Tokyo Financial EXchange (Click365)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Tokyo Financial EXchange (Click365)

niedziela 23 wrz 2012, 11:02

Witam.

Japoński scentralizowany rynek FX: http://www.click365.jp/en/

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
zzz

Re: Tokyo Financial EXchange (Click365)

niedziela 23 wrz 2012, 11:12

Karol świetna sprawa.
Jak znajdziesz chwilę, postaraj się przynajmniej w paru zdaniach to opisać.
Pozdrawiam.
PS szczególnie chodzi mi o to jak natrafisz gdzieś na definicję, czy tam handluje się prawdziwymi kontraktami FX SPOT rozliczanymi na rynku kasowym czy kontraktami FX lub kontraktami od różnic kursowych (CFD), które nie podlegają rozliczeniom księgowym i kasowym.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Tokyo Financial EXchange (Click365)

niedziela 23 wrz 2012, 12:09

MaRCHeW pisze:Witam.

Japoński scentralizowany rynek FX: http://www.click365.jp/en/

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Ciekawe i pytanie czy to jest przyszłość FX? Pewnie w jakiejś formie tak.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Tokyo Financial EXchange (Click365)

niedziela 23 wrz 2012, 12:16

Witam.
Akhh pisze:
MaRCHeW pisze:Witam.

Japoński scentralizowany rynek FX: http://www.click365.jp/en/

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Ciekawe i pytanie czy to jest przyszłość FX? Pewnie w jakiejś formie tak.
To jest coś na styl LMAX'a.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Tokyo Financial EXchange (Click365)

niedziela 23 wrz 2012, 12:27

MaRCHeW pisze:Witam.
Akhh pisze:
MaRCHeW pisze:Witam.

Japoński scentralizowany rynek FX: http://www.click365.jp/en/

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Ciekawe i pytanie czy to jest przyszłość FX? Pewnie w jakiejś formie tak.
To jest coś na styl LMAX'a.

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Tak. Już kiedyś pisałem o tym, że przyszłość widzę w kilku centrach w Londynie, USA, Azji działających na zasadach giełdy i utrzymujących kurs podobny lub praktycznie taki sam na zasadzie arbitrażu.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Tokyo Financial EXchange (Click365)

wtorek 25 wrz 2012, 08:51

Market makerami jest 6 dużych banków

http://www.click365.jp/en/ti001.shtml
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Tokyo Financial EXchange (Click365)

wtorek 25 wrz 2012, 09:00

Jednak patrząc na wolumen to ani LMAX ani click365 nie przedstawiają sobą specjalnej siły. LMAXa nie ma jak na razie w pierwszej 40brokerów (bez Japonii). click365 w pierwszej 15 brokerów na świecie także na razie dużo pracy przed nimi.

A wiadomo, że to będzie samo napędzające się koło - im większy wolumen u brokera o takiej specyfice, tym mniejsze spready, płynność i poślizgi. A im to lepsze tym więcej traderów.

Zobaczymy bo na pierwszy rzut oka te projekty wyglądają na prawdę dobrze, a w rzeczywistości słyszałem różne opinie.

Zobaczymy jak wyjdą testy LMAXa. Marchew już testuje, wiem że jeszcze kilka osób zakłada konta i będzie grać większym lotem.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Tokyo Financial EXchange (Click365)

wtorek 25 wrz 2012, 14:20

Akhh pisze:Jednak patrząc na wolumen to ani LMAX ani click365 nie przedstawiają sobą specjalnej siły. LMAXa nie ma jak na razie w pierwszej 40brokerów (bez Japonii). click365 w pierwszej 15 brokerów na świecie także na razie dużo pracy przed nimi.

A wiadomo, że to będzie samo napędzające się koło - im większy wolumen u brokera o takiej specyfice, tym mniejsze spready, płynność i poślizgi. A im to lepsze tym więcej traderów.

Zobaczymy bo na pierwszy rzut oka te projekty wyglądają na prawdę dobrze, a w rzeczywistości słyszałem różne opinie.

Zobaczymy jak wyjdą testy LMAXa. Marchew już testuje, wiem że jeszcze kilka osób zakłada konta i będzie grać większym lotem.
Akhh,mam do Ciebie wielką prośbę.
Prosiłbym Ciebie o rozwinięcie Twojej myśli cytuję ///Zobaczymy bo na pierwszy rzut oka te projekty wyglądają na prawdę dobrze, a w rzeczywistości słyszałem różne opinie.///
Ja rozumiem co napisałeś,chodzi mi o to czy widząc głębokość rynku ,poślizgi były większe niż widoczna głębokość rynku?.
To jest dla mnie NAJWAŻNIEJSZE,ponieważ jeżeli z tym nie ma problemu to ja sobie odczekam chwilę na odbudowanie płynności.
Prosiłbym abyś to rozwinął.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Tokyo Financial EXchange (Click365)

wtorek 25 wrz 2012, 15:00

Nie da się patrząc na głębokość rynku ocenić czy poślizg był dobry czy nie. Bo jeśli nawet stoisz z buy stopem na jakimś poziomie - ten poziom zostaje przebity, widzisz nawis co 0,1 pipsa do powiedzmy 3pipsów wzwyż 10 000lotów to i tak nie wiesz czy przypadkiem ktoś ułamki sekund przed Tobą, lub 0,1pipsa wcześniej nie miał ustawionego buy stopa na 15 000lotów. To jest niemierzalne.

Natomiast ocena średnich poślizgów i porównanie ich z innymi brokerami już tak.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Tokyo Financial EXchange (Click365)

wtorek 25 wrz 2012, 15:18

Akhh pisze:Nie

Natomiast ocena średnich poślizgów i porównanie ich z innymi brokerami już tak.
Na początek,dzięki serdeczne dla Ciebie i wielki //OLBRZYMI// Szacun dla Ciebie Akhh,przynajmniej TY to rozumiesz w Polsce....
To jest ważne przede wszystkim dla POWAŻNYCH Instytucji Nadzoru i one mając te dane mogą podjąć grę operacyjną przeciwko brokerom i bankom co dymają frajerów inwestorów,ja to rozumiem.
Rozumiem pozostały Twój wywód.Mnie nie chodzi o zlecenia oczekujące,mnie chodzi o zlecenia PKC i zlecenia z tym związane obronne TP i SL.Jak TY to widzisz?.
Nie chodzi mi o nawet 0.5 pipsa...poślizgu ,lecz widzisz głębokość rynku na np. 10 000 tyś lot ,składasz zlecenie np. na 10-30 lotów ,chodzi mi o to aby w takiej sytuacji nie było większych poślizgów niż widoczna głębokość rynku w DOM....
oczywiście jeżeli nie ma w danej sekundzie płynności to ja poczekam na odbudowanie płynności mogę poczekać do momentu płynności w DOM // nie w tym problem///
Problem w tym co napisałem wyżej....
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony wtorek 25 wrz 2012, 16:23 przez zzz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Tokyo Financial EXchange (Click365)

wtorek 25 wrz 2012, 15:26

zzz pisze:
Akhh pisze:Nie

Natomiast ocena średnich poślizgów i porównanie ich z innymi brokerami już tak.
Na początek,dzięki serdeczne dla Ciebie Akhh,przynajmniej TY to rozumiesz w Polsce....
To jest ważne przede wszystkim dla POWAŻNYCH Instytucji Nadzoru i one mając te dane mogą podjąć grę operacyjną przeciwko brokerom i bankom co dymają frajerów inwestorów,ja to rozumiem.
Rozumiem pozostały Twój wywód.Mnie nie chodzi o zlecenia oczekujące,mnie chodzi o zlecenia PKC i zlecenia z tym związane obronne TP i SL.Jak TY to widzisz?.
Nie chodzi mi o nawet 0.5 pipsa...poślizgu ,lecz widzisz głębokość rynku na np. 10 000 tyś lot ,składasz zlecenie np. na 10-30 lotów ,chodzi mi o to aby w takiej sytuacji nie było większych poślizgów niż widoczna głębokość rynku w DOM....
oczywiście jeżeli nie ma w danej sekundzie płynności to ja poczekam na odbudowanie płynności// nie w tym problem///
Problem w tym co napisałem wyżej....
Pozdrawiam.
W takim przypadku nie może być poślizgu bo zlecenie wchodzi bezpośrednio w rynek tak jak na giełdzie. Problem to duża zmienność na FX - bo arkusz zleceń jest co 0,1pipsa a cena skacze. I widząc 5najlepszych ofert z każdej strony widzisz tak na prawdę nie wycinek, ale wycineczek czasami w obrębie 1 - 1,5pipsa. A świece minutowe mają 1 - 10pipsów średnio (nie mówię o jakiś większych emocjach) także tak na prawdę patrząc w Market Depth nie widzi się zbyt wiele.

Mają cały arkusz zleceń można wywnioskować, że 100 000lotów stojących na jakimś poziomie to wsparcie/opór reszta zmienia się błyskawicznie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Tokyo Financial EXchange (Click365)

środa 26 wrz 2012, 17:55

Dzięki Akhh,mnie chodzi jednak o prostszą rzecz.
Widzę w DOM np. 10 000 lotów ,składam zlecenie po PKC np. 10-100 lotów i oczekuję że w ramach widocznej głębokości DOM to zlecenie zostanie zrealizowane,rozumiem że są momenty że nie ma płynności,rozumiem,poczekam na odbudowanie płynności chwilę, i potem złożę zlecenie.
Dla mnie najważniejsze jest jeżeli widzę płynność i składam zlecenie po PKC to w ramach tej widocznej płynności nie chcę żadnych numerów...
Nie chodzi o strategie na świecach czy grze na dużym wolumenie i wsparcie/opór ,czy innych strategiach.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Tokyo Financial EXchange (Click365)

środa 26 wrz 2012, 20:29

zzz pisze:Dzięki Akhh,mnie chodzi jednak o prostszą rzecz.
Widzę w DOM np. 10 000 lotów ,składam zlecenie po PKC np. 10-100 lotów i oczekuję że w ramach widocznej głębokości DOM to zlecenie zostanie zrealizowane,rozumiem że są momenty że nie ma płynności,rozumiem,poczekam na odbudowanie płynności chwilę, i potem złożę zlecenie.
Dla mnie najważniejsze jest jeżeli widzę płynność i składam zlecenie po PKC to w ramach tej widocznej płynności nie chcę żadnych numerów...
Nie chodzi o strategie na świecach czy grze na dużym wolumenie i wsparcie/opór ,czy innych strategiach.

Pozdrawiam.
Nie może być żadnych numerów w granicy tej widocznej płynności. Nie ma takiej fizycznej możliwości na rynku o takiej specyfice.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Tokyo Financial EXchange (Click365)

środa 26 wrz 2012, 20:38

Akhh pisze:
zzz pisze:Dzięki Akhh,mnie chodzi jednak o prostszą rzecz.
Widzę w DOM np. 10 000 lotów ,składam zlecenie po PKC np. 10-100 lotów i oczekuję że w ramach widocznej głębokości DOM to zlecenie zostanie zrealizowane,rozumiem że są momenty że nie ma płynności,rozumiem,poczekam na odbudowanie płynności chwilę, i potem złożę zlecenie.
Dla mnie najważniejsze jest jeżeli widzę płynność i składam zlecenie po PKC to w ramach tej widocznej płynności nie chcę żadnych numerów...
Nie chodzi o strategie na świecach czy grze na dużym wolumenie i wsparcie/opór ,czy innych strategiach.

Pozdrawiam.
Nie może być żadnych numerów w granicy tej widocznej płynności. Nie ma takiej fizycznej możliwości na rynku o takiej specyfice.
Akhh jeszcze raz dzięki.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy na platformie //orginalnej,nie MT-4///LMAX Exchange można składać zlecenia ukryte?.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Tokyo Financial EXchange (Click365)

środa 26 wrz 2012, 20:47

zzz pisze:
Akhh pisze:
zzz pisze:Dzięki Akhh,mnie chodzi jednak o prostszą rzecz.
Widzę w DOM np. 10 000 lotów ,składam zlecenie po PKC np. 10-100 lotów i oczekuję że w ramach widocznej głębokości DOM to zlecenie zostanie zrealizowane,rozumiem że są momenty że nie ma płynności,rozumiem,poczekam na odbudowanie płynności chwilę, i potem złożę zlecenie.
Dla mnie najważniejsze jest jeżeli widzę płynność i składam zlecenie po PKC to w ramach tej widocznej płynności nie chcę żadnych numerów...
Nie chodzi o strategie na świecach czy grze na dużym wolumenie i wsparcie/opór ,czy innych strategiach.

Pozdrawiam.
Nie może być żadnych numerów w granicy tej widocznej płynności. Nie ma takiej fizycznej możliwości na rynku o takiej specyfice.
Akhh jeszcze raz dzięki.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy na platformie //orginalnej,nie MT-4///LMAX Exchange można składać zlecenia ukryte?.
Pozdrawiam.
Stawiam, że nie - ale tak na prawdę to nie ma większego znaczenia.

Bo jak rozumie masz na myśli tutaj zlecenie limit z wielkością ukrytą - czyli dajesz 10lotów widoczne, a 100 000lotów ukryte.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Tokyo Financial EXchange (Click365)

środa 26 wrz 2012, 20:54

Akhh pisze:
zzz pisze:]Dzięki

Bo jak rozumie masz na myśli tutaj zlecenie limit z wielkością ukrytą - czyli dajesz 10lotów widoczne, a 100 000lotów ukryte.
Dokładnie tak.
Wierz mi,czasami ma to FUNDAMENTALNE znaczenie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Tokyo Financial EXchange (Click365)

środa 26 wrz 2012, 20:58

zzz pisze:
Akhh pisze:
zzz pisze:]Dzięki

Bo jak rozumie masz na myśli tutaj zlecenie limit z wielkością ukrytą - czyli dajesz 10lotów widoczne, a 100 000lotów ukryte.
Dokładnie tak.
Wierz mi,czasami ma to FUNDAMENTALNE znaczenie.
Pozdrawiam.
Jasna sprawa - tyle, że najbardziej newralgiczny typ zlecenia czyli SL na rynku będzie niewidoczny. Natomiast oczywiście jeśli ktoś postawi duże np TP to rynek będzie ustawiał się niżej z realizacją swoich zleceń.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości