Którego brokera polecacie?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 19 mar 2015, 21:28

Dokładnie tak. Tzn. wypłacić możesz ale wtedy bonus przepada. Obrót to otwarcie + zamknięcie, więc musisz otworzyć transakcje o równowartości 25 mln x waluty.

Przykładowo:
Depozyt 1000 PLN
Obrót 50 000 000 PLN
Wartość transakcji 25 000 000 PLN
Przy kursie EUR/PLN = 4,20
25 000 000 / 4,2 = 5 952 380 EUR
Wychodzi 60 lotów ale mnożymy to przez 2, bo w depozyt wlicza się też kwota bonusu. Musisz więc w ciągu roku zawrzeć transakcje o łącznym wolumenie ok. 120 lotów.
Zakładając 260 dni handlowych wychodzi jedna transakcja dziennie o wolumenie 0,46 lota na EUR/USD.

Jeśli ktoś gra długoterminowo to faktycznie będzie ciężko ale jeśli ktoś skalpuje to w pół roku spokojnie wyrobi normę.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 20 mar 2015, 13:39

Po tych wyliczeniach to juz nie wyglada tak strasznie.
A wiesz moze jak dlugo ma potrwac ta promocja?
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 20 mar 2015, 16:16

Obiło mi się o uszy, że do końca kwietnia ale może się okazać, że przedłużą nawet do końca roku. Wiem tylko, że zainteresowanie jest spore :). Oczywiście czas trwania promocji to czas do którego upływu musimy zapisać się do programu bonusowego, a nie spełnić warunki obrotu.

Mało tego, jeśli zrealizujemy warunki obrotu szybciej to otrzymamy bonus, możemy wypłacić środki, ponownie je wpłacić i walczyć o kolejny bonus. Taka promocja odnawialna w nieskończoność :).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 20 mar 2015, 16:30

Dzieki
Pytanie z pw nieaktualne.
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 18 gru 2015, 17:12

Trading Jam Session prowadzi ankietę na temat polecanego brokera. Wyniki można znaleźć TUTAJ

Na chwilę obecną wyniki wyglądają w ten sposób:
ankieta broker polecany.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
dilfx
Posty: 42
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 15:53

Re: Którego brokera polecacie?

środa 20 sty 2016, 08:31

z takich co sam testowalem:
Pepperstone - dobre spready, 1:500
Traders Trust - spready ok, polski support i brak problemow z transakcjami
Forex ee - ok, niskie spready, 1:500 ale malo testowalem
High Sky - bardzo dobre warunki na cfd, bezpieczny broker

Awatar użytkownika
fxblanker
Stały Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 14:24
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Którego brokera polecacie?

środa 20 sty 2016, 12:08

osobiscie mam rachunki w Admiralsie, HighSky i ... PKO FX :) demo testuje Traders Trust, FxPro na cTrader
KISS - Keep It Simple, Stupid

no avatar
pony1982
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 09 lut 2016, 15:16

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 11 lut 2016, 08:22

fxblanker pisze:osobiscie mam rachunki w Admiralsie, HighSky i ... PKO FX :) demo testuje Traders Trust, FxPro na cTrader

prośba o opinie dot. egzekucji zlecen w pko. spready znam z demo. chce u polskiego brokera zalozyc rachunek i rozwazam miedzy pko a mforex (pit), mam aliora ale cos się tam chyba pogorszylo no i wole mt4

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 11 lut 2016, 10:36

pony1982 pisze:
fxblanker pisze:osobiscie mam rachunki w Admiralsie, HighSky i ... PKO FX :) demo testuje Traders Trust, FxPro na cTrader

prośba o opinie dot. egzekucji zlecen w pko. spready znam z demo. chce u polskiego brokera zalozyc rachunek i rozwazam miedzy pko a mforex (pit), mam aliora ale cos się tam chyba pogorszylo no i wole mt4
Niedawno przetestowałem PKO. Egzekucja w porządku - nie odczujesz różnicy między mForex, BZ WBK czy HFT. Spready dobre, porównywalne z HFT, ciut lepsze od mForex. Ale są i wady. Mają tylko waluty, planują dodać inne instrumenty ale nikt nie ma pojęcia kiedy ;). Jak to mówią o PKO - "Bank dla starych ludzi". Niestety z FX jest podobnie. Otworzyć rachunek można tylko i wyłącznie w oddziale. Wypłaty zlecasz logując się do konta akcyjnego... którego nie masz - taka prowizorka. Ogólnie nie spodziewałbym się, że ta oferta jakoś szczególnie będzie się rozwijać czy też będą trafiać się jakieś fajne promocje okresowe. PKO traktuje to bardzo pobocznie. Żadnych dodatków czy narzędzi też się nie spodziewaj.
No i na koniec prowizje. 0,0045% w standardzie i ponegocjować można dopiero przy 100 tys. PLN. Dlatego uważam, że HFT czy nawet mForex to lepszy, a przede wszystkim tańszy wybór.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
pony1982
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 09 lut 2016, 15:16

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 12 lut 2016, 10:57

Dzięki za opinię. teraz można u nich dostać prowizję 0,0035% (konsultant z ichniejszej infolinii mówił że jakąś promocję mają), w każdym razie, więc jeśli mają minimalnie lepsze spready od mforex to suma sumarum wychodzi, że nie jest tak źle, a przynajmniej taniej niż w mforex; inwestuję na walucie tylko dlatego surowce czy indeksy mają dla mnie mniejsze znaczenie, natomiast zaskoczyłeś mnie tym, że trzeba do oddziału jechać, żeby założyć rachunek:O

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 12 lut 2016, 14:19

Tak, jest to totalnie archaiczne rozwiązanie i zwyczajne marnotrastwo czasu. Ale cóż, pytałem i nawet nie planują tego zmieniać. Urok PKO :).

O promocji mnie nie powiadomili i stawki też nie obniżyli, a zakładałem konto jakoś 3 tygodnie temu. Tak czy inaczej nie brałbym pod uwagę "chwilowej" promocji, bo zaraz się skończy i znów będziesz miał drożej... ;)
W mForex zdecydowanie częściej pojawiają się jakieś dodatkowe korzyści, no i mają przede wszystkim swoje Smart Orders. Wg mnie na dłuższą metę to lepszy wybór.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
tomus6
Posty: 6
Rejestracja: środa 16 wrz 2015, 16:25

Re: Którego brokera polecacie?

środa 17 lut 2016, 00:42

Witam,
nie chcę zaczynać nowego wątku więc spróbuję zapytać tutaj: jakie brokera polecacie?
Mam rachunek u jednego z polskich bankowych brokerów ECN i jestem zadowolony poza jedną sprawą: ograniczoną liczbą instrumentów, którymi mogę tam obracać. Obracam głównie (na tą chwilę) ropą i kilkoma innymi surowcami (złoto, srebro, miedź) i do tego celu moje konto jest wystarczające. W miarę rozwoju moich potrzeb - chodzi głównie o CFD na akcje polskie (short) i zagraniczne ale nie tylko dostrzegam ubogość oferty mojego brokera pod względem ilościowym.
Wymagania co do brokera:
- ECN (chyba, że ktoś gorąco poleci jakiegoś innego bardzo dobrego)
- polski lub z zarejestrowanym "oddziałem" w Polsce podlegającym KNF i wystawiającym PIT - 8C. Właściwie to tyle jeśli chodzi o główne wymagania, priorytetem jest dla mnie bezpieczeństwo środków i handlu - nie wchodzą w grę żadne egzotyczne firmy krzaki oraz właśnie dostęp do możliwie dużej ilości instrumentów (nawet gdy nie będę na tą chwilę ich wykorzystywał). Mam różne strategie, zarówno DT jak i ruchy kilkudniowe oraz przetrzymywanie pozycji przez dłuższy czas.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

środa 17 lut 2016, 09:30

Witaj,

Skoro szukasz brokera do CFD na akcje (a na FX handlować u swojego obecnego brokera) to nie ma większego znaczenia czy będzie to ECN czy MM - akurat te instrumenty i tak będą rozliczane w ten sam sposób.

Z polskich brokerów najwięcej instrumentów mają HFT Brokers i XTB (w tym polskie akcje). Potem jest długo, długo nic i wtedy Noble...
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
tomus6
Posty: 6
Rejestracja: środa 16 wrz 2015, 16:25

Re: Którego brokera polecacie?

środa 17 lut 2016, 11:46

Witaj,
bardzo dziękuję za informacje. Myślałem o XTB ale naczytałem się tylu negatywnych opinii na ich temat, że zrezygnowałem. HFT nie znam, trochę mnie martwią te niezależne domy maklerskie. Wiele polskich niezależnych DM (działających na rynku GPW) zniknęło z rynku w różnych okolicznościach. Co sądzisz o CMC Markets? Mają imponującą ofertę instrumentów ale nie znam żadnych opinii na ich temat.
Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

środa 17 lut 2016, 12:25

XTB samo sobie zgotowało ten los. Nie ważne jak jest teraz ale po ich wybrykach z przed paru lat pozostał tak duży niesmak, że do teraz go czuć... :)
O HFT na ten moment ciężko znaleźć niepochlebne opinie - sam też korzystam. Dynamicznie się rozwija i pod względem kosztów bije konkurencję. Można mieć 'obawy' ale podlegają pod te same regulacje i gwarancje co DM należący do dużego banku więc pod tym względem bezpieczeństwo jest podobne. Jakby nie było, banki też padają więc kluczem są regulacje :).

CMC Markets to też niezależny DM, dodatkowo zza granicy ale tam jest dość popularny. Dopiero wchodzą na polski rynek. Fakt, ilość instrumentów jest imponująca i ciężko to pobić (niecałe 10 000). Minusem jest brak MT4. Mają tylko swoją platformę - mi osobiście nie odpowiada ale to rzecz gustu, sprawdzałem tylko na demie. Nie wiem jak z opłatami na akcjach, bo nie gram na tym ale upewnij się czy mają jakąś min. prowizję. W HFT tego nie ma i to duża zaleta. W XTB nie wiem...
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
dolarek78
Posty: 24
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 15:33

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 29 lut 2016, 02:34

Probował ktoś w Hot forex scalpingu? Nie utrudniaja handlu jak sie zarabia? dzieki i pzdr

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 29 lut 2016, 07:42

Ja nie miałem z nimi żadnych problemów, ale zależy co rozumiesz jako skalping. Jeśli bardzo agresywną grę z małymi SL i jeszcze na danych to nie mam takiego doświadczenia ostatnio u nich.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
dolarek78
Posty: 24
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 15:33

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 29 lut 2016, 16:23

Dzięki za odpowiedz. No chodzilo mi o sclaping rzedu parunastu pipsow. A wiesz jak u nich jest z dzwignia? Moge miec wyzsza niz 1:100? KNF nam ostatnio ja uciela, ale to broker nie z Polski. jak to jest? orientujesz sie?

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 29 lut 2016, 17:46

Nam ucięli ale wszyscy na terenie UE mają obowiązek się do tego dostosować. Hot Forex jest pod CySEC, a CySEC wydał pismo do cypryjskich brokerów, aby dostosowali lewar do wytycznych KNF więc albo HF też go ogranicza albo powinno i tego nie robi (aczkolwiek to wtedy tylko kwestia czasu).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Rombi
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 06 mar 2016, 22:04

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 08 mar 2016, 23:27

Witam,
zamierzam zacząć przygodę z Forexem. Chciałbym się poradzić co do wyboru brokera.

Najchętniej zagraniczny broker, nie wysyłający zeznań do US.

Myślałem o XM, ew FXTM - oba posiadają możliwości przelewania środków na Neteller co jest dla mnie kluczowe.

Moja strategia to Daytrading i skalpowanie.

Będę wdzięczny za cenne rady :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości