[Brokers Star] Czy czujecie sie oszukani?

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

[Brokers Star] Czy czujecie sie oszukani?

poniedziałek 09 wrz 2013, 15:22

Stalo sie to, czego obawialem sie od kilku dni. Po graniu na zwloke, broker Broker Stars zaczął coraz bardziej kombinować. Konta nie działaja, support nie odpisuje, infolinia nie dziala. Przeprowadziłem małe śledztwo i teraz mam kilka pytań.

1. Comparic.pl był jedynym ich IB na Polskę. Miały być złote góry, tani, bezpieczny broker licencjonowany w EU, regulacje lepsze niż w Polsce!. Odpowiednie linki:
http://forex-nawigator.biz/forum/broker ... ml#p551530
http://forex-nawigator.biz/forum/broker ... ml#p551935

tymczasem okazuje się, że tak naprawdę licencji bułgarskiego KNF ni mo:
http://forex-nawigator.biz/forum/broker ... ml#p613630

Jak to jest z tymi regulacjami Marcinie, tak ciężko było im założyć spółkę zoo?


2. Sygnały o problemach brokera pojawiły się wcześniej, chociażby tutaj:
http://www.bostonnewsglobe.com/item/lat ... -Brokers-S
temat został poruszony przez Cyba na Nawigatorze:
http://forex-nawigator.biz/forum/broker ... ml#p575712

na co Marcin powiedział, że to kłamstwo. Dla mnie to wygląda na typowe "krycie".

3. Ściemy brokera - dobra, rozumiem, że czasem może coś nie działać. Coś się zepsuło, nie potrafimy naprawić, ale dajcie nam czas. Tymczasem tutaj od 2 tygodni mamy mydlenie oczu, co rusz nowe scenariusze (zmiana wlasciciela, wygasla nam umowa z LP itd). K. Czereśniak z nawi znalazł to:
http://forex-nawigator.biz/forum/broker ... ml#p613635

sami sobie umowę wypowiedzieli, fantastycznie.

Do tego tuż przed wygaśnięciem umowy zrobili konkurs. Nie wierze, że dorośli ludzie nie potrafili obliczyć, na ile dni mają jeszcze podpisaną umowę i do kiedy robić konkurs. Niestety, wygląda to na typowe łowienie kapitału przed kapitulacją, podstawieniem słupa i heja, szukajcie hajsu w stogu siana.

Podsumowując - gdyby nie portal Comparic.pl, nie założył bym tam konta. Pewnie nawet bym nie usłyszał o tym brokerze. W tej chwili nie wiem co się dzieje z moimi pieniedzmi, ale nie wygląda to dobrze. Chciałbym też się dowiedzieć, dlaczego nagle zniknęły ze strony wszystkie wpisy o Broker Stars. Wygląda na zamiatanie sprawy pod dywan. Na szczęście google nie kłamie:

https://www.google.pl/search?client=ope ... el=suggest

PS. Podobno osoby związane z Broker Stars prowadzą też FxSalt. Jeśli ktoś ma tam konta radziłbym to sprawdzić, inaczej scenariusz może się niestety powtórzyć.

EDIT: Dodano prefix w tytule. Przeniesiono do forum o Brokerach FX
10/09/2013, Marcin_N
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Czy czujecie sie oszukani?

poniedziałek 09 wrz 2013, 15:36

Jeśli chodzi o to, to było kłamstwo: http://www.bostonnewsglobe.com/item/lat ... -Brokers-S


Co do reszty to wiem tyle co było wiadomo oficjalnie.

FxSalt nie ma z nimi podobno wiele wspólnego - podobno Michał podszywał się pod menagera Just Liquidity - dziwnym trafem wyszło to dopiero po całej aferze.

Podawali, że regulację mają. Sam zanim zacząłem jakąkolwiek współpracę sam przetestowałem warunki handlu i wypłaty.
Obecnie podejrzewam, że mam u nich najwięcej kasy z osób które dotknęła cała afera. Gdybym coś wiedział, albo czegokolwiek się spodziewał na pewno bym nie miał.

Rozmawiałem z nimi w zeszłym tygodniu i byłem zapewniany, że wszystko spowodowane jest przejęciem, kasą na wypłaty jest. Dwie z osób odpowiedzialne za to są Polakami - a przynajmniej tyle wiem. Znam nazwiska w razie czego można będzie działać prawnie.


Tyle jest o regulacjach: https://brokers-star.pl/assets/pdf/lice ... ations.pdf

Jeśli z konkursem to prawda to wyszło niesamowicie cynicznie.

Co do spraw poruszonych przez Cyba - właśnie wtedy usunąłem BS z oferty i dopiero kiedy zwrócili się do mnie przed konkursem o reklamę i sprawy wtedy ze złotem etc. zostały rozwiązane pojawiło się znowu info o BS.

W Forbsie też były reklamy Amber Gold - jakoś nikt do nich pretensji nie ma.

Natomiast zdaję sobie sprawę, że wizerunkowo rykoszetem dostaje portal i robię i będę robił wszystko żeby to wyjaśnić i rozwiązać.
Gdyby były jakiekolwiek problemy to będę również zastanawiał się w jaki sposób jest możliwość rekompensaty dla klientów, którzy założyli konto kierując się reklamami na Comparic.
Na szczęście da się te osoby policzyć na palcach jednej ręki.

Nie chowam głowy w piasek - zresztą nigdy tego nie robię. Wiszę na telefonach, kontaktuję się z kim mogę i jak tylko coś będę widział to dam znać.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Czy czujecie sie oszukani?

poniedziałek 09 wrz 2013, 16:05

Każdy kto wie ile miał na koncie niech wyśle zlecenie wypłaty na accounts@brokers-star.com
podając dane do przelewu, numer konta, numer konta Brokers Star etc. etc.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Czy czujecie sie oszukani?

poniedziałek 09 wrz 2013, 16:52

Na tą chwilę wyłania się obraz taki, że to BS zostało oszukane przez jednego z dostawców technologii. Są w trakcie wyjaśniania sprawy, żeby nie pogłębiać jakichkolwiek strat zawiesili trading.

Albo dostaną kasę od podmiotu, który ich przejmuje i spłacą wszystko i wtedy będą się sądzić etc. Albo jeśli przejęcia nie będzie to spłacą ze środków, które mają - podobno większość.

Klienci z UE mogą mieć pierwszeństwo. Teoretycznie wygląda to tak, że kasę z depozytów oddadzą tak czy tak. A na ile to prawda zobaczymy.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Czy czujecie sie oszukani?

poniedziałek 09 wrz 2013, 17:15

Temat jest niesamowicie gorący, dlatego proszę o powściągliwość w snuciu domysłów, rzucaniu oskarżeniami, czy organizowaniu sądu kapturowego. Polecam przed "wysłaniem" posta przeczytać go 2 czy 3 razy.

Każda firma może zbankrutować. W środowisku FX istnieje wiele niejasności co do bezpieczeństwa środków klientów i to wiadomo od dawna.

Nie widzę tutaj złej woli Marcina Wenusa, natomiast widzę po jego stronie wolę rozwiązania kryzysu.

Dlatego proponuję spokojnie podejść do tematu, bo krzykiem i lamentem nic tutaj nie zdziałamy. Mam nadzieję, że sytuacja zakończy się mimo wszystko dobrze.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Czy czujecie sie oszukani?

poniedziałek 09 wrz 2013, 17:27

Czy ja kogoś oskarżyłem? Chciałbym tylko wiedzieć coś więcej i przedstawiam to, co odkryłem przekopując dziś net. Nie ma tam za bardzo domysłów, jedynie twarde fakty. Faktem jest, że Marcin pisał, że broker jest "dobrze licencjonowany". Okazuje się, że wcale nie był. Z tego co widzę, to co godzinę zmienia się wariant sprawy - teraz to BS zostało oszukane. Ludzie od dwóch tygodni wypłacić nic nie mogą i co rusz dowiadują się czegoś innego.

Ponadto nikt nie odniósł się do mojego pytania, dlaczego nagle z portalu comparic.pl zniknęło całe info o tym brokerze?

PS. Czy może ktoś potwierdzić, że Michał Wożniak (który jakimś cudem nagle zniknął z goldenline) to ten sam człowiek który pracuje w fxsalt?
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Czy czujecie sie oszukani?

poniedziałek 09 wrz 2013, 17:35

macierewicz pisze:Czy ja kogoś oskarżyłem? Chciałbym tylko wiedzieć coś więcej i przedstawiam to, co odkryłem przekopując dziś net. Nie ma tam za bardzo domysłów, jedynie twarde fakty. Faktem jest, że Marcin pisał, że broker jest "dobrze licencjonowany". Okazuje się, że wcale nie był. Z tego co widzę, to co godzinę zmienia się wariant sprawy - teraz to BS zostało oszukane. Ludzie od dwóch tygodni wypłacić nic nie mogą i co rusz dowiadują się czegoś innego.

Ponadto nikt nie odniósł się do mojego pytania, dlaczego nagle z portalu comparic.pl zniknęło całe info o tym brokerze?

PS. Czy może ktoś potwierdzić, że Michał Wożniak (który jakimś cudem nagle zniknął z goldenline) to ten sam człowiek który pracuje w fxsalt?


Co do licencji to mają w Bułgarii licencję. A przykładów tego jak coś się dzieje z licencjonowanymi podmiotami jest wiele i nie jest żadną gwarancją. Tak samo jak jej brak niekoniecznie dla wszystkich jest minusem.

Co do BS to mówiłem. Jak z każdym brokerem jeśli są jakieś podejrzenia, coś nie gra, wtedy nie ryzykuję i nie ma brokera w reklamach etc.

Tak było już przy aferze ze złotem. Wtedy BS zostało całkowicie wycofane z portalu. Sytuacja się poprawiła, klienci dali znać że są zadowoleni, zlecenia chodziły dobrze, wypłaty były - broker zwrócił się z zapytaniem o reklamę konkursu. I tyle.

Jak pojawiły się znowu jakieś głosy o problemach to został wycofany.

Jak dostaję nowe info to informuję. Na tą chwilę zostało mi przedstawione stanowisko takie, że BS gdzie zostało oszukane w łańcuszku broker - dostawca technologii - mostek - dostawca płynności.
Czy to prawda nie wiem.

O Michała zapytaj FxSalt - ale z tego co mi wiadomo oficjalnie podobno pracownikiem nie był. I może być kolejną osobą, która dostanie rykoszetem tylko dlatego, że wykonywała swoje obowiązki.

Na wszystko co wiem odpowiadam, natomiast ja też jestem stroną i to podwójnie tutaj pokrzywdzoną - raz że mam tam kasę, dwa że firma pojawiła się na portalu i przez to też cierpię.
Swoją drogą jeśli okaże się, że rzeczywiście to nie wina nawet BS jaka będzie ocena tej sytuacji. Przecież przewidzieć czegoś takiego się nie da.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Czy czujecie sie oszukani?

poniedziałek 09 wrz 2013, 21:18

Powiem tak:

Spready i egzekucja byly prawidlowe, nie mialem zastrzezen. Zadnych rekwot, raz tylko sie zdarzylo podczas danych ale naprawde to mozna policzyc na palcach u jednej reki za okres pol roku.
Wyplaty - ostatnio zadnej nie zlecalem, wiec nie wiem jak bylo ostatnio, kiedys na samym poczatku wyplata byla nastepnego dnia.
Byl tylko taki problem ze w gabinecie inwestora nie wszystko bylo dobrze przetlumacozne i wyplate jak zlecilem to byla inna kwota wpierw niz chcialem, ale wtedy Pan M.Wozniak zapytal w mailu o kwote i wyszedl przelew taki jaki mial byc.
Gabinet inwestora, nie wygladalo to profesjonalnie (pierwsza wersja) do drugiej nie pamietam zebym sie logowal.
Były tam bledy, zle cos przetlumaczone, zwracalem uwage Panu M.Wozniakowi i mialo zostac poprawione, ale nie zostalo (miesiace w dacie urodzin byly zle).

Ostatnio cos co mi sie nie podobalo to strasznie rozjechany spread w weekendy - GBPNZD 143pipsy w poprzedni, ten weekend "tylko" 99pipsów i to mnie zaczynalo martwic...

A teraz martwimy sie wszyscy.
I zgadzam sie tu niestety z macierewiczem, ze gdyby nie portal Comparic to bym na tego brokera pewnie nawet nie wpadl, ale nie dolujmy juz Marcina bo stara sie wyjasnic problem.
Akhh pisze:Na tą chwilę wyłania się obraz taki, że to BS zostało oszukane przez jednego z dostawców technologii. Są w trakcie wyjaśniania sprawy, żeby nie pogłębiać jakichkolwiek strat zawiesili trading.
nie znam się az tak, ale to moze ma cos wspolnego z tymi kosmicznymi spreadami?

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Czy czujecie sie oszukani?

wtorek 10 wrz 2013, 08:25

Witaj Marku.

Dzięki za wpis. Marcin Wenus robi co może, cały czas analizujemy sytuację i różne możliwości. Jak tylko pojawią się nowe wieści, damy znać.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: [Brokers Star] Czy czujecie sie oszukani?

wtorek 10 wrz 2013, 10:21

Troszkę myślałem i oprócz kontaktowania się z kim się da poprosiłbym też wszystkich, którzy mają tam środki i otwierali konto za pośrednictwem Comparic o kontakt wraz z informacją o wysokości środków.

Nawet jeśli sprawa nie rozwiąże się pomyślnie będę starał się ze swojej strony (mimo że też jestem osobą pokrzywdzoną) jakoś to zrekompensować.

Kolejna sprawa - Comparic ani ja prywatnie nie wziąłem złotówki od Brokers Star.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: [Brokers Star] Czy czujecie sie oszukani?

środa 11 wrz 2013, 08:49

Informacje jakie mam na tą chwilę:

Przejęcie jest w toku. Inwestorowi zależy na przejęciu spółki, licencji etc. Dług jaki powstał w wyniku nieprawidłowości po stronie dostawcy technologii (jak twierdzi BS) nie jest duży i jest kosztem przejęcia.
Jak przejęcie dojdzie do skutku wszystkie depozyty mają być wypłacone.


Gdyby nie doszło do skutku i tak podobno obywatelom UE mają być środki wypłacone.


Czyli teoretycznie wyłania się obraz, że cokolwiek się nie stanie kasę powinniśmy dostać.

Natomiast ile w teorii będzie praktyki zobaczymy.

Z inwestorem ma się wyjaśnić (podobno) w tym tygodniu.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: [Brokers Star] Czy czujecie sie oszukani?

środa 11 wrz 2013, 15:23

Ludzie się zbierają z jakimś pozwem, prawnikiem etc. Jak coś więcej będę wiedział dam znać.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: [Brokers Star] Czy czujecie sie oszukani?

czwartek 12 wrz 2013, 07:32

Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: [Brokers Star] Czy czujecie sie oszukani?

czwartek 12 wrz 2013, 13:01

Ten link pojawiał się wcześniej na nawi. Marcin wtedy mówił, że to kłamstwo..
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: [Brokers Star] Czy czujecie sie oszukani?

czwartek 12 wrz 2013, 13:07

Bo to jest kłamstwo - to była zemsta jakiegoś tam kolesia. Wtedy na 99,99% nie było nic takiego na rzeczy,

Chociaż słowa okazały się prorocze...
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: [Brokers Star] Czy czujecie sie oszukani?

czwartek 12 wrz 2013, 16:01

Mam informację od jednego z byłych pracowników BS, że całkowite zaległości wynoszą 40k USD.

W sumie depozytów było niecałe 150k USD.

Według osoby, które przekazała mi te informacje BS ma zabezpieczenie na większość depozytów.

Sprawą zainteresował się także Bank Narodowy Bułgarii, czyli ich licencjodawca ponieważ wpłynęły skargi o niewypłacanie depozytów. BS ma podobno czas na załatwienie sprawy we własnym zakresie na razie. Ile czasu? narazie nie otrzymałem takich informacji.

Chciałbym podkreślić, że informacje te otrzymałem od osób powiązanych z BS lub też kiedyś pracujących w BS, więc nie mogę ręczyć, że te osoby też nie są wprowadzone w błąd.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: [Brokers Star] Czy czujecie sie oszukani?

czwartek 26 wrz 2013, 12:20

Czy są jakieś nowe informacje? W sieci coraz głosniej na ten temat, na forexpeacearmy zgłaszają się pokrzywdzone osoby. Kontaktu z brokerem 0. Grosze tam miałem, ale zamiast im oddawać wolałbym na weekend do spa z jakaś panienką pojechać...
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
marek12578
Gaduła
Posty: 285
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 11:12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: [Brokers Star] Czy czujecie sie oszukani?

czwartek 26 wrz 2013, 12:53

poniewaz tez mialem tam grosze, zastanawiam sie czy gra jest warta zachodu, jesli te pieniadze bym odrobil sobie w okolo tydzien/dwa normalnie pracujac.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: [Brokers Star] Czy czujecie sie oszukani?

piątek 27 wrz 2013, 07:10

Podobno ma się w tym tygodniu wyjaśnić, ale to już słyszałem tydzień temu i dwa tygodnie temu.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: [Brokers Star] Czy czujecie sie oszukani?

piątek 27 wrz 2013, 07:30

Jak zawsze będzie tak że każdy będzie mówił a grosze, olać to zawsze banda cwaniaków będzie na tym żerować. Wystarczy na naszych polityków spojrzeć i to obojętnie z jakiej frakcji. Jak by ludzie raz choć ich uczciwie rozliczyli by coś robili a tak mogą tylko obiecywać i jest git, bo społeczeństwo tak chce.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości