LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 13 sty 2014, 13:21

LMAX Exchange- MTF dla globalnego FX, regulowany oraz autoryzowany przez FCA

LMAX Exchange jest pierwszym MTF dla FX autoryzowanym oraz regulowanym przez FCA, stworzonym aby dostarczyć menedżerom finansowym, biurom maklerskich, brokerom MT4/5 oraz profesjonalnym inwestorom bezpośredni dostęp do instytucjonalnej płynności oraz jakość giełdowego modelu realizacji zleceń.

Unikalny model biznesowy LMAX Exchange wychodzi na przeciw fundamentalnym zmianom zachodzącym na rynku FX, zapewniając wprowadzenie brakujących obecnie elementów w branży, takich jak:
- klarowność rzeczywistych kosztów handlu FX na rynku pozagiełdowym ‘OTC’
- precyzję, przejrzystość i niezawodność realizacji zleceń

LMAX Exchange zapewnia przejrzyste koszty oraz neutralną realizację zleceń dla obu stron transakcji (‘buy-side & sell-side’).
Giełda LMAX nie jest animatorem rynku, oferowany przez nią arkusz zleceń daje dostęp do 20 poziomów głębokości rynku i zawiera jedynie zlecenia Limit bez 'last look', pochodzące od wiodących banków światowych oraz firm proptradingowych.

LMAX Exchange dostarcza wysokiej jakości giełdowy model realizacji zleceń, który jest skuteczną i wydajną metodą handlu bardzo płynnych instrumentów finansowych takich jak FX. W branży, która jest obecnie w fazie transformacji regulacyjnej, wizją LMAX Exchange jest dostarczenie każdemu uczestnikowi rynku FX neutralnych oraz jednakowych warunków handlu, które realizuje przez:
- całkowitą przejrzystość obrotu (‘pre and post-trade transparency’)
- otwarty arkusz zleceń z dostępem do 20 poziomów głębokości rynku poprzez FIX
- instytucjonalną płynność, tworzona jedynie przez zlecenia Limit
- brak odrzuceń czy rekwotowań
- brak 'last look'
- ścisłą zasadę “Priorytet ceny/czasu” przy kojarzeniu zleceń
- niezrównaną jakość egzekucji zleceń dzięki implementacji giełdowego modelu realizacji zleceń.
- całkowitą anonimowość użytkowników
- rozliczenie biur maklerskich i brokerów STP poprzez rachunek depozytu zabezpieczającego lub aktualnego PB (Prime Broker).

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami o: Główne cechy oferty:
  • - giełdowy model realizacji zleceń - MTF,
    - negocjowalna, niższa stawka prowizyjna przy rejestracji przez Forex Club,
    - całkowita anonimowość i brak konfliktu interesów,
    - rachunek od 1 000 USD (dostępne konta w PLN) przy rejestracji przez Forex Club,
    - dostępna platforma MT4, Web Client, aplikacja mobilna, FIX API, MultiCharts,
    - spready zaczynające się od 0.0 pips,
    - dźwignia 1:100,
    - dostępne mikroloty,
    - możliwy każdy rodzaj handlu - scalping, hedging, news trading, HFT, algo trading,
    - gwarancja depozytu do 80 000 GBP,
    - polska obsługa.
Otwarcie rachunku: Otwierając konto poprzez powyższą stronę każdy otrzyma preferencyjne warunki dotyczące prowizji oraz depozytu minimalnego. Aby ustalić szczegóły skontaktuj się z Forex Club.

Zapraszamy także do serwisu dedykowanego właśnie LMAX-owi.
MTF CLUB

edited by raposo

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 13 sty 2014, 13:32

Witam :)

Zapraszam do zapoznania się z artykułem na temat 'last look', dostępnym na naszym portalu: http://comparic.pl/listings/last-look-t ... rzeszlosc/

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 13 sty 2014, 13:41

Żeby otworzyc demo trzeba się tak szczególowo wyspowiadać ? :facep:
Obrazek

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 13 sty 2014, 13:58

Witam :)
JAREK67 pisze:Żeby otworzyc demo trzeba się tak szczególowo wyspowiadać ? :facep:
Nie, na stronie przez pomyłkę mamy podany link do otwarcia konta real. Zostanie to niedługo poprawione.

Konto demo możesz otworzyć tutaj: https://apply.lmax.com/uk/demo_ui

Pozdrawiam
Karol Marchewka

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 13 sty 2014, 14:03

MaRCHeW pisze:Witam :)
JAREK67 pisze:Żeby otworzyc demo trzeba się tak szczególowo wyspowiadać ? :facep:
Nie, na stronie przez pomyłkę mamy podany link do otwarcia konta real. Zostanie to niedługo poprawione.

Konto demo możesz otworzyć tutaj: https://apply.lmax.com/uk/demo_ui

Pozdrawiam
Karol Marchewka
no to na pewno mi otworzą ten real.
Mr. ddbclshblsjdbcl
City:xkjvn;dkjnl;kdjm
Phone:83476087t32907t
i tak dalej !Tak!
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 13 sty 2014, 16:19

Z tym miastem to przegiąłeś :rotfl:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 13 sty 2014, 16:27

Marcin_N pisze:Z tym miastem to przegiąłeś :rotfl:
Zawsze mam z tym problem. Coś jak Borne Sulinowo, do 90-lat nawet na mapach go nie było. !smail!
Obrazek

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

niedziela 02 lut 2014, 18:28

Super ,sprawa,bardzo cenna sprawa
LMAX cichu wprowadza fizycznej dostawy FX na Majors
Jest to szczególnie ważne dla poważnych traderów przy końcówce trendu.
http://forexmagnates.com/lmax-quietly-i ... on-majors/

Pozdrawiam,
PS,praktycznie,nie wyobrażam sobie w przyszłości profesjonalnej traderki bez takich usług.

PS, doszły mnie nieformalne słuchy ..,że CME Europe i Bank Centralny UK..., ma techniczne ,problemy z tym,co LMAX Exchange - MTF sobie świetnie poradził...,Szacun ,tym bardziej dla nich ,tym bardziej....

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

piątek 28 lut 2014, 15:32

Skoro wyszło na jaw to jednak nie tak po cichu... :) LMAX szykuje sporo więcej nowości ale na razie nic nie możemy zdradzić.

W porozumieniu z Marcinem Wenusem i za zgodą Karola, edytowałem pierwszy post. Rozbudowany został o szczegóły oferty i linki do paru wartych uwagi artykułów.

Ze spraw bieżących mogę jeszcze dodać, iż od grudnia LMAX posiada własne serwery MT4 (wcześniej korzystali z PrimeXM), a 'przed chwilą' dostali jeszcze dwie prestiżowe nagrody na wydarzeniu WSL Institutional Trading Awards 2014:
  • - Best FX Trading Venue - ECN/MTF,
    - Best Infrastructure/Technology Initiative by Exchange/ATS.
Szczegóły w pliku PDF.

Zapraszamy także do serwisu dedykowanego właśnie LMAX-owi.
MTF CLUB
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

sobota 22 mar 2014, 16:14

Wreszcie, o to co bezwzględnie i bezpardonowa walczyłem, od 25 lat,pomału jest dostępne, LMAX wprowadził to w Europie, czyli jest Web Client dzięki czemu nasze zlecenia trafiają do arkuszu zleceń,jest średnia szybkość MTF to 0.5ms,LMAX zapewnia transakcje w realnej walucie,jeżeli jest taka potrzeba // jest to istotne szczególnie na końcówkach trendu//
Reasumując, oczekujemy WRESZCIE !!! podobnej oferty ze strony Polskich Banków.// po 25 latach transformacji..///

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

niedziela 23 mar 2014, 11:56

Nie "wreszcie" tylko od dawna. WebClient to autorska platforma LMAX, która jest oferowana od samego początku ich wejścia na rynek, czyli od 5 lat ;).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

środa 30 kwie 2014, 10:17

Mała ciekawostka. Na LMAX zarówno na platformie MT4, jak i Web Client mogą występować spready ujemne. Widoczne jest to jako spread = 0 (ograniczenia techniczne platformy MT4, a na Web Client jest to 'ukryte') jednak oznacza to, że może wynosić 0 lub mniej i w szczegółach ceny historii zlecenia jest to już zauważalne.

Szczegóły znajdziecie w poniższym PDFie w punkcie 3.1.6 Inverted Markets.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

sobota 24 maja 2014, 08:35

Mam pytanie do przdstawiciela LIMAX lub Kolegi raposo, załóżmy że złożyłem zlecenie i jest ono web client , LIMAX działa jak rynek regulowany,następnie dochodzi np. do takiej sytuacji jak wczoraj na niektórych ECN że była jednosekundowa luka ,nie transakcyjna na 13 pipsów,// powtarzam ,nie transakcyjna//i mimo tego że było to nie transakcyjne,zostaną nasze zlecenia w tych ECN wyrzucone na stratach z rynku.
Moje pytanie, czy w takich samych sytuacjach nasze zlecenie w LIMAX które już są w web client są bezpieczne przed takimi sytuacjami?.
Dobrze to rozumiem?.
A,jeżeli są bezpieczne,to rozszerzę pytanie,załóżmy że założę w LIMAX platformę MT-4 jak wiadomo z niej nie można wrzucić zleceń w web client,lecz mimo tego nasze zlecenia w takich sytuacjach jak opisałem wyżej są tak samo bezpieczne jak w web client?.

Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

wtorek 27 maja 2014, 14:59

Udało mi się dowiedzieć,że nasze zlecenia w LIMAX Web client są bezpieczne przed takimi sytuacjami jak opisałem powyżej,pozostaje jeszcze pytanie, czy tak samo są bezpieczne nasze zlecenia w LIMAX jak mamy MT-4?.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

wtorek 27 maja 2014, 15:26

LMAX, nie LIMAX ;).

Niestety dość chaotycznie to opisujesz i nie za bardzo rozumiem o jakie bezpieczeństwo chodzi. Zlecenia w LMAX są realizowane w ten sam sposób na WebClient, jak i na MT4 z tą różnicą, że na tej drugiej platformie nie ma zleceń typu Bid i Offer z przyczyn oczywistych.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

wtorek 27 maja 2014, 16:05

raposo pisze:LMAX, nie LIMAX ;).

Niestety dość chaotycznie to opisujesz i nie za bardzo rozumiem o jakie bezpieczeństwo chodzi. Zlecenia w LMAX są realizowane w ten sam sposób na WebClient, jak i na MT4 z tą różnicą, że na tej drugiej platformie nie ma zleceń typu Bid i Offer z przyczyn oczywistych.
Drogi raposo,wydawało mi się że napisałem najjaśniej jak można ,jeżeli dochodzi to nietransakcyjnych luk // powtarzam,nie transakcyjnych luk np. na 13 pipsów,jak było 22-05-2014 godz.9.00 na niektórych ECN które trwały ułamki sekund/// czy w takiej sytuacji nasze zlecenia w LIMAX złożone już w web client są bezpieczneprzed takimi sytuacjami?.
Dowiedziałem że są CAŁKOWICIE bezpieczne przed takimi sytuacjami,miło i SZACUN dla LIMAX !!!.// to już wiem na 100%///
Drugie pytanie było, czy tak samo bezpieczne są nasze zlecenia w LIMAX które mamy w MT-4?,pytam dlatego że z tego co zrozumiałem LIMAX nie do końca bierze odpowiedzialność za MT-4// może coś żle zrozumiałem,dlatego proszę o wyjaśnienie//.
Dlatego prosiłem Ciebie raposo lub przedstawiciela LIMAX o wyjaśnienie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

wtorek 27 maja 2014, 16:30

LMAX bez 'i'.

Pierwsze słyszę pojęcie 'nietransakcyjna luka". Luka cenowa to sytuacja w której nie były zawierane transakcje. Jakie tu może być bezpieczeństwo? Chodzi o zrealizowanie takiego zlecenia w luce? Nie, w LMAX tak nie ma niezależnie od platformy. Czy jednak jeśli luka powstanie na skutek jakiegoś błędu (np. niedostarczanie kwotowań przez serwer) to jak najbardziej będzie to bezpieczne, o tyle, że będziemy mogli złożyć reklamację.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

wtorek 27 maja 2014, 16:49

raposo pisze:LMAX bez 'i'.

Pierwsze słyszę pojęcie 'nietransakcyjna luka". Luka cenowa to sytuacja w której nie były zawierane transakcje. Jakie tu może być bezpieczeństwo? Chodzi o zrealizowanie takiego zlecenia w luce? Nie, w LMAX tak nie ma niezależnie od platformy. Czy jednak jeśli luka powstanie na skutek jakiegoś błędu (np. niedostarczanie kwotowań przez serwer) to jak najbardziej będzie to bezpieczne, o tyle, że będziemy mogli złożyć reklamację.
Drogi Kolego raposo,wchodzisz w rozumowanie Kolegi Cyb, a to skończy się nieubłaganie naszą totalną konfrontacją...// a, chyba nie o to chodzi///
Raposo, jesteś na rynku najdłużej,masz Tytuł magistra w tym temacie,
Nie pisz bardzo Ciebie proszę że nie wiesz co to jest nietransakcyjna luka...// w przeciwieństwie do Kolegi Cyba,Cyb to nigdy nie zrozumie,bardzo,BARDZO liczę Raposo że Ty to kiedyś zrozumiesz///
Dokładnie takie luki są,dałem konkretny dowód na ECN w dniu 2014-05-22 godzina 9.00 // ostatni przykład z ostatnich dni,nie wnikając dziesięć lat wstecz...lub dalej...,luty 1988 roku.../////powtarzam to nie jest błąd !!!.
POWTARZAM to NIE JEST BŁĄD ŻADEN !!!
to są konkretne sytuacje.// dla przypomnienia wszystkim Forumowiczom,,reklamacje Wasze nie będą uwzględnione,nie wiem czy ktokolwiek z tego na Forum zdaje sobie sprawę///
Bardzo mi miło i OLBRZYMI SZACUN dla LIMAX !!! żę w web client nas przed tym broni.// to już teraz wiem na 1000% wiec, dyskusja dalsza w tym temacie nie ma sensu///
Pozostaje pytanie, // tak w skrócie myślowym/// czy w takiej samej sytuacji nasze zlecenia złożone ,nie w web client, lecz w MT-4 są tak samo bezpieczne?.// ponieważ ,nie do końca jestem pewien że LIMAX bierze odpowiedzialność za MT-4 dlatego prosiłem o wyjaśnienie tego zagadnienia///

Pozdrawiam,

Szanowny Kolego Raposo, z tego co wiem ,Ty jako jedyny w Polsce masz Tutuł Magistra w tym temacie,bardzo Ciebie proszę skup się bardziej jeżeli chodzi o te zagadnienia,ponieważ to jest ważne.

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

środa 28 maja 2014, 17:54

Ps,może doprecyzuję jeszcze dokładniej,aby nie było niepotrzebnych kłótni.
Ja rozumiem Kolegę raposo który tłumaczy te sytuacje awariami,i jak najbardziej reklamacje będą uwzględniane.
Ja, zarówno na nawigatorze jak i tutaj piszę o czymś innym,ja piszę o sytuacjach u niektórych brokerów ECN że np. mają w ułamkach sekund do maksymalnie jednej sekundy nie transakcyjne luki np. na 13-40 pip,// powtarzam ,nie transakcyjna,czasami nawet niewidoczne dla naszego oka//i mimo tego że było to nie transakcyjne,zostaną nasze zlecenia w tych ECN wyrzucone na stratach z rynku.// mówię o takich sytuacjach na najpłynniejszych walutach aby było jasne// niestety Drogi raposo, nasze reklamacje NIGDY nie zostaną uznane,powtarzam nigdy.Bardzo się cieszę że LIMAX wyszedł temu na przeciw i nasze zlecenia w web client są chronione przed takimi sytuacjami,nie do końca jednak rozumiem czy nasze zlecenia w LIMAX MT-4 są tak samo bezpieczne jak w web client?,nie bardzo rozumiem ich tłumaczenie odnośnie MT-4 i tego tematu który poruszyłem.

Pozdrawiam

PS, ja rozumiem że temat jest bardzo trudny i czasami dotyczy milisekund,niemniej trzeba mieć świadomość że są to tylko milisekndy,może narazić nas na niewyobrażalne straty...

PS,albo zapytam jeszcze inaczej,z tego co zrozumiałem przez tłumacza,LIMAX oferuje platformę MT-4 lecz nie bierze za nią odpowiedzialności ,raposo ,dobrze to rozumiem?,a skoro tak,to czy nasze zlecenia w LIMAX MT-4 są tak samo bezpieczne jak w LIMAX web client odnośnie tych luk nierynkowych w milisekundach?.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

piątek 30 maja 2014, 10:43

Wydaje mi sie, ze na tak szczegolowe pytania nikt z forum nie bedzie znal odpowiedzi. Wiem natomiast na pewno, ze LIMAX ma support w jezyku polskim, Pan Piotr. Zapros go do dyskusji tutaj, na pewno wiele bysmy sie dowiedzieli o unikaniu ryzyka luk nietransakcyjnych.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości