NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

ODPOWIEDZ
no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 25 sie 2012, 21:52

Przeczytaj jeszcze raz ten wątek,wszystko jest napisane.
Nie ma prawdziwego rynku,nie ma nadzoru broker może z nami zrobić co chce...

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 25 sie 2012, 22:00

zzz pisze:Podstawowy problem tego wątku sprowadza się do pytania czy są brokerzy dający nam możliwość BEZPOŚREDNIEGO dostępu do światowej płynności,światowego wolumenu?.
Odpowiedż brzmi tak.
Tutaj ich wymieniam
http://www.cftc.gov/ucm/groups/public/@ ... ta0612.pdf

Najlepiej wybierać banki i brokerów największych o największych kapitałach np.Newedge
Dlaczego oni?.
Dlatego że w przypadku brokerów futures głębokość rynku jest taka jaka widnieje w arkuszu zlecen czyli tak zwanym DOM'ie (deph of market).Broker nie ma nic do tego, co więcej zalezy mu na tym by jego klienci mieli lepiej i realizowali transakcje szybciej.To są zlecenia na giełdzie- a nie u brokera jak w przypadku forex.Więc przed tym jesteś chroniony w każdym biurze które oferuje dostęp do CME czy Eurex,w i dużych i małych biurach to jest.W tym sensie wiec jesteśmy chroniony.

Jeżeli chodzi o płynność nie trzeba się martwić na E/$ ponieważ popyt odbudowuje się momentalnie w czasie istotnych danych była sytuacja że w ciągu 8-10 sekund popyt/podaż zwiększył się o 4-5 mld $,więc płynność jest OK.

Bardzo ważne pytanie.Czy GPW po wprowadzeniu na jesieni handel wysokiej częstotliwości (HFT) umożliwi nam dostęp do CME ?.
Niestety w tym przypadku byłem zbyt dużym optymistą ,jest to niemożliwe,ale UWAGA w ciągu 3-6 lat GPW umożliwi dostęp do
NYSE Euronext,oznaczało to będzie że bankowość w Polsce mamy na dostatecznym poziomie..,wreszcie będziemy mieli jasne reguły gry rynkowej na świecie...
Czy NYSE Euronext jest dobrym rozwiązaniem?.Jest bardzo dobrym rozwiązaniem lecz nie idealnym.

Co w tej sytuacji zrobić?.
Ja widzę dwa wyjścia.

1-Dostęp do CME,jest już pierwsza jaskółka która to umożliwia AMP Futures PL - NinjaTrader + dane CQG
niestety jest to bardzo mały broker ,dobrze by było jeżeli ktoś się dowie czy do tych najlepszych np. Newedge oraz inne z dużymi kapitałami własnymi mają Polski support lub pracują tam polacy którzy mogą nam pomóż to proszę wymieniać z namiarami na nich.

2- Druga sprawa,naciskać na nasze banki,biura maklerskie ,GPW aby przyspieszyli prace nad wprowadzeniem NYSE Euronext,
ponieważ powstała dysproporcja.Inwestorzy światowi będą mieć nieograniczone możliwości światowe dzięki (HFT/ i NYSE Euronext,a my musimy czekać lata aby podjąć kontr ofensywę.
Tak nie może być i trzeba nasze szansę wyrównać.Trzeba to tłumaczyć naszym bankowcom...

Jeżeli chodzi o CME jest jeszcze jedna ciekawa informacja,będzie dostępny w Europie w połowie 2013 roku.

CME potwierdziło plany otwarcia giełdy w Europie pod regulacja FSA.
Możliwy ma być handel na 56 standaryzowanych futures na pary walutowe.

Otwarcie planowane jest na połowę 2013 r.

http://www.efinancialnews.com/story/201 ... le-related

Pozdrawiam.


PS. Jeszcze do tego tematu doklejam ten ważny wątek
http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.p ... 4415#p4415

PS Wojtek mam prośbę,proponuję zamknąć temat,a jak ktoś będzie miał ważną informację w tej sprawie to prześle Tobie na PW ,jeżeli uznasz że jest na temat to przykleisz.
Ten temat tylko tego dotyczy.
Jeżeli ktoś coś może wnieść lub coś wie w tym temacie to prosimy o informację.


Chłopaki ten temat dotyczy tylko tego tematu.
Naprawdę jeżeli każdemu miałbym odpowiadać szczegółowo to praca doktorska...
esco bardzo chciałbym Tobie odpowiedzieć lecz jest to niemożliwe ..
Na priv odpowiem dlaczego.
Karol ,a Tobie się naprawdę dziwię...,piszesz to tak jakbyś nie wiedział że CFTC i NFA poluje na swoich brokerów których nadzoruje ,mimo że to rynek OTC robią prowokacje i wyłapują nieuczciwych brokerów którzy potem MUSZĄ kasę zwracać inwestorom...

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony niedziela 26 sie 2012, 18:32 przez zzz, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 25 sie 2012, 22:37

ZZZ ja też jestem ciekawy, mało tego , jestem ciekaw na jakim interwale grasz, ja grając na skalpie pisałeś mi że nie patrze na trendy 40 letnie i to jest błąd, ja się pytam bo jeżeli ty takie rzeczy patrzysz, to powiedzmy grasz od D1 w górę, czyli tak naprawdę nawet otwarcie zlecenia o 5 , 10 pips gorzej powinno ci patrząc na osiągany r:r dyndać, skoro ja dostaję przy nagłym ruchu ceny poślizg na skalpie a mimo tego wychodzę na plus.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

niedziela 26 sie 2012, 08:52

Zzz gra na interwale Y1. Teraz czeka z wejsciem do 2015 bo mu sie srednie zimara rozjechaly, zaliczyl stopa, ale wierzy w ten system :D Ja nie wiem, po co w ogole czytamy dalej ten belkot. Zzz stwierdzil po drodze, ze otworzylby konto w WBK. Czemu? Przeciez to kolejny broker z MT! Czyzby dlatego, ze napisali, ze sa ECN? Nie sa! Sa zwyklym brokiem STP, bo dla MT4 nie ma ECN.

Chcialbym zobaczec mine Zzz jakby mial konto w PFGBest. Super broker, REGULOWANY przez CFTC, hamerykanski, dostep do PRAWDZIWEGO rynku (nie tylko wykresiki na m1, PRAWDZIWY rynek! nie rozumiecie tego?), miod malina! i nagle sie z piniedzmi zawijaja. Oj jaka to by byla rozpacz, jaki zgrzyt zebow? Na kogo zwalic wine? CFTC? Jak to, przeciez czci ta instytucje bardziej niz Boga! To moze KNF? Nieeee, oni nie pomoga... Co robic, co robic? Zmieniac swiat na forum! :)
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

niedziela 26 sie 2012, 09:48

Panowie,jeszcze raz.To jest temat dla poważnych traderów lub osób co chcą nimi zostać.
Ty Cyb nigdy nie byłeś,nie jesteś i nie będziesz traderem.
Maciearewicz ,jeżeli tylko tyle do tego ważnego tematu możesz wnieść że masz konto w Bank of America ,Pro Tradera widziałeś 5 minut ,a do tego jeszcze napisałeś że widziałeś indian,to proszę nie udzielaj się w tym ważnym temacie.

Microbi,esco ,co ja mam napisać?.
Oczywistym jest że na początku testuje się niewielką kasą brokera,jeżeli widzisz jakieś numery po paru miesiącach lub roku to przechodzisz do innego i znowu go testujesz i tak w koło.
Niestety tak długo to będzie trwało aż tego kiedy tego tematu nie dopracujemy.Jeżeli w końcu uda się ten temat dopracować // co myślę że się stanie w ciągu 1-3 lat// dopiero od tej daty po jakiś 5-8 latach można będzie wypowiadać jakieś konstruktywne i dalekosiężne wnioski.Nie przeceniajcie mnie,ja inwestuje manualnie więc dopiero po ok. 3-9 miesiącach wiem co jest grane z brokerem.
Microbi jeżeli chodzi o trendy jest inaczej niż myślisz.
Trendy 30-40 letnie mają inną specyfikę niż nap . minutowe.Napisałem Tobie wtedy wyrażnie że dopiero średnia z tych wszystkich trendów dla mnie daje wynik,innymi słowy w przypadku trendu 40 letniego z 10 pipsów problemu nie robi,natomiast na trendzie dziennym,4 godzinnym,1 g,30 M,15 M czy tickowym to już jest masakra....
Resumując,temat się fajnie rozwija .

Jeżeli chodzi o wiarygodność brokerów pisałem ok. 50 razy ,a Wy dalej pytacie..
Tutaj daję ogólny temat
http://www.cftc.gov/ucm/groups/public/@ ... ta0612.pdf

im wyżej tym lepiej.

Najlepiej wybierać banki i brokerów największych o największych kapitałach np.Newedge

Druga sprawa,uważam że jak GPW wprowadzi (HFT) to następnie wprowadzi NYSE Euronext.
Będzie nad tym KNF i będziemy mieć pewność że to rynek ,a nie fikcja...
To w zasadzie rozwiąże całkowicie ten temat.Musimy się jeszcze uzbroić w cierpliwość.
Proszę się trzymać tego tematu i go nie zaśmiecać.

zzz pisze:
zzz pisze:Podstawowy problem tego wątku sprowadza się do pytania czy są brokerzy dający nam możliwość BEZPOŚREDNIEGO dostępu do światowej płynności,światowego wolumenu?.
Odpowiedż brzmi tak.
Tutaj ich wymieniam
http://www.cftc.gov/ucm/groups/public/@ ... ta0612.pdf

Najlepiej wybierać banki i brokerów największych o największych kapitałach np.Newedge
Dlaczego oni?.
Dlatego że w przypadku brokerów futures głębokość rynku jest taka jaka widnieje w arkuszu zlecen czyli tak zwanym DOM'ie (deph of market).Broker nie ma nic do tego, co więcej zalezy mu na tym by jego klienci mieli lepiej i realizowali transakcje szybciej.To są zlecenia na giełdzie- a nie u brokera jak w przypadku forex.Więc przed tym jesteś chroniony w każdym biurze które oferuje dostęp do CME czy Eurex,w i dużych i małych biurach to jest.W tym sensie wiec jesteśmy chroniony.

Jeżeli chodzi o płynność nie trzeba się martwić na E/$ ponieważ popyt odbudowuje się momentalnie w czasie istotnych danych była sytuacja że w ciągu 8-10 sekund popyt/podaż zwiększył się o 4-5 mld $,więc płynność jest OK.

Bardzo ważne pytanie.Czy GPW po wprowadzeniu na jesieni handel wysokiej częstotliwości (HFT) umożliwi nam dostęp do CME ?.
Niestety w tym przypadku byłem zbyt dużym optymistą ,jest to niemożliwe,ale UWAGA w ciągu 3-6 lat GPW umożliwi dostęp do
NYSE Euronext,oznaczało to będzie że bankowość w Polsce mamy na dostatecznym poziomie..,wreszcie będziemy mieli jasne reguły gry rynkowej na świecie...
Czy NYSE Euronext jest dobrym rozwiązaniem?.Jest bardzo dobrym rozwiązaniem lecz nie idealnym.

Co w tej sytuacji zrobić?.
Ja widzę dwa wyjścia.

1-Dostęp do CME,jest już pierwsza jaskółka która to umożliwia AMP Futures PL - NinjaTrader + dane CQG
niestety jest to bardzo mały broker ,dobrze by było jeżeli ktoś się dowie czy do tych najlepszych np. Newedge oraz inne z dużymi kapitałami własnymi mają Polski support lub pracują tam polacy którzy mogą nam pomóż to proszę wymieniać z namiarami na nich.

2- Druga sprawa,naciskać na nasze banki,biura maklerskie ,GPW aby przyspieszyli prace nad wprowadzeniem NYSE Euronext,
ponieważ powstała dysproporcja.Inwestorzy światowi będą mieć nieograniczone możliwości światowe dzięki (HFT/ i NYSE Euronext,a my musimy czekać lata aby podjąć kontr ofensywę.
Tak nie może być i trzeba nasze szansę wyrównać.Trzeba to tłumaczyć naszym bankowcom...

Jeżeli chodzi o CME jest jeszcze jedna ciekawa informacja,będzie dostępny w Europie w połowie 2013 roku.

CME potwierdziło plany otwarcia giełdy w Europie pod regulacja FSA.
Możliwy ma być handel na 56 standaryzowanych futures na pary walutowe.

Otwarcie planowane jest na połowę 2013 r.

http://www.efinancialnews.com/story/201 ... le-related

Pozdrawiam.


PS. Jeszcze do tego tematu doklejam ten ważny wątek
http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.p ... 4415#p4415

PS Wojtek mam prośbę,proponuję zamknąć temat,a jak ktoś będzie miał ważną informację w tej sprawie to prześle Tobie na PW ,jeżeli uznasz że jest na temat to przykleisz.
Ten temat tylko tego dotyczy.
Jeżeli ktoś coś może wnieść lub coś wie w tym temacie to prosimy o informację.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

niedziela 26 sie 2012, 11:35

Przecież ja WSZYSTKO napisałem co jest możliwe do napisania .
Jeżeli chodzi o rynek dłużny, futures,akcyjny miałem konto realne w banku regulowanym ,nie było żadnych problemów przez 10 lat,współpraca między klientem a bankiem była idealna,dyrektor oddziału zapraszał na kawę przed sesją,omawiało się najistotniejsze rzeczy,pomagało się początkującym,.Dyrektor np. przypominał nam o D+3 gdy zbliżał się termin zapisów na jakieś akcje,a my ostro graliśmy na futures ,dłużnym i akcyjnym i o tym zapominaliśmy.A mimo tego i tak zdarzały się nam pomyłki.
Jeżeli chodzi o rynek walutowy to jego nie ma.POWTARZAM NIE MA// na razie..w Polsce//,co tu można poważnego napisać?,// jeżeli nie jest regulowany to wpiszcie sobie dowolnego brokera..//tylko tyle że się testuje brokerów ,sprawdza,trwa to miesiące,lata...,a powinna to robić KNF.
Jeżeli Was poważnie traktuje ,to nie napisze że w takiej sytuacji można poważnie inwestować na rynku walutowym.
Na razie to testowanie po dłuższym czasie nie jest obiecujące z przyczyn które napisałem wyżej// jeżeli zrobię dobrą analizę ,mimo że widzę cenę nie mogę złożyć często zlecenia//.,jak napisałem ,pracuje na 40 wskażnikach więc w szybkim trendzie nie jest mi łatwo wszystko zauważyć,to trwa u mnie długo.
Reasumując ,do momentu aż nie powstanie// zostaniemy podłączeni// do prawdziwego rynku który będzie pod jakimś nadzorem// CFTC,FSA lub KNF/// lub nie dopracujemy tego tematu to niestety pisanie nie bardzo ma sens...

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

niedziela 26 sie 2012, 11:42

zzz pisze: Jeżeli chodzi o rynek dłużny, futures,akcyjny miałem konto realne w banku regulowanym ,nie było żadnych problemów przez 10 lat,współpraca między klientem a bankiem była idealna,dyrektor oddziału zapraszał na kawę przed sesją,omawiało się najistotniejsze rzeczy,pomagało się początkującym.
Dziękuje, to bardzo istotna informacja zapewnię nie tylko dla mnie ale również dla wielu traderów.
Czy nazwa tego banku objęta jest tajemnicą? Jeśli nie to chętnie ją poznam.
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

niedziela 26 sie 2012, 11:49

Cyb, ja chyba jasno napisałem,jeżeli broker nie jest regulowany to wpisz sobie nazwę dowolną...
Zresztą,ta gra słowna do niczego nie prowadzi,tak można w nieskończoność...
Proszę abyśmy skupili się na temacie.Jeżeli ktoś coś się dowie to bardzo proszę o informację w naszym wspólnym interesie...
Pozdrawiam.

PS Cyb,jeżeli chodzi o LMAX to też widzę ten potencjał,w czym widzę problem to jedynie w tym aby popyt się momentalnie odbudowywał,a to gwarantowało by podpięcie też do CME lub NYSE.
Ostatnio zmieniony niedziela 26 sie 2012, 11:55 przez zzz, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

niedziela 26 sie 2012, 12:00

Cyb pisze:Ale przecież brokerzy są regulowani. .
No i co z tym LMAXEM ? Ale to pytanie nr 2. Najpierw odpowiedz na nr 1.
Na drugie pytanie odpowiedziałem powyżej.
Jeżeli chodzi o pierwsze pytanie ,tylko utwierdziłeś mnie w przekonaniu że nie masz o niczym pojęcia...
A jeżeli się mylę i masz pojęcie ,to wymień nam brokerów FX regulowanych w Polsce...
Pozdrawiam.

PS do momentu aż tych brokerów nie wymienisz ,dyskusję z Tobą uważam za zakończoną...

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

niedziela 26 sie 2012, 12:44

ZZZ, jak to nie możesz otworzyć zlecenia ??? Kufa, piszesz że nie ma rynku walutowego??? To ja może w jakąś symulacje gram giełdy, siano na koncie to jakiś matrix, itd. Kurde, mimo jak twierdzisz, że nie ma rynku, nie otwiera Tobie zleceń, to zaczynam się bać, serio. Bo mi otwiera, może ja i kilku innych traderów tak naprawdę jesteśmy w jakimś zakładzie testom poddawani, bo nam otwiera, mało tego, wypłacają , wypłacają na konto i tu się boje, bo rynku nie ma.

A może to nie rynek walutowy , tylko tak :

Ludzie, ludzie, zwariowałem, kasę rozdają !!!, czarna wygrywa, czerwona przegrywa, raz, dwa, trzy, .... może Pan z pierwszego rzędu ? :-)
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

niedziela 26 sie 2012, 14:13

Ja pozwole sobie odpowiedziec na pytanie zadane Cybowi:

1. X-Trade Brokers DM S.A. podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego (dawniej Komisja Papierów Wartościowych i Giełd) na podstawie zezwolenia z dnia 8 listopada 2005 r. NR. DDM-M-4021-57-1/2005.
2. DM BOŚ działa na podstawie zezwolenia KNF z dnia 18.08.94 r.
3. Dom Maklerski TMS Brokers S.A. został zarejestrowany przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, działa na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004) oraz podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.

wiecej nie chce mi sie szukac. Mimo, ze to bardzo wazne // moze najwazniesze na calym swiecie // rzeczy!
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

niedziela 26 sie 2012, 14:37

Witam.
zzz pisze:wymień nam brokerów FX regulowanych w Polsce...
Zzz każdy broker w Polsce musi działać pod nadzorem KNF'u.
A to że KNF napisała, że nie nadzoruje Forexu to jest całkowita prawda. Nie ma instytucji na świecie, która nadzoruje Forex bo to jest rynek OTC. CFTC, NFA też nie nadzorują Forexu tylko brokerów znajdujących się w USA.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

niedziela 26 sie 2012, 18:35

Podstawowy problem tego wątku sprowadza się do pytania czy są brokerzy dający nam możliwość BEZPOŚREDNIEGO dostępu do światowej płynności,światowego wolumenu?.
Odpowiedż brzmi tak.
Tutaj ich wymieniam
http://www.cftc.gov/ucm/groups/public/@ ... ta0612.pdf

Najlepiej wybierać banki i brokerów największych o największych kapitałach np.Newedge
Dlaczego oni?.
Dlatego że w przypadku brokerów futures głębokość rynku jest taka jaka widnieje w arkuszu zlecen czyli tak zwanym DOM'ie (deph of market).Broker nie ma nic do tego, co więcej zalezy mu na tym by jego klienci mieli lepiej i realizowali transakcje szybciej.To są zlecenia na giełdzie- a nie u brokera jak w przypadku forex.Więc przed tym jesteś chroniony w każdym biurze które oferuje dostęp do CME czy Eurex,w i dużych i małych biurach to jest.W tym sensie wiec jesteśmy chroniony.

Jeżeli chodzi o płynność nie trzeba się martwić na E/$ ponieważ popyt odbudowuje się momentalnie w czasie istotnych danych była sytuacja że w ciągu 8-10 sekund popyt/podaż zwiększył się o 4-5 mld $,więc płynność jest OK.

Bardzo ważne pytanie.Czy GPW po wprowadzeniu na jesieni handel wysokiej częstotliwości (HFT) umożliwi nam dostęp do CME ?.
Niestety w tym przypadku byłem zbyt dużym optymistą ,jest to niemożliwe,ale UWAGA w ciągu 3-6 lat GPW umożliwi dostęp do
NYSE Euronext,oznaczało to będzie że bankowość w Polsce mamy na dostatecznym poziomie..,wreszcie będziemy mieli jasne reguły gry rynkowej na świecie...
Czy NYSE Euronext jest dobrym rozwiązaniem?.Jest bardzo dobrym rozwiązaniem lecz nie idealnym.

Co w tej sytuacji zrobić?.
Ja widzę dwa wyjścia.

1-Dostęp do CME,jest już pierwsza jaskółka która to umożliwia AMP Futures PL - NinjaTrader + dane CQG
niestety jest to bardzo mały broker ,dobrze by było jeżeli ktoś się dowie czy do tych najlepszych np. Newedge oraz inne z dużymi kapitałami własnymi mają Polski support lub pracują tam polacy którzy mogą nam pomóż to proszę wymieniać z namiarami na nich.

2- Druga sprawa,naciskać na nasze banki,biura maklerskie ,GPW aby przyspieszyli prace nad wprowadzeniem NYSE Euronext,
ponieważ powstała dysproporcja.Inwestorzy światowi będą mieć nieograniczone możliwości światowe dzięki (HFT/ i NYSE Euronext,a my musimy czekać lata aby podjąć kontr ofensywę.
Tak nie może być i trzeba nasze szansę wyrównać.Trzeba to tłumaczyć naszym bankowcom...

Jeżeli chodzi o CME jest jeszcze jedna ciekawa informacja,będzie dostępny w Europie w połowie 2013 roku.

CME potwierdziło plany otwarcia giełdy w Europie pod regulacja FSA.
Możliwy ma być handel na 56 standaryzowanych futures na pary walutowe.

Otwarcie planowane jest na połowę 2013 r.

http://www.efinancialnews.com/story/201 ... le-related

Pozdrawiam.


PS. Jeszcze do tego tematu doklejam ten ważny wątek
viewtopic.php?f=9&t=1320&p=4415#p4415

PS Wojtek mam prośbę,proponuję zamknąć temat,a jak ktoś będzie miał ważną informację w tej sprawie to prześle Tobie na PW ,jeżeli uznasz że jest na temat to przykleisz.


Ten temat tylko tego dotyczy.
Jeżeli ktoś coś może wnieść lub coś wie w tym temacie to prosimy o informację.


Chłopaki ,ten temat dotyczy tylko tego tematu.
Naprawdę ,jeżeli każdemu miałbym odpowiadać szczegółowo to praca doktorska...
esco, bardzo chciałbym Tobie odpowiedzieć lecz jest to niemożliwe ..
Na priv odpowiem dlaczego.
Karol ,a Tobie się naprawdę dziwię...,piszesz to tak jakbyś nie wiedział że CFTC i NFA poluje na swoich brokerów których nadzoruje ,mimo że to rynek OTC robią prowokacje i wyłapują nieuczciwych brokerów którzy potem MUSZĄ kasę zwracać inwestorom...

Pozdrawiam.

PS tz. Karol ,trochę inaczej,mogą brokerzy robić klienta w konia lecz pierwsze MUSZĄ ujawnić że grają przeciwko klientowi..
wtedy dla klienta jest sprawa jasna...,a jeżeli się decyduje to jego sprawa....

no avatar
fanboy
Stały Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 19:14

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

wtorek 28 sie 2012, 03:11

zzz problemem jest to, ze wiele osob tu nie rozumie rynku tak jak ty to widzisz, oni graja w gre zrecznosciowa,czesciowo wynika to z ich malego doswiadczenia, ale czesciowo z tego, ze rynek walutowy jest olbrzymi i nieregulowany i dlatego trudno tak go widziec jak widzisz go ty czy np ja, czyli gdy kupuje 1 lot, to oczekuje, ze nawet jesli ten 1 lot nie poruszy rynkiem nawet o ulamek pipsa, to zostanie zauwazony i jesli odpowiednio duzo osob zlozy zlecenie kupna u brokerow dostepnych dla inwestorow indywidualnych, to beda oni w stanie np powielic transakcje na lmaxie cme itp, czyli sparowac z innymi globalnymi graczami i wywolac jakis ruch globalny ruch np na cme , ale , ze malo kto umie grac na rynku walutowym, nie mowiac juz o dysponowaniu duzym kapitalem, sprawy poruszane przez ciebie wygladaja mniej wiecej tak jakbys chcial tlumaczyc krowie teorie wzglednosci, idzie ku lepszemu, a wielu ma krotka pamiec, zdaje sie, ze pierwsze posty pana Marchewki na slabym forum dotyczyly klopotow z brokerem i utrudnien jakie stwarzal, taka osoba chyba powinna byc szczegolnie wyczulona, zzz przyjdzie z pewnoscia czas, ze bedziesz cytowany jako wizjoner, ale czy warto poswiecac temu tyle energii?, inna kwestia jest to , ze Cyb sam wyraznie powiedzial, ze on rzeczowych rad udziela tylko znajomym, (ale watpie, zeby ich posiadal) , z czego logicznie wnioskujac, jego wypowiedzi mozna traktowac tylko jako niepotrzebny spam, a jemu udzielic przynajmniej ostrzezenia

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

wtorek 28 sie 2012, 07:53

Fanboy, z Twoim postem można się zgodzić jeśli idzie o wizje ZZZ , ok, drugą sprawą natomiast jest że sposób w jaki niektóre sprawy porusza są mocno dyskusyjne. Np. pisze o tych nadzorach itd, co post to CME itd, ale na zadane pytania, jakby nie patrząc konkretne omija odpowiedzi. Stąd wydaje mi się wynika to w jaki sposób jego posty są odbierane. Idea fajna , być może tak kiedyś się stanie, zresztą wszyscy wiemy jak olbrzymia nastąpiła zmiana na rynku brokerów, niewątpliwie na plus. Zmiany są nieuniknione, w jakim kierunku tak naprawdę zdecyduje rynek czyli klienci. Natomiast jak czytam, że ZZZ nie otwiera zleceń broker , że ( z jego wypowiedzi wynika ze gra na większych TF ) i otwarcie o kilka pips gorzej powoduje że strategia nie zarabia itd, to można zapytać się o co biega. Ja rozdzielam to co pisze ZZZ, pewne kwestie porusza ważne i z tym się zgadzam, ale w jego postach jest też sporo spamu bez odpowiedzi i konkretów.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

wtorek 28 sie 2012, 07:58

Witam.
fanboy pisze:idzie ku lepszemu, a wielu ma krotka pamiec, zdaje sie, ze pierwsze posty pana marchewki na slabym forum dotyczyly klopotow z brokerem i utrudnien jakie stwarzal, taka osoba chyba powinna byc szczegolnie wyczulona
No i jestem szczególnie wyczulony. To, że od półtora roku dużo się zmienia na lepsze też pisałem wielokrotnie. Także nie wiem o co Ci chodzi i dlaczego używasz mojego nazwiska w swoim poście (notabene z małej litery co ma mało wspólnego z kulturą wypowiedzi).

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

wtorek 28 sie 2012, 09:23

Dzięki chłopaki za zrozumienie tego ważnego tematu.
Microbi, odpowiadałem Tobie z 3-5 razy.
Temat jest ważny,odpowiem jeszcze raz.Ja gram na wszystkich interwałach i trendach
Jeżeli chodzi o duży interwał,trend wieloletni // np. 5-40 letni// nie ma problemu jak napisałeś.
Ja pisałem że gram na prawie wszystkich interwałach,// dopiero średnia moich działań ,np. średnia z trendu wieloletnie,godzinowego,minutowego przekłada się u mnie na wynik////jeżeli w takiej sytuacji broker zacznie grać przeciwko klientowi np. rekwoty,cena nierynkowa,rozłączenia poślizgi itp. // nie na 0.5 pip ,a np. 5 -10 pipsów poślizg//,a masz trafień powiedzmy 55%-60%,to w takiej sytuacji może ta średnia się zmiejszyć z 55%-60% na 49%-52% i okaże się że rok pracy na darmo....
Dlatego ważne jest abyśmy mieli dostęp do prawdziwego rynku,a nie gier zręcznościowych co ten rynek imitują....
Powtarzam jeszcze raz,tutaj piszemy o prawdziwym rynku ,a nie grach zręcznościowych które mają nam imitować rynek.

Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz za zrozumienie tematu.

PS. fanboy ,pytasz czy warto tracić tyle energi..i zdrowia ?.
Uważam że warto,// zresztą nie ma dla nas wyjścia ,to jest jedyna droga/// ktoś to musi robić.
Wiesz ,chodzi mi szczególnie o to aby Polscy inwestorzy mieli jedno miejsce na świecie gdzie mogą sobie usiąść,spokojnie zapoznać się z tematem,spokojnie znaleść jakieś poważne rozwiązania dla siebie.
Może uda się to zrobić z tego tematu?.// o to mi cały czas chodzi///

Pozdrawiam.

PS. jeszcze jedna ważna sprawa.
Panowie,to nie jest jakaś abstrakcja,mój Wujek,zwykły inwestor/ już ok. 12-13 lat temu na papierach dłużnych UK miał takie same warunki i taką samą prowizję płacił jak największe banki na świecie.
To wszystko na świecie jest,tylko trzeba to zebrać do kupy w jednym miejscu.

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

czwartek 30 sie 2012, 09:27

Cyb,powiedz tak szczerze,czy Ty jesteś aż tak ograniczony umysłowo?.czy tylko udajesz aby prowokować traderów?.
Przecież chyba jasno napisałem że miałem do czynienia z bankiem regulowanym do dłużnych,akcji.
Nie miałem do czynienia z bankiem regulowanym oferującym usługi walutowe CME,NYSE Ex.
Pisałeś że dokładnie czytałeś ten wątek.
Może przeczytaj jeszcze z 10 razy i się dopiero wypowiadaj.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

czwartek 30 sie 2012, 10:15

Witam

Na prośbę Autora tematu zamykam go. Wieczorem temat zostanie podzielony na OT i merytorykę.

Mam wrażenie, że niektórzy nie rozumieją idei Autora tematu i tego, że jego walka o uświadomienie Traderom Indywidualnym problemu jak ważna jest jakość usług z jakich korzystamy może mieć kluczowe znaczenie dla ich zysków, czy bezpieczeństwa depozytów.

Temat staje się kolejnym wykorzystywanym do prywatnych przepychanek.

Pozdrawiam
Wojtek

no avatar
zzz

Re: Virtual Dealer Plugin i inne zabawki do MT4.

sobota 01 wrz 2012, 19:38

wojtek_ea pisze:Tu jest kanał producenta programu do diagnozowania zaangażowania brokera w VD http://www.youtube.com/user/4xTraderVid ... ture=watch

http://4xtrader.net/forex-tools/
Mam prośbę,nie za bardzo znam się na tych nowikach...
Jeżeli ktoś może,to proszę sprawdzić .............. czy gra przeciwko klientowi...
Teraz nie mogę// wyskoczyły mi niespodziewane,pilne sprawy do końca roku//,lecz pod koniec roku chciałem u nich zacząć mocno grać na realu.// z reguły sprawdzam brokera grube miesiące///
Ja wszystko rozumiem// poślizgi,problemy itp..// najważniejsze, trzeba ich sprawdzić czy nie grają przeciwko nam,a skoro są możliwości aby ich sprawdzić ?..,// ja ich sprawdzę ,lecz moimi sposobami będziemy wiedzieć dopiero po koniec 2013 roku...//
Pozdrawiam.

PS. nie chodzi mi o dane czy jakieś niespodziewane sytuacje,chodzi o normalną sytuację rynkową np. w silnym trendzie np. miesięcznym,tygodniowym,dziennym.
PS. wstyd mi się przyznać ,czasami prawie rok mi zajmuje przekonanie,sprawdzanie czy brok nie robi w konia na realu// jeżeli są możliwości techniczne jak mówicie ,to proszę skupić się na brokach i bankach Polskich i z Polskim suportem.
To bardzo pomoże inwestorom w Polsce.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości