NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

ODPOWIEDZ
no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 08 cze 2012, 20:33

PS, tak w ogóle to jestem zdegustowany,rynki walutowe są już legalne w Polsce od paru lat,a nikt,żaden inwestor,żadna grupa inwestorów,żadne stowarzyszenia inwestorów nie weżmie tego za mor..ę i nie uporządkuje sprawy.
Dalej nie wiemy który broker jest PRAWDZIWY i UCZCIWY,a który nastawia się aby dymać inwestorów...
Może dzięki temu wątkowi to się zmieni w Polsce....

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 08 cze 2012, 20:39

Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 08 cze 2012, 20:43

Wojtek,nie kumam o co Tobie chodzi.
Znam to stowarzyszenie,nie znalazłem tam nic co wskazywałoby że jak złapią brokera na złodziejstwie to podejmują jakieś kroki...?.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 08 cze 2012, 21:29

Problem z ECN/STP wynika z niezrozumienia zasad działania Brokera i rynku o ile na tym poziomie tak można mówić.

Przecież musi się znaleźć druga strona transakcji. Broker nie ma obowiązku wprost deklaruje że nie jest stroną transakcji.

Więc jeśli w systemie Brokera nie ma drugiej strony szuka jej na zewnątrz - czyli u dostawców płynności. Ale oni też nie mają obowiązku zrealizować transakcji.

Żeby szukać na prawdziwym rynku drugiej strony to transakcja musi być minimum 1 lot przy 1:100 a Broker musi mieć !!!! połączenie do rynku.

Większość Brokerów (delikatnie mówiąc) nie ma połączenia do prawdziwego rynku. Korzystają z dostawców płynności, a jeśli już to mają połączenie z Bankiem który ma ewentualnie bezpośredni dostęp do rynku, jednak najczęściej do innego Banku, który ew. ma dopiero połączenie do Banku z połączeniem do rynku.

Odpowiedz sobie ile jest takich Banków i ilu Brokerów ma w ofercie połączanie do nich bezpośrednie ??? - A czy to coś zmieni - przecież na prawdziwym rynku też może nie być drugiej strony do tej transakcji.

Do tego dochodzą błędy Traderów podstawowe - wynikające z niezrozumienia jak działa rynek i skąd się biorą ruchy ceny.

Stąd twoje pisanie ZZZ o CME jest jak najbardziej słuszne, ale nie wymagaj by cały rynek tak dział.

Nie jest Intencją tego postu wyjaśnianie - o co chodzi - Nawet na Nawigatorze był kiedyś (może jest nadal) wątek dobrze to opisujący rynek. Na FF jest dokładnie wszystko - wystarczy poszukać i poczytać.

Napiszę jeszcze raz - Broker czym większy (czym więcej aktywnych kont) tym lepszy i tym lepszy czym ma więcej bezpośrednich połączęń do dostawców płynności i Banków.

Jak ktoś jest taki frajer że ma konto u "Brokera" który wcale nie jest Brokerem tylko White Label innej instytucji , która też niekoniecznie musi mieć dobre połączenia to jego wina.

Opisałem niedawno szkolenie gdzie prowadzący zadał pytanie - skąd się Biorą ruchy ceny - czyli co rządzi rynkiem. Z sali padły dwie odpowiedzi: podaż i popyt oraz emocje. Prowadzący powiedział, że popyt i podaż to bzdura, że rządzą emocje.

Obie odpowiedzi są bzdurą. Akurat z kontekstu wypowiedzi prowadzącego wynikało, że zna poprawną odpowiedź, ale też jej nie podał, bo dla potrzeb szkolenia wytłumaczenie emocje było wystarczające.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 08 cze 2012, 21:36

zzz pisze:Wojtek,nie kumam o co Tobie chodzi.
Znam to stowarzyszenie,nie znalazłem tam nic co wskazywałoby że jak złapią brokera na złodziejstwie to podejmują jakieś kroki...?.
Pozdrawiam.
Tak wiem, oni głównie zajmują się giełdą - czysty Forex czyli handel walutami ich mało interesuje.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 08 cze 2012, 21:45

Jeszcze jedno ZZZ - Olior na jaki się powołujesz w swoich postach to akurat taki sam Broker jak ja.

Sprawdź i dopytaj ile ma połączeń i do kogo ???, a tak naprawdę czyim jest White Label - a potem jeśli masz tam konto real z dużym Kapitałem to natychmiast wycofaj środki.

Jedyna ew. zaleta Oliora to to, że jest jednocześnie Bankiem, wiec trudniej o bankructwo - jednak może zainteresuj się bankiem - poczytaj co to za Bank, kiedy powstał, kto go utworzył i jakie ma kapitały, jakich właścicieli itp.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 08 cze 2012, 21:58

Wiem do czego pijesz,też podejrzewam że to White Label Barclays Banku.
Jednak jest zasadnicza różnica.
1- Jak napisałeś jest to bank.
2-Podstawia się tam nie tylko Barclays Bank lecz na niższych poziomach pozostałe banki..
Czy to jest ideał?.Nie.
Trzeba jednak docenić że jako jedyny bank w Polsce podjął temat.
Generalnie na rynku ECN cena jaką oferuje LP musi być ceną do handlu.
Jeżeli LP ma jakiś problem ze swoim feedem to wtedy zależy to od brokera czy zgodzi się na wycofanie transakcji czy też nie. Jak broker jest ok. to się nie zgodzi i LP musi brać swoje błędy na klate.

Pozdrawiam.

Ps. nie mam wątpliwości że w przyszłości pójdą za tym pozostałe banki....
Ostatnio zmieniony piątek 08 cze 2012, 23:02 przez zzz, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

piątek 08 cze 2012, 22:14

wojtek_ea pisze: Napiszę jeszcze raz - Broker czym większy (czym więcej aktywnych kont) tym lepszy i tym lepszy czym ma więcej bezpośrednich połączęń do dostawców płynności i Banków.

Jak ktoś jest taki frajer że ma konto u "Brokera" który wcale nie jest Brokerem tylko White Label innej instytucji , która też niekoniecznie musi mieć dobre połączenia to jego wina.

.
Zaczynamy się świetnie rozumieć...
Teraz tylko trzeba wymienić tych brokerów których wymieniłeś i będzie OK.

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 09 cze 2012, 07:05

Wojtek,mamy małe nieporozumienie.Zgadzam się z Tobą,trzeba jednak KATEGORYCZNIE odróżnić dwie rzeczy.

Napisałeś..



wojtek_ea pisze:Problem z ECN/STP wynika z niezrozumienia zasad działania Brokera i rynku o ile na tym poziomie tak można mówić.

Przecież musi się znaleźć druga strona transakcji. Broker nie ma obowiązku wprost deklaruje że nie jest stroną transakcji.

Więc jeśli w systemie Brokera nie ma drugiej strony szuka jej na zewnątrz - czyli u dostawców płynności. Ale oni też nie mają obowiązku zrealizować transakcji.

Żeby szukać na prawdziwym rynku drugiej strony to transakcja musi być minimum 1 lot przy 1:100 a Broker musi mieć !!!! połączenie do rynku.

Większość Brokerów (delikatnie mówiąc) nie ma połączenia do prawdziwego rynku. Korzystają z dostawców płynności, a jeśli już to mają połączenie z Bankiem który ma ewentualnie bezpośredni dostęp do rynku, jednak najczęściej do innego Banku, który ew. ma dopiero połączenie do Banku z połączeniem do rynku.

.


Jeżeli mamy PRAWDZIWEGO ECN to sytuacja jest inna,na rynku ECN cena jaką oferuje LP musi być ceną do handlu.
Jeżeli LP ma jakiś problem ze swoim feedem to wtedy zależy to od brokera czy zgodzi się na wycofanie transakcji // wtedy mamy gorący kartofel przerzucany między LP .../// czy też nie. Jak broker jest ok. to się nie zgodzi i LP musi brać swoje błędy na klatę.

Czyli jeszcze raz....Tylko PRAWDZIWE ECN i PRAWDZIWE CME ...!

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 09 cze 2012, 07:59

Kilka razy już opisywałem jak to przeniosłem się do "najlepszego" ECN - Dukascopy kilka lat temu myśląc, że będzie tak jak być powinno. Widząc Market Depth i swoje zlecenia w arkuszu cena nie powinna przejść mojego zlecenia bez realizacji. Niestety było zupełnie inaczej - tłumaczeniem było właśnie nie przyjęcie zlecenia przez LP. I tak niestety się dzieje.

To nie giełda czy regulowany rynek futures - tutaj jest wolna amerykanka. Nie mówię, że wszyscy oszukują, ale poślizgi u brokerów ECN - i to duże są nagminne. Mając taką broń do zarabiania (2-3x więcej można zarobić na poślizgu niż na comission) nie wierzę, że tego nie robią. Sytuacje z poślizgami są nagminne. Przy załapaniu SL na danych mogą wynieść kilkanaście i więcej pipsów. To niebezpieczeństwo niemalże równe średniej luce weekendowej. Nawet jeśli nikt nie oszukuje - to najpierw zawierane są zlecenia automatów arbitrażowych i inne zlecenia uprzywilejowane - a nie zlecenia klientów.

Jak dla mnie prawdziwych ECN na rynku FX nie ma i nie będzie dopóki nie zacznie się jakiś rynek regulowany. A gra na FX - w szczególności skalping to w 70% szukanie dobrego brokera, bo nawet najwięksi oszukują, rekwotują i dają duże poślizgi - ale dopiero kiedy zacznie się zarabiać. Na początku wszystko jest dziwnym trafem dobrze.

Wiecie, że ja znalazłem dobrego brokera - który jest wręcz znakomity jeśli chodzi o egzekucję, spready i poślizgi. Wiodący brokerzy nawet butów czyścić mu nie mogą. Pytanie jest tylko jedn0 - jak długo to potrwa, bo nie pierwszy raz jestem zadowolony z brokera,a po pewnym czasie wszystko się psuje.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 09 cze 2012, 08:32

Dzięki Akhh,dużo wniosłeś do tematu.
Mam jeszcze pytanie odnośnie CFTC i USA,czytałem że w USA u brokera ECN nie może być taka sytuacja jak opisujesz ponieważ zlecenie MUSI wejść jak widnieje w Market Depth /// Jeżeli mamy PRAWDZIWEGO ECN to sytuacja jest inna,na rynku ECN cena jaką oferuje LP musi być ceną do handlu.
Jeżeli LP ma jakiś problem ze swoim feedem to wtedy zależy to od brokera czy zgodzi się na wycofanie transakcji // wtedy mamy gorący kartofel przerzucany między LP .../// czy też nie. Jak broker jest ok. to się nie zgodzi i LP musi brać swoje błędy na klatę.//// .Kiedyś się zdarzyła sytuacja w Interactivebrokers że nie weszło i z pomocą CFTC inwestor wygrał.

Jeżeli ktoś by się mógł odnieś do tego byłbym zobowiązany.

Resumując z tej dyskusji nasuwają się dwa POWAŻNE wątki.
1-Inwestować na REGULOWANEJ giełdzie walutowej CME- http://www.cmegroup.com/trading/fx/fxfu ... lents.html
2- ECN traktować jako platformę rezerwową i tylko u brokera regulowanego przez CFTC/NFA ponieważ one tępią oszustwa .
Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam.

PS.jeżeli ktoś ma taką możliwość to z tej dyskusji polecam takie właśnie rozwiązanie.

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 09 cze 2012, 09:17

Ps.

Akhh pisze: Jak dla mnie prawdziwych ECN na rynku FX nie ma i nie będzie dopóki nie zacznie się jakiś rynek regulowany. A gra na FX - w szczególności skalping to w 70% szukanie dobrego brokera, bo nawet najwięksi oszukują, rekwotują i dają duże poślizgi - ale dopiero kiedy zacznie się zarabiać. Na początku wszystko jest dziwnym trafem dobrze.

.
Też mam takie odczucie..../// myślalem że to tylko mi się tak wydaje..///
Z Czasem miałem tak że jak zacząłem regularnie zarabiać to nie mogłem złożyć zleceń obronnych lub ich modyfikować.
Dlatego radzę każdemu szukać brokera gdzie jednym klikiem można składać zlecenia PKC i obronne..// nie osobno//

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 09 cze 2012, 09:43

Proponuje byście kontynuowali dyskusję po przeczytaniu na początek tej pozycji: http://eu.wiley.com/WileyCDA/WileyTitle ... 22088.html , choć stara to cały czas jara.

Potem należy wyciągnąć wnioski i dostosować strategie do środowiska - będzie to znacznie efektywniejsze niż dalsza produkcja śmietany. Potem można poszukać na FF i youtube dalszych info jak już mniej więcej wiadomo w czym rzecz i czego szukać.

Znając wroga, łatwiej z nim wygrać.

W gogle piszemy tak: Beat the Forex Dealer pdf

Jeśli czytaliście już to przepraszam, bo miałem wrażenie że nie.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 09 cze 2012, 10:15

Wojtek to nie tak,zgadzam się z tym.Dla mnie najważniejsze z tego co podałeś cytuję //Udany handel sprowadza się do dbania o szczegóły// tu jest klucz.
Sprawa PODSTAWOWA i FUNDAMENTALNA tej dyskusji sprowadza się do tego że to widzimy w Market Depth czyli cenę głębokość rynku to musi być NAPRAWDĘ !!! // nie na niby..// , w przeciwnym razie mamy do czynienia z fikcją czyli nierzeczywistością.
Zawsze broker może powiedzieć cena sobie wisiała,a ja i tak po innej cenie zrealizuję.
Dlatego tylko CME i PRAWDZIWY ECN ponieważ jeżeli są takie wały jak piszesz to CFTC z tym walczy i pomaga inwestorom.
To jest tak ,jak idziesz do sklepu,jest cena 100 zł i chcesz za tą cenę kupić,nie może być tak że Ty płacisz sprzedawcy te 100 zł,on bierze pieniądze blokuje je na kasie fiskalnej i mówi dopłać drugie 100 zł ponieważ podniosłem cenę na 200 zł....

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 09 cze 2012, 11:26

zzz pisze:To jest tak ,jak idziesz do sklepu,jest cena 100 zł i chcesz za tą cenę kupić,nie może być tak że Ty płacisz sprzedawcy te 100 zł,on bierze pieniądze blokuje je na kasie fiskalnej i mówi dopłać drugie 100 zł ponieważ podniosłem cenę na 200 zł....
Tak - oczywiście - jest tylko jeden problem - pisanie na Forum i narzekanie nie zmieni systemu w jaki się poruszamy.

Czy nie lepiej pisać o tym jak poruszać się w tym systemie by nie dać się ograć ? ,a paradoksalnie właśnie szerzenie takiej wiedzy może zmienić system.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 09 cze 2012, 11:43

wojtek_ea pisze:
zzz pisze:To jest tak ,jak idziesz do sklepu,jest cena 100 zł i chcesz za tą cenę kupić,nie może być tak że Ty płacisz sprzedawcy te 100 zł,on bierze pieniądze blokuje je na kasie fiskalnej i mówi dopłać drugie 100 zł ponieważ podniosłem cenę na 200 zł....
Tak - oczywiście - jest tylko jeden problem - pisanie na Forum i narzekanie nie zmieni systemu w jaki się poruszamy.

Czy nie lepiej pisać o tym jak poruszać się w tym systemie by nie dać się ograć ? ,a paradoksalnie właśnie szerzenie takiej wiedzy może zmienić system.
Wojtek ja cały czas o tym piszę cały czas o to mi chodzi ,zarówno tutaj jak i na navigatorze.
Jak to zmienić?.
Jak piszesz musi rosnąć świadomość,przez takie pisanie // jeden coś doda drugi coś doda// idziemy do przodu,świadomość nasza wzrasta.
Już się wykrystalizowały DWA WYJŚCIA !!!
Przy dużej kasie

1-Inwestować na REGULOWANEJ giełdzie walutowej CME- http://www.cmegroup.com/trading/fx/fxfu ... lents.html
2- ECN traktować jako platformę rezerwową i tylko u brokera regulowanego przez CFTC/NFA ponieważ one tępią oszustwa .

Przy małej kasie trzeba się pogodzić z niedużymi poślizgami,GRAĆ TYLKO na NAJPŁYNNIEJSZYCH RYNKACH,INWESTOWAĆ TYLKO w GODZINACH NAJBARDZIEJ PŁYNNYCH,unikać przed weekendami,unikać gry na danych,,unikać ok. 1-2 godziny przed zamknięciem,stosować odpowiednią dzwignię .
Wyselekcjonować najlepszych brokerów ECN
1- jednego mieć do gry.
2- drugiego mieć rezerwowego jak u pierwszego jakieś numery się zdarzą,zerwane połączenie,nadmierny spred i tysiące takich spraw.
Myślę że to znacząco ograniczy nasze ryzyko.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony sobota 09 cze 2012, 14:54 przez zzz, łącznie zmieniany 1 raz.

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 09 cze 2012, 14:52

Wojtek,jeżeli chodzi o Alior Bank to wierz mi nie jest to złe rozwiązanie.// jeżeli chodzi o FX//
Alior ma kwotowania z Barclays Banku,a w okół tego są ciasno ustawione jeszcze kwotowania 12 największych banków na świecie.
Jak na Polskę to jest rozwiązanie rewolucyjne.
Domyślam się o co Tobie chodzi,że żeby mieć TRUE ECN muszą mieć DMA do TRUE MARKET.. a nie do węzła...
Jakby nie patrzeć jest to ewidentny postęp który toruje drogę do normalności...

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony niedziela 10 cze 2012, 08:50 przez zzz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 09 cze 2012, 16:50

zzz pisze:Wojtek,jeżeli chodzi o Alior Bank to wierz mi nie jest to złe rozwiązanie.// jeżeli chodzi o FX//
Alior ma kwotowania z Barclays Banku,a w okół tego są ciasno ustawione jeszcze kwotowania 12 największych banków na świecie.
Jak na Polskę to jest rozwiązanie rewolucyjne.
Domyślam się o co Tobie chodzi,że żeby mieć TRUE ECN muszą mieć DMA do TRUE MARKET.. a nie na wezle...
Jakby nie patrzeć jest to ewidentny postęp który toruje drogę do normalności...

Pozdrawiam.

Niby tak, ale zobaczcie na ostatni problem gdzie mieli okropną szpilę i gość zaliczył Margin Call. Na nawigatorze było:

http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=20577 - jeśli nie można podawać linków do innych for skasujcie proszę zanim dacie ostrzeżenie.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

sobota 09 cze 2012, 16:59

zzz pisze:Wojtek,jeżeli chodzi o Alior Bank to wierz mi nie jest to złe rozwiązanie.
Wybacz, ale Olior nie spełnia podstawowych kryteriów jakimi ja się bym kierował przy wyborze Brokera, na początek technicznych i dalej nie muszę rozpatrywać. Ten "ECN" z swoją zamkniętą niedopracowaną platformą, tu masz opis tych problemów http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=15364 nie dorasta do pięt wielu dobrym MM, a o dobrych ECN dzieli go przepaść nie do przebycia.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

no avatar
zzz

Re: NAJLEPSI BROKERZY na ŚWIECIE i ich odpowiedniki

niedziela 10 cze 2012, 08:57

Wojtek,w Bank of America,Barclays banku to działa.Wierz mi że jest to tylko kwestią czasu kiedy Alior Bank też to dopracuje.
Po drugie jeden z tamtych banków idzie dalej i pracuje nad przystosowaniem Pro Tradera do CME ...,a wtedy może Ameryka będzie w Polsce....?.

Pozdrawiam.

PS> co do szpili przed zamknięciem to pisałem wyżej co trzeba robić aby diametralnie ten problem szpili zneutralizować,a chłopak przed zamknięciem siedział całą kasą na lirze Tureckiej gdzie jest w takich sytuacjach olbrzymi spred,czyli robił dokładnie odwrotnie jak ja wcześnie pisałem, zresztą na niezależnych portalach i ich wykresach np. stooq.pl też ta luka występuje.Widocznie taka była sytuacja na rynkach przed zamknięciem ,a zamknęło o godz. 21.45 czyli kilkanaście minut przed zamknięciem sesji.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości