Którego brokera polecacie?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 06 sty 2015, 13:46

Cypryjscy:

XM, HotForex itd.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 06 sty 2015, 15:27

wdfx pisze:Witam, który broker nie ma niedzielnych świeczek?
W Dukascopy na JForex można je sobie wyfiltrować w ustawieniach platformy.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
edila
Partner Brokera
Posty: 23
Rejestracja: środa 24 kwie 2013, 08:58

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 09 sty 2015, 09:29

Widzę, że wśród wymienionych brokerów nie ma Easy Forex, więc ja polecam. Stały spread, żeby otworzyć konto wystarczy 25USD, inwestować można nie tylko na komputerze, ale i na urządzeniach mobilnych. Poza tym dostępne są różne ciekawe promocje, np. do 20% bonusu na nowym koncie. Dla zainteresowanych podrzucam link: http://lnd.easy-forex.com/eu/pl/bonus/

no avatar
Kazik
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 kwie 2014, 06:21

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 09 sty 2015, 09:37

edila pisze:Widzę, że wśród wymienionych brokerów nie ma Easy Forex, więc ja polecam. Stały spread, żeby otworzyć konto wystarczy 25USD, inwestować można nie tylko na komputerze, ale i na urządzeniach mobilnych. Poza tym dostępne są różne ciekawe promocje, np. do 20% bonusu na nowym koncie. Dla zainteresowanych podrzucam link: http://lnd.easy-forex.com/eu/pl/bonus/

Czy nie lepiej oddać te klika groszy na "szczytny cel?"
Np. na dom dziecka.
Można mobilnie.

no avatar
dawider
Posty: 3
Rejestracja: środa 07 sty 2015, 17:43

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 13 sty 2015, 00:05

raposo,
Możesz wyjaśnić jak wyfiltrować niedzielne świeczki na JForex?

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 13 sty 2015, 09:45

dawider pisze:raposo,
Możesz wyjaśnić jak wyfiltrować niedzielne świeczki na JForex?
Witaj,

Widzę, że zmienili to na filtrowanie tylko fragmentów z brakiem kwotowań... Wcześniej było niewyświetlanie świec niedzielnych w całości.
Było to tutaj:
Narzędzia -> Ustawienia -> Wykres -> Filtracja "Flats" -> Filtruj weekendowe flats.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
dawider
Posty: 3
Rejestracja: środa 07 sty 2015, 17:43

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 13 sty 2015, 11:57

raposo pisze:
dawider pisze:raposo,
Możesz wyjaśnić jak wyfiltrować niedzielne świeczki na JForex?
Witaj,

Widzę, że zmienili to na filtrowanie tylko fragmentów z brakiem kwotowań... Wcześniej było niewyświetlanie świec niedzielnych w całości.
Było to tutaj:
Narzędzia -> Ustawienia -> Wykres -> Filtracja "Flats" -> Filtruj weekendowe flats.

Ścieżka, którą podajesz służy teraz tylko do filtracji okresów bez zmiany ceny. Czyli jednak się nie da.
Nie mniej dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

środa 14 sty 2015, 11:16

Tak, niestety JUŻ się nie da... Wcześniej była filtracja całej świecy. Nie wiem kiedy to zmienili. Niebawem będzie całkowicie nowa wersja JForex i kto wie co nas tam czeka ;).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Którego brokera polecacie?

sobota 17 sty 2015, 00:42

Odswieze troche temat. Rozgladam sie za nowym brokiem. Z tego co wyczytalem tutaj polecacie / polecaliscie IC Markets, FXPro, Oanda, XM i FXOpen. Jakies zmiany w doswiadczeniach z tymi brokami? Ktorych polecacie / odradzacie? Dziekuje z gory za pomoc. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 18 sty 2015, 12:21

Podbijam. Ktos ma konto w oandzie? Jakies pozytywy / negatywy zwiazane z nimi? Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 18 sty 2015, 19:54

Tomasz-20021 pisze:Podbijam. Ktos ma konto w oandzie? Jakies pozytywy / negatywy zwiazane z nimi? Pzdr
To pytanie brzmi. Czemu zastanawiasz się akurat nad tymi i czego dokładnie potrzebujesz?
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 18 sty 2015, 19:59

Dokładnie - ważne czego się potrzebuje.

Jaki styl gry, ile przetrzymywana pozycja, na jakich parach etc.

Wiem czego nie polecę - LMAX ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
sokratgc
Stały Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:28
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 18 sty 2015, 21:23

Akhh pisze: Wiem czego nie polecę - LMAX ;)
Dlaczego?

Ja się właśnie rozglądam za brokerem. Trzymam dłużej pozycje i szukam kogoś z dodatnimi swapami i możliwością stawiania SL blisko aktualnej ceny.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 18 sty 2015, 21:36

Nie skalpuje, pozycje trzymam nawet po kilka tygodni. Spread nie musi byc kosmicznie niski. Przelewy zeby nie szly tydzien ;) ogolnie nie jestem zbyt wymagajacy. Najwyzszym kryterium jest uczciwosc i ugruntowana pozycja w fx swiecie. O to jedno jedyne wymaganie jest najtrudniej - alpari i fxcm mialy bardzo dobre noty. Piszac o oandzie to taka tylko pierwsza mysl. To jeden z brokow, ktory nie ucierpial w ostatnim zamieszaniu. Dodatkowo pokasowali debety na ujemnych kontach - brzmi to bardzo dobrze. Brok jest mm - wada to czy zaleta?
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 18 sty 2015, 21:49

LMAX - rozliczył pozycje klientów na EUR/CHF chyba najniżej ze wszystkich uznanych brokerów świata. Do tego jest deklaracja (nie wiem czy oficjalna), że będzie ściągał pieniądze od klientów.

Było wielu brokerów, którzy sobie pograli nieźle, natomiast LMAX jak dla mnie mega przesada. Broker, który ma mieć doskonałą realizację zleceń i niskie spready, rozlicza najgorzej transakcje? Jak dla mnie to jest ich koniec.

Po czwartku coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dla gających na dłuższy termin, rozsądną kasą (okolice 100k USD max) lepszy będzie uznany MM niż ECN itd.

Czwartek dobitnie pokazał, że przy ekstremalnych warunkach MM będzie lepszy.

Oanda zachowała się super i mają duży plus.
Przykład XM:

To od użytkownika:

Przez moment miałem saldo -1000€, po sekundzie wróciło na prawidłowe +100€ i zamknęło jedyną pozycję na TP.

Jak zwykle ja mam jedną radę:

wziąć na tapetę kilku (bez tych którzy zaliczyli ostatnio wtopy LMAX, FXCM itd.) i testować.
Są też darmowe bonusy (XM, Hotforex i pewnie wielu innych) - można się pobawić na małych pieniądzach i poobserwować.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 18 sty 2015, 21:59

Akhh co da takie testowanie? Do piatku rano reke dalbym uciac sobie za fxcm takie zaufanie do nich mialem. "Testowalem" ich ponad dwa lata i lipa. Podejrzewam, ze z lmax tez jestes dluzsza chwile. Stad pytam czy ktos moze polecic broka, z ktorym czuje sie w porzadku.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 18 sty 2015, 22:06

To odpowiem Ci pytaniem na pytanie. Co z tego, że czuję się w porządku jak może wykręcić jakiś numer np. jutro mimo, że go nie wykręcał przez 2 lata ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 18 sty 2015, 22:18

no moze moze to fakt. Ale brok, ktory dziala dla kogos przez dluzszy czas bedzie bardziej wiarygodny niz ten, o ktorym nie slyszalem zadnych opinii.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 19 sty 2015, 10:59

Nie oszukujmy się po tym rajdzie brokerzy MM dlatego są tacy łaskawi, ponieważ nie ponieśli strat, albo nawet były duże zyski. ECN'y tak łatwo nie miały z rozliczeniem, bo to ma więcej wspólnego z handlem niż MM.
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 19 sty 2015, 11:30

Po czwartku coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dla gających na dłuższy termin, rozsądną kasą (okolice 100k USD max) lepszy będzie uznany MM niż ECN itd.
Oj Marcin błądzisz... ;)

1) takie wydarzenia jak na franku zdarzają się raz na ile? Na 40 lat? Więcej? Nie ma zbyt wielu inwestorów z takim stażem ;).
2) już jakiś czas temu niektórzy brokerzy ECN decydowali się na zmniejszenie lewaru na CHF, co oczywiście okazało się bardzo uzasadnione. To powinno być też lampką ostrzegawczą dla nas - inwestorów.
3) Ilu nieprzyjemności doświadczyłeś u MM? Ja wielu. I to nawet u 'uznanych' MM. Bo jaki to jest uznany? Taki który oszukuje mniej? Sorry... ;) Mi opóźniali transakcje, wywalali zlecenia, wypowiadali umowy, odmawiali wypłaty zysków i nieraz trzeba było się kłócić i walczyć o swoje, a nawet straszyć brokera, żeby ten łaskawie oddał mi to, co się należało. Nie mówiąc już o stresach i kantowaniu mnie na każdrym kroku, a sam nic nie mogłem z tym zrobić. Nie wiem czy nawet gdybym teraz miał pozycję na jakimś franku u ECNa to mimo wszystko nie wyszedłbym na tym korzystniej w długim terminie :bambam: Oczywiście te niedogodności spotkają nas głównie w sytuacji kiedy będziemy regularnie zarabiać i staniemy się niepożądanym klientem dla MM.

To totalnie ekstremalna sytuacja, której nikt się nie spodziewał i zdarza się raz na dekadę. Teraz nagle zacznie się panika i najazd na ECN za to, że oferują co rynek daje, a broker MM będzie super, bo gwarantuje wykonanie SL po wskazanej cenie i zlikwiduje nam debet? Proszę, trochę trzeźwości umysłu.

Ile razy zdażył Wam się debet na koncie? Mi chyba raz podczas mojej prawie 9-letniej kariery. I na pewno nie było to więcej niż parędziesiąt dolarów.

Co do LMAX, to już odniosłem się w innym wątku. Wszystkie moje źródła donoszą, że nie ma czego się bać. Sam mam tam sporo kasy i ani trochę się o nią nie boję. Jak ktoś ma obawy i nie przeszkadza mu to w handlu to może zlecić wypłatę i ew. wpłacić spowrotem. Teraz mają konto w PL banku więc straci conajwyżej 3 dni handlu, a zobaczy, że wypłaty przebiegają nomrlanie ;).

Zachęcam też do kontaktu z LMAX, gdzie sami Wam wyjaśnią jak ma się sprawa. Na PW mogę przesłać zainteresowanym komplet kontaktów.

Ja tylko wiem, że ściemnianie w oficjalnym oświadczeniu będąc pod regulacjami FCA to jak przystawienie sobie pistoletu do skroni.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości