LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 07 lip 2014, 14:38

No właśnie. Raz piszesz 3-5, a drugi raz 35-40. Przy czym poślizgi cały czas DALEJ mogą wystąpić i występują. Nie podważam ich różnej skali ale faktu, iż całkowicie nie da się tego nigdy wykluczyć. Amen ;).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

środa 09 lip 2014, 20:21

raposo pisze:No właśnie. Raz piszesz 3-5, a drugi raz 35-40. Przy czym poślizgi cały czas DALEJ mogą wystąpić i występują. Nie podważam ich różnej skali ale faktu, iż całkowicie nie da się tego nigdy wykluczyć. Amen ;).
Sorry,nie ma żadnego amen,jeżeli na realnym rynku regulowanym np. CME,LIMAX,na majorsach ,składając zlecenie przez arkusz zleceń masz poślizg 35 tick , a na rynku nieregulowanym ECN masz w tym samym czasie 160-200 pip poślizgu,to nie ma żadnego amen..,ponieważ w pierwszym przypadku, tracisz 35% kasy,// czasami dorobku życia// a w drugim przypadku,tracisz 100% kapitału,mało tego, drugie tyle musisz dopłacić,aby to lepiej zobrazować Forumowiczom,
1- w ,pierwszym przypadku ,np. masz 100 tyś $ kapitału,tracisz 35 pip,= tracisz 35%
2- w drugim przypadku,masz 100 tyś $,tracisz ,160-200 pip= tracisz ,całe 100 tyś $,mało tego, drugie tyle,czyli 100 tyś $,musisz dopłacić...
raposo,jeżeli dla Ciebie jest to wszystko jedno,to będzie się nam trudno porozumieć.

Pozdrawiam.

PS, raposo,po to się zapluwam przez całe pięć lat ,zarówno na navigatorze,jak i tutaj,aby było transparentnie,przejrzyście,aby to wyeliminować.// pomijam,jakie mnie z tego powodu przykrości spotykają,najgorsze dla mnie ,że merytorycznie zbyt powoli bankowość się rozwija w Polsce i Europie,i od 2004 zrobiono bardzo,bardzo mało,a mówiąc uczciwie,poza próbą ,LIMAX i CME

Europe,nie zrobiono kompletnie nic.

PS, ,jeżeli jednak Azejberdżan leży w jakimś sensie w Europie,//myślę o ich akcesjii do NATO i UE a,to jest kraj większy od Polski///to, do LIMAX i CME Europe,można spokojnie dorzucić Azejberdżan ,ponieważ oni budują bankowość w oparciu o MT-5 i arkusz zleceń.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

czwartek 10 lip 2014, 20:44

juz ktos prosil, ja ponowie - daj zrodla do tych rewelacji o Azerbejdzanie
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

piątek 11 lip 2014, 13:42

Pisałem bardzo wyrażnie,jest to na Forum,trzeba poszukać, ja teraz jestem zapracowany,nie mam czasu
macierewicz, skup skup się wreszcie,poczytaj,jakąkolwiek umowę bankową,zrozumiesz,że jeżeli traktują Ciebie jako MM // tak ogólnie,lecz dotyczy to każdego zagadnienia bankowego//
Jeżeli Prezes instytucji finansowej lub banku ,ma wybierać między egzekucją zleceń MTF,a MM czy ECN to co wybierze?.
Dlatego,jest rolą Rządu, nadzoru finansowego,aby wymusić egzekucję zleceń MTF,ponieważ nikt inny tego nie zrobi...,dlatego że kosi się frajerów z kasy ,a w Polsce to jest według oficjalnych danych nawet do 95%...// więc,po co zmieniać kurę która znosi złote jaja dla banków?///
przecież dla każdego średnio inteligentnego inwestora,jest oczywiste że dlatego w Japonii ok. 50 % inwestorów zarabia na FX, a w USA zarabia na FX ok. 40% ponieważ jest tam egzekucja zleceń jak na LIMAX czyli MTF.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

piątek 11 lip 2014, 15:02

nie pytalem cie o umowe bankowa ani MTF tylko o Metatradera 5 w Azerbejrzanie. Przejrzalem cale forum i nigdzie nie znalazlem zadnych konkretow na ten temat. Ktorys raz to powtorzyles wiec jestem ciekaw zrodel. Wklejenie linka zajeloby 10 razy mniej czasu niz napisanie poprzedniego posta.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

niedziela 17 sie 2014, 07:05

Mam trzy pytania do Kolegi Raposo.
1- Prosiłbym abyś wymienił wymagania sprzętowe dla platformy Web client,pytam dlatego że zauważyłem ,na jednych komputerach działa szybciej, a na innych wolniej,pomimo że nie mam starego sprzętu.
2-z, poprzednich postów ,czy ja Ciebie dobrze rozumiem że jeżeli wrzucę do platformy Web client zlecenie po PKC np. 10 lotów 1.3 i jednocześnie zamiast TP i SL wrzucę do Web Bid/Offer 10 lotów np. 1.4 i 1.2 to nie będzie żadnej niespodzianki i dokładnie to zadziała jak np. w ich platformie bym wrzuci np. 10 lotów po 1.3 i ustawił TP 1.4 i S/L 1.2 nie będzie żadnych niespodzianek na które należy zwrócić uwagę?.
3-Prosiłbym ,abyś dokładnie opisał jaki jest system ochrony naszych depozytów w LIMAX.

Pozdrawiam serdecznie,

PS,2-z, poprzednich postów ,czy ja Ciebie dobrze rozumiem że jeżeli wrzucę do platformy Web client zlecenie po PKC np. 10 lotów 1.3 i jednocześnie zamiast TP i SL wrzucę do Web Bid/Offer 10 lotów np. 1.4 i 1.2 to nie będzie żadnej niespodzianki i dokładnie to zadziała jak np. w ich platformie bym wrzuci np. 10 lotów po 1.3 i ustawił TP 1.4 i S/L 1.2 nie będzie żadnych niespodzianek na które należy zwrócić uwagę?.
Chodzi mi w tym pytaniu,abyś doradził jak sensownie zbudować tą konstrukcję w oparciu o platformę Web Client ze zleceniami zamiast TP i SL i zastąpić to to w oparciu o zlecenie LIMIT w Bid i Offer // jak wiadomo tylko zlecenia limit dają płynność i tylko zlecenia limit mogą być w arkuszu zleceń//które to zlecenia zastąpią nam TP i SL, oraz czy nie będzie jakiś dodatkowych niespodzianek ?,myślę że wtedy będą potrzebne 3 depozyty?,prosiłbym Ciebie o jak największą liczbę informacji ze wskazówką jak to zbudować.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 18 sie 2014, 09:42

Ad.1) Wymagania nie są podane, bo prawdopodobnie są niemalże zerowe. No chyba, że ktoś jeszcze posiada laptopa z początku 20 wieku. Skupiłbym się bardziej na 'odśmieceniu' przeglądarki i systemu operacyjnego.
Ad.2) Działa to tak jak wcześniej opisywałem. Zlecenie trafia do arkuszu zleceń i jeśli znajdzie się na nie chętny to znika z rynku po ustalonej cenie. Jeśli nie to nie dochodzi do realizacji.
Ad.3) W LIMAX nie wiem ale w LMAX ochrona jest taka, jak u każdego innego brokera regulowanego przez FCA. Szczegóły na pewno są na ich stronie, ja ich nie znam ;).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 18 sie 2014, 10:09

No chyba, że ktoś jeszcze posiada laptopa z początku 20 wieku.
:rotfl:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 18 sie 2014, 12:41

Marcin, temat jest poważny,komputery moich pracowników nie mają więcej jak 4-5 lat, więc nie jest to początek 20 wieku...
\Raposo,chodzi mi o to aby Chodzi mi w tym pytaniu,abyś doradził jak sensownie zbudować tą konstrukcję w oparciu o platformę Web Client ze zleceniami zamiast TP i SL i zastąpić to to w oparciu o zlecenie LIMIT w Bid i Offer // jak wiadomo tylko zlecenia limit dają płynność i tylko zlecenia limit mogą być w arkuszu zleceń//które to zlecenia zastąpią nam TP i SL, oraz czy nie będzie jakiś dodatkowych niespodzianek ?,myślę że wtedy będą potrzebne 3 depozyty?,prosiłbym Ciebie o jak największą liczbę informacji ze wskazówką jak to zbudować.

Pozdrawiam

Ps. Marcin,udało mi się dotrzeć do dobrego informatyka // wreszcie// temat jest bardzie skomplikowany niż Ty, czy sądziliśmy.

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 01 wrz 2014, 12:47

Zamiast konkretów, kolejny temat zaspamowany przez zzz. Tyle bicia piany i jeszcze nigdy nic nie wynikło z wyimaginowanych dociekań zzz. Dożywotni ban się należy!

PS Strach pomyśleć co na to naczelny informatyk w kraju...
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

wtorek 02 wrz 2014, 08:56

Ja po prostu nie wierzę, aby to konfiguracja sprzętowa komputera mogła znacząco wpłynąć na działanie WebTradera, który wg mnie jako wymagania ma: internet, monitor, komputer :). Korzystałem z przeróżnych sprzętów i nigdzie nic nie haczyło więc jeszcze raz sugeruję zrobić porządki na dysku lub najlepiej go sformatować.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
zzz

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

poniedziałek 08 wrz 2014, 20:15

Drogi raposo,bardzo Ciebie szanuję,// nie, tylko dlatego że jako jeden,jedyny w Polsce , masz magistra w temacie platform FX...//wrzuć to co napisałeś na np. Vindows 8 który zżera ok. 2-3 RAM, dodatkowo Masz też Saxobank który zżera ok. 1 RAM, dodatkowo, jeszcze takie różne inne pierdoły , sprawdż to,jak to wtedy działa. wtedy chętnie posłucham Twoich przemyśleń.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

wtorek 09 wrz 2014, 13:59

Web Client uruchomiony na najnowszej Operze na Windows 8 pobiera mi 32 MB RAM. Dysk i proces obciążone są w stopniu znikomym. Tak więc jeszcze raz polecam najpierw zabrać się za porządki na swoim komputerze, bo platforma webowa nie jest wymagająca.
Platformy Saxo nie mam po co instalować ale wiem, że jest dość zasobożerna ;).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
wojtek
Posty: 21
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 06:49

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

czwartek 25 wrz 2014, 05:09

W związku z wiadomą sytuacją przymierzam się do konta w LMAX.

Mam pytanie: który IB oferuje największe zniżki na prowizję,
i czy któryś z IB oferuje zniżki na depozyt początkowy
(np. 1.000 PLN a nie równowartość 1.000 USD)?

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

piątek 26 wrz 2014, 15:12

IB nie mogą oferować zniżek więc u wszystkich otrzymasz takie same warunki. Prowizję można za to negocjować z LMAXem, a my w tym np. możemy pomóc (wiadomo, że zawsze powinno to przebiec trochę łatwiej/szybciej/skuteczniej).

Min. depozyt 1000 USD to też minimum tylko dla osób, które otworzą konto przez IB. Standardowo to 5000 USD. I nie ma szans żeby to przeskoczyć.

Z dodatkowych korzyści Forex Club zapewnia program Podatek do rozliczenia należności z fiskusem oraz rabaty i zniżki na szkolenia, usługi programistyczne, niestandardowe narzędzia i inne rzeczy pomocne w handlu.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
naydah
Stały Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 15 mar 2012, 15:15
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

sobota 04 paź 2014, 21:18

abstrachując od tego co pisze zzz bo pewnie 99% uzytkownikow w tym i ja nie ma pojecia o co chodzi to powiem moje wrażenia wstępne bo mam u nich konto od paru dni, przeniosłem z Armady z wiadomych przyczyn - poprosilem o transfer do MT4 . Zlecenia wchodzą jak masło - w momencie klikniecia jest juz na wykresie, tak samo zamkniecia. Osobiscie narazie polecam
Forex to nie hazard ale Ty możesz być hazardzistą.

Awatar użytkownika
naydah
Stały Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 15 mar 2012, 15:15
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

środa 22 paź 2014, 23:02

jedna rzecz mnie irytuje i zauwazylem to w ciagu ostatnich dni - w godzinach okolo 23:30 - 24:00 spready rozrzeszarzją sie niemilosiernie - nigdy nie widzialem np w Armadzie by spread wynosił dla GBP NZD 20-35 pips (!!!) bez żadnych danych - musiałem transakcje zamykać z ręki na pare pips przed TP bo cholera wie jak by sie to skonczylo - na to uważajcie

druga sprawa którą zauwazylem po 3 tygodniach - są momenty - bardzo rzadkie - że klikniemy a zlecenie potrafi pojawic sie na ekranie np po 20 sekundach - po cenie jakiej klikalismy ale dziwne to. Miażdżąca wiekszosc zlecen wchodzi z palca
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Forex to nie hazard ale Ty możesz być hazardzistą.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

czwartek 23 paź 2014, 09:58

Na rozszerzenie spreadów w godzinach niskiej płynności w nocy niestety nie ma rady... LMAX funkcjonuje jako giełda więc wszystko zależy od płynności podmiotów, które są do niej podłączone. Cały czas ubiegają się o dostarczanie płynności kolejnym instytucjom więc "im dalej w las" tym powinno być lepiej.

Też kilka osób zgłaszało mi już, że zlecenia oczekujące sporadycznie widoczne są na platformie dopiero po parunastu sekundach. Zgłosiłem to już LMAXowi. Na szczęście zdarza się to rzadko i zazwyczaj właśnie też w godzinach wieczornych.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
psV
Stały Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:18

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

czwartek 23 paź 2014, 16:51

Dane z NZ wtedy były. Jak bardzo się boisz rozjazdów spreadu to pozostaje poszukać brokera ze stałym spreadem, ewentualnie z górnymi widełkami spreadu.

Awatar użytkownika
naydah
Stały Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 15 mar 2012, 15:15
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LMAX Exchange - MTF na FX reuglowany przez FCA.

czwartek 23 paź 2014, 17:21

faktycznie byly dane .... jak moglem to przeoczyc - zmeczenie materialu - zwracam honor zatem bo to moje ewidentne niedopatrzenie nie mniej jednak ogolnie spread w tych godzinach jest ogromny.

co do zleceń nie mowie o zleceniach oczekujących bo takowych nie uzywam w swojej strategii i nie wiem jak z nimi sprawa tylko spot market.
Forex to nie hazard ale Ty możesz być hazardzistą.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości