NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

ODPOWIEDZ
no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 12:06

Mam wielką prośbę.
Bardzo proszę nam wytłumaczyć jeżeli ktoś może // pracuje lub koś znajomy pracuje,lub ma jakąkolwiek informacje// gdzie przebiega linia między brokerami że np. gospodynie domowe // czy indywidualni// w Japonii ruszyły rynkiem walutowym,i pokonały ich instytucje oraz ich BC, z drugiej strony są brokerzy co nas szufladkują i psychologicznie analizują,a jak się im to uda to po jakimś czasie przypisują nas do grup już przy kilkunastu ,kilkudziesięciu lotach robią nam problemy.
Czy ja dobrze rozumiem że w takiej sytuacji trzeba wybierać brokerów o najlepszej sytuacji finansowej z tej grupy
http://www.cftc.gov/ucm/groups/public/@ ... ta0612.pdf
efentualnie czekać aż GPW handel wysokiej częstotliwości (HFT) i udostępni dostęp do CME?,wtedy można by transakcje przeprowadzać z naszych banków.
Gdzie przebiega ta linia między brokerami?,czy przyczyną jest to że z tego co słyszałem te gospodynie domowe korzystały z tych brokerów http://www.cftc.gov/ucm/groups/public/@ ... ta0612.pdf ?.czy to jest sprawa nadzoru?,gdzie jest tego przyczyna?.
Bardzo proszę nam to wytłumaczyć.
Każda informacja popychająca nas do przodu będzie bardzo cenną informacją.

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 12:37

Niejako na potwierdzenie że trzeba ten temat dopracować do końca....

http://blog.100lar3k.pl/2010/10/metatra ... rader.html

Pozdrawiam.

no avatar
Cyb
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 21:00

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 12:46

A ty się teraz obudziłeś że mt4 na takie pluginy ? Kiedy takie info znane jest od wielu lat ?
I rozumiem że dla Ciebie Świat składa się z :
USA - bo tam mają CFTC
Polska - bo tu mamy GPW.

Brak słów...

Czyli te setki brokerów z innych Państw już się nie liczą i nie generują obrotu ? Śmieszne...
Na tym forum ukrywa się giełdowy Breivik. Ale nie mogę ujawnić kto to !

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 12:59

"np. gospodynie domowe // czy indywidualni// w Japonii ruszyły rynkiem walutowym,i pokonały ich instytucje oraz ich BC"

ja bardzo przepraszam, ale skad takie info? Bo ja np slyszalem ze podczas olimpiady UFO latalo nad Londynem i zaraz nam sie Nibiru na niebie pojawi

I powiem Ci cos jeszcze - klient detaliczny ma bardzo maly wplyw na rynek. Jesli handlujesz u brokera MM, on bierze Twoje zlecenie na klate i nie wypuszcza go dalej. I chocbys otworzyl pierdylion lotow cena sie nie ruszy.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 13:00

Cyb,przeczytaj to jeszcze raz na spokojnie ze zrozumieniem....
Proszę abyś nie zaśmiecał niedorzecznymi słowami tego ważnego wątku....
Pozdrawiam.

PS. Panowie,nie róbcie problemu z dwóch prostych zdań...
1-Jest widoczna cena.
2-jest widoczna głębokość rynku.Koniec,nic więcej....
Chodzi w tym temacie tylko o to KTÓRZY BROKERZY są PRAWDZIWI i NAM TO UDOSTĘPNIAJĄ,a nie robią wabika,wisi na niby 200 mln,a oni nam na to plugin czy tysiące innych sztuczek i mamy poślizg,lub zła cena i zlecenie nie wchodzi.
Chodzi mi o to abyśmy rozgraniczyli to jakimś wiarygodnym rozwiązaniem,pomysłem itp.

Pozdrawiam..
PS, Cyb Tobie to się coraz bardziej dziwię....
Ostatnio zmieniony piątek 17 sie 2012, 13:06 przez zzz, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
Cyb
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 21:00

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 13:06

Ja czytam spokojnie. To Ty wiecznie wciskasz te śmieszne CFTC.
Gdyby wyciąć śmieci to nie powinno zostać praktycznie nic z Twoich wypowiedzi. Nie oszukujmy się - masz dość małą wiedzę o forexie ( jeżeli chodzi o mechanizmy, sposoby działania i tak dalej ).
Jedyne co potrafisz napisać to CFTC.
Czy kiedykolwiek zostałeś wyrzucony od brokera bo byłeś dla niego zagrożeniem ? I nie chodzi o to że zarabiałeś. Chodzi o to że wiedziałeś zbyt wiele ?
Bo ja miałem taką sytuację kilka razy...

Więc nie pouczaj mnie bo naprawdę znam doskonale handel z obydwu stron.
Mógłbym pogrążyć nie jednego brokera...
Na tym forum ukrywa się giełdowy Breivik. Ale nie mogę ujawnić kto to !

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 13:12

Cyb,proszę Ciebie skup się trochę...
Ja też miałem DD.. i co z tego ?,chwalę się tym?.
Jak możesz chcieć wycinać prawie wszystko co piszę,skoro przez pięć lat,powtarzam PIĘĆ LAT ani jednego rozwiązania nie zaproponowałeś,mało tego mimo Twoich przechwałek nic kompletnie nie rozumiesz.
Może zamiast chęci wycinania 90% moich postów,może jeszcze raz byś je na spokojnie przeczytał?.

Pozdrawiam.

no avatar
Cyb
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 21:00

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 13:18

Jeżeli jedyne co osiągnąłeś to DD to gratuluje. Akurat o DD nie pisałem. Piszę o grubych przekrętach brokerów, o wycofywaniu par walutowych z oferty, o zakaz kont dla danego kraju i tak dalej....

Poza tym nie jestem od proponowania rozwiązań. Nikt mi za to nie płaci to nie będę się wysilał. Takie rzeczy mogę robić dla siebie. Nie dla obcych.
Na tym forum ukrywa się giełdowy Breivik. Ale nie mogę ujawnić kto to !

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 13:22

Cyb pisze:Jeżeli jedyne co osiągnąłeś to DD to gratuluje.

Poza tym nie jestem od proponowania rozwiązań. Nikt mi za to nie płaci to nie będę się wysilał. Takie rzeczy mogę robić dla siebie. Nie dla obcych.
Miły jesteś dla nas,jeżeli nie chcesz pomóż ponieważ nie będziesz się wysilał ponieważ takie rzeczy robisz dla siebie ,a nie dla obcych to po wchodzisz w ten temat i nas denerwujesz ?

no avatar
Cyb
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 21:00

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 13:25

Nie widzę aby ktoś się denerwował. Poza tym akurat Ty i tak byś z tych rad nie skorzystał. Poza CFTC i PL dla Ciebie świat nie istnieje.
Ale nie martw się , znajomym pomagam.
Na tym forum ukrywa się giełdowy Breivik. Ale nie mogę ujawnić kto to !

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 13:26

ZZZ - czy ja sie doczekam odpowiedzi na moje pytania? Jakim lotem grasz? Na ile zlecen masz poslizg? Gdzie czytales o gospodyniach domowych? To sa najwazniejsze rzeczy i na tym powinnismy sie skupic! :)

A co do rozwiazan - masz chociazby LMAX. Chociaz odpada, tam nie ma nadzoru CFTC :(
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
Cyb
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 21:00

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 13:46

Ale żeby nie było coś Ci uświadomię. Średnio broker posiada u siebie około 20-30 tyś kont.
Dla uproszczenia przyjmijmy że każde z tych kont otwiera tylko 1 lot dziennie. Daje to obrót na 20-30 tyś lot.
Oczywiście część kont nie otworzy nic, część otworzy więcej niż 20-30 lot. Ale przyjmijmy tak niski wynik.

I teraz jest sobie taki zzz który chciałby coś zmienić. Nie podoba Ci się że istnieje np taki VD czy inny plugin. Nie podoba Ci się że czas realizacji zleceń jest taki a nie inny, że nie idzie to tam gdzie byś chciał.

Postaw się po drugiej stronie - czy kogokolwiek na świecie to interesuje ? Nawet gdybyś robił transakcje po 20.000 lot to będziesz wartościowy tylko dla tego konkretnego brokera. A brokerów masz tysiące. Czyli w skali rynku znów jesteś nikim - nawet mając te 20.000 lot.
A teraz wróćmy na ziemię i popatrz na swój wolumen.
I zastanów się dlaczego te nasze / twoje dyskusje są tylko stratą czasu.
Jakiekolwiek zmiany nie wynikają z potrzeb klientów. Wynikają z potrzeb tych brokerów.
Skoro broker chce więcej klientów wprowadza coś czego nie mają inni. I tak się sprawa kręci. A nie dlatego że ludzie cokolwiek chcą.
Ludzie nie mają tu żadnego znaczenia. Możesz chodzić na pielgrzymkę ale dopóki Twój obrót to 0,00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001% światowego czy nawet brokerowego obrotu to możesz co najwyżej sobie popisać na forum.

I to tyle co możesz Ty, Ja czy ktokolwiek inny.

A najbardziej śmieszy mnie jak piszesz że coś się np w PL zmienia.
Owszem - banki wprowadzają nowe możliwości. Ale tylko dlatego że chcą na frajerach robić kasę. Nie ma tu żadnego innego powodu.
Na tym forum ukrywa się giełdowy Breivik. Ale nie mogę ujawnić kto to !

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 14:00

macierewicz pisze:ZZZ - czy ja sie doczekam odpowiedzi na moje pytania? Jakim lotem grasz? Na ile zlecen masz poslizg? Gdzie czytales o gospodyniach domowych? To sa najwazniejsze rzeczy i na tym powinnismy sie skupic! :)

CFTC :(
Dobra.
Spokojnie jeszcze raz.
Sens tego wątku dotyczy dwóch prostych zdań,dwóch prostych rynkowych zagadnień.
1-Widzimy cenę.
2- Widzimy głębokość rynku.Koniec.
Chodzi o to jak wszelkie utrudnienia robione przez brokerów i ich wabików,jak je ominąć.
Nie jest tajemnicą że niektórzy brokerzy nas segregują
http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.p ... 2&start=15
Inni robią pluginy i tysiące takich spraw http://blog.100lar3k.pl/2010/10/metatra ... rader.html

lub robią inaczej...Jest broker MM który ma pluginy.
Teraz stajesz się brokiem a ten broker MM jest naszym.. LP.....
Jeszcze inni pokazują nam cenę że np. wisi po 200 mln z każdej strony,a jeżeli chcemy złożyć zlecenie to poślizg,rekwot, lub zła cena i zlecenie odrzucone i tak może być kilkanaście razy aż trend nam ucieknie...,potem mówią sami że to fikacja ponieważ pierwszeństwo mają jego automaty arbitrażowe....
Zresztą można tak w nieskończoność.
Sens tego wątku sprowadza się tylko co napisałem na górze czyli
1-Widzimy cenę.
2- Widzimy głębokość rynku.Koniec.
Co w tej sytuacji zrobić?.
czy uważacie że tylko można te zagrożenia ominąć korzystając z najlepszych i o najlepszej sytuacji brokerów i banków wymienionych tutaj?.
http://www.cftc.gov/ucm/groups/public/@ ... ta0612.pdf

Gospodynie domowe wymieniłem tylko dlatego że one // tak słyszałem kiedyś// korzystały z Japońskich banków wymienionych tutaj.Byłby to duży plus i w perspektywie pokazanie jak powinien wyglądać rynek bankowy,a będzie to technicznie możliwe jak GPW wprowadzi (HFT)..



Może jak GPW wprowadzi (HFT). i będzie można przez nią składać zlecenia na CME prze Polskie banki,może to będzie dobre rozwiązanie?.
Na pewno dobrym rozwiązaniem jest też korzystanie z tego
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=15310

Niestety w tym przypadku nie ma żadnej szansy na Polski support.

Proszę o każdą konstruktywną informację która nas przybliża BEZPOŚREDNIO do widocznej ceny rynkowej,oraz głębokości rynku.

Pozdrawiam.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 14:32

zzz pisze: Sens tego wątku sprowadza się tylko co napisałem na górze czyli
1-Widzimy cenę.
2- Widzimy głębokość rynku.Koniec.
Co w tej sytuacji zrobić?.
czy uważacie że tylko można te zagrożenia ominąć korzystając z najlepszych i o najlepszej sytuacji brokerów i banków wymienionych tutaj?.
http://www.cftc.gov/ucm/groups/public/@ ... ta0612.pdf.
Nie, nie uwazam tak. A co w sytuacji, jak wisi sobie to 200 milionow i w jednym momencie kilku traderow otwiera zlecenia o wartosci 500 milionow? Ktory ma pierwszenstwo? A rekwoty dostaje sie u brokerow MM.
zzz pisze:Gospodynie domowe wymieniłem tylko dlatego że one // tak słyszałem kiedyś// korzystały z Japońskich banków wymienionych tutaj.Byłby to duży plus i w perspektywie pokazanie jak powinien wyglądać rynek bankowy,a będzie to technicznie możliwe jak GPW wprowadzi (HFT)..
1. Ja sie pytam gdzie slyszales. Bo slyszec to mozna rozne rzeczy, a ile to ma z prawda wspolnego to juz druga sprawa
2. Na tej liscie nie ma zadnego japonskiego banku. Ustalone jest ze CFTC nadzoruje TYLKO PODMIOTY W USA!!!!!!!!!!!

zzz pisze: Może jak GPW wprowadzi (HFT). i będzie można przez nią składać zlecenia na CME prze Polskie banki,może to będzie dobre rozwiązanie?
a moze nie bedzie? Orientujesz sie, jakie sa w ogole warunki handlu na CME? Jakie prowizje, minimalny wolumen?

Ja Ci podalem opcje LMAX. Czekam na komentarz o niej.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 14:53

Mam obiecaną pomoc.
Jak się coś dowiem to dam zaraz znać.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 14:59

Parę lat temu pojawił się artykuł (chyba na Interii) o japońskiej gospodyni domowej, która zarobiła jakąś tam dużą sumę pieniędzy na FX kiedy to spekulowała sobie w przerwach od zajmowania się domem i dziećmi... Ile w tym prawdy nie wiadomo i nawet śmiem twierdzić, że to jakiś broker mógł zlecić opublikowanie takiej perełki ;).

http://online.wsj.com/article/SB1000142 ... 82376.html

Co do sedna tematu to nie ma dyskutować, bo i tak nie się nie zrozumiemy z zzz... ;)
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 15:46

I to na podstawie tego artykulu wniosek, ze japonska gospodyni wygrala z BOJem? O kurcze, powazna sprawa. W takim razie z niecierpliwoscia czekam na to objawienie ktore mam nadzieje niedlugo na nas splynie!
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 18:02

Chodziło o to ze w pierwszej dekadzie obecnego wieku stopy procentowe w Japonii były (i nadal są) prawie zerowe.
Na świecie nie było kryzysowego "zamieszania" więc skoro nie dało się zarabiać w kraju te przysłowiowe gospodynie domowe masowo wyprzedawały JPY skupując aktywa denominowane w obcych walutach (USD,AUD,NZD)

W czasie kryzysu środki te masowo w krótkim czasie zostały wycofane czyli nastąpiła wyprzedaż obcych walut i odkupienie jena.
Jakie są skutki to to widać na wykresach par jenowych.

Nie chodzi tutaj o jakość tych transakcji a o łączny wolumen.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 17 sie 2012, 18:32

Dokładnie esco, o to mi chodzi ogólnie.
Jeżeli chodzi o szczegóły mam obiecaną pomoc w tym temacie...
Jeżeli coś się dowiem to tu wrzucę..// przyrzekam.///
Cieszę się że WRESZCIE ktoś zauważył w POLSCE // SZACUN dla Ciebie../// że nie chodzi o brokera i jego urobionego klienta,tylko chodzi o to w TYM WAŻNYM // może najważniejszym temacie na świecie // temacie ..chodzi.. o WOLUMEN.....


Bardzo,Bardzo Ciebie Serdecznie Pozdrawiam.

PS. Cieszę się bardzo że przynajmniej jeden Polak to rozumie...
esco bardzo// bardzo// mnie podbudowałeś....i zaczynam wierzyć w Polaków...

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 18 sie 2012, 07:21

Tak, zdecydowanie jest to najwazniejszy temat na swiecie. Ja dalej sie nie doczekalem odpowiedzi na swoje kilka prostych pytan, chyba juz nic z tego nie bedzie :(
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości