tych samych zasadach co fundusze np. hede z USA,Brazyli,RPA,Zaji itp..To co napisałem stwarza takie możliwości.
Broker ,bank tylko kasuje swoją prowizję i to wszystko....,a co do problemów z dzwignią to też to jest do przeskoczenia...,są brokerzy co mają swoją przyznaną linię kredytową w bankach i można dostać dużą dzwignię,jedyny minus to taki że musisz te pozycje zamknąć na 15 minut prze końcem sesji rozliczeniowej...
Reasumując rozwiązuje to 80-100% naszych problemów.....

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

poniedziałek 13 sie 2012, 11:46

Na prośbę autora przeniesione z czasówek.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
zzz

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

poniedziałek 13 sie 2012, 13:33

Akhh,niejako na potwierdzenie...
Jeżeli nie będzie tego o czym piszę poprzedni to niestety inna dyskusja o brokach nie bardzo ma sens ponieważ dzisiaj będzie super brok ,a jutro już nie będzie super....,dzisiaj będzie ECN,a jutro mu się zmieni i będzie STP,zaczną się różnice w cenie w tym samym czasie na interwałach różnych....
Poczytaj sobie...
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=21285

Resumując jeżeli będzie tak jak ja piszę podłączasz się do broka np. BOŚ,WBK,PKO,Millennium itp. składach zlecenie na GPW aby kupić na CME np. walutowym rynku regulowanym i po problemie.
odpada strach przed brokiem,testowanie ich itp.,.
Z testowaniem o którym piszesz jest ten problem że jeżeli rynek jest nieregulowany, NIGDY nie masz gwarancji że jutro coś się brokerowi odwidzi....

Pozdrawiam.

PS,nie chodzi o to aby brokera przetesować i powiedzieć że po testach jest dobry np. miesiąc czy dwa miesiące...
Jeżeli chcesz aby było z tej dyskusji coś konstruktywnego to trzeba szukać rozwiązań i brokerów o których piszę...
W USA czy UK jest to bułka z masłem,u nas myślę że stanie się to z nowym systemem też możliwe ponieważ jeżeli z tego będą korzystać fundusze na świecie ,przez analogię to samo w nowym systemie będzie możliwe dla nas...

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

poniedziałek 13 sie 2012, 13:44

ZZZ, ale ja tworzę portal i na razie jedyne co mnie interesuje to uwagi na temat tego portalu, pomysły na jego zawartość (wywiady, testy sygnałów etc)

Oczywiście nic nie wiadomo, ale na chwile obecną jest tak jak jest i wiele osób błądzi wśród ofert brokerów. Taki portal ma na celu pokazanie tego co na OBECNĄ chwilę należy do najlepszych ofert, dla zwykłego klienta.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

poniedziałek 13 sie 2012, 14:19

OK,jeżeli to ma coś konstruktywnego wnieść dla inwestorów i bankowości to moim zdaniem powinieneść prowadzić to dwutorowo...

1-CME i wszystko co jest z tym związane (wywiady, testy sygnałów etc)
to też Tobie pomoże http://www.zerohedge.com/news/first-mfg ... g-who-next
To jest ranking brokerow futures. Mowiac krotko - im nizej na liscie jest dana firma - tym gorzej dla ewentualnych inwestorow.
2- ECN PRAWDZIWY -i wszystko co jest z tym związane (wywiady, testy sygnałów etc) ...ogólnie masz tutaj
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=15310
3- Pamiętaj że to się może przeplatać i np. ECN i CME // nie jest tajemnicą że światowe banki prowadzą na ten temat poufne/// rozmowy.//// Tajemnicą może jest,od Wuja wiem że rozmawiają na ten temat...//

Dużo do tematu może wnieść Karol,pamiętaj że PT ma już wsparcie największych banków na świecie,a nie jest tajemnicą ..że może być wykorzystany do CME,Wojtek może odnieś się np. do MB Trading,a a&z może odnieś się do Interactivebrokers.
Coś w Polsce zaczyna się dziać ,myślę że jeżeli ich poprosimy to wrzucą coś do tematu.GPW też w tą stronę // nareszcie// zaczyna iść../// tz. nie myślę o GPW jako GPW tylko myślę o GPW jako pośredniku do CME..////.,Saxo Bank w czwartym kwartale otwiera oddział w Polsce,ich przedstawiciel na pewno chętnie się odniesie i przedstawi ofertę Globexów na CME.
Trzeba to na takim portalu zebrać do kupy i wreszcie będzie NORMALNIE....

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Portal o brokerach - uwagi, pomysły - Część 1.

środa 15 sie 2012, 19:26

Akhh niejako na potwierdzenie że trzeba wyeliminować brokerów w sposób jaki napisałem wyżej.....
Przenoszę z navigatora ponieważ jest to bardzo ważne,,

////Akhh napisał:

Chciałbym jednak, żeby po podaniu jakiegoś pomysłu - typu pokazał się broker "taki i taki" stać było portal od razu na założenie konta, ocenę procedury, przetestowanie supportu i rozpoczęcie od razu drobnych testów real (poślizgi, spready, co się dzieje w czasie danych etc)


Jako, że i ja z "niejednego pieca brokera chleb jadłem" powiem Ci tak:
- pomysł jest nie wykonalny. Nie da stworzyć się wiarygodnego rankingu o jakim marzysz.

Dlaczego nie ? Nie bierzesz pod uwagę w ogóle tego jak działa platforma od strony brokerów i jak to jest zorganizowane.
W skrócie upraszczając:
- użytkownicy u brokerów są przyporządkowywani do grup.
- to do jakiej grupy trafisz zależy od wielu czynników: przykładowo od tego czy grasz automatem czy manualnie, jak dużo transakcji otwierasz, jakim lotem, jak często itd. No i oczywiście czy zarabiasz czy nie.
- każda grupa użytkowników może mieć inne warunki handlu, inne pluginy ją "pilnujące", opóźniające transakcję itd.
- każda grupa/osoba może mieć inny sposób egzekucji. Również sposób egzekucji może być inny w zależności od wielkości pozycji jaką otwierasz. Przykładowo przekraczając założoną przez brokera wielkość lota zostaniesz przekierowany do DalingDesku.
- DelingDesk obsługuje człowiek. Widzi co chcesz otworzyć i potwierdza bądź odrzuca Twoją transakcję. Ma na to parę minut: może zrobić to szybko bo akurat chce mu się do WC, ale może też zrobić to też wolno. Dopiero jak z tego WC wróci.

Powiedz mi jak w takiej sytuacji chcesz stworzyć wiarygodny ranking brokerów ? Przecież to niemożliwe !
Założysz konto u brokera, wykonasz parę przykładowych transakcji: broker na starcie zwykle daje dobre warunki. (Ba! jeśli portal będzie miał powodzenie i broker zorientuje się że to Twoje konto warunki będziesz miał super).
Opiszesz, że jest super, świetnie cud malina. Tyle, że super był on dla Ciebie. Inna osoba założy tam konto, zagra większym lotem i dostanie całkiem inne warunki.
Sam mogę Ci pokazać konta u tego samego brokera gdzie odpalając transakcje w tym samym momencie jedna wejdzie natychmiast a druga ze sporym poślizgiem.
Poza tym to wszystko ulega ciągłym zmianom. Broker dziś ma takiego LP jutro innego. Dziś takie warunki za tydzień gorsze, potem znowu lepsze.

To wszystko powoduje, że nie możesz stworzyć wiarygodnego porównania.

Tu jest też przyczyna Twoich poszukiwań: ludzie polecali Ci brokerów ale zwykle po jakimś czasie okazywało się, że nie odpowiadają Twoim potrzebom. Twoim nie, ale to nie znaczy, że oni się mylili. Przy ich stylu grania broker zachowuje się tak jak oczekują, przy Twoim stylu już niekoniecznie.


Co najwyżej można by zrobić portal opisujący "sztuczki" brokerów. Demaskujący ich posunięcia ot: choćby jak realizowanie SL po cenie zawsze ciupinkę gorszej i pokazujący jak sprawdzić czy broker już pogorszył warunki dla nas czy jeszcze nie. Ewentualnie porównujący spready, swapy, odległość SL w czasie danych itd (ale to już jest).

Ogólnie to walka z wiatrakami. Co np. zrobisz gdy opiszesz negatywnie jakiegoś brokera a on Ci przyśle ładne pisemko z "grzeczną" prośbą byś wycofał artykuł bo narażasz bezpodstawnie jego dobrą reputację (podobną sytuację miał parę dni temu jeden z polskich blogów). Pójdziesz na wojnę z prawnikami brokera ? Masz na to czas i kasę ?

// jeszcze to....
//Esco napisał:
green7 napisał:
- użytkownicy u brokerów są przyporządkowywani do grup.


Dlatego nie polecam żadnych brokerów szczególnie jak doszły mnie słuchy że nawet na demo u niektórych jest już wstępne sortowanie i tworzenie profilu psychologicznego na wypadek przyszłego założenia konta real.////

Pozdrawiam.

PS tak jak napisałem wyżej trzeba całkowicie wyeliminować brokerów lub doprowadzić aby nie mieli żadnego wpływu na nasze zlecenia..
Jak to zrobić.?.
Napisałem wyżej.....

PS z jednym się z Grenem nie zgodzę,można taki raiting stworzyć dla PRAWDZIWEGO rynku i PRAWDZIWYCH brokerów np. na CME,wtedy to będzie miało OLBRZYMIĄ wartość.
Przedstawiłem taki raiting wyżej.
Trzeba zrozumieć że jeżeli nie CME i solidni ECN to broker jak Gren napisał może gmerać w naszych zleceniach,a okazja czyni...,no wiecie kogo....?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości