PFSOFT - Protrader / PTMC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: PFSOFT - Protrader 2

niedziela 13 paź 2013, 14:40

Witam :)

Protrader 2 (wersja 2.0.93) udostępniony: http://comparic.pl/listings/protrader-2 ... stepniony/

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: PFSOFT - Protrader 2

wtorek 15 paź 2013, 10:24

Witam :)

Turecki Bank AK Investment wprowadził multi-asset trading oparty na rozwiązaniu oferowanym przez PFSOFT Protrader: http://comparic.pl/listings/turecki-ban ... protrader/

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: PFSOFT - Protrader 2

piątek 08 lis 2013, 18:27

.........

no avatar
zzz

Re: PFSOFT - Protrader 2

środa 11 gru 2013, 08:51

MaRCHeW pisze:Witam :)

Turecki Bank AK Investment wprowadził multi-asset trading oparty na rozwiązaniu oferowanym przez PFSOFT Protrader: http://comparic.pl/listings/turecki-ban ... protrader/

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Denis Borisovsky, CEO firmy PFSOFT, producenta platformy transakcyjnej dla TradeAll, powiedział dla Forex Magnates, „Ten projekt jest niezwykle wyjątkowy, nie tylko dla Turcji ale i dla całego rynku. Dzięki sprawnej kooperacji razem z AK Investment byliśmy wstanie wdrożyć ten ogromny projekt, dający możliwość handlu na wszystkich rynkach: akcje, futures,


Karol,pytanie,rozumiem z tego że dopracowana jest platforma pod futures?,może działać np. na CME,GPW?.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: PFSOFT - Protrader 2

środa 11 gru 2013, 09:15

Witam :)
zzz pisze:Karol,pytanie,rozumiem z tego że dopracowana jest platforma pod futures?,może działać np. na CME,GPW?.
Tak, platforma jest dostosowana pod giełdy CME i GPW.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
zzz

Platforma PT- Pro Trader ,a Brokerzy

piątek 20 cze 2014, 14:05

Dobrze by było ten temat poruszyć,dlatego że u jednych brokerów ta platforma pracuje dobrze,a u innych nie.
Dobrze by było ten temat rozwinąć,ponieważ wydaje mi się że platforma PT jest ciekawa, a z drugiej strony,jeden z brokerów dających tą platformę trochę mnie wykończył.
Może Karol po tych czterech latach // a, cztery lata to jest dużo// się wypowie z czego się biorą np. te frezy deflatu i itp.

Pozdrawiam.

PS, zapytam inaczej,jak oceniacie działanie platformy PT,ogólnie lecz obiektywnie u brokerów innych niż jeden z banków w Polsce.// może koś ma tam rachunki?//

mod: jest już temat o tej platformie, więc proszę pisać w tym temacie. Dziękuję.
Marcin_N


PS, w sumie Karol , uważam że bardzo, bardzo,bardzo żle się stało // dla Polskiego rynku kapitałowego i jednocześnie dla nas wszystkich ///że te cztery lata zostały zmarnowane.// o patrząc z punktu prawnego, ,to zostało od 2004 roku więcej lat zmarnowane...,zostało zmarnowane prawie 9. 5 roku...//
Wiem,że np. ING// oraz inne instytucje finansowe ,tą platformę PT,wprowadziły// dobrze było by poszerzyć ten temat, jak platforma Pro Trader sprawuje się w innych instytucjach finansowych?.
Reasumując,ciekawie by było popatrzeć na PT z innego punktu widzenia niż Alior Bank...
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony piątek 20 cze 2014, 14:54 przez zzz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: PFSOFT - Protrader 2

piątek 20 cze 2014, 14:46

Cześć, odniosę się może tak ogólnie...

Protrader to nie jest platforma "z pudełka", jak rozwiązanie znane u wielu brokerów dostępnych obecnie detalistom. Każda firma wykorzystująca PT2 ma swoje wymagania i oczekiwania, toteż jest trochę modyfikacji w poszczególnych przypadkach i może się okazać, że są różnice w funkcjonowaniu platformy u dwóch różnych podmiotów.

Nie sądzę, żeby dokładne informacje na temat źródła problemów w Aliorze cokolwiek tutaj pomogły, zresztą konkretów nie znam, natomiast potencjalnie źródeł problemu może być wiele...

Platforma też nie jest idealna, jest to bardzo złożony mechanizm i błędy się zdarzają natomiast cały czas trwają prace nad poprawkami.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: PFSOFT - Protrader 2

piątek 20 cze 2014, 15:02

Dokładnie Marcin o to chodzi,DLATEGO ! sugerowałem, poszerzyć ten temat,aby wypowiedzieli się inwestorzy korzystający z PT w innych instytucjach finansowych niż nasz znany bank.
Ja,rozmawiałem z osobą która korzystała ze starej wersji w Bracley Bank i była zadowolona.
Dlatego uważam ten temat za bardzo ciekawy,a jednocześnie dla większości dla nas bardzo,bardzo, bardzo nie zrozumiały.,.
Pozdrawiam

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: PFSOFT - Protrader 2

sobota 21 cze 2014, 08:09

Poprosze o wyjasnienie co to sa "frezy deflatu"
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: PFSOFT - Protrader 2

sobota 21 cze 2014, 13:09

Wiesz,to są pieniądze i nie może żadnych niedomówień, Alior ,sms czy rozłączenia poprawili,frezy deflatu oznacza że na chwilę // nieważne czy na sekundy czy ułamki sekund,to jest bez znaczenia//zmraża platformę i nie wiadomo co jest grane,nie wiesz co widzisz,strach się bać,podobno u innych banków i brokerów tego frezu nie było.// dlatego właśnie prosiłem o wyjaśnienie tego zagadnienia//
Dlatego prosiłem,aby wypowiedzieli się inni użytkownicy,korzystający z PT w innych instytucjach finansowych,to pozwoli bardziej obiektywnie ocenić PT.
Pozdrawiam

no avatar
dyktat
Posty: 11
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:56

Re: PFSOFT - Protrader 2

środa 25 cze 2014, 10:51

Witam wszystkich,

od 3 miesięcy posiadam wirtualne konto forex w biurze maklerskim ING Banku Śląskiego. Bank ten udostępnia swoim klientom platformę ProTrader 2. Jeśli wątek jest nadal aktualny i znajdą się osoby zainteresowane mogę się podzielić swoją opinią i spostrzeżeniami na temat tej platformy.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: PFSOFT - Protrader 2

środa 25 cze 2014, 11:00

Jasne, zachęcamy, od tego jest forum :)
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
dyktat
Posty: 11
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:56

Re: PFSOFT - Protrader 2

czwartek 26 cze 2014, 14:34

Witam,

w trakcie pisania obiecanej opinii na temat ProTrader 2 otrzymałem poniższą informacje z DM ING, dlatego na jakiś czas wstrzymam się z swoją opinią ponieważ chciałbym być jak najbardziej obiektywny.

Oryginalny tekst ING

"Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 28.06.2014 (sobota) w godzinach 8:00 – 18:00 dostęp do systemu transakcyjnego ING ProTrader będzie ograniczony z powodu aktualizacji aplikacji. W tym czasie nie będzie możliwości zalogowania się do systemu zarówno w wersji desktop jak również wersji mobilnych. Po zakończeniu prac aktualizujących aplikację i próbie logowania do wersji desktop ING ProTrader, otrzymają Państwo komunikat informujący o obowiązkowej aktualizacji systemu transakcyjnego. Należy postępować zgodnie z wyświetlanymi komunikatami i pobierając automatycznie zainstalować najnowszą wersję systemu.

W najnowszej wersji systemu nr. 1.1.11 (numer wersji po aktualizacji systemu można sprawdzić po zalogowaniu w panelu Pomoc – O programie) zostały wprowadzone zmiany oraz poprawki między innymi w zakresie:

Wersja Desktop
Wykresy – rysowanie, modyfikowanie obiektów na wykresie
Modyfikacja zleceń o 10 części pipsa (0,00001)
Wykresy – prezentacja wolumenu na wykresie podczas modyfikacji ustawień
Kalkulator ryzyka – wyliczanie przybliżonych Z/S z pozycji
Modyfikacja zleceń przy nieaktywnych komunikatach informacyjnych
Importowanie oraz działania wskaźników analizy technicznej
Optymalizacja działania systemu

ING ProTrader Mobile
Duplikowanie wiadomości czat oraz komunikatów
Poprawki w tłumaczeniach oraz wyeliminowanie zbędnych informacji w panelach
Optymalizacja szybkości działania aplikacji
Poprawa stabilności połączenia"


Jak tylko zaimplementuje aktualizację i przetestuje platformę pod kątem nowej funkcjonalności, podzielę się opinią na jej temat tak szczegółowo jak tylko to będzie możliwe z mojej strony.


Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: PFSOFT - Protrader 2

czwartek 26 cze 2014, 16:52

Fajnie,z góry dziękujemy za analizę.Prosiłbym abyś rozdzielił w swojej analizie rynek ECN od CFD ponieważ w tym drugim przypadku platforma może nie mieć na żadnego wpływu na jakość usług.
Pozdrawiam

no avatar
dyktat
Posty: 11
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:56

Re: PFSOFT - Protrader 2

wtorek 15 lip 2014, 18:49

Witam wszystkich,

Zgodnie z moim wcześniejszym postem, chciałbym podzielić się z wami moją opinią i spostrzeżeniami na temat platformy ProTrader 2, która jest udostępniana klientom biura maklerskiego ING Banku Śląskiego chcącym inwestować na rynku forex po aktualizacji z dn. 28-06-2014.

Na początku kilka słów uzupełniających, w ING posiadam wirtualne i realne konto forex, a także wirtualne konto forex u innego polskiego brokera udostępniającego platformę MetaTrader 4, jest to dość istotne w kontekście dalszego tekstu listu.

WSZYSTKIE PONIŻSZE OPNIE SĄ MOIMI SUBIEKTYWNYMI OPINIAMI WYNIKAJĄCYMI Z MOJEGO WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA Z TĄ PLATFORMĄ NA KONCIE REALNYM.

Tyle słowem wstępu, a teraz do rzeczy….

Narzędzie:
Laptop 17” Dell Vostro 1710
Windows 7 Ultimate 32 bit SP 1
Inter Core 2 duo T9300 2.50 GHz
RAM 3 GB

Rynek Forex - broker typu ECN.

Różnice między kontem realnym a wirtualnym….
- konto wirtualne jest z założenia aktywne przez 30 z możliwością przedłużenia (nie wiem skąd taki pomysł)
- na koncie realnym są 32 pary walutowe natomiast na koncie wirtualnym 18 par
- konto realne oferuje bez opłat (jak na razie) serwis informacyjny PAP, w mojej ocenie mało przydatny dla rynku forex – konto wirtualne nie zawiera tej usługi
- konto realne znajduje się na innych serwerach niż konto wirtualne (informacja od obsługi technicznej ING), co przejawia się większą stabilnością - na koncie wirtualnym było kilka awarii w postaci braku świec głównie na wykresach godzinnych (1H), braku dostępu do platformy

Zalety platformy
1. Wielość ustawień użytkownika – w stosunku do MT4 ta platforma na znacznie dużo więcej opcji dostosowawczych do osobistych preferencji użytkownika (Kolory krój czcionki, linie siatki, różne skale wykresu (także skale względne), zapisywanie oraz import własnych ustawień wykresów i tabel a także wiele innych, których nie sposób opisać.
2. Możliwość importu plików mq4 wskaźników do platformy ProTrader
3. Eksport notowań o różnych interwałach czasowych (od minutowych do tygodniowych) do plików „csv”
4. Eksport danych z wybranych kolumn tabeli do plików xls, csv, pdf, html

Przykładowe spready w pipsach z dn. 15.07.2014 godz. 18:18 wyeksportowane z tabeli
Spread.jpg
5. Możliwość tworzenia formuł obliczających w oparciu o dane z tabel, instrumentu lub rachunku użytkownika
Formuly_1.jpg
Formuly_2.jpg
Została dodana kolumna "Max-Min" wyliczająca wielkość świecy

6. Rozbudowane możliwości tworzenia różnego rodzaju alarmów
7. Obsługa wielu monitorów

Utrudnienia w pracy z platformą:
1. Za największą niedogodność platformy uważam sposób prezentacji historii transakcji.
W tym miejscu krótka definicja transakcji wg ING, jest to operacja kupna lub sprzedaży pary walutowej, krótko mówiąc zajęcie pozycji długiej lub krótkiej.
Transakcje.jpg
Konia z rzędem temu, kto „skompletuje” otwarcie i zamknięcie tej samej pozycji.
Rozmawiałem z pomocą techniczną ING w tej sprawie, na pytanie czy historia transakcji nie może zawierać się w jednej linii jak to ma miejsce na platformie MT4 odpowiedziano mi, że nie da się tego rozwiązać w formie okna programu. Wówczas stworzyłem i wysłałem propozycję raportu, który byłby generowany przez platformę w postaci tabeli na wzór „Historii Rachunku” z MT4. Pomoc techniczna poinformowała mnie, że „projekt raportu” został przesłany do producenta programu i czekają na odpowiedź oraz, że cytuje „ostatnie słowo nie zostało jeszcze powiedziane”.

2. Kolejnym utrudnieniem jest zjawisko występowania jednego i tego samego obiektu na wielu wykresach. Polega to na tym, że obiekt w postaci komentarza, linii poziomej bądź pionowej lub tekstu, który został naniesiony na wykresie np. EUR/USD pojawia się także na wykresach innych par walutowych. W sytuacji, gdy wstawimy dajmy na to komentarz na kilku parach walutowych wówczas na wykresie innego instrumentu znajduje się kilka obiektów, które „pochodzą” z innych par walutowych. Taką sytuacje przedstawiają poniższe zrzuty ekranu. Pulpit składa się z dwóch okien, tabeli instrumentów (okno lewe) oraz wykresu (okno prawe). Wybierając kursorem daną parę walutową z lewego okna (para na niebieskim tle) następuje automatyczna aktualizacja okna wykresu dla wybranej pary walutowej. Na wykresie każdej pary walutowej umieściłem komentarz z nazwą tej pary, aby łatwiej można było zrozumieć zjawisko „przenikania obiektów”. I tak na wykresie pary AUD/CAD znajduje się komentarz w nazwą tej pary i to jest prawidłowe, ale jest tam też komentarz, który umieściłem na wykresie AUD/USD, co jest już błędem programu, Na niektórych wykresach jest kilka komentarzy z innych par walutowych, proszę o przejrzenie zrzutów ekranów.

Dawniej, gdy poziomy wsparcia i oporu zaznaczałem za pomocą linii poziomych zjawisko przenikania spowodowało, że nie wiedziałem czy dana linia jest poprawną czy nie – istne szaleństwo.

Problem miała rozwiązać aktualizacja, niestety twórcy platformy zawiedli – nowa aktualizacja, stare problemy.

Poniżej zrzuty ekranu opisanego problemu
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Dwa powyższe problemy uważam za największe biorąc pod uwagę ciężar gatunkowy szczególnie dla mnie gdyż preferuje Price Action, więc wykres jest dla mnie priorytetem.

3. Kolejną rzeczą, która mogłaby zostać poprawiona to historia notowań, średni okres to przedział 2008-2014 jak dla mnie jest on nieco za krótki, wykresy w interwale tygodniowym lub miesięcznym kończą się zbyt szybko. Jedynie EUR/USD posiada historię od 2001 roku – życzyłbym sobie tak długiej historii dla każdej pary walutowej.

4. Następną rzeczą są zmiany rozmiarów okien na pulpicie, w przypadku stworzenia pulpitu np. z 6-cioma wykresami różnych par walutowych po uruchomieniu programu po 2-dniowej przerwie okna posiadają różne rozmiary (głównie w płaszczyźnie pionowej), co wypływa na wielkość świec a tym samym czytelność wykresu. Zrzut ekranu przedstawia zmianę rozmiarów okien wykresu po 2 godzinnej przerwie pracy z programem.
ProporcjeOkien.jpg
Podsumowując:

Gdyby udało się rozwiązać problemy 1 i 2 oceniłbym platformę, 8/10 ale jak na razie daje tylko 6/10.

Program stabilny, nie wykazuje jakiś niekontrolowanych zachowań, zlecenia realizują się jak dla mnie szybko (bez dostrzegalnych opóźnień), technicznie platformę uważam za dopracowaną, raporty generują się i eksportują do wybranych formatów bardzo sprawnie. Nie zauważyłem żadnych zawieszeń lub przerw w działaniu programu.

Niestety nie mogę w żaden sposób wypowiedzieć się na temat szybkości i poprawności działania handlu algorytmicznego ponieważ nie używam tego rodzaju narzędzia.

Nie wiem, dlaczego ING zdecydował się na ograniczony czasowo (30 dniowy z możliwością przedłużenia) dostęp do konta wirtualnego, ale to ma jak sądzę związek z prowadzoną polityką banku, natomiast nie mogę już kompletnie zrozumieć, dlaczego jak do tej pory nie było aktualizacji dla rachunku demo.

Na chwilę obecną to wszystko co mam w pamięci odnośnie tej platformy.

Jeżeli będzie zauważalne zainteresowanie, jestem skłonny dzielić się z pozostałymi osobami wszystkimi zmianami wprowadzanymi do platformy ProTrader 2 przez tego brokera.

Zdaje sobie sprawę, że może nie wszystko jest zrozumiałe, ale słowem pisanym (pomimo załączonych obrazów) niektóre rzeczy jest bardzo trudno wiernie oddać, dlatego jeśli pojawią się pytania postaram się w miarę dostępnego czasu na nie odpowiedzieć jak najszybciej i jak najlepiej będę umiał.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: PFSOFT - Protrader 2

wtorek 15 lip 2014, 19:18

Witam. Bardzo fajne opracowanie. Myślę, że warto byłoby trochę wyraźniej podkreślić plusy i minusy wynikające z polityki brokera (np. historia notowań), a niedoskonałości technicznych samej platformy (np. przekrzywione okienka po przerwie). Często ludzie nie zdają sobie sprawy, że to są dwie różne sprawy. To jednak drobiazg, ogólnie fajny opis :gj: . Prześlę te uwagi pracownikom PFSOFT, myślę, że ich to zainteresuje.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: PFSOFT - Protrader 2

środa 16 lip 2014, 12:33

Witaj Dyktat,

Nie jestem w stanie odtworzyć problemu z pozostającymi rysunkami na demo ING. Mógłbyś sprecyzować jakiego systemu używasz oraz czy zainstalowałeś aplikację z poziomu administratora w domyślnym folderze? Czy ktoś jeszcze z użytkowników PT2 ma podobny problem z pozostającymi rysunkami na wykresach?
PT2_chart_draw_bug.png
EDIT:

Idąc dalej..
http://forum.comparic.pl/download/file. ... &mode=view

Nie bardzo rozumiem, co dla Ciebie jest w tej historii niejasne. Myślę, że przyzwyczajenie z MT4 gdzie mam pozycję albo nie mam powoduje dyskomfort. Zasadniczo nie jest ważne ile transakcji zawrzesz na danej parze walutowej, Twoja pozycja jest jedną, wypadkową tych transakcji. Czy każde konkretne zlecenie będzie połączone z konkretnym zleceniem przeciwnym czy nie, nie ma to wpływu na wynik końcowy. Również nie za bardzo wiem, jakby to miało być rozliczane u brokera w środowisku ECN. Myślę, że warto spojrzeć na to w ten sposób, że MT4 to jednak konsola do gry i stąd ciężko powiedzieć, że wadą PT2 jest to, że nie jest jak MT4 :wink: . Co mi się rzuca w oczy natomiast, to możliwość poprawy wyświetlania historycznych transakcji na wykresie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
dyktat
Posty: 11
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:56

Re: PFSOFT - Protrader 2

piątek 18 lip 2014, 10:12

Witam,

Marcin_N, co do historii transakcji, dla mnie dużym problemem jest to, że nie jestem w stanie określić, które dwa wiersze otwarcie pozycji i zamknięcie pozycji składają się na jedną transakcje. Może dla ciebie nie ma to znaczenia, dla mnie ma bardzo duże.

Natomiast, co do "przenikania" obiektów na wykresach par walutowych mam zainstalowaną platformę ProTrader 2 z ostatnią aktualizacją w wersji takiej, jaką udostępnia ING. Na prośbę pomocy technicznej wysłałem plik pulpitu, w którym ten problem wystąpił. Pracownik otworzył przesłany przeze mnie plik i potwierdził występowanie problemu. Zadałem pytanie czy czasem komputer, na którym jest zainstalowana platforma nie jest powodem powstawania błędu, stwierdzono jednoznacznie, że nie jest to wina sprzętu. Sam już nie wiem, co o tym sądzić.
Podobno plik został wysłany do producenta programu celem rozwiązania problemu. Ostatnia aktualizacja miała rozwiązać ten problem. W moim przypadku niestety aktualizacja nie pomogła. Ostatecznym rozwiązaniem byłby zakup drugiego komputera i ponowne przetestowanie platformy pod kątem opisanego programu, ale na chwilę obecną nie jest to możliwe.


Pozdrawiam

no avatar
dyktat
Posty: 11
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:56

Re: PFSOFT - Protrader 2

niedziela 20 lip 2014, 10:30

Witam,

informuję, że doczekaliśmy się aktualizacji platformy ProTrader 2 dla rachunków demo, poniżej oryginalny tekst brokera

"Szanowni Państwo,

Informujemy, że w nocy z 18 na 19 lipca 2014 (piątek – sobota) w godzinach od 22:15 – 06:00 dostęp do systemu transakcyjnego ING ProTrader DEMO będzie ograniczony z powodu aktualizacji aplikacji. W tym czasie nie będzie możliwości zalogowania się do systemu demonstracyjnego zarówno w wersji desktop jak również wersji mobilnych. Po zakończeniu prac aktualizujących aplikację i próbie logowania do wersji desktop ING ProTrader DEMO, otrzymają Państwo komunikat informujący o obowiązkowej aktualizacji systemu transakcyjnego. Należy postępować zgodnie z wyświetlanymi komunikatami i pobierając automatycznie zainstalować najnowszą wersję systemu.

W najnowszej wersji systemu DEMO nr. 1.1.10 (numer wersji po aktualizacji systemu można sprawdzić po zalogowaniu w panelu Pomoc – O programie) zostały wprowadzone zmiany oraz poprawki między innymi w zakresie:

Wersja Desktop
Wykresy – rysowanie, modyfikowanie obiektów na wykresie
Modyfikacja zleceń o 10 części pipsa (0,00001)
Wykresy – prezentacja wolumenu na wykresie podczas modyfikacji ustawień
Kalkulator ryzyka – wyliczanie przybliżonych Z/S z pozycji
Modyfikacja zleceń przy nieaktywnych komunikatach informacyjnych
Importowanie oraz działania wskaźników analizy technicznej
Optymalizacja działania systemu "


Od tej chwili można powiedzieć że konto demo i konto realne są porównywalne od strony technicznej platformy.


Pozdrawiam

no avatar
dyktat
Posty: 11
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:56

Re: PFSOFT - Protrader 2

sobota 09 sie 2014, 19:42

Witam,

przez pewien okres nie miałem dostępu do internetu, dlatego byłem "nieaktywny". Chciałem poinformować, że 9-go sierpnia 2014 miała miejsce kolejna aktualizacja platformy ProTrader 2 domu maklerskiego ING Securities. Poniżej oryginalny tekst brokera.

"Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 09.08.2014 (sobota) w godzinach 9:00 – 18:00 dostęp do systemu transakcyjnego ING ProTrader będzie ograniczony z powodu aktualizacji aplikacji. W tym czasie nie będzie możliwości zalogowania się do systemu zarówno w wersji desktop jak również wersji mobilnych. Po zakończeniu prac aktualizujących aplikację i próbie logowania do wersji desktop ING ProTrader, otrzymają Państwo komunikat informujący o aktualizacji systemu transakcyjnego. Aby zainstalować najnowszą aktualizację należy postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

W najnowszej wersji systemu nr. 1.1.12 (numer wersji po aktualizacji systemu można sprawdzić po zalogowaniu w panelu Pomoc – O programie) zostały wprowadzone zmiany oraz poprawki między innymi w zakresie:

Wersja Desktop

Optymalizacja działania systemu
Poprawki drobnych błędów
Eksport danych – usunięcie błędu zdublowanych danych
Visual Advisor – poprawa obsługi wskaźników
Wykresy – usunięcie błędu widoczności narzędzi do rysowania na wykresach innych instrumentów
Lista obserwacyjna – usunięcie błędu niezapisywania nazwy kolumny
ING ProTrader Mobile


Wersja iOS:

Zlecenia - dodana ważność zlecenia GTD
Aplikacja - drobne zmiany językowe
Wykresy - nieprawidłowe wyświetlanie świec cenowych w przypadku dużej różnicy pomiędzy czasem serwera, a czasem urządzenia
iOS7 - zawieszanie się aplikacji podczas zamykania pozycji z SL i zlecenia z TR, które posiadają odwrotny kierunek
Wykresy - optymalizacja pamięci
Aplikacja - optymalizacja kodu
Raporty - aplikacja pozostaje w pozycji horyzontalnej po obróceniu urządzenia
Wykresy - zamykanie się aplikacji w niektórych przypadkach
Tablet - klawiatura zasłania panel składania zlecenia w pewnych ustawieniach aplikacji
Tablet - aplikacja zamyka się na iPad podczas otwierania wykresu z listy instrumentów"



Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości