mForex - dawne BRE Forex ECN

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

mForex - dawne BRE Forex ECN

środa 26 wrz 2012, 14:10

mForex to marka należąca do mDomu Maklerskiego (mBank - wcześniej BRE), który jest jednym z najdłużej działających domów maklerskich w Polsce (od 91 r.). Oferta dla rynku Forex wyróżnia się przejrzystością oraz przede wszystkim najwyższą jakością usług. mForex jest liderem pod względem niezawodności na polskim rynku.

Szczegóły oferty:
  • - model ECN i dostęp do głębokości rynku (Market Depth),
    - o 11% niższa prowizja wynosząca 0,0040% dla osób otwierających rachunek poprzez Forex Club,
    - dla klientów VIP i generujących duży obrót preferencyjne warunki,
    - spready zaczynające się od 0.0 pips,
    - min. depozyt 2000 PLN,
    - dźwignia 1:100,
    - min. wolumen 0.1 lota,
    - możliwość otwarcia konta dodatkowego z mikrolotami,
    - platforma MetaTrader 4, aplikacje mobilne oraz wersja Web,
    - innowacyjne narzędzie do zawierania transakcji - Smart Orders - sprawdź
    - dostępne pary walutowe + CFD (indeksy, akcje, towary),
    - możliwy scalping, hedging, news trading, handel automatyczny,
    - bezpłatne i szybkie przelewy w obrębie grupy kapitałowej mBanku (mBank, MultiBank, BRE Bank).
Otwarcie rachunku: Otwierając rachunek poprzez powyższy link otrzymasz o 11% niższą prowizję od standardowej.

Więcej informacji o mForex

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu z Forex Club.

edited by raposo

Awatar użytkownika
Medin
Posty: 15
Rejestracja: sobota 01 wrz 2012, 21:23
skype: mkpastor
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: BRE Forex ECN.

środa 26 wrz 2012, 16:39

MaRCHeW pisze:Witam.

Nowy broker forexowy w Polsce: http://www.breforex.pl/
Z tego co widzę platforma MT4.

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Jak się to ma do powszechnego mniemania że ECN i Mt4 nie chodzą w jednym zaprzęgu? Pozdrawiam! (M)
Jestem dobrym przykładem złego przykładu!
Obrazek

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: BRE Forex ECN.

środa 26 wrz 2012, 20:10

Widać konkurencja rośnie miedzy bankami z korzyścią dla Traderów.

Choć obawiam się, że tak łatwo dostępne oferty dla zwykłych Klientów będą raczej korzystne dla Banków i staną się źródłem ich dodatkowych dochodów kosztem niedoświadczonych inwestorów.

Tak z ciekawości - nie mogę się doszukać gdzie oni są podpięci i kto im dostarcza płynność ?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: BRE Forex ECN.

środa 26 wrz 2012, 20:31

Medin pisze:
MaRCHeW pisze:Witam.

Nowy broker forexowy w Polsce: http://www.breforex.pl/
Z tego co widzę platforma MT4.

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Jak się to ma do powszechnego mniemania że ECN i Mt4 nie chodzą w jednym zaprzęgu? Pozdrawiam! (M)
Nie do końca właśnie rozumiem to stwierdzenie. MT4 nie może wrzucać zleceń do Market Depth. Tyle, że tak na prawdę Market Depth w przypadku ECN jest gó..o wart bo i tak zlecenia limit są przekazywane do LP w momencie kiedy cena osiągnie zakładany poziom.

Może MArchew to wyjaśni.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: BRE Forex ECN.

czwartek 27 wrz 2012, 08:12

Witam.
Akhh pisze:
Medin pisze:
MaRCHeW pisze:Witam.

Nowy broker forexowy w Polsce: http://www.breforex.pl/
Z tego co widzę platforma MT4.

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Jak się to ma do powszechnego mniemania że ECN i Mt4 nie chodzą w jednym zaprzęgu? Pozdrawiam! (M)
Nie do końca właśnie rozumiem to stwierdzenie. MT4 nie może wrzucać zleceń do Market Depth. Tyle, że tak na prawdę Market Depth w przypadku ECN jest gó..o wart bo i tak zlecenia limit są przekazywane do LP w momencie kiedy cena osiągnie zakładany poziom.

Może MArchew to wyjaśni.
To jest taki mit, który po części jest prawdziwy, a po części nie.
Wszystko wynika ze specyfiki Forex'u jako rynku OTC.
Forex, szczególnie ten detaliczny (dla nas) - i nie mówię tu o brokerach MM - jest czymś w rodzaju ECN/STP, czyli kwotowania mamy z dużych banków, jednak zlecenia idą przez STP.
To jest taki średni szczegel na rynku, niżej są brokerzy MM, a wyżej mamy już prawdziwy rynek. Jednak tu trzeba mieć od 1 melona $ do 10$ milionów w zależności od banku (Prime Brokera).

Jaki są plus i minusy ECN/STP:
Plusy są takie, że możemy tradować micro, mini oraz pełnymi lotami, mamy lewar 100:1 i depozyty zaczynające się do > 100$
Minusem są poślizgi przy zleceniach oczekujących.

A jakie są plusy i minusy bycia na tym "prawdziwym rynku"? Odwrotne.
Duży lot, lewar max 1:10, depo jak już wspomniałem od 1M $ w górę (zależy od banku). Kolejnym dużym minusem jest to, że niektóre banki (Prime Brokers), żądają od traderów zamykania pozycji na weekend (chyba nikomu by się nie uśmiechało zamykać na weekend zlecenie 1M $ ze stratą, bo tak trzeba!).
Plusem jest to, że nie ma poślizgów przy zleceniach oczekujących bo lądują one od razu na rynku (w tym prawdziwym arkuszu zleceń).

MT4 było zaprogramowane dla brokerów MM. By móc tradować przez tę platformę i wysyłać zlecenia przez STP potrzebne są pluginy, które stworzyły inne firmy.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: BRE Forex ECN.

czwartek 27 wrz 2012, 08:15

Dokładnie o to chodzi. Czyli wszyscy brokerzy ECN i STP działają dokładnie tak samo. Każde zlecenie jest przekazywane do LP. I każde zlecenie działa na zasadzie buy/sell stopów.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: BRE Forex ECN.

czwartek 27 wrz 2012, 08:16

Witam.
Akhh pisze:Dokładnie o to chodzi. Czyli wszyscy brokerzy ECN i STP działają dokładnie tak samo. Każde zlecenie jest przekazywane do LP. I każde zlecenie działa na zasadzie buy/sell stopów.
Dokładnie.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: BRE Forex ECN.

czwartek 27 wrz 2012, 08:18

MaRCHeW pisze:Witam.
Akhh pisze:Dokładnie o to chodzi. Czyli wszyscy brokerzy ECN i STP działają dokładnie tak samo. Każde zlecenie jest przekazywane do LP. I każde zlecenie działa na zasadzie buy/sell stopów.
Dokładnie.

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Idąc dalej tym tokiem rozumowania.
Jakość brokera to szybkość przekazywania naszych zleceń, agregacja feedów (mniejsze spready) oraz prowizja za otwarcie pozycji. Im te wszystkie wartości lepsze tym trading u takiego brokera bardziej korzystny.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: BRE Forex ECN.

czwartek 27 wrz 2012, 08:23

Witam.
Akhh pisze:
MaRCHeW pisze:Witam.
Akhh pisze:Dokładnie o to chodzi. Czyli wszyscy brokerzy ECN i STP działają dokładnie tak samo. Każde zlecenie jest przekazywane do LP. I każde zlecenie działa na zasadzie buy/sell stopów.
Dokładnie.

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Idąc dalej tym tokiem rozumowania.
Jakość brokera to szybkość przekazywania naszych zleceń, agregacja feedów (mniejsze spready) oraz prowizja za otwarcie pozycji. Im te wszystkie wartości lepsze tym trading u takiego brokera bardziej korzystny.
Dokładnie. Dużo zależy od szybkości łączy (naszych i brokera), ilości LP's do agregacji feedu. No i prowizja jest dla nas także bardzo ważna! :)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
zzz

Re: BRE Forex ECN.

czwartek 27 wrz 2012, 08:24

Dzięki Karol,Akhh za ten ważny temat.
Mam z tym pytanie,a jak traktować istrumenty które łączą płynność z OTC i rynków regulowanych np.NYSE Eurex Exchang lub CME ?.
Wiem że niektórzy brokerzy je proponują klientom.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: BRE Forex ECN.

czwartek 27 wrz 2012, 08:28

Witam.
zzz pisze:Dzięki Karol,Akhh za ten ważny temat.
Mam z tym pytanie,a jak traktować istrumenty które łączą płynność z OTC i rynków regulowanych np.NYSE Eurex Exchang lub CME ?.
Wiem że niektórzy brokerzy je proponują klientom.

Pozdrawiam.
Jesteś pewny, że tam jest "łączna płynność" ?

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
zzz

Re: BRE Forex ECN.

czwartek 27 wrz 2012, 08:31

Wiem na pewno że takie istrumenty są.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: BRE Forex ECN.

czwartek 27 wrz 2012, 08:38

Witam.
zzz pisze:Wiem na pewno że takie istrumenty są.

Pozdrawiam.
To to ja też wiem. Pytałem czy jesteś pewny, że na tych instrumentach jest "całkowita płynność jaka jest na Forexie" dla tych instrumentów?

Pozdrawiam
Karol Marchewka

PS. Chyba robimy OT z wątku.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: BRE Forex ECN.

czwartek 27 wrz 2012, 08:48

MaRCHeW pisze:Witam.
zzz pisze:Wiem na pewno że takie istrumenty są.

Pozdrawiam.
To to ja też wiem. Pytałem czy jesteś pewny, że na tych instrumentach jest "całkowita płynność jaka jest na Forexie" dla tych instrumentów?

Pozdrawiam
Karol Marchewka

PS. Chyba robimy OT z wątku.

Dokładnie. Tak na prawdę wypadałoby to połączyć w jedną całość i przenieść ;)

Chodzi jednak o ten wysyp ECNów - gdzie doświadczona osoba powinna wiedzieć, że każdy następny będzie troszkę gorszy od poprzedniego.

Maluch nie wynegocjuje takich stawek od LP jak duży broker.
Maluch nie będzie miał takiej technologii i szybkości połączenia.
Agregacja nie będzie mogła być przeprowadzona tak dobrze jak ma to miejsce u dużych brokerów.

Reasumując: nowy broker będzie droższy, będzie miał wyższy spread, będzie miał większe poślizgi.

Rozumiem chęć wchodzenia na rynek, ale nie wydaje mi się, żeby droga ECN była słuszna. Oczywiście będą przyciągać treścią poboczną - i to jest całkiem fajne.

Druga sprawa nasi brokerzy za którymi stają banki wyrzucają kasę na lewo i prawo. Reklamują się w TV -gdzie graczy FX jest mniej niż 1%.
Policzyłem ostatnio, że posty dotyczące forexu na takim parkiecie stanowią 0,25% postów o akcjach (nie liczę, że wszystkich postów łącznie z funduszami, futures etc byłoby to około 0,15%)
Ale taki broker wykupując reklamę na parkiecie płaci za 100 000kliknięć. A kliknięć od graczy z FX będzie miał w tym 250.
Różna może być cena, ale licząc około 1zł wychodzi, że zapłaci 100k zł. Za 250kliknięć. 400zł za jedno kliknięcie - a konto założy 10% osób - czyli 25 co daje już 4000zł za konto.
Pięknie ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: BRE Forex ECN.

czwartek 27 wrz 2012, 08:57

Witam.
Akhh pisze:Chodzi jednak o ten wysyp ECNów - gdzie doświadczona osoba powinna wiedzieć, że każdy następny będzie troszkę gorszy od poprzedniego.

Maluch nie wynegocjuje takich stawek od LP jak duży broker.
Maluch nie będzie miał takiej technologii i szybkości połączenia.
Agregacja nie będzie mogła być przeprowadzona tak dobrze jak ma to miejsce u dużych brokerów.

Reasumując: nowy broker będzie droższy, będzie miał wyższy spread, będzie miał większe poślizgi.
Z tym się akurat nie zgadzam i nie ma to specjalnie znaczenia "na naszym poziomie, czyli klientow detalicznych"
Generalnie stosowanie technologie są te same dla wszystkich i opłaty za nie też są na podobnym poziomie, także nie ma tu jakiegoś rozróżnienia na lepszych i gorszych (zauważ, że wśród naszyb brokerów commission jest mniej więcej takie same).

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: BRE Forex ECN.

czwartek 27 wrz 2012, 09:05

MaRCHeW pisze:Witam.
Akhh pisze:Chodzi jednak o ten wysyp ECNów - gdzie doświadczona osoba powinna wiedzieć, że każdy następny będzie troszkę gorszy od poprzedniego.

Maluch nie wynegocjuje takich stawek od LP jak duży broker.
Maluch nie będzie miał takiej technologii i szybkości połączenia.
Agregacja nie będzie mogła być przeprowadzona tak dobrze jak ma to miejsce u dużych brokerów.

Reasumując: nowy broker będzie droższy, będzie miał wyższy spread, będzie miał większe poślizgi.
Z tym się akurat nie zgadzam i nie ma to specjalnie znaczenia "na naszym poziomie, czyli klientow detalicznych"
Generalnie stosowanie technologie są te same dla wszystkich i opłaty za nie też są na podobnym poziomie, także nie ma tu jakiegoś rozróżnienia na lepszych i gorszych (zauważ, że wśród naszyb brokerów commission jest mniej więcej takie same).

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Marchew a 80pipsowe poślizgi na początku na Aliorze. Kilka osób nieźle popłynęło.

Do tego zgodzę się, że opłaty u naszych brokerów są podobne tyle, ze nie jesteśmy ograniczeni do naszych - i można znaleźć ofertę te 30% tańszą, a to kolosalna różnica.

Do tego ciężko uwierzyć, że powstały dajmy na to BZWBK ma podobną infrastrukturę jeśli chodzi o przepływ zleceń do np MBTrading, FxPro czy Admirala.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: BRE Forex ECN.

czwartek 27 wrz 2012, 09:29

Witam.
Akhh pisze:Marchew a 80pipsowe poślizgi na początku na Aliorze. Kilka osób nieźle popłynęło.

Do tego zgodzę się, że opłaty u naszych brokerów są podobne tyle, ze nie jesteśmy ograniczeni do naszych - i można znaleźć ofertę te 30% tańszą, a to kolosalna różnica.

Do tego ciężko uwierzyć, że powstały dajmy na to BZWBK ma podobną infrastrukturę jeśli chodzi o przepływ zleceń do np MBTrading, FxPro czy Admirala.
Z tego co wiem MBTrading ma swoją własną infrstrukturę (nie kupioną od firm trzecich).
Pozostali działają na tej samej zasadzie.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
szulczas
Gaduła
Posty: 258
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 19:00

Re: BRE Forex ECN.

czwartek 27 wrz 2012, 10:25

Marchew a jak sie ma sprawa MT4 + cholerne pluginy ktorych uzywaja dziadoskie MM ??

Skad mamy wiedziec ze niby troche lepszy brok ktory nam daje MT4 nie jedzie na tym... moze mniej ingerujac ale jednak ciagle majac "furtke"

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: BRE Forex ECN.

czwartek 27 wrz 2012, 10:47

Witma.
szulczas pisze:Marchew a jak sie ma sprawa MT4 + cholerne pluginy ktorych uzywaja dziadoskie MM ??

Skad mamy wiedziec ze niby troche lepszy brok ktory nam daje MT4 nie jedzie na tym... moze mniej ingerujac ale jednak ciagle majac "furtke"
A skąd ja mam wiedzieć, czy broker używa VD? Bardziej bym się zdawał na swoje doświadczenie. Kiedyś w logach było widać, ale od pewnego czasu brokerzy się połapali i już w logach nie ma informacji lub są jakieś inne (że nie wiadomo czy to było plugin czy rynek). Poza tym powstało jeszcze kilka innnych pluginów "wspomagających brokerów".

Niestety to jest specyfika MT4/MT5, dlatego nie przepadam zbytnio za tym softem.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: BRE Forex ECN.

czwartek 27 wrz 2012, 10:49

szulczas pisze:Marchew a jak sie ma sprawa MT4 + cholerne pluginy ktorych uzywaja dziadoskie MM ??

Skad mamy wiedziec ze niby troche lepszy brok ktory nam daje MT4 nie jedzie na tym... moze mniej ingerujac ale jednak ciagle majac "furtke"

Nie możemy wiedzieć. Stąd przechodzenie części ECNów na platformy, które nie mają takich narzędzi.
A swoją drogą MT4 jest drogi i dodatkowo broker np z cTraderem (nie wiem jak z ProTraderem - Marchew pewnie im koszty zawyża ;) będzie mógł zaoferować klientowi niższą prowizję + transparentność - a klient będzie wiedział, że poślizgi i problemy nie wynikają z gry brokera przeciw niemu, ale bezpośrednio z rynku lub problemów technicznych.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości