HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

no avatar
dilfx
Posty: 42
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 15:53

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

niedziela 09 lis 2014, 16:25

Też szukałem opinii i ogólnie zdecydowanie bardziej pozytywne widziałem. Mi nie przeszkadzają fajne bonusy, a jak już warunki są w miarę podobne u brokerow to trzeba dodatkowo czymś przykuć uwagę :) Ostatecznie w piątek wypełniłem wniosek o otwarcie rachunku to dam z czasem znac jak wrazenia.

Awatar użytkownika
fxblanker
Stały Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 14:24
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

piątek 14 lis 2014, 04:54

poszukalem wiecej opinii na temat brokera. ogolnie jest kilka narzekan ale wiekszosc sobie chwali. generalnie ponoc egzekucja i plynnosc ok, brak sporego rozszerzenia spreadu a bonusy normalnie wyplacaja. chyba czas samemu sie przekonac
KISS - Keep It Simple, Stupid

Awatar użytkownika
fxblanker
Stały Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 14:24
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

sobota 22 lis 2014, 15:39

otworzylem juz konto real w hotforex. pierwsze transakcje wchodza bez problemow. szczegolnie jak porownam do lmax to spora roznica. w lmax na wejscie zlecenia czekam czasami po parenascie sekund :/
KISS - Keep It Simple, Stupid

no avatar
dilfx
Posty: 42
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 15:53

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

poniedziałek 24 lis 2014, 20:13

mi otworzyli jakos z ponad tydzień temu. Jak do tej pory ok poza chwilowymi rozłączeniami rachunku ale możliwe, że to coś po mojej stronie. Z tym lmax to mnie zaskoczyles ze slabo tak u nich jest.

Awatar użytkownika
fxblanker
Stały Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 14:24
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

wtorek 25 lis 2014, 01:34

jak tak obserwuje hot forex przez ostatnie dwa lata to widze ze mocno poprawiaja jakosc uslug. sporo pochlebnych opinii, bardzo dobra egzekucja zlecen. narazie testowalem na niskich kwotach ale chyba przenosze wiekszosc rachunku do hotfx
KISS - Keep It Simple, Stupid

no avatar
dilfx
Posty: 42
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 15:53

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

niedziela 07 gru 2014, 14:50

Na pewno plus, że mają polski support rozwinięty - o ile zleceń przez infolinie nigdy nie robiłem jeszcze (i nie planuje :) ) to jak zadałem pytanie odnośnie warunków transakcyjnych to dostałem odpowiedź po polsku :)

Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

wtorek 30 gru 2014, 09:55

Witam,

wczoraj zleciłem wypłatę pieniędzy z HotForex (kapitał + zysk). Wpłacałem za pomocą karty. Otrzymałem informację że mogę otrzymać zwrot tylko w wysokości wpłaty, ponieważ tylko tyle mogą zwrócić jeżeli wpłacałem kartą. Nie przypominam sobie żeby była na początku jakakolwiek informacja o sposobie wypłaty pieniędzy (gdybym wiedział lub inaczej miał świadomość pewnie bym się nie zdecydował na taką formę wpłaty), jednakże poprosiłem żeby wskazali miejsce gdzie takowa informacja się znajdowała podczas kiedy dokonywałem całej operacji (będę zgadywał-pewnie przyślą info o regulaminie). Dodatkowo poinformowano mnie, iż wszystko co jest powyżej wpłaconego kapitału mogą mi wypłacić za pomocą:
Moneybookers, Neteller, Webmoney, or Payoneer.

Jednocześnie jeśli chcę wypłacić swoje pieniądze (kapitał) muszę dokonać jeszcze raz całej operacji z właściwą kwotą. Czyli zyskują kolejny czas.
Pytanie jakie są koszty po mojej stronie skorzystania z wymienionych usług, oraz dlaczego HotForex nie może w takim razie przelać pieniędzy na moje konto w banku (tutaj bym akurat zgadywał, że musieliby zapłacić za przelew międzynarodowy).
Jak dla mnie porażka.
Reasumując warto się zastanowić dwa razy zanim wybierze się metodę wpłaty pieniędzy oraz brokera, który nie funkcjonuje (mówię o obsłudze kasowej , a nie biurku i telefonie) w kraju z którego pochodzi inwestor.

Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

wtorek 30 gru 2014, 13:09

No i oczywiście wszystko było w warunkach, nawet nie regulamin. Jednak jest w nich coś bardzo ciekawego. Wynika z nich, iż HotForex nie zakłada że ktoś zarobi, ponieważ dwa punkty się wykluczają. Mianowicie pkt 2 i pkt 4. Czyli zwracamy tylko w sposób jaki była dokonana wpłata, jednak nie więcej niż początkowy depozyt. Sytuacja jak z filmu "Miś".
Jeśli ktoś ma inną interpretację/pomysł/wyobrażenie to chętnie się z nią zapoznam.

Jeszcze jedna ciekawostka. Mianowicie tutaj:
https://www.hotforex.com/en/deposit-wit ... tions.html

jest że minimalna kwota wypłaty to 10 usd, a podczas dokonywania wypłaty jest info że 5. Ciekawe jak to działa.


Poniżej całe warunki wypłaty, forma dosłowna:

Withdrawal Condition Statement
 Withdrawal requests submitted before 7 AM GMT are processed on the same day between 7 AM and 5 PM GMT, any withdrawal request submitted after this time will be processed the following day (Monday to Friday only);
 Withdrawals are always made using the same payment method/gateway that was used to make the initial deposit;
 Should the credit/ debit card deposits be received, all withdrawals up to the amount of total deposits by credit/ debit card will be processed back to the same credit/ debit card on a priority base.
 We cannot send more funds back to your credit card than initially deposited;
 Funds cannot be refunded to expired credit/debit card;
 For all incoming payments via Sofort, iDeal, WebMoney China Union Pay and TrustPay, any subsequent withdrawals will only be actioned via wire transfer.
 Deposits via Visa/ Mastercard that were executed more than 6 months ago cannot be withdrawn using the same payment method. Funds will be sent via an alternative method in the event of a withdrawal request being made by the Client.
 HotForex does not charge any fees for deposits or withdrawals. If any fees are applied they are charged solely by the payment gateway vendor, bank or credit card company. HotForex does not cover these charges. These charges are covered by the end sender/receiver of the funds. In the event that the Company is charged during a funding transaction by any third party, the Company reserves the right to pass the relevant cost back to the Client.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

wtorek 30 gru 2014, 13:24

Co do niemożliwości wypłacania kartą większej kwoty to jest chyba sprawa regulatora. Bo coś takiego już dawno było u innych brokerów. Więc to nie jest jakieś widzimisię HF
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

wtorek 30 gru 2014, 13:35

Jest jakieś odwołanie do regulatora/ustanowień prawnych w tych warunkach? Ja tego nie widzę.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

wtorek 30 gru 2014, 13:41

Nie wiem dokładnie o co chodzi, ale tak jak mówię spotkałem się z tym już kilka lat wstecz u innych brokerów.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

środa 31 gru 2014, 16:25

wypłata na kartę kredytową do wysokości wpłaty jest normą, to zabezpieczenie przeciwko praniu pieniędzy jak domyślam się, narzucone przez przepisy bankowe.
podmiot zewnętrzny może na Twoją kartę tylko tyle wrzucić ile ją wcześniej obciążył.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

piątek 02 sty 2015, 12:26

Dokładnie irmentruda. Dodatkowo chodzi też o kwestie techniczne, bo wypłata widnieje jako transakcja zwrotu wpłaty, czyli jakbyś kupił paliwo na stacji, a potem transakcja zostałaby anulowana.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

niedziela 04 sty 2015, 18:56

I tak i nie, kwestia wew. przepisów brokera.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
fxblanker
Stały Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 14:24
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

poniedziałek 05 sty 2015, 17:21

W mojej ocenie zaden broker nie bedzie mogl obejsc przepisow bankowych/obslugujacych karty. Domyslam sie, ze wszedzie bedziesz tak mial zarowno XM, HF czy inni.
KISS - Keep It Simple, Stupid

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

wtorek 06 sty 2015, 15:12

Chyba już czas na konta w Bitcoin, szybki tani przelew itd, ciekawe czy są gdzieś takie.
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

piątek 09 sty 2015, 10:00

Zastanawia mnie tylko jedno. Jeśli to przeciwko prawu o praniu brudnych pieniędzy itd, to dlaczego wykorzystując płatności internetowe mogę odebrać je m.in. poprzez kartę wiza i wypłacić z bankomatu? (chyba że płatności internetowe działają inaczej). Wynika z tego iż na koncie nie było wcześniej środków wydanych na konkretny cel, operator internetowy przelewa pieniądze na kartę to jak to się ma do ustawy o praniu pieniędzy?

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

piątek 09 sty 2015, 11:20

Odbierzesz ale do wysokości wpłaty. Zysk na konto. Tylko w przypadku skrila są brokerzy ( nie wszyscy ) co wypłacą także zysk lub wypłata z bankomatu kartą debetową brokera.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
fxblanker
Stały Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 14:24
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

środa 21 sty 2015, 10:50

Z informacji na temat ostatnich wydarzeń - Dukscopy, XM, HotForex i Oanda wyzerowali debety swoim klientom, którzy ponieśli straty na parach z CHF.
KISS - Keep It Simple, Stupid

no avatar
dilfx
Posty: 42
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 15:53

Re: HotForex - STP, złotówki, polska obsługa

czwartek 22 sty 2015, 08:24

Miło z ich strony :) Dobre zagranie pokazujące, że broker jest w dobrej sytuacji i kondycji. A czy ktoś wie czy w przypadku tego skrilla w HotForex wypłacane są też zyski czy to już normalny przelew?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości