PFSOFT - Protrader / PTMC

ODPOWIEDZ
no avatar
dyktat
Posty: 11
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:56

Re: PFSOFT - Protrader 2

wtorek 21 paź 2014, 19:20

Witam,

kontynuując wątek chciałem poinformować, że w nocy z 20-go na 21-go października 2014 miała miejsce kolejna aktualizacja platformy ProTrader 2 domu maklerskiego ING Securities. Poniżej oryginalny tekst brokera.



"...Szanowni Państwo,

Informujemy, że dzisiejszej nocy tj. 2014-10-20 od godz. 23:10 do godz. 02:00 dnia następnego tj. 2014-10-21 System transakcyjny ING ProTrader nie będzie dostępny z powodu aktualizacji aplikacji zarówno w wersji desktop, jak również wersji mobilnych. W przypadku wcześniejszego ukończenia prac aktualizacyjnych dostęp do Systemu będzie wznowiony przed planowaną godziną ich zakończenia.

Po zakończeniu prac aktualizujących aplikację i próbie logowania do wersji desktop ING ProTrader, otrzymają Państwo komunikat informujący o obowiązkowej aktualizacji Systemu transakcyjnego. Aby zainstalować najnowszą aktualizację należy postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

Wprowadzone zmiany
W najnowszej wersji systemu nr. 1.1.13 (numer wersji po aktualizacji systemu można sprawdzić po zalogowaniu w panelu Pomoc – O programie) zostały wprowadzone zmiany oraz poprawki między innymi w zakresie:

- Dodanie funkcjonalności wysyłania zapytań do Domu Maklerskiego przez System poprzez narzędzie „Feedback”.
- Dodanie funkcjonalności eksportowania zrzutów ekranu na adres e-mail wskazany przez użytkownika.
- Zmniejszenie ilości wysyłanych komunikatów Margin Call do maksymalnie 1-go w okresie 5-minutowym.
- Obsługa 26 cyfrowych numerów rachunków.
- Naprawa błędu różnicy w cenie na wykresie w Oknie danych, a wskazanej przez kursor.
- Naprawa błędu wyświetlania narzędzi do rysowania na wykresach po zmianie instrumentu na inny.
- Naprawa błędu braku możliwości edycji wybranych narzędzi do rysowania po restarcie Systemu transakcyjnego.
- Poprawki w tłumaczeniach.
- Usunięcie błędu możliwości zamknięcia zablokowanego pulpitu.
- Usunięcie błędu zamykania przez System wszystkich wskaźników po zamknięciu jednego.
- Naprawa błędu wyświetlania się ceny innego instrumentu na wykresie po otwarciu Systemu..."


Pozostawię to bez komentarza.


Pozdrawiam

no avatar
dyktat
Posty: 11
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:56

Re: PFSOFT - Protrader 2

poniedziałek 08 gru 2014, 19:36

Witam,

użytkując ProTrader 2 oferowaną przez DM ING, zauważyłem kolejny błąd programu. Problem polega na tym, że wartości wskaźnika wolumenu dla świec historycznych zmienia swoją wartość po odświeżeniu wykresu - dotyczy to konta realnego. Wygląda to w następujący sposób, w czasie rzeczywistym notowania danej pary walutowej i wielkość wolumenu na danym interwale wynosi X, powiedzmy, że jest to interwał H1 - godz. 10:00, mija godzina rozpoczyna się nowa świeca o godz 11:00 notowania trwają notowania i zmienia się wolumen dla świecy rozpoczętej 11:00, w tym momencie wartość wolumenu dla poprzedniej świecy godzinnej jest wielkością historyczną o wartości X i nie powinna się zmienić pod żadnym pozorem. Niestety wystarczy odświeżyć wykres (opcja odśwież dostępna pod prawym przyciskiem myszy) i wartość wolumenu dla świecy z godz. 10:00 jest mniejsza niż wyświetlana jeszcze przed chwilą, ale to nie wszystko wartość wolumenu aktualnie tworzącej się świecy także się zmienia. Opisana sytuacja ma miejsce na wszystkich interwałach od M1 do H1. Dodatkowo zmiany wartości wolumenu po odświeżeniu wykresu na mniejszych interwałach tj. M5, M15 dotyczą wolumenów dla kilku ostatnich świec.

Poniżej zamieszczam wykresy H1 "przed" i "po" odświeżeniu - proszę zwrócić uwagę na wolumen dla świecy z godz 9:00.
1.jpg
2.jpg
Wysłałem informację o zaistniałej sytuacji do pomocy technicznej DM ING, odpisali, że błąd został przekazany do analizy producentowi oprogramowania i poinformują użytkowników jak tylko uda się go rozwiązać.

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważny jest rzetelny wolumen z perspektywy analizy zachowania się wykresu oraz aktywności uczestników rynku forex, dlatego zobaczymy jak długo potrwa rozwiązanie zgłoszonego problemu.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
dyktat
Posty: 11
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:56

Re: PFSOFT - Protrader 2

środa 21 sty 2015, 20:57

Witam,

w dzisiejszym liście chciałbym się podzielić z wami o błędzie jaki wystąpił na parze GBP/USD, który spowodował, że zdecydowałem się złożyć reklamację u brokera oraz jego postawę podczas całego procesu trwania reklamacji.

poniżej podaje mój e-mail do brokera z opisem całej sytuacji jaka miała miejsce w dniu 17-grudnia-2014 r.

" Dzień dobry,

W dniu dzisiejszym podczas zawarłem 2 transakcje na parze GBP/USD:

Dane transakcji 1 – Pozycja Long
Otwarcie pozycji (Kupno) ID ZLECENIA 1437223 dn. 17-12-2014 20:50:09 wielkość 50.000 waluty bazowej.
Zamknięcie pozycji (Sprzedaż) ID ZLECENIA 1437290 dn. 17-12-2014 20:52:29 wielkość 50.000 waluty bazowej.

Problem polega na tym, że symbol transakcji (zielona strzałka dla pozycji długiej) pokazujący się na wykresie w momencie otwarcia pozycji, symbolizujący cenę po jakiej zostało dokonane zlecenie otwarcia był znacznie powyżej linii cen (Bid i Ask), które w danym momencie obowiązywały na rynku czego efektem było rozpoczęcie transakcji ze stratą w wysokości ponad 260 zł (tabela otwarte pozycje) przy prowizji dla tej wielkości pozycji równej 9.35 zł i spreadzie 1.0 – 1.5 pipsa gdzie wartość 1 pipsa to około 17.20 zł.

Niestety nie udokumentowałem tego zdarzenia ponieważ po prostu się go nie spodziewałem. W pierwszym momencie sądziłem, że się przewidziałem, nie mogłem uwierzyć w to co widziałem na wykresie i w tabeli „otwarte pozycje”.

Proszę Państwa, gdybym wiedział że taka sytuacja wystąpi (otwarcie pozycji z tak dużą stratą) nie zawarł bym tej transakcji.

Po kilku minutach zawarłem drugą transakcję na tej samej parze walutowej.

Dane transakcji 2 – Pozycja Long
Otwarcie pozycji (Kupno) ID ZLECENIA 1437502 dn. 17-12-2014 20:59:21 wielkość 3.000 waluty bazowej.
Zamknięcie pozycji (Sprzedaż) ID ZLECENIA 1437518 dn. 17-12-2014 20:59:56 wielkość 3.000 waluty bazowej.

Sytuacja się była bardzo podobna, tylko w tym przypadku w tabeli „otwarte pozycje” w kolumnie „zysk netto” były wartości świadczące o minimalnym zysku po odliczeniu prowizji a po zamknięciu transakcji widniała strata na 11.27 zł przy sumie prowizji wynoszącej 1.12 zł i wartości 1 pipsa około 1.03 zł.

W drugim przypadku wielkość transakcji była symboliczna nie mniej jednak największą moją obawę budzi wątpliwość wyświetlanych danych przez platformę a tym samym do Państwa instytucji.


W załączniku przesyłam Państwu 2 pliki:

1). FX_RozneWartosci.jpg – przedstawiający dwie różne wartości ceny BID (cena kupna) pokazywana na wykresie, wynosi ona 1.55586, natomiast na panelu „złóż zlecenie” wykresu 1.55495. Zaznaczone żółtą strzałką.
[attachment=1]1.jpg[/attachment]

2). FX_WskazaniaCeny.jpg – przedstawiający otwartą pozycję oraz ofertę ceny na wykresie. Jak widać strzałka otarcia pozycji dla pozycji „Long” znajduje się poniżej obowiązującej ceny zamknięcia czyli z założenia pozycja powinna przynosić zysk. Proszę zwrócić uwagę na wartość ceny BID na wykresie 1.56056 natomiast cena BID w tabeli „otwarte pozycje” to 1.55965 czyli wg tej tabeli pozycja jest stratna.
[attachment=0]2.jpg[/attachment]

Oczywistym jest, że żaden inwestujących rynku forex nie sprawdza zgodności ceny na wykresie z tą samą ceną na panelu, z prostej przyczyny nie ma na to czasu ponieważ inwestuje w oparciu o obserwację sytuacji na wykresie i ma zaufanie do platformy.

Prosiłbym bardzo o kontakt telefoniczny odnośnie opisywanego problemu i jego konsekwencji finansowej pod nr XXX-XXX-XXX
Z wyrazami szacunku
..."


Pierwszą odpowiedź brokera otrzymałem po 2 dniach

"Szanowny Panie

Dziękuję za kontakt telefoniczny z nami i przesłane zgłoszenie z dokładnym opisem i grafikami.
Dzięki temu łatwiej nam zrozumieć na czym oba problemy polegają i co więcej, są udokumentowane, co stanowi ważny argument wszczęcia analizy i weryfikacji przypadków.

Dla obu zgłoszonych przypadków przeanalizowaliśmy logi z serwerów i zgłosiliśmy do dostawcy platformy oraz dostawcy płynności z prośbą o analizę/weryfikację i wyjaśnienie. Odezwiemy się do Pana w tej sprawie jak tylko otrzymamy od nich konkretne informacje/wyjaśnienie.

Serdecznie przepraszamy za utrudnienia w korzystaniu z naszych usług i prosimy o cierpliwość w kwestii analizy i odpowiedzi."


Kolejny list informował że,

"... Szanowny Panie

Otrzymaliśmy już informacje, lecz w naszym odczuciu niewystarczające do ostatecznego rozpatrzenia reklamacji. Aktualnie czekamy na informacje dodatkowe, o które poprosiliśmy dostawcę płynności i dostawcę platformy.

W związku z tym, na podstawie par. 66 ust. 2 Regulaminu świadczenia usług na rynku OTC informuję o wydłużeniu terminu rozpatrzenia reklamacji do 17 stycznia 2015 r. Oczywiście, może Pan liczyć też na wcześniejszą naszą odpowiedź, jeżeli sami otrzymamy wcześniej informacje na które czekamy."


Po kilku dniach otrzymałem poniższą infromację

"Szanowny Panie

W Pańskiej reklamacji poruszył Pan w zasadzie dwa problemy i do obu przedstawiam naszą odpowiedź.

FX_RozneWartosci.jpg - różne wartości ofert na wykresie i w panelu składania zlecenia.

Dostawca i zarazem deweloper aplikacji nie jest w stanie zdiagnozować tego problemu. Poinformował nas, że w chwili obecnej traktuje to jako unikalny/jedyny znany taki przypadek. W związku z tym rekomendujemy odinstalowanie aplikacji, a następnie usunięcie folderów "ING ProTrader" znajdujących się w folderze Moje Dokumenty oraz folderze w którym aplikacja była zainstalowana (tzw. pełna deinstalacja). Po przeprowadzeniu pełnej deinstalacji prosimy o ponowne zainstalowanie aplikacji w domyślnej ścieżce zapisu wskazanej przez instalator. Prosimy o nieużywanie wcześniej stworzonych przez Pana plików pulpitów, a w przypadku ponownego wystąpienia opisanego błędu, przekazanie do nas takiej informacji wraz z zrzutami ekranowymi prezentującymi błędne zachowanie aplikacji. Jeżeli to możliwe prosimy w takim wypadku o prezentację błędu w jak największej ilości dostępnych narzędzi w aplikacji.

W kwestii zleceń zrealizowanych po kursach innych niż widoczne w aplikacji.

Ostateczna odpowiedź dostawcy płynności pozwala nam zakwalifikować te przypadki jako incydentalne, które nie powinny więcej wystąpić ponieważ dostawca płynności poinformował nas o usprawnieniu mechanizmu przed tym zabezpieczającego, a działającego w trakcie panującej na rynku wysokiej zmienności. W związku z tym, uznajemy Pańską reklamację, a w ramach rekompensaty dokonamy w przeciągu 2 dni roboczych zwrotu na Pański rachunek kwoty 291,09 zł będącej sumą wielkości podanych przez Pana w reklamacji.

Za wszelkie problemy w korzystaniu z naszej usługi prosimy przyjąć serdeczne przeprosiny."



Jak widać nadal istnieją problemy, czy to z samą platformą czy dostarczanymi danymi od dostawców płynności to z punktu widzenia klienta czyli mnie, nie ma to większego znaczenia ponieważ liczy się stan faktyczny. Nie mniej jednak można przypuszczać wnioskując z otrzymanych e-maili, że broker podszedł poważnie do zgłoszonej reklamacji a uznając ją za podstawną i zwracając środki na konto stał się dla mnie bardziej wiarygodnym partnerem.

Chce powiedzieć, że nie chodzi tu o sam fakt zwrócenia pieniędzy, ale o całokształt, najgorsze w takich przypadkach jest to, że użytkownik nie jest w stanie przez cały czas użytkowania platformy monitorować poprawności jej działania, nie będziemy przecież nagrywać wszystkich swoich działań na rynku forex bo to jest zwyczajnie niemożliwe. Nie chodzi przecież o to, żeby w razie wystąpienia błędów w działania platformy mieć niepodważalny dowód swoich słów. Z drugiej strony broker zawsze może powiedzieć, że to tylko słowa człowieka któremu nie wyszła transakcja.

Jesteśmy tam żeby zarabiać - to jest najważniejsze.

Po tym zdarzeniu gdzieś w podświadomości czuje lekką obawę przed wystąpieniem podobnych błędów, staram się o nich nie myśleć ale wiem że gdzieś głęboko we mnie tkwią.

Czas pokaże jak będzie się układała nasza dalsza współpraca.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: PFSOFT - Protrader 2

środa 21 sty 2015, 22:03

dyktat, mam pytanie do Ciebie,prosiłbym abyś odniósł się do rynku E/$ czy nie zauważyłeś tam błędów?.
Pytam dlatego, że do momentu aż nie będzie w Polsce rynku regulowanego FX, rozważam powrót do Aliora, chociaż na początku, dużo krwi mi popsuł.
Pytam, też dlatego że w tej luce na CHF klienci kupowali i zarabiali, a z drugiej strony inni klienci mają wyzerowane konta i potężne debety,to się kupy nie trzyma.
jak myślisz, czy nie wynika to z tego że prawdziwy ECN jest w Polsce nielegalny, i banki brokerzy robią różne protezy prawne, infrastrukturalne, techniczne itp. ,co, w naturalny sposób rodzi konflikt interesów, ponieważ muszą zlecenia klientów brać na swoją klatę, a dopiero póżniej wysyłają zlecenia na rynek?.
Jeżeli cokolwiek wiesz, to napisz,
tak się zastanawiam, może dlatego wynikały praktycznie tylko w Polsce problemy Pro Tradera?, a, jednocześnie na świecie Pro Trader działał normalnie..
Karol , co o tym myślisz?.

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: PFSOFT - Protrader 2

czwartek 22 sty 2015, 14:53

Karol, Alior Bank który stosuje Pro Tradera , jako jedyny w Polsce, przyznał się do błędu jedocześnie ten Bank przyznaje się źe próbuje robić ECN jako jedyny Bank w Polsce ,/Olbrzymi Szacun dla tego jedynego banku w Polsce/ i anulował transakcje w tym krytycznym momencie nawet o 1000 pipsów, na korzyść klientów swojego banku...., z drugiej strony dostawcy płynności też stracili, czy logiczne i naturalne jest zachowanie się Alior Banku, jest to oczywiste, , Twoim zdaniem, tu leży jakiś złoty środek, poza regulowanym FX oczywiście...
Prosiłbym, Ciebie o jakiś szerszy komentarz.
A, jeżeli ja dowiem się czegokolwiek w tym zagadnieniu odnośnie zachowania w tym krytycznym momencie FX nie regulowanego w stosunku do rynku regulowanego FX za ok. dwa tygodnie to wrzucę Forumowiczom , to w innym temacie.

Ps, Karol, to co robi Alior Bank, jako jedyny w Polsce Bank,//w, sumie to wielka szkoda że mamy na prawie 40 milionowy naród jeden bank tylko jeden bank / trzyma się wstępnie kupy z , tego co, wiem, z tego co wstępnie wiem, co działo się na rynku regulowanym FX,działania Alior Banku są, całkowicie uzasadnione, postaram się rozwinąć zagadnienie ,w innym temacie,
w, sumie, to bardzo przykre że, po 27 latach transformacji ustrojowej , mamy dotychczas jeden Bank w Polsce....

no avatar
dyktat
Posty: 11
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:56

Re: PFSOFT - Protrader 2

środa 11 lut 2015, 17:29

Bobry pisze:dyktat, mam pytanie do Ciebie,prosiłbym abyś odniósł się do rynku E/$ czy nie zauważyłeś tam błędów?.
Pytam dlatego, że do momentu aż nie będzie w Polsce rynku regulowanego FX, rozważam powrót do Aliora, chociaż na początku, dużo krwi mi popsuł.
Pytam, też dlatego że w tej luce na CHF klienci kupowali i zarabiali, a z drugiej strony inni klienci mają wyzerowane konta i potężne debety,to się kupy nie trzyma.
jak myślisz, czy nie wynika to z tego że prawdziwy ECN jest w Polsce nielegalny, i banki brokerzy robią różne protezy prawne, infrastrukturalne, techniczne itp. ,co, w naturalny sposób rodzi konflikt interesów, ponieważ muszą zlecenia klientów brać na swoją klatę, a dopiero póżniej wysyłają zlecenia na rynek?.
Jeżeli cokolwiek wiesz, to napisz,
tak się zastanawiam, może dlatego wynikały praktycznie tylko w Polsce problemy Pro Tradera?, a, jednocześnie na świecie Pro Trader działał normalnie..
Karol , co o tym myślisz?.

Witam,

przepraszam, że tak długo nie odpisywałem (problemy techniczne), odpowiadając na pytanie Bobry'ego dotyczące pary EUR/USD to powiem szczerze - nic nie zauważyłem, ponieważ nie interesuje mnie ta para walutowa. Uważam ją za mało atrakcyjną ze względu na małą zmienność. 99% czasu poświęcam parze GBP/USD, która jest u mojego brokera dla mnie najatrakcyjniejsza.

Mogę jeszcze dodać, że mam konto demo u australijskiego brokera - IC Markets (ale tylko dlatego że chciałem poznać platformę cTrader o której dużo dobrego słyszałem) - podobno też prawdziwy ECN. Po około półtora miesięcznym użytkowaniu i porównując go do mojego brokera (FX w ING) to powiem tak, na parze GBP/USD średnio o połowę mniejszy spread niż w ING ale już w czasie podawanych danych makro ta różnica już jest 5-cio krotnie mniejsza na korzyść Australijczyka.
1). GBP/USD: czas poza publikacją danych 0.6-1.0 pipsa IC Markets natomiast 1.0 1.5 pipsów ING
2). GBP/USD: podczas publikacji danych 1.0-1.5 pipsa IC Markets natomiast 5.0 - 8.0 pipsów ING (nieraz jeszcze więcej)

3). USD/PLN i EUR/PLN w ING i IC Markets spready są zbliżone (innych par z PLN nie ma).

I najważniejsze - praktycznie mam zawsze włączone obydwie platformy i różnice w poziomach kursów GBP/USD w czasie rzeczywistym między ING i IC Markets są bardzo małe - mam tu na myśli wartości rzędu max 3 pipsy. Podczas publikacji danych nie sprawdzałem i nie wiem czy byłoby to technicznie możliwe.

Na tej podstawie mam nadzieje, że to nie jest broker MM, ale nadzieja umiera ostatnia.

Nie wiem jak wygląda sprawa w Aliorze, ale znam człowieka, który ma realne konto w mForex, w swojej ofercie mają dodatkowo surowce i indeksy oprócz walut, nie mniej jednak pracują na platformie MT4 z jakimiś autorskimi modyfikacjami a z tego co wiem, nie jest to platforma przeznaczona dla brokerów ECN więc jestem jakoś sceptycznie nastawiony, jak jeszcze dodam, że dla mnie platforma MT4 sama w sobie jest nieporozumieniem to mamy komplet.

Generalnie z brokerów "polskich" jeśli mogę ich tak nazwać, ING jest optymalnym rozwiązaniem, nie mniej jednak jeśli pojawi się coś z prawdziwego zdarzenia biorąc pod uwagę całokształt oferowanej usługi, będę poważnie rozważał ewentualną zmianę brokera.

Obserwuje także LMAX'a - bardzo podobają mi się założenia tego modelu FX, jak to się rozwinie - czas pokaże.

Natomiast nie wiedziałem, że "prawdziwy ECN" jest nielegalny, jeśli to prawda, tzn, że wszyscy brokerzy tzw ECN, mam na myśli mBroker, ING oraz Alior są brokerami typu MM?
Bobry możesz rozwinąć to stwierdzenie i napisać coś więcej - będę wdzięczny.


Pozdrawiam

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: PFSOFT - Protrader 2

piątek 13 lut 2015, 21:06

dyktat, dziękuję za merytoryczną odpowiedż, dużo mi wyjaśniłeś.
Z, tego co, usłyszłem od poważnych dyrektorów Polskiej bankowości, prawdziwy ECN, prawdziwe CME jest dalej nielegalne ,mimo upływu prawie 27 lat,
zresztą , zwróć uwagę ,że jak się zaczniesz zgłębiać, to nawet brokerzy temu nie zaprzeczają pisząć, że nie są ECN,
oni piszą że działają w modelu ECN./ zwróciłeś na to uwagę?/
Niby od 2004 roku, prawdziwy ECN, i prawdziwy CME jest już legalny w Polsce, ale to jest niby,
praktycznie, przez niuanse prawne, dalej są nielegalne, i to jest prawdziwe nieszczęście dla nas inwestorów, dla Polski patrząc szerzej.

no avatar
dyktat
Posty: 11
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:56

Re: PFSOFT - Protrader 2

poniedziałek 20 kwie 2015, 14:11

Witam,

z uwagi na zakończenie świadczenia usług handlu na rynku forex przez Dom Maklerski ING Securities S.A. z dniem 31-03-2015 a tym samym rozwiązaniem umowy z w/w instytucją, kończę mój wkład w obecny wątek dotyczący platformy ProTrader 2.

Słowem zakończenia, szkoda, że DM ING się tak szybko poddał, ponieważ uważam, że po usunięciu kilku niedoskonałości technicznych platformy (ogólnie dużo lepsza od MT4) i po poprawieniu warunków transakcyjnych (jakość notowań) byłaby to najlepsza oferta ze znanych mi na rynku polskim proponowana przez Bank z Polski.

Cóż, może doczekamy się wreszcie oferty forexowej z prawdziwego zdarzenia, dla klienta detalicznego - czas pokaże.


Pozdrawiam.

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: PFSOFT - Protrader 2

poniedziałek 20 kwie 2015, 19:16

Bobry pisze: oni piszą że działają w modelu ECN./ zwróciłeś na to uwagę?/
Niby od 2004 roku, prawdziwy ECN, i prawdziwy CME jest już legalny w Polsce, ale to jest niby,
praktycznie, przez niuanse prawne, dalej są nielegalne, i to jest prawdziwe nieszczęście dla nas inwestorów, dla Polski patrząc szerzej.
Jakie to sa niuanse prawne? Mozesz rozwinac co masz na mysli? Prawo dewizowe z 2002 r.? Czy Prawo bankowe?

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: PFSOFT - Protrader / PTMC

piątek 18 gru 2015, 15:38

Platforma Protrader 2 od 2015 roku nie jest już wspierana przez dostawcę platformy - firmę PFSOFT - która w październiku 2013 roku wypuściła wersję 3 swojej platformy. Od tamtego czasu Pt3 jest stale udoskonalane w wersji dla brokerów, a ostatnio firma ogłosiła uruchomienie terminala w wersji dla traderów Protrader multi-connect.

Więcej w artykule: PTMC – Profesjonalna platforma transakcyjna dla traderów detalicznych.

Zapraszam do dyskusji!

mod: zmieniam tytuł tematu na "PFSOFT - Protrader / PTMC"
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości