Którego brokera polecacie?

ODPOWIEDZ
no avatar
slaweeek
Posty: 47
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 11:25

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 22 sty 2015, 12:53

Tomasz-20021 pisze:no dobra - w takim razie co polecacie? Tak jak pisalem interesuje sie tylko wyzszymi tf h4 i wyzej. Spread nie musi byc super niski. Wyplaty w miare szybkie. W sumie tyle. Im dluzej szperam po necie tym mam wieksza pustke w glowie :(

po ostatnich cyrkach frankowych zmieniłem trochę zdanie na temat czego szukam u brokera.
kluczowe powinny jednak być: gwarantowany stop lub gwarancja zerowania depozytu na wypadek jakiegoś kolejnego bajzlu z megalukami.

jako, że tak jak Tomasz nie gram DT, jestem w stanie odchorować nawet większy spread.


kojarzycie może jacy brokerzy spełniają te warunki ?

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 22 sty 2015, 13:00

Brzmi to tragikomicznie ale wyglada na to, ze wroce z podkulonym ogonem do fxcm... Boje sie tylko jak nowy wlasciciel podejdzie do biznesu. Z drugiej strony sytuacja Alpari pokazuje, ze nasze pieniadze powinny byc tam bezpieczne (tez sa trzymane na osobnych kontach).

Slaweek sprawdz ich, maja gwarancje nie zejcia ponizej depozytu. Tak jak pisalem - do piatku dalbym sobie za nich reke uciac. Po piatku - hmm no coz - polecam ale juz sie pod tym nie podpisze - poki co przynajmniej :/
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 22 sty 2015, 13:02

Jak poczytasz trochę regulaminy i to, co przerabiają obecnie klienci, którzy mieli pozycje na CHF to okaże się, że chyba nikt nie gwarantuje SL. Jak mówi, że to robi to potem okazuje się, że gwarantuje tylko jego wykonanie, a nie cenę wykonania. Dlatego debet zawsze może powstać.

Debety teraz wyzerowali: FxPro, Dukascopy, XM, Oanda, Forex.com... A potem padają już mniej znane nazwy. Problem jest inny. Teraz poleciała lawina debetów i zrobił się szum medialny. W związku z tym brokerzy, którzy boleśnie nie odczuli na sobie tych debetów i stać ich na ich wyzerowanie zyskają na tym marketingowo. Nikt nie wie czy wyzerują je przy kolejnej sytuacji i to też zależy jakiej. To czy to broker MM czy ECN widać nie ma aż takiego znaczenia, bo np. polscy MM ponoć mają egzekwować te debety mimo wszystko.

Moja rada? Unikać rynków niepewnych na których takie "jaja" mogą się wydarzyć. Nie pchać się w CHF kiedy kurs jest zamrażany, nie bawić się w chwilowo popularnego rubla, bo nagle zmienność ruszyła na skutek szykującej się wojny, omijać ropę skoro leci na łeb na szyję... Lub stawić czoła ryzyku i być go świadomym.

Nie szukajcie brokera, który zapłaci za Wasze błędy, bo przyjdzie sytuacja, że zmieni w swoim regulaminie coś na skutek czego znów się zawiedziecie. Nie tędy droga, żeby na Forexie szukać jakichkolwiek gwarancji. To nie Media Markt.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
dmk
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 10:23

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 05 lut 2015, 11:00

Hej, nie chciałem zakładać 2 podobnego tematu dlatego spytam tutaj.
Jakiego brokera polecacie dla małego gracza? Może przedstawię swoją swoją sytuację i wymagania.
Wcześniej grałem na Plus500, ze 100 zł udało mi się zarobić 630, ale dochodzą do mnie złe informacje i opinie na temat tego brokera, nie jestem ogólnie z niego zadowolony, cały system jest upośledzony. Mam konto w XTB i tam analizuje wykresy eur/usd, eur/jpy, eur/gbp, i gbp/usd, ale nie mogę jeszcze grać bo nie mam 2000zł. Czy możecie mi polecić jakiegoś sprawdzonego brokera? Moimi wymaganiami jest to, żebym mógł grać za te 630 zł i jak najbardziej ograniczać ryzyko, ponieważ w plus500 kupowałem akcje za ok. 45 zł, a to ponad 7% mojego kapitałku! Czy jest broker, taki u którego mógłbym grać tą kwotą za max. 3% kapitału? Ważne, żeby również miał pewne SL, nie pobierał prowizji za transakcje, spread był nie za wysoki. Z góry dzięki za pomoc i jeśli macie jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Którego brokera polecacie?

sobota 07 lut 2015, 22:58

Witam panowie.
Jakiego broka polecacie.Moje wymagania
-sredni termin
-depozyt okolo 1000$
-bezpieczne wyplaty
-spread i prowizje w sumie bez znaczenia,ale wiadomo im nizsze tym lepiej.
-platforma bez znaczenia w sumie,tylko zeby swieczki w historii nie byly przeklamane

Zastanawiam sie nad fxpro,ducascopy i admiral markets,choc ten ostatni najmniej.

Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 08 lut 2015, 11:32

Sprawdź sobie jeszcze cypryjskich brokerów HotForex i XM bo dość dobrze działają (ja osobiście na średni termin gram właśnie tam).

Porównaj sobie też swapy bo one często potrafią niemile (lub mile) zaskoczyć.

Teraz można nawet sobie spróbować na małych kontach real, bo kilku brokerów daje bonusy. Tak naprawdę to grając na średni termin (kilka dni średnio trzymana pozycja), to broker niewiele może nam zrobić. Byleby poślizgów dużych nie było przy SL.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 08 lut 2015, 12:01

Dzieki Akhh
A jak tam jest z bezpieczenstwem srodkow?Nie ma problemow?
Bo to w sumie jest dla mnie najwazniejsze
Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 08 lut 2015, 12:16

Heh 90% opini o tych brokerach jest nagatywna.Dlatego wybor padl na dukascopy.
Bezpieczenstwo przede wszystkim.
Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 08 lut 2015, 12:45

Piter tez ostatnio sie borykalem z wyborem. Mysle, ze dukaskopy jest dobrym wyborem. Rozwaz jeszcze fxpro - tez daja rade.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 08 lut 2015, 15:16

Dukascopy ma lepszą markę to się zgadza. Jednak dla małych kwot ja bym wybrał jednego z takich brokerów bo dają bonusy itd. a naprawdę grając na średni termin nie są nam w stanie praktycznie nic zrobić.

Co więcej nasze SL będą zamykane w punkt, tak samo jak buy/sell stopy.

Dla mnie to wystarczająca zachęta i do gry do max kilkadziesiąt k USD wystarczy.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 08 lut 2015, 15:48

Dzieki Akhh
szukam broka na dluzej.Zczasem sumy beda wieksze,i co wtedy znow broka szukac?Poza tym na zagranicznych forax XM ma bardzo zle opinie.Wszystko jest ok dopoki nie zacznie sie regularnie zarabiac.Pozniej zamrazanie platformy,kosmiczne poslizgi,zamykanie zyskownych pozycji.Takich opini jest duzo,wiec nie bede ryzykowal.
obecnie testuje jforex:)
wie ktos jak zrobic duzy wykres na caly ekran?
Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 08 lut 2015, 15:58

Dukascopy obecnie daje bonusy ;). Mamy nawet 100% depozytu gratis, a następnie możemy cały czas brać udział w programach bonusowych, które obniżą naszą prowizję. Oczywiście jest warunek obrotu, jak w większości takich promocji.

Ostatnio przeglądałem ofertę XM. Właśnie przy małych kwotach, czyli tak do 500 USD wygląda to OK ale potem nie widzę tutaj ich znaczącej przewagi nad konkurencją, bo opłaty wcale nie są najniższe, a okazuje się, że gwarancja SL nie jest gwarancją SL, co ostatnio potwierdziła pani z obsługi na nawigatorze, a sam doskonale pamiętam ich baner reklamowy na tym samym forum, który wisiał chyba z rok i twierdził zupełnie co innego lub raczej świadomie naciągał fakty. Mają wysoki lewar ale kto go używa w całości? Nie chcę ich dyskredytować i nie twierdzę, że to zły broker (plus za brak debetów) ale jak na brokera MM z Cypru mogliby się bardziej postarać przynajmniej dla osób depozytem 4-cyfrowym, bo dla osób z kilkunastoma k USD jest masa ciekawszych ofert...

edit:
Nie zauważyłem pytania. Odblokuj wykres z JForex (klik prawym na nazwę wykresu) i zmaksymalizuj okno.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 09 lut 2015, 06:47

Witam panowie.
Wiecie moze ktorzy brokerzy wprowadzili jakies ograniczenia w grze na franku?
Pozdrawiam i zycze milego dnia.
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
Ironbodies
Posty: 3
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 17:41

Re: Którego brokera polecacie?

środa 11 mar 2015, 17:52

Witam. Nowy na tym forum
Ja rowniez szukam nowego broka. Bylo tak pieknie w Alpari ale sie skonczylo. Czekam za zwrotem moich srodkow. Po dlugiej analizie i przeczytaniu tego postu jestem najblizej IC Markets. Mam nadzieje ze to bedzie dobra decyzja.
Pytanie do Tomasz-20021 - co wybrales?
Pozdrawiam serdecznie. Wasze odpowiedzi naprawde pomagaja. Dzieki

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 19 mar 2015, 17:53

Chcialbym napisac pare slow o Ducascopy Europe.
Po miesiacu oceniam broka bardzo dobrze.
Blyskawiczna egzekucja zlecen.
Duzo lepsza platforma niz mt4( poczatki byly ciezkie :D)
Gwarancja,ze nie da sie zrobic debetu.
Jedyne co do platformy to trzeba czyscic,bo sciaga duzo danych i po jakims czasie moze niezle zamulac.
Spready niskie.Np na zlocie okolo 200 co jest najnizszym jaki widzialem.W mforex na przyklad 450 to standard.
Ogolnie jestem bardzo zadowolony.
Pozdrawiam
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 19 mar 2015, 18:00

Ironbodies pisze: Pytanie do Tomasz-20021 - co wybrales?
Pozdrawiam serdecznie. Wasze odpowiedzi naprawde pomagaja. Dzieki
ja finalnie przeszedlem do FxPro - nie wiesza sie, pieniazki wyplacaja, gwarancja nie zejscia ponizej 0, ladnie do mnie mruga z monitora (po ostatnich wydarzeniach jedna z najwazniejszych rzeczy) - niczego wiecej nie potrzebuje wiec dla mnie ok.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 19 mar 2015, 18:43

Piter80 pisze:Chcialbym napisac pare slow o Ducascopy Europe.
Po miesiacu oceniam broka bardzo dobrze.
Blyskawiczna egzekucja zlecen.
Duzo lepsza platforma niz mt4( poczatki byly ciezkie :D)
Gwarancja,ze nie da sie zrobic debetu.
Jedyne co do platformy to trzeba czyscic,bo sciaga duzo danych i po jakims czasie moze niezle zamulac.
Spready niskie.Np na zlocie okolo 200 co jest najnizszym jaki widzialem.W mforex na przyklad 450 to standard.
Ogolnie jestem bardzo zadowolony.
Pozdrawiam
Takiej gwarancji Dukascopy nie udziela ale też nie znam nikogo kto by u nich ucierpiał po decyzji SNB, a ponoć skala debetów była bardzo mała, co tylko pokazuje, że mechanizmy zabezpieczające są tam na wysokim poziomie :). Ale sprecyzować musiałem...

Co do zamulania to prawda. Warto co jakiś czas usunąć historię zaciągniętą przez JForex, jak i wyczyścić pliki cache Javy.

Przypominam, że cały czas trwa promocja 100% bonusu depozytu ;).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 19 mar 2015, 19:40

jak to jest z ta promocja?
bo nic nie wiem
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 19 mar 2015, 19:54

Piter80 pisze:jak to jest z ta promocja?
bo nic nie wiem
Szczegóły:
http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy- ... -promocje/
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 19 mar 2015, 21:16

Czy dobrze rozumiem,ze aby otrzymac 100% zwrot bonusu trzeba zrobic obrot 50 tys krotnosc depozytu w ciagu roku i przez ten rok nie mozna robic zadnych wyplat?Np depozy 1000f to musze zrobic obrot 50 mln ?
Chyba cos pokrecilem.
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości