LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

piątek 31 paź 2014, 14:18

Nowa stawka prowizyjna w LMAX Exchange dla klientów Forex Club!

Od dnia jutrzejszego standardowa prowizja dla naszych inwestorów to 0,0020% niezależnie od obrotu (standard w LMAX to 0,0025%). Prowizję można dalej obniżać w zależności od generowanego obrotu.

Zmiany obejmują zarówno nowych, jak i dotychczasowych klientów.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 10 lis 2014, 09:41

KONTO PLN W POLSKIM BANKU jest już dostępne. Od teraz mamy możliwość przelewania środków w walucie PLN, EUR oraz USD za pomocą transferu krajowego, co oznacza, że taka transakcja jest bezpłatna i realizowana w ciągu jednego dnia. Nowi klienci otrzymają dane do przelewu od LMAX po aktywacji konta. Te osoby, które mają już rachunek w LMAX i chciałyby przelać środki do banku w Polsce mogą zgłosić się do LMAX lub do mnie, a wtedy prześlę dane drogą mailową.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

czwartek 15 sty 2015, 17:06

Raposo, napisałeś na navigatorze w tym temacie że , w tej dzisiejszej luce, klienci ,nawet u najlepszych brokerów na świecie ,potracili 2500% depozytu.
jeżeli to możliwe, bardzo bym Ciebie prosił,abyś porównał to w tym samym czasie, do rynku regulowanego FX CME.
Ja, przez najbliższe parę tygodni ,nie będę miał takiej możliwości,a wtedy temat nam ucieknie,ponieważ muszę szybko zbierać gnaty i wyjeżdżać.
Prosiłbym bardzo Ciebie również ,jak to zagadnienie rozgryziesz,o jakiś szerszy komentarz z Twojej strony,będę bardzo zobowiązany.
Akhh, Ciebie też bardzo proszę o analizę tego i komentarz, wiem że masz możliwości porównawcze, FX regulowanego CME,którym też się zajmujesz, oraz rynku nieregulowanego FX.
Wasze komentarze, może Mod przenieść do innego wątku, w takim przypadku proszę Moda o informację na priw, ponieważ mnie ,nie będzie ok. miesiąca, więc mogę się póżniej nie połapać jak wrócę.A, jak mi się uda cokolwiek dowiedzieć w tym zagadnieniu , to wrzucę Forumowiczom.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

niedziela 18 sty 2015, 23:23

Ja tak myślę i myślę. Analizuję wszystko co wiem oficjalnie i nieoficjalnie i jedno mi się nasuwa...

LMAX ma duże szanse żeby zbankrutować, jeśli cena po której rozliczaj pozycje z CHF była ceną, na której pokazała im się płynność.

Klienci mają ogromne debety, część długów będzie trudna do wyegzekwowania, część spłat potrwa - a oni do biznesu i tak zawsze dokładali, po prostu inwestując.

Takie przemyślenia...
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 19 sty 2015, 10:34

Akhhh wydaje mi się, że lekko przesadziłeś z tymi słowami ;). Teoretycznie to każdy ma szansę zbankrutować i można tak napisać w wątku każdego brokera.

1) LMAX wydał oświadczenie, że wszystko jest w porządku. Wiadomo, że nie wszyscy muszą pisać prawdy ale... Moje prywatne źródła to potwierdzają. Na pewno każdy broker mniej lub bardziej na tym ucierpiał. Ale w przypadku brytyjskiego nadzoru raczej kłamstwa miałyby dużo krótsze nogi. Tymbardziej, że FCA zapewne już z lupą wpada do wszystkich żeby sprawdzić jak się mają rodzimi brokerzy.

Ja bardziej podejrzewałbym, że to ci cypryjscy coś ukrywają, mimo, że twierdzą, iż wszystko jest w porządku, bo doszły mnie słuchy, że nie wszyscy piszą prawdę. Ale zobaczymy.

2) Do CME nie porównam, bo tam nie gram ale sprawa jest identyczna. Ludzie na pewno nieźle tam potracili, jak i mogli też stracić brokerzy. Lewar niby mniejszy ale rynek też jeszcze mniejszy, a jak wszyscy sprzedają to kto ma odkupywać kontrakty?
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 19 sty 2015, 10:50

Takie mnie przemyślenia naszły, bo z tego co słyszę to LMAX realizował zlecenia najniżej z poważnych brokerów.

Jeśli rzeczywiście jedynie szukał drugiej strony i nie brał w tym udziału, to cały debet klientów na razie obciąża ich. Od części na pewno nie odzyskają kasy, a mieli i tak sytuację finansową nierewelacyjną.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 19 sty 2015, 12:05

Hm a skąd te wieści o nierewelacyjnej sytuacji finansowej?

http://forexmagnates.com/lmax-exchange- ... abilities/

Współpraca z GMO, chyba największym brokerem na świecie, udostępniając swoją płynność. Cały czas idą do przodu w kierunku, który sobie obrali.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 19 sty 2015, 12:16

To się zgadza. Natomiast nie przynosili zysków. Takie FXCM miało rezerwy, oni raczej nie.

To tylko moje rozważania, po tym co usłyszałem.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

środa 16 mar 2016, 13:42

Dobre wieści dla osób handlujących na indeksach. Pojawiły się nowe instrumenty w postaci CFD mini (z futures mini).

Na przykładzie DAX
Oznaczenie nowego instrumentu to GDAXIm.lmx - normalny DAX to GDAXI.lmx bez m.

Min. wolumen 0.1 lota, gdzie 1.0 pips = 1 EUR.
Spread - teoretycznie zmienny, w praktyce nie widziałem żeby był wyższy niż 0,7 pipsa.
Prowizje - 0,24 EUR za stronę, czyli 0,48 EUR od 0.1 lota.

To daje koszty transakcyjne na poziomie 1,18 pips. Przy otwarciu konta przez Forex Club będzie to 1,10 pips.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości