Którego brokera polecacie?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 19 sty 2015, 11:40

Wszystko się niby zgadza, ale jednak powiedz to traderom, którzy mają debety większe o kilka razy niż mieli konto.

Dla niektórych to tragedia, bo wyobraźmy sobie osobę, która miała 10k usd depozytu. Zarobiła przez ostatni rok 50k i miała 60k.

Nagle stało się, pozycja zamknięta na gigantycznym poślizgu, zamiast 60k na koncie jest -100k.
A do tego urząd skarbowy upomni się o swoje 10k.

Niby ECNy są cacy, ale ja dalej twierdzę że warto zaczynać od MM.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 19 sty 2015, 11:45

Warto zaczynać... I co mi z tego, że zacząłbym u MM skoro po 2-3 latach, czyli jak byłbym już średniozaawansowany to nic by w tej sytuacji nie zmieniło?

Dla niektórych tragedią był też 11 września. Nikt się nie spodziewał, totalny szok i niedowierzanie. Są osoby, które odczuwają skutki do dziś. Czy to oznacza, że nie powinno się decydować na pracę w wysokich biurowcach, bo zawsze może wlecieć w nie jakiś samolot pilotowany przez terrorystów?

To tak samo unikatowa sytuacja. Z tym, że winni są tutaj "terroryści" z SNB, a nie firmy pośredniczące w handlu.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 19 sty 2015, 11:49

I tak i nie. Niektóre firmy (Dukascopy) się zabezpieczyły.

Niektóre pozmykały zlecenia w miarę rozsądnie, niektóre zrobiły masakrę - Saxo, LMAX....
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 19 sty 2015, 21:12

Jeszcze Was potruje. Jakies pozytywy / negatywy z FxPro?
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 19 sty 2015, 22:12

W Polsce to już marka nieco przejrzała. Sami wyrządzili mi swojego czasu wiele szkód, wiele. Chociaż pewnie gdyby nie tamta sytuacja to bym leżał na plaży i Comparic by nie było ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 20 sty 2015, 10:22

Niestety. FxPro przestał się rozwijać już jakiś czas temu. Lub raczej zaczęli się rozwijać w kierunku innym niż wszyscy. Pech chciał, że Europejczyków ten kierunek nie interesuje. Stąd też obecnie karierę robią na wschodzie.

Moim zdaniem, mimo wieloletniej współpracy... Są lepsi. Ale debety zerują :).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 20 sty 2015, 11:17

no dobra - w takim razie co polecacie? Tak jak pisalem interesuje sie tylko wyzszymi tf h4 i wyzej. Spread nie musi byc super niski. Wyplaty w miare szybkie. W sumie tyle. Im dluzej szperam po necie tym mam wieksza pustke w glowie :(
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 20 sty 2015, 11:56

Jeśli nie jesteś uzależniony od MT4 to Dukascopy. Wypróbuj platformę, a nóż Ci podejdzie:
http://forexclub.pl/brokerzy/dukascopy- ... unek-demo/

Wg mnie zdecydowanie lepsza od eMTe czwórki.

W dużym skrócie: opłaty bez tragedii, lewar 1:300, mikroloty, konto w polskim banku, rachunek od 100 USD (konta w PLN), waluty, metale, indeksy, towary... A i debety nawet zerują po CHFach. Czego chcieć więcej ;).

Obecnie też trwa promocja z okazji ich 10-lecia, gdzie można dostać 100% bonusu od wpłaconego depozytu. Szczegóły:
http://forexclub.pl/wiadomosci/aktualno ... py-europe/
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 20 sty 2015, 12:00

dzieki Raposo - sprawdze napewno. Choc faktycznie dwie sprawy sie jeszcze rzucily. Jakos zawsze siedzialem na mt4. Jednak dla swietego spokoju sprawdze platforme z Dukaskopy. Kolejna sprawa to konto dobrze by bylo zeby bylo jednak w banku w UK. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Wirus
Stały Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: środa 10 paź 2012, 18:30
skype: Wirus
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 20 sty 2015, 12:05

Dukas, mimo pewnych wad, nie jest zły, też mogę polecić. Tylko uważnie przeczytaj zasady, bo możesz się czasem mocno zdziwić. Np. jak w piątek, dwie godziny przed zamknięciem rynku, otworzą Ci pozycję przeciwstawną do Twojej zyskownej, bo łykendowy lewar spada do 1:30 ;)

Poza tym Jforex ciągnie gigantyczne ilości danych, więc zwróć uwagę jaki masz transfer i pojemność dysku ;)

No i nadal nie ma indeksów...

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 20 sty 2015, 16:29

Indeksy są ;). Wprowadzono CFD na indeksy i towary w niedzielę wieczór. Dla nowych kont aktywne są w standardzie. Dla tych założonych wcześniej trzeba skontaktować się z Account Managerem i włączą raz-dwa ;).

W Dukascopy Bank są dostępne w handlu już od kilku miesięcu (październik?).

To prawda, że mechanizmy zabezpieczające są trochę inne niż u brokerów MT4. Dźwignia nie jest zmniejszany do 1:30 tylko o ok. 1/3, czyli jeśli na Dukascopy Europe ustawimy sobie lewar 1:300 to przed końcem handlu w piątek zmniejszą nam go do 1:100. Chyba teraz i tak nikt nie myśli o wykorzystywaniu go w całości... :)

Trochę detali o zabezpieczeniu:
http://forum.forexclub.pl/topic/254-mec ... nie-tylko/

Szczerze powiem, że MT4 jest już tak oklepane i przestarzałe, że sam z trudem na nie patrzę dlatego zawsze zachęcam do wypróbowania JForex, bo mimo, że na początku może się nie podobać to człowiek szybko potrafi się do niego przyzwyczaić i zapomnieć o eMTe ;).

Co do banku w UK... Na pewno dostępny jest w Polsce, Szwajcarii i na Łotwie (Dukascopy Europe). Czy mają coś w UK? Nie wiem... Ale jeśli chcesz korzystać z SEPA to są akceptowane i działają bardzo sprawnie (2 dni robocze).

W razie pytań śmiało pisz najlepiej na kontakty ze strony.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 20 sty 2015, 16:42

Raposo i Wirus dzieki wielkie! Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 20 sty 2015, 16:45

Wirus się pojawił... Ooo, jak leci? Kopę lat!!!
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Wirus
Stały Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: środa 10 paź 2012, 18:30
skype: Wirus
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 20 sty 2015, 17:18

No dobra, indeksy są :) Chociaż cięęężko było się do nich dostać, ale u mnie to normalne.
Marcin_N pisze:Wirus się pojawił... Ooo, jak leci?
Jak zawsze, regularnie, co 28 dni :)
Kopę lat!!!
Wirusy mają to do siebie, że czasem się przyczają, a potem zaatakują znienacka :) Mam nadzieję, że odczekacie trochę, zanim mnie zbanujecie :->

no avatar
kris77
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 18 wrz 2012, 09:02

Re: Którego brokera polecacie?

środa 21 sty 2015, 00:28

Tomasz-20021 pisze:Podbijam. Ktos ma konto w oandzie? Jakies pozytywy / negatywy zwiazane z nimi? Pzdr
Konto na Oanda mam jakieś 6-7 lat. Pozytywy: dowolna wielkość pozycji, szybka realizacja zleceń, ich platforma fxtrade jest dość stabilna (choć specyficzna), od niedawna wprowadzili MT4 dla chętnych, (ale na MT4 najmniejsza pozycja chyba 1000 jednostek czyli 0.01 lota), kasa na koncie jest oprocentowana (ostatnio symbolicznie) i odsetki dopisywane są codziennie, sporo instrumentów, niskie spredy.

Negatywy: dźwignia max 1:50, na niektórych instrumentach 1:30 (chociaż niska dźwignia może komuś odpowiadać), nie ma kont w pln, spory koszt wypłat, chyba coś 25 czy 30 $, specyficzna platforma Fxtrade aczkolwiek jakiś czas temu wprowadzili wiele nowych przedziałów czasowych dla świeczek: wygląda to teraz tak: 5, 10, 15, 30 sekund, 1, 2, 3, 4, 5, 10, 15, 30 minut oraz 1, 2, 3, 4, 6, 8, 12, godzin, 1dzień,1 tydzień. Ale i tak analizy robię w MT4. API na fxtrade płatne.

Generalnie broker wygląda na rzetelnego i stara się, ale pamietam na navi wątek tradera, który przed laty miał tam mocno zarabiający automat: udupili.

Broker jest amerykański, ale dla europejczyków otworzyli biuro w UK.
Ogólnie mogę polecić. Jak zakładałem u nich konto miał dobrą opinię i po tych 7 latach też ma dobrą. W różnych zestawieniach jakości usług jest na ogół w czołówce, w 2012 Forexmagnates wstawił go nawet na 1 miejsce.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Którego brokera polecacie?

środa 21 sty 2015, 08:30

Dziekuje Kris. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

środa 21 sty 2015, 09:10

A ja znowu dodam swoje.

Tak jak i z FxPro, z Oandą miałem swojego czasu duże problemy. Grozili nawet zamknięciem konta, bo zarabiało. Tyle, że to było ponad 7 lat temu ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 22 sty 2015, 09:33

raposo pisze:
1) takie wydarzenia jak na franku zdarzają się raz na ile? Na 40 lat? Więcej? Nie ma zbyt wielu inwestorów z takim stażem ;).

(...)
To totalnie ekstremalna sytuacja, której nikt się nie spodziewał i zdarza się raz na dekadę.
A 2008?
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 22 sty 2015, 10:20

Marcin_N pisze:
raposo pisze:
1) takie wydarzenia jak na franku zdarzają się raz na ile? Na 40 lat? Więcej? Nie ma zbyt wielu inwestorów z takim stażem ;).

(...)
To totalnie ekstremalna sytuacja, której nikt się nie spodziewał i zdarza się raz na dekadę.
A 2008?
Śledziłem wtedy rynek niemalże bez przerwy. Moim zdaniem nie ma porównania. Reakcja wtedy również była silna ale to były bardziej jednostajne ruchy o mniejszej dynamice, a jak występowały luki na otwarciu w niedzielę to zazwyczaj po spotkaniu G7 i innych ważniaków więc z góry można było przewidzieć, że lepiej nie zostawiać pozycji na weekend ;).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 22 sty 2015, 11:54

Miał ktoś otwartą pozycję w LMAx w feralny czwartek? Jak to wyglądało. Generalnie rozważam albo Dukasa albo LMaxa przy zmianie jednego z brokerów.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości