NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

ODPOWIEDZ
no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 18 sie 2012, 09:02

Jeszcze jedna ważna sprawa dlaczego ten temat trzeba KONIECZNIE dopracować.Dla niektórych będzie to szok....
KNF nie nadzoruje rynku forex w naszym kraju !!!!!!.
Więc mogą robić co chcą ,a my nic nie wiemy co się dzieje i nie będziemy wiedzieć.
Cytuję Kolegę kubek //
Brokerzy stricte forexowi nie musza miec zgody KNFu bo sam forex nie jest przez nich regulowany. Bylo juz to poruszane na tym forum, sam dzwonilem do KNFu w tej sprawie i bylem bardzo zdziwiony ta odpowiedzia.///.

Ale spokojnie,dopracujemy tu na forum ten temat,bez pomocy KNF czy naszej bankowosci....
Jedynie czego się obawiam to tego że nasza w przyszłości wiedza nie przełoży się na support ....

Pozdrawiam.

PS,jeszcze na podkreślenie dlaczego ten temat jest bardzo ważny // szczególnie dla nowych forumowiczów///
Przenoszę z innego forum ponieważ tam zaraz zniknie...

//forumowicz pyta przedstawicieli platform ...Czy w Waszych systemach obsługujących platformę MT4 stosowany jest/był/będzie:

metatrader virtual dealer plugin

lub inny w podobnym działaniu o podobnym skutku działania?

odpowiedż
Przecież wiadomo że jest stosowany. Po co o to pytać ?
Inna odpowiedż Grena ..tak, używamy Virtual Dealera i różnych innych pluginów. No i co nam zrobisz ?

Forumowicz znowu pyta cytuję
Nie widzę nazwy brokera?

Odpowiedż Grena
Nazwę brokera wstaw dowolną - jaka Ci pasuje.

Pewnie każdy broker mt4 używa jakiś tam pluginów - jak nie VD to innego. Zresztą MetaQuotes dostarczało kody źródłowe Virtual Dealera. Więc na ich podstawie brok mógł zrobić sobie plugin powiedzmy o nazwie RDK (Robię Dobrze Klientom). I może twierdzić że VD nie używa////

Oczywiście ten kabaret można ciągnąć w nieskończoność....
Dlatego aby tego uniknąć musimy koniecznie ten temat dopracować.

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

wtorek 21 sie 2012, 17:44

Podstawowy problem tego wątku sprowadza się do pytania czy są brokerzy dający nam możliwość BEZPOŚREDNIEGO dostępu do światowej płynności,światowego wolumenu?.
Odpowiedż brzmi tak.
Tutaj ich wymieniam
http://www.cftc.gov/ucm/groups/public/@ ... ta0612.pdf

Najlepiej wybierać banki i brokerów największych o największych kapitałach np.Newedge
Dlaczego oni?.
Dlatego że w przypadku brokerów futures głębokość rynku jest taka jaka widnieje w arkuszu zlecen czyli tak zwanym DOM'ie (deph of market).Broker nie ma nic do tego, co więcej zalezy mu na tym by jego klienci mieli lepiej i realizowali transakcje szybciej.To są zlecenia na giełdzie- a nie u brokera jak w przypadku forex.Więc przed tym jesteś chroniony w każdym biurze które oferuje dostęp do CME czy Eurex,w i dużych i małych biurach to jest.W tym sensie wiec jesteśmy chroniony.

Jeżeli chodzi o płynność nie trzeba się martwić na E/$ ponieważ popyt odbudowuje się momentalnie w czasie istotnych danych była sytuacja że w ciągu 8-10 sekund popyt/podaż zwiększył się o 4-5 mld $,więc płynność jest OK.

Bardzo ważne pytanie.Czy GPW po wprowadzeniu na jesieni handel wysokiej częstotliwości (HFT) umożliwi nam dostęp do CME ?.
Niestety w tym przypadku byłem zbyt dużym optymistą ,jest to niemożliwe,ale UWAGA w ciągu 3-6 lat GPW umożliwi dostęp do
NYSE Euronext,oznaczało to będzie że bankowość w Polsce mamy na dostatecznym poziomie..,wreszcie będziemy mieli jasne reguły gry rynkowej na świecie...
Czy NYSE Euronext jest dobrym rozwiązaniem?.Jest bardzo dobrym rozwiązaniem lecz nie idealnym.

Co w tej sytuacji zrobić?.
Ja widzę dwa wyjścia.

1-Dostęp do CME,jest już pierwsza jaskółka która to umożliwia AMP Futures PL - NinjaTrader + dane CQG
niestety jest to bardzo mały broker ,dobrze by było jeżeli ktoś się dowie czy do tych najlepszych np. Newedge oraz inne z dużymi kapitałami własnymi mają Polski support lub pracują tam polacy którzy mogą nam pomóż to proszę wymieniać z namiarami na nich.

2- Druga sprawa,naciskać na nasze banki,biura maklerskie ,GPW aby przyspieszyli prace nad wprowadzeniem NYSE Euronext,
ponieważ powstała dysproporcja.Inwestorzy światowi będą mieć nieograniczone możliwości światowe dzięki (HFT/ i NYSE Euronext,a my musimy czekać lata aby podjąć kontr ofensywę.
Tak nie może być i trzeba nasze szansę wyrównać.Trzeba to tłumaczyć naszym bankowcom...

Jeżeli chodzi o CME jest jeszcze jedna ciekawa informacja,będzie dostępny w Europie w połowie 2013 roku.

CME potwierdziło plany otwarcia giełdy w Europie pod regulacja FSA.
Możliwy ma być handel na 56 standaryzowanych futures na pary walutowe.

Otwarcie planowane jest na połowę 2013 r.

http://www.efinancialnews.com/story/201 ... le-related

Pozdrawiam.


PS. Jeszcze do tego tematu doklejam ten ważny wątek
http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.p ... 4415#p4415

PS Wojtek mam prośbę,proponuję zamknąć temat,a jak ktoś będzie miał ważną informację w tej sprawie to prześle Tobie na PW ,jeżeli uznasz że jest na temat to przykleisz.

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

czwartek 23 sie 2012, 18:22

PS. jeszcze na potwierdzenie dlaczego koniecznie trzeba ten temat dopracować...
Proponuję aby każdy z tym tematem się zapoznał..
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... sc&start=0

Ja się nie czuję autorytetem aby się wypowiadać ponieważ gram manualnie w związku z tym nie zawieram dużo transakcji.
Jednak trzeba zauważyć w tej ważnej dyskusji że nie jest tak jak chłopaki przypuszczają że rozłącza ich indywidualnie jak zarabiają...
Moim zdaniem jest inaczej,broker widzi jaki jest trend i plugin może zadziałać globalnie dla wszystkich klientów// niezależnie czy mają pozycję czy nie///.
Teraz sprawa najważniejsza,przyjmuje się że jak trader czy system zarabia w 55-60-65% transacji jest b. dobry...
teraz wystarczy że na te zyskowne transakcje nałożymy rzadkie rozłączenia i z b. dobrego który ma trafnych 55-60% w skali roku,przez rozłączenia robi się np. 49%....,o tracących 95% ..nie wspominając...// zrywanie połączenia może być formą walki z tymi 5% zarabiającymi klientami..//
Zgadzam się z jedną z tez że rozłączanie może np. być ...formą zadządzania ryzykiem przez brokera....

Ja inwestowałem na rynkach regulowanych ok. 10 lat,nigdy nie miałem z tym żadnych problemów...
Reasumując musimy zrobić wszystko abyśmy mieli regulowane i wystandaryzowane rynki walutowe CME oraz NYSE Euronext które będzie nadzorowało KNF // przypominam że FX w Polsce KNF nie nadzoruje..// dopiero wówczas będzie można inwestować poważna kasę....

Pozdrawiam.

no avatar
fanboy
Stały Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 19:14

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

czwartek 23 sie 2012, 22:39

zzz tu chyba jednak troche przesadzasz, 60%?? tym to moga zajmowac sie niespelnieni fantasci z nawigatora, najprostszy przyklad ruletka europejska , przewaga kasyna to zaledwie 2.7% http://www.internetowe-kasyna.com/kasyn ... kasyna.php , pewien programista z konkurencyjnego forum uznaje taki wynik za bedacy na granicy bledu, tymczasem kasyna zbijaja na tej niewielkiej roznicy fortune , podobnie jak programisci hft, jesli jakis programista uzyska dlugofalowo 55% to bedzie bardzo bogaty, inwestorzy beda go blagac, zeby , zechcial wziasc ich pieniadze, a wybor brokera nie bedzie stanowil problemu

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

czwartek 23 sie 2012, 22:43

Zgadza się.Nie zmienia to faktu że niektórym się to udaje...,potrzeba tylko doświadczenia i determinacji..
A wracając do meritum,potwierdzasz to co napisałem i każde rozłączenia w trendzie// nawet jak to jest parę procent// mogą oznaczać rok naszej pracy na darmo.
Na rynkach regulowanych nigdy z tym nie miałem problemu...
Pozdrawiam.
PS. bywało że grałem bardzo ostro przeciwko dużym,zarówno na dłużnym rynku jak i na akcyjnym,czasami ostro wchodziłem w trend i nigdy nie zdarzyło się na rynku regulowanym abym miał jakieś problemy np. rozłączenia,rekwoty,zła cena,poślizgi ,przetrzymywanie transakcji do 15-40 sekund,DD itp.jeżeli widziałem głębokość rynku.

no avatar
zzz

Re: Szybkie zamykanie tematów i nerwowa dyskusja

sobota 25 sie 2012, 17:29

Pomyłka
Ostatnio zmieniony sobota 25 sie 2012, 18:02 przez zzz, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 25 sie 2012, 17:49

Chyba Ci sie tematy troche pomerdaly, ale znalazlem Ciebie i tutaj wiec pozwole sobie odpowiedziec.
1. Pisaniem na forach swiata nie zmienisz
2. Czy Ty w ogole czytasz co ja pisze? Czy jak zobaczylesz w poscie Protrader blask tego slowa przeslonil Ci reszte tresci? Napisalem wyraznie, bardzo dosadnie, ze ta platforme widzialem na oczy 5 minut a Ty mnie prosisz o porownanie jej dzialania w dwoch bankach? Napisz prosze, ze to jakis zart, bo zaczynam powoli watpic...
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 25 sie 2012, 18:08

Prosiłem że jeżeli możesz porównać,lub znasz kogoś kto może się odnieś do porównania aby się wypowiedzieć.

no avatar
Cyb
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 21:00

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 25 sie 2012, 19:32

zzz to ja mam do Ciebie taką prośbę. Skoro zwracasz taką szczegółową uwagę na wszystkie aspekty to czy mógłbyś dla Nas porównać obecnych brokerów z brokerem Lmax ?
Tylko nie na podstawie opisów, teorii, opinii innych. A na podstawie własnych kont real.
Czy mógłbyś zrobić takie porównanie :

Broker A - obecny
Broker B - Lmax

I tu szybkość egzekucji, jakość egzekucji, poślizgi itd. Wszystko to co uważasz za istotne.

Z tego co widzę Armada ma konto gdzie depozyt początkowy to tylko 100 PLN. Myślę że te 100 PLN dla takiego inwestora to nie jest jakaś tragiczna suma.
Bo w przypadku FXMTF jest to 1000 USD/EUR więc głupio by mi było prosić o taką wpłatę tylko dlatego że ktoś chciałby poznać opinię.

Czy jest to możliwe?
Armada kontra Alior ( nie wiem gdzie masz konto obecnie - zakładam że tam ).

Nawet podam Ci link do otwarcia konta : http://www.armadamarkets.pl/fx-trading/open-account/
Na tym forum ukrywa się giełdowy Breivik. Ale nie mogę ujawnić kto to !

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 25 sie 2012, 20:31

Cyb,czy Ty wiesz w ogóle o czym piszesz...?.
Proponuję abyś jeszcze raz spokojnie przeczytał ten wątek od A do Z...

no avatar
Cyb
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 21:00

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 25 sie 2012, 20:39

Ja się nie odnosiłem do tego wątku. Prosiłem o proste porównanie 2 brokerów.
Czyli rozumiem że nie możesz takiego porównania zrobić tak ?
Ty prosisz kogoś o porównanie 2 rzeczy, a sam odmawiasz pomocy. To jest trochę nie logiczne.
Na tym forum ukrywa się giełdowy Breivik. Ale nie mogę ujawnić kto to !

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 25 sie 2012, 20:42

Tak.// zresztą to nie ma sensu,co z tego że teraz broker może być super.a potem?.
PS.chyba od pięciu lat jasno sprawę stawiam...
Chodzi mi o to aby był bezpośredni dostęp do rynków regulowanych CME,NYSE Euronext lub może prze PT się uda.
Druga sprawa ,dostęp do prawdziwego ECN //Forex, Stocks, Futures, Forwards, Options, Commodities///,dlatego pytałem o szybkość Pro Tradera i Pro Tradera w Alior banku// wolę mieć jak najwięcej opinii na ten temat/// coś tu mi nie pasuje ,a nie jestem szpecem od informatyki....

Pozdrawiam.

PS Cyb,jeżeli chodzi o sprawę z navigatora ,cytuję Ciebie //** Razem otwartych pozycji nie może przekroczyć 200.000 jednostek waluty bazowej//
to temat jest zasadny lecz w tym wątku gdzieś wyrażnie napisałem że na rynku regulowanym popyt/podaż w ciągu 8-10 sekund odbudowuje się na 4-5 mld $ więc płynność jest spoko....

no avatar
Cyb
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 21:00

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 25 sie 2012, 20:51

No to skoro nie możesz wykonać prostego porównania, to na jakiej zasadzie prezentujesz swoje opinie ? Skąd możesz wiedzieć że taki LMAX nie jest 1000000x lepszy od czegoś innego?
Bo jeżeli ja piszę o :
Dukascopy - to mam/miałem tam konto real
Alpari US - to mam/miałem tam konto real
Alpari UK - to mam/miałem tam konto real

I tak dalej.

Dlatego nigdy nie wspomniałem ani słowem o np GPW bo nigdy nie miałem z GPW styczności. Nie wypowiadałem się na temat PT bo PT testowałem jedynie przez chwilę, jak Karol przedstawił ten projekt.

Zrozum - czasem nawet chciałbym z Tobą podyskutować ( rzeczowo ! ) ale jeżeli Ty piszesz ciągle te same suche zdanie i średnio co 5 słowo to CME NYSE CFTC KNF PT to naprawdę jest ciężko.

Tymczasem może się okazać że przeoczyłeś pewną ewolucję u brokerów.

Przyznasz że najpierw był model MM, potem STP , ECN a teraz pojawia się LMAX. Nie sprawdzasz tych rzeczy nigdy a potem się dziwisz że nikt z Tobą nie dyskutuje.

Podaj mi 3 sensowne powody dla których nie możesz przedstawić takiego porównania.
CME też może być super a potem .... ?

Nie dyskutujmy o tym co może być, co powinno być a o tym co jest teraz i co można polecać dla szarego człowieka. I nie dla takiego co myśli o emeryturze, bo zaraz zaczniesz swoją śpiewkę, a dla takiego co chce spróbować sił na rynku fx i ma kapitał np 3000 PLN.
Na tym forum ukrywa się giełdowy Breivik. Ale nie mogę ujawnić kto to !

no avatar
Cyb
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 21:00

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 25 sie 2012, 20:53

zzz pisze: Pozdrawiam.

PS Cyb,jeżeli chodzi o sprawę z navigatora ,cytuję Ciebie //** Razem otwartych pozycji nie może przekroczyć 200.000 jednostek waluty bazowej//
to temat jest zasadny lecz w tym wątku gdzieś wyrażnie napisałem że na rynku regulowanym popyt/podaż w ciągu 8-10 sekund odbudowuje się na 4-5 mld $ więc płynność jest spoko....
Ale broker nie odmawia nikomu większych pozycji. Ma w ofercie wiele kont. W tym takie, z takim ograniczeniem.
Moim zdaniem to dobre konto dla ludzi którzy nie panują nad emocjami i walą full lotem. 2 lot to też dużo ale nie tyle co 20 czy 50.
Na tym forum ukrywa się giełdowy Breivik. Ale nie mogę ujawnić kto to !

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 25 sie 2012, 20:57

Cyb zrozum dwie rzeczy.
Aby realizować to o czym piszesz muszą być
1- Prawdziwy rynek.
2- Prawdziwy bank lub broker.
Skąd się dowiesz że jest prawdziwy rynek i prawdziwy bank...?

Pozdrawiam.

PS odpowiedż jest prosta, lecz jej nie przytaczam ponieważ się wściekniesz i znowu będziesz chciał 90% moich postów kasować....

no avatar
Cyb
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 21:00

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 25 sie 2012, 21:03

Przecież nie mam tu moda.
ZZZ zrozum dwie rzeczy.
Aby zarabiać na rynku FX musi być :
1- Wypłacalny broker.
2- Dochodowa strategia.

I tyle. Jeszcze nigdy nie zdążyło mi się aby jakiś broker nie wypłacił mi pieniędzy.

Więc o czym Ty piszesz ?

Przedstawiłem sprawę jasno - gdzie w chwili obecnej polecałbyś otworzyć konto człowiekowi który chce te 3000 PLN ot tak lekką ręką przeznaczyć na FX ?

A ty dalej wymijające odpowiedzi.

Myślisz że kogoś kto chce pograć za 0,1 lota interesuje strona techniczna brokera ?
Interesują go warunki.

I jeżeli broker jest wypłacalny i nigdy nie robi problemów to ja jestem w stanie polecić takiemu człowiekowi co najmniej kilku. W zależności czego od brokera oczekuje ( jaki soft, jaka minimalna pozycja, jaki lewar, jaki koszt wpłat/wypłat itd.)

Więc skup się i postaraj się odpowiedzieć chociaż raz na moje pytanie.

Gdybym chciał zainwestować kwotę 10 MLN EUR mógłbym się z Tobą zgodzić - oczekiwałbym tego co piszesz. Ale nie przy małych kwotach.
Na tym forum ukrywa się giełdowy Breivik. Ale nie mogę ujawnić kto to !

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 25 sie 2012, 21:10

Jeżeli uważnie ten temat czytałeś to powinieneś wiedzieć że jeżeli nie ma prawdziwego rynku to siłą rzeczy nie może być banku czy brokera...
A skąd się dowiesz że jest prawdziwy rynek?.// skoro w Polsce nawet KNF go nie nadzoruje..///
Jeżeli miałbym w Polsce otwierać to brałbym pod uwagę WBK,Aliora // parę spraw musi dopracować // oraz AMP Futures PL - NinjaTrader + dane CQG

Pozdrawiam.

no avatar
Cyb
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 21:00

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 25 sie 2012, 21:14

Czyli wszystkie te pieniądze które zostały mi wypłacone są fikcyjne ?
No proszę Cię. Myślisz że mnie interesowało czy taki IBFX ma dostęp do prawdziwego rynku? Nie.
Skoro miał taki sam kurs np EUR/USD jak reszta brokerów na świecie to to starczało.

A teraz pytanie nr 2.
Dlaczego poza tymi wymienionymi ominąłeś takich jak :

Dukas
Alpari UK
Alpari US
Tadawul
IBFX
Oanda
FxPro
IronFX
FXCC
Atlas FX

?
Na tym forum ukrywa się giełdowy Breivik. Ale nie mogę ujawnić kto to !

no avatar
Cyb
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 21:00

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 25 sie 2012, 21:31

No to w takim razie podyskutujmy o LMAX... Skoro brokerzy w tym modelu działania przesyłają zlecenia bezpośrednio na rynek, czy mógłbym prosić Cię o porównanie takiego brokera z obecnym Twoim brokerem ?
I czy mógłbyś streścić gdzie miałeś konto real + krótka opinia o brokerze ?
Czy miał dostęp do prawdziwego rynku, czy wystosowałeś do niego pismo z takim zapytaniem itd?
Chciałbym poznać Twoją listę brokerów ( ale nie tą z 1 strony - bo to brokerzy wyszperani z netu ) ale tylko takich gdzie miałeś konto real.
Na tym forum ukrywa się giełdowy Breivik. Ale nie mogę ujawnić kto to !

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 25 sie 2012, 21:46

Przeceniasz mnie,nie miałem dostępu do prawdziwych banków i brokerów którzy mają bezpośredni dostęp do rynku.A z tych co korzystałem po pewnym czasie zarabiania dziwne rzeczy się robiły..
LMAX...? może być ciekawe tylko płynność musi się zwiększyć,świetnym rozwiązaniem w tym przypadku by było gdyby podpiąl się bezpośrednio pod CME lub NYSE Euronext.// to byłby ideał,w takie sytuacji jutro bym tam konto założył...///,zresztą na obecną chwilę zastanawiam się czy nie jest to idealne rozwiązanie.Alior też jest OK tylko parę spraw musi dopracować.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości