Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wirus
Stały Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: środa 10 paź 2012, 18:30
skype: Wirus
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

sobota 01 gru 2012, 16:25

Wojtku, Akhh musi być wyważony; musi wybierać między włażeniem w tyłek a dziennikarstwem śledczym :) Jeśli będzie napastował brokerów i zadawał niewygodne pytania, to jego serwis szybko padnie. Czytaj między wierszami, dowiesz się więcej ;)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

sobota 01 gru 2012, 23:52

wojtek_ea pisze:Witam

Czytam, ale te wywiady jakieś mdłe - raczej taka papka reklamowa.

Prezesi nie odpowiadają na twoje pytania ? Czy ty może nie zadajesz może trudnych pytań ?

Pozdrawiam
Wojtek

Mam nadzieję, że będzie jakaś ewolucja stopniowa.
Na razie sam nie wiem na co mogę sobie pozwolić, serwis Comparic działa raptem 2 tygodnie i jestem i tak niesamowicie zadowolony z takich treści jak wywiady, których nie mają nawet największe serwisy światowe.

Możecie być pewni, że w rozmowach te pytania zadaję, tylko bądźmy szczery - rynek jest na tyle skomplikowany i niejasny, że mimo tych setek już godzin spędzonych na rozmowach z brokerami i dziesiątkach materiałów teoretycznych - obraz rynku jest coraz bardziej skomplikowany.

Potwierdza się jedna teoria - nie ma brokera idealnego dla każdego. Ba dochodzę do wniosku, że kategorii wyboru może być na prawdę wiele i składa się na nie tak wiele czynników, że oferta 30-40 brokerów może nie pozwolić na zaoferowanie 2-3 idealnych do danego stylu gry i oczekiwań wpłat/wypłat, gwarancji etc.

Przede mną wiele pracy. Bardzo wiele pracy. Wywiady mam nadzieję będą zyskiwać na jakości (pomóżcie mi - piszcie o co chcecie pytać etc - będzie to dla mnie niesamowicie ważne - nie otrzymuję żadnego feed-backu - tutaj dzięki Wojtku).

Mój plan jest jasny - stworzyć najlepszy w Polsce portal o Forexie (tutaj raczej konkurencji nie ma) przy współpracy z forami, (bo u mnie forum nie będzie - uważam to za jedyną słuszną koncepcję) które tworzą nasze społeczeństwo. Tworząc treści nie patrzę na to żeby być lepszym od kogoś w Polsce tylko na świecie i już 2 artykuły ukazały się wcześniej niż na Forex Magnates. W przyszłym tygodniu przynajmniej jeden ważny artykuł przed jakąkolwiek informacją na innych portalach (tych topowych światowych).

Chcę przy Waszej pomocy stworzyć coś gdzie będziemy mogli powiedzieć - patrzcie u nas w Polsce to 2 dni wcześniej wiedzieliśmy, że na rynku Forex...

Nie wchodzę w konflikt z polskimi serwisami FX - bo ich tak na prawdę nie ma. Polegają na tym kto szybciej skopiuje wiadomość od jednego z polskich brokerów i da ładniejsze fotkę z serwisów ze zdjęciami.

Piszcie proszę. Jeszcze bardziej konkretnie - mogłeś go zapytać o to, a oni mieli problem z tym - zapytaj ich.

Marzeniem byłoby tworzenie pytań do wywiadów razem z Wami.


Na razie bardzo Was proszę. Komentujcie i piszcie co można poprawić, co Wam się nie podoba. Choćby to była wielkość liter, rodzaj wykresów. Cokolwiek. Podajcie jakieś pomysły.

Każdą odpowiedź z przyjemnością nagrodzę pochwałą.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

sobota 01 gru 2012, 23:55

Wirus pisze:Wojtku, Akhh musi być wyważony; musi wybierać między włażeniem w tyłek a dziennikarstwem śledczym :) Jeśli będzie napastował brokerów i zadawał niewygodne pytania, to jego serwis szybko padnie. Czytaj między wierszami, dowiesz się więcej ;)

Uchwycone sedno sprawy. Wyobraźcie sobie, że proszę o wywiad z prezesem brokera X. I od razu pytam o wszystkie wpadki, które im się przytrafiły (a są to jak zwykle bywa promile przypadków). Ja nie chcę być TVN i szukać sensacji i krwi. Ma być uczciwie. Zauważcie, że z Armadą było niewygodne pytanie. I takie będą.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

niedziela 02 gru 2012, 00:06

Może Ty Akhh pójdź na całość i zatrudnij się u jakiegoś brokera?

Inspiracja: http://fxmonster.pl/artykuly/market-makers/

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

niedziela 02 gru 2012, 00:10

Terminator pisze:Może Ty Akhh pójdź na całość i zatrudnij się u jakiegoś brokera?
Ekhm...

Nie wiem co Ci odpowiedzieć...
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

niedziela 02 gru 2012, 00:12

Akhh pisze:
Terminator pisze:Może Ty Akhh pójdź na całość i zatrudnij się u jakiegoś brokera?
Ekhm...

Nie wiem co Ci odpowiedzieć...
!smail! Nie chodziło o nic negatywnego. W każdym bądź razie robisz dobrą robotę. Wirus jak zwykle mówi żeby czytać między wierszami, ale tylko on tam coś widzi !smail! Nie mam pytań.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

niedziela 02 gru 2012, 00:18

Terminator pisze:
Akhh pisze:
Terminator pisze:Może Ty Akhh pójdź na całość i zatrudnij się u jakiegoś brokera?
Ekhm...

Nie wiem co Ci odpowiedzieć...
!smail! Nie chodziło o nic negatywnego. W każdym bądź razie robisz dobrą robotę.
Znaczy zatrudnij się znaczyło - dziennikarz śledczy ;)

Za mały rynek ;)

Na razie piszcie konkretnie co, z kim ze świata Forex chcielibyście zobaczyć. Portal będzie tytułem prasowym, więc nawet ci którym nie na rękę odpowiadać na pewne pytania nie będą mogli mnie olać ot tak. Prawda Wirus?

Pozdrowienia Terminator.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Terminator
Maniak Forex
Posty: 1188
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:33
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

niedziela 02 gru 2012, 00:35

Może warto by odwiedzić tak forum kreslika i przeprowadzić wywiad z samym Michalem Kreslikiem? albo TheRumpledonem? w końcu dużo osób zaufało słowom "Never Lose Again", może warto pociągnąć Therumpledona trochę za język, zapytać o dragona? na forum nawigatora jest dużo osób które znają to forum i cały watek o ZL jest oparty o tym, może wywiad z kimś od analizy technicznej, Nison? Ross? Al Brooks?

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

niedziela 02 gru 2012, 10:58

Terminator pisze:Może warto by odwiedzić tak forum kreslika i przeprowadzić wywiad z samym Michalem Kreslikiem? albo TheRumpledonem? w końcu dużo osób zaufało słowom "Never Lose Again", może warto pociągnąć Therumpledona trochę za język, zapytać o dragona? na forum nawigatora jest dużo osób które znają to forum i cały watek o ZL jest oparty o tym, może wywiad z kimś od analizy technicznej, Nison? Ross? Al Brooks?

Pomysły świetne. Będę się starał. Na razie jeśli chodzi o traderów to sięgnę troszkę bliżej ;) Wkrótce zaczną ukazywać się wywiady z ludźmi, których znacie z for. Zobaczymy jak się Wam spodoba.

Swoją drogą będę wdzięczny za propozycje pytań.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Wirus
Stały Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: środa 10 paź 2012, 18:30
skype: Wirus
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

niedziela 02 gru 2012, 13:22

Akhh pisze:Ja nie chcę być TVN i szukać sensacji i krwi. Ma być uczciwie. Zauważcie, że z Armadą było niewygodne pytanie. I takie będą.
Z Armadą to zaczynam mieć jakiś niesmak... Swoje wątpliwości wyłożyłem na forum Nawigatora, za co mnie zbanowano !smail! Dla mnie, ich ostatnia "promocja" - Konto Powitalne - jest po prostu żałosna. Może spróbuj ten temat podrążyć?

Żartowałem. To niebezpieczne !smail! Ale prawda o foreksie, MM, bardziej o modnym teraz ECN itp. przydałaby się. Ludzie mylą np. forex z Interbankiem, a brokerzy utwierdzają ich w tym błędzie.

no avatar
zzz

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

niedziela 02 gru 2012, 15:50

Wirus pisze:
Akhh pisze:Ja nie chcę być TVN i szukać sensacji i krwi. Ma być uczciwie. Zauważcie, że z Armadą było niewygodne pytanie. I takie będą.
?

Żartowałem. To niebezpieczne !smail! Ale prawda o foreksie, MM, bardziej o modnym teraz ECN itp. przydałaby się. Ludzie mylą np. forex z Interbankiem, a brokerzy utwierdzają ich w tym błędzie.
Wirus,dokładnie.Najgorsze w tym wszystkim jest to że najważniejsi Menagerowie w Polsce też tego nie rozróżniają, ..MM,ECN,Interbank oraz walutowy rynek walutowy CME...
Pozdrawiam.

PS. dlatego uważam że powinna wziąść to na swoje barki KNF i zrobić listę i powiedzieć np.
1-tam jest MM
2-tam jest ECN,
-3tam jest Interbank..,
4-A, tam jest PRAWDZIWY rynek walutowy CME
Wtedy nie byłoby tak drastycznych sytuacji że wyprowadzono z Polski 320 mld zł // OFICJALNIE//,a nieoficjalnie trzeba do tego dodać słynne afery z opcjami,NDF,,forwardami,lesingami walutowymi itp. ,nawet jeżeli Pan Premier Pawlak przesadzał z jego wyliczeniami dotyczącymi tego tematu to i tak ,Wiarus masz całkowitą rację.Zgadzam się z Tobą w 100% ..
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Wirus
Stały Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: środa 10 paź 2012, 18:30
skype: Wirus
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

niedziela 02 gru 2012, 16:39

Jak już walisz z grubej rury, to dorzućmy jeszcze do tego carry trade i ile pieniędzy z Polski dzięki temu wyprowadzono. Zawsze zastanawiałem się, czy ci, którzy na to pozwolili byli tak niemądrzy (kłania się tutejszy słownik !smail! ), tak wyrachowani, czy po prostu wzięli w łapę?

I jeszcze te radosne teksty, że "kapitał napływa do Piolski"...

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

niedziela 02 gru 2012, 20:33

zzz pisze:
Wirus pisze:
Akhh pisze:Ja nie chcę być TVN i szukać sensacji i krwi. Ma być uczciwie. Zauważcie, że z Armadą było niewygodne pytanie. I takie będą.
?

Żartowałem. To niebezpieczne !smail! Ale prawda o foreksie, MM, bardziej o modnym teraz ECN itp. przydałaby się. Ludzie mylą np. forex z Interbankiem, a brokerzy utwierdzają ich w tym błędzie.
Wirus,dokładnie.Najgorsze w tym wszystkim jest to że najważniejsi Menagerowie w Polsce też tego nie rozróżniają, ..MM,ECN,Interbank oraz walutowy rynek walutowy CME...
Pozdrawiam.

PS. dlatego uważam że powinna wziąść to na swoje barki KNF i zrobić listę i powiedzieć np.
1-tam jest MM
2-tam jest ECN,
-3tam jest Interbank..,
4-A, tam jest PRAWDZIWY rynek walutowy CME
Wtedy nie byłoby tak drastycznych sytuacji że wyprowadzono z Polski 320 mld zł // OFICJALNIE//,a nieoficjalnie trzeba do tego dodać słynne afery z opcjami,NDF,,forwardami,lesingami walutowymi itp. ,nawet jeżeli Pan Premier Pawlak przesadzał z jego wyliczeniami dotyczącymi tego tematu to i tak ,Wiarus masz całkowitą rację.Zgadzam się z Tobą w 100% ..
Pozdrawiam.

Mam to w planach. Jednak ruszając z czymś takim muszę być po pierwsze pewny swojej wiedzy. A powiem szczerze, że im więcej wiem, tym zdaję sobie sprawę z coraz większej ilości spraw, których nie wiem. Jak już będę przekonany, po rozmowach, sprawdzeniach wszystkiego u źródeł - coś takiego też będzie. Do tego potrzeba mi statusu największego portalu o FX w Polsce, zarejestrowania jako tytuł prasowy (dzięki Wirus za wskazówki) - wtedy pytania do KNF i ważnych ludzi będą możliwe.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

wtorek 04 gru 2012, 07:48

GFT wycofuje się z rynku forex w USA!

LINK

Wkrótce na Comparic.pl wywiad ze znanym i lubianym ;) polskim traderem.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
pizza_lover
Stały Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 10:21
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: mazofsze

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

środa 05 gru 2012, 07:47

Akhh pisze:GFT wycofuje się z rynku forex w USA!
Cholercia, żeby tylko oddział UK się nie skasztanił. Szkoda byłoby, bo dobry brok jest.
Pozdrawiam,
p_l
Brak wiedzy kosztuje, natomiast jej nadmiar może powodować nieporozumienia.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

środa 05 gru 2012, 07:57

pizza_lover pisze:
Akhh pisze:GFT wycofuje się z rynku forex w USA!
Cholercia, żeby tylko oddział UK się nie skasztanił. Szkoda byłoby, bo dobry brok jest.

Mam konto u tego broka od początku na FX i jeden z najlepszych broków i oby tak zostało. Do tego rewelacyjna platforma DB 360.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

środa 05 gru 2012, 08:33

Podsumowanie słabego listopada w branży Forex:

Listopad przypominał Dzień Sądu Ostatecznego dla wielu firm, ponieważ większość opublikowała raporty za III kwartał. Widać w nich efekty dużego spadku handlu w porównaniu do 2011 roku

LINK

Wywiad z Mr.Yogi prawdopodobnie już dzisiaj.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

środa 05 gru 2012, 11:27

Witam.

PFSoft udostępnił polską wersję podręcznika do AlgoStudio: http://comparic.pl/listings/pfsoft-udos ... lgostudio/

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

środa 05 gru 2012, 11:28

PFSoft udostępnił polską wersję podręcznika do AlgoStudio.

LINK
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
freak
Stały Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 12:03
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

środa 05 gru 2012, 15:51

Wywiad z Yogim http://comparic.pl/listings/1387/

Pierwszy;p
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości