LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

niedziela 08 cze 2014, 13:43

Terminator pisze:Sekunda nie robi.
Mylisz się fundamentalnie,właśnie o tym cały czas piszę zarówno na nawigaorze jak i tutaj,sekunda to już prehistoria,wystarczy że banki kwotujące umówią się na ECN że przez że przez setną sekundy i możesz stracić wszystko i jeszcze do tego dopłacić 50% ...// jak ostatnio to wyłapała CFTC, a co ja wyłapałem 22 maja na 13 pipsów///
Praktycznie tylko LIMAX i CME nas przed tym chroni..,ponieważ w LIMAX i CME rynek kierowany jest zleceniami które muszą przebić Twoje zlecenia,// które nota bene w sekundy odbudowują się na setki miliardów $,// a w ECN kierowany jest ofertami.// a oferty bez żadnego ryzyka mogą w każdej chwili banki kwotujące wycofać//
Rozumiesz tą subtelną różnicę?.
Ja osobiście nie mam żadnej wątpliwości że przyszłość świata to rozwiązania jak na LIMAX czy CME.

Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

środa 11 cze 2014, 12:25

Terminator,wydaje mi się że całe pięć lat piszę bardzo jasno, jeżeli nie jest to jasno, to doprecyzuję,
Jeżeli Banki kwotującę umówią się w danej milisekundzie wycofać oferty z Interbanku,ECN , to masz lukę ...,możesz stracić wszystko,lub nawet w takiej sytuacji dopłacić,
w LIMAX i CME jesteśmy przed tym chronieni w 100% ponieważ tam rynkiem kierują REALNE zlecenia,// jeżeli taka sytuacja wystąpi,Twoje zlecenia zostają NIETKNIĘTE !// a nie oferty, których wycofanie jednocześnie przez banki w tej samej milisekundzie nic ich nie kosztuje,/// niczym nie ryzykują banki //
jeżeli natomiast, banki kwotujące zdecydują się zaatakować REALNYMI SWOIMI ZLECENIAMI na rynku regulowanym,// powtarzam realną kasą banków// na rynku regulowanym,to mają przeciw sobie rynek // w, tym automaty HFT które odbudowują popyt w sekundach na setki miliardów , może biliony $//// które taką nieodpowiedzialność i głupotę banków ,ukarają bezwzględnie // a, to już kosztuje,realną kasę banki,w następstwie, Zarządy tych banków stracą lukratywne apanaże i super pensyjki..., o akcjonariuszach tych banków ,którzy stracą nie wspominając..... //
Myślę ,jasno to teraz wytłumaczyłem , na czym polega rynek kapitałowy , a jego fikcja?.

Pozdrawiam,
PS, jeszcze prościej wytłumaczę ten temat,tak na chłopski rozum..., rozumiesz różnicę między wycofaniem ofert przez banki aby przebić Two S/L ,od różnicy,gdy banki muszą wyłożyć swoją kasę i kasę swoich akcjonariuszy aby przebić Twój S/L // czy innych użytkowników na świecie//
Rozumiesz tą różnicę?.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

czwartek 12 cze 2014, 06:11

Dzisiaj na LIMAX o 23 czasu polskiego powstały olbrzymie nierynkowe luki!!!! Podczas podawania danych o stopach w NZ platforma przez 5 minut stała, przez co mamy lukę 80 pips na auduzd i 150 pips na GBPNZD!!!! SKANDAL!
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

czwartek 12 cze 2014, 13:31

Nie czytałeś regulaminu,,codziennie o 21:00 czasu serwera //23:00 czasu polskiego// platforma LMAX nie kwotuje cen,tyle,
w CME ,jest rozwiązane w ten sposób, że jeżeli chcemy zostawić zlecenie w okresie przerwy gdy nie ma kwotowań,trzeba mieć większy depozyt,a nawet jak taka sytuacja się stanie,nic naszym zleceniom nie grozi,ponieważ w takich sytuacjach jesteśmy chronieni,chociażby tym że nie wybija w takich sytuacjach naszych zleceń z platformy,tylko dopiero po skończonej sesji ,jeżeli dalej jest minus,jesteśmy wzywani do uzupełnienia depozytu.
Pytanie do raposo lub LIMAX w jaki sposób można u Was przed takimi sytuacjami jak powyżej,się bronić?,jest możliwość bronić się tak samo jak na CME?.// czyli większy depozyt i dopiero na drugi dzień wezwanie przez LIMAX do dopłaty depozytu,jeżeli dalej minus na rachunku występuje?.

Pozdrawiam

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

czwartek 12 cze 2014, 16:15

Ja przepraszam, ale co to za regulamin? Wg ciebie broker ktory wstrzymuje kwotowania na 5 minut i generuje przez to nierynkowe //powtarzam nierynkowe // luki jest w porzadku? przeciez to przeczy temu co caly czas mowisz!
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

czwartek 12 cze 2014, 16:36

macierewicz,i masz rację, i tej racji nie masz.
Jeżeli broker pisze że w w danym czasie nie kwotuje,ponieważ codziennie o 23 następuje konserwacja serwera, // a,jest to wpisane w jego regulamin i każdy może to przeczytać // i w tym czasie,pech chciał że była luka na 150 pipsów to z jakiej racji broker ma odpowiadać?//.
Z,drugiej strony masz rację pisząc że broker czy rynek powinien przewidzieć takie sytuacje i temu jakoś zaradzić,w tym jest między nami 100% zgoda.
Dlatego zapytałem raposo ,czy LIMAX umożliwia nam obronę przed takimi niespodziewanymi sytuacjami, jak opisałeś np. w ten sam sposób , jak na CME?.// czyli większy depozyt i dopiero na drugi dzień wezwanie przez LIMAX do dopłaty depozytu,jeżeli dalej minus na rachunku występuje?.
macierewicz,słusznie zauważyłeś że tu jest klucz do rozwiązania rynku regulowanego w Europie,ponieważ inwestor// zwłaszcza początkujący// nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego,od tego jest rynek regulowany np, na CME ,i trzeba KONIECZNIE ! wskazać inwestorom jak się przed tym mają bronić.

Pozdrawiam,

Ps,zobaczymy co napisze raposo,niemniej uważam że prędzej czy póżniej, banki i brokerzy w Europie to zrozumieją, zrozumieją ten temat, i podejmą środki zaradcze // a że to jest za póżno o 25 lat...,to inna sprawa,lepiej pózno niż wcale,...,generalnie macierewicz,jestem średnio optymistyczny,z moich obserwacji i doświadczeń,tylko spotkałem się ze zrozumieniem tego tematu w UK /// chyba dlatego powołali CME Europe i rozliczający ich będzie BC UK,niestety mają problemy techniczne aby wystartować w Europie,/// oraz Holandii//mają bardzo mądry Bank Centralny, natomiast to co słyszałem i co mnie spotkało w Niemczech ,a szczególnie we Francji w tym temacie to jakiś nieprawdopodobny kabaret...//

no avatar
DigitalSmoke
Stały Bywalec
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 20:10

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

czwartek 12 cze 2014, 18:10

Ta przerwa techniczna o 23 być może jest związana z rolloverem na interbanku. Zresztą wielu brokerów ma podobnie.

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

czwartek 12 cze 2014, 18:19

Tak,oczywiście,jeżeli dobrze rozumiem macierewicza,chodzi o to jak się przed tym bronic.
Pozdr

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

piątek 13 cze 2014, 16:55

PS,Tak na spokojnie,myślę macierewicz ,że bardzo dobrze się stało że ta luka na 150 pipsów podczas danych ,gdy LIMAX miał przerwę techniczną się przydażyła,mylę że zmusi to wreszcie Europejskie Banki i instytucje finansowe typu broker do myślenia....,a to musi przełożyć się w końcu na lepsze usługi finansowe.

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 16 cze 2014, 13:54

raposo, zapytam inaczej,czy problem który poruszył macierewicz można w ten sam sposób rozwiązać jak na FX CME ?.

Pozdrawiam,

PS,chodzi mi dokładnie o to ,czy w przerwie technicznej LIMAX oraz okresów małej płynności zastosować sprawdzone wzory z CME,czyli większy depozyt,a broker w zamian gwarantuje nam że przypadkowo jak opisał macierewicz, 150 pipsowa luka w przerwie techniczne, nie wyrzuci nas z rynku,tylko w najgorszym przypadku czekamy te 23 godziny// wcześniej jeżeli zbilansuje się nasze zlecenia też możemy zamknąć bez straty// i dopiero wtedy jesteśmy wzywani do uzupełnienia depozytu.
Postaraj się dowiedzieć,zapytaj o te zagadnienia, może uzyskasz dodatkowe ciekawe informacje?.
PS, a może są inne możliwości techniczne o których nie wiemy?.
Postaraj się coś dowiedzieć.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

wtorek 17 cze 2014, 09:06

Nie ma takiej możliwości.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

wtorek 17 cze 2014, 15:59

Dzięki serdeczne raposo, niestety tak nie może być,zasugeruj im...,jak będziecie mieć jakieś spotkania biznesowe, że trzeba ten problem jaki poruszył macierewicz jakoś rozwiązać.
Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

środa 18 cze 2014, 18:25

Raposo,jak będziesz na jakimś spotkaniu biznesowym z nimi, zasugeruj im rozwiązanie problemu który opisał macierewicz czyli luka na 150 pips w przerwie technicznej , w sposób ja to jest rozwiązane na FX CME
Jesli trajdujesz intraday i masz wszystkie transakcjii zamkniete przed 23.00 polskiego czasu, mozesz trajdowac z margin intra dayowy. Ten margin jest $500 za kazdy kontrakt. Masz konto z $25,000, mozesz trzymac pozycje z 50 kontrkatami.





o, 23.00, musisz miec $2,200 za kazdy kontrakt ktory chces trzymac przez zamkniecie. To znaczy ze z $25,000 mozesz trzymac 11 kontrakty przez zamkniecie.



Kiedy rynek otwiera sie u 00:00, mozesz od nowa trajdowac z margin $500 za kontrakt.
To ,moim zdaniem całkowicie rozwiązuje ten problem.

Pozdrawiam,

PS, natomiast jeżeli są straty to dopiero po zamknięciu sesji jesteś wzywany do uzupełnienia depozytu.

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

sobota 28 cze 2014, 18:17

Raposo,super że jest Bid/Offer,jednak wielu Forumowiczom utrudnia sytuacja // w,tym mnie//że zlecenia obronne TP i SL i stop aktywowane są dopiero przez mostek MT-4 ,lub gdy zostaną aktywowane co czasami opóżnia,
co myślisz o zastąpieniu zleceń TP, SL ,stop i zamiast tego wrzucać zlecenia obronne TP i SL i stop o tych samych parametrach do Bid/Offer?,to praktycznie wyeliminuje poślizgi nie tylko po PKC , lecz TP SL i stop. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 30 cze 2014, 09:07

Nie jest to możliwe, przynajmniej na ten moment.

I zlecenia te nie są aktywowane "dopiero przez mostek MT4" ale dopiero po przekroczeniu ustalonej ceny - tak to działa i to nie kwestia LMAXa, a samej budowy tych zleceń.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 30 cze 2014, 18:12

Raposo,nie wiem czy się do końca zrozumieliśmy,dam przykład na 1 locie,kupujemy Bid/Offer, po rynku 1.3 długą pozycję,ustalamy TP na 1.4 i SL na 1.2
zamiast tego, robimy tak,kupujemy długą pozycję po rynku Bid/Offer,1.3 następnie nie ustalamy TP ,tylko zamiast TP, wrzucamy do Bid/Offer, sprzeda 1.4 a zamiast SL ,wrzucamy do Bid/Offer, sprzeda na 1.2
Praktycznie,to by wyeliminowało poślizgi.Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

czwartek 03 lip 2014, 12:34

Raposo,postaraj się dowiedzieć coś więcej ponieważ praktycznie tym,rozwiązalibyśmy problem poślizgów, poprawka z mojej strony,przy 1.2 myślałem o pozycji sprzeda czyli krótko.
Pozdrawiam,
PS, postaraj się dowiedzieć coś więcej,czyli ,czy nie ma jakiś pułapek dla inwestorów, typu np. że można zlecenia TP i SL Bid/Offer składać do jakieś wysokości,a idąc dalej jak najwięcej informacji.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 07 lip 2014, 10:14

Nie ma takich pułapek, a przy zleceniach oczekujących limit i stop nie wykluczysz nigdy w 100% ryzyka wystąpienia poślizgu cenowego. Taki urok Forexu.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 07 lip 2014, 13:37

raposo pisze: Taki urok Forexu.
Nie wiem czy się rozumiemy,ale niekoniecznie,dla przykładu, jak była interwencja SNB,inwestorzy ,u brokerów mieli 160 pipsowe pośliżgi, natomiast inwestorzy którzy mieli już swoje zlecenia w arkuszu zleceń np. CME ,mieli te poślizgi po 35-40 pipsów .// w, sumie ,ta różnica,to jest podstawa mojej bytności tutaj na Forum ,jak i nawigatorze// ponieważ to jest klucz,moim zdaniem bankowości inwestycyjnej.

Pozdrawiam

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 07 lip 2014, 13:40

35-40? Poprzednio pisałes o 3-5 pipsach.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości