Którego brokera polecacie?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

środa 09 lip 2014, 06:59

Hmm... aż tak polepszyli ofertę? Natomiast spread + prowizja chyba będzie najniższa jednak w LMAX.

Wszyscy ci broekrzy mają prowizje. Natomiast jak dla mnie to jest teraz czołówka.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Którego brokera polecacie?

środa 09 lip 2014, 07:53

Fxopen ma o połowę niższe spready niż Lmax na głównych parach.Z kolei na mniej znanych nic nie przebije Interactive Brokers - np USD.CNY to max 2 pipsy często 0.5 a do tego nic nie rozszerzają - i są o niebo stabilniejsi od Lmax który kwotuje jak mu się podoba.Podobnie na rublu gdzie spread schodzi do 20 a nie 200 jak mają niektóre inne

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

środa 09 lip 2014, 08:42

Kiedyś miałem tam konto.... Muszę sprawdzić.

A ci pośrednicy (ten broker który był na Comparic przez pewien czas) też mają takie warunki?
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Którego brokera polecacie?

środa 09 lip 2014, 09:43

Akhh pisze:Kiedyś miałem tam konto.... Muszę sprawdzić.

A ci pośrednicy (ten broker który był na Comparic przez pewien czas) też mają takie warunki?
Tak Cap ma takie same warunki spreadu tylko prowizja zamiast 0.2 pipsa jak w IB to tam jest 0.3 pipsa.

Najlepszym teraz wyborem dla kogoś kto chce grać w IB a nie ma 10k $ jest szwajcarski meintrade.
Mają najlepszy pakiet prowizji z IB.Przykładowo Nikkei 225 Mini z Osaki ...28 jenów za stronę przy ticku 500 jenów...Dla emini z CME na waluty 85 centów + opłaty giełdowe.I to be minimalnej prowizji.

http://www.meintrade.com/gebuehren/gebu ... tures.html

Na stronie jest informacja że wymagają jedynie 2000 $ do utrzymania rachunku,pytanie czy chodzi o wymagane przez interaktywnych środki przy których konto nie zostanie zablokowane czy też tyle tylko wymagają do samego otwarcia - IB normalnie obliguje do wpłaty min 5k dla brokerów wprowadzających...

Broker powinien być tak samo bezpieczny jak samo IB jako że tam właśnie trzymane są środki,dokonywane transakcje i rozliczenia.Jednak nie testowałem go więc podaję tylko informację że teraz jest to najlepszy broker wprowadzający dla IB z punktu widzenia warunków dla przeciętnego polskiego inwestora.

no avatar
gientek
Stały Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 19:20
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 04 wrz 2014, 11:22

Czy moglibyście polecić brokera który pasowałby do poniższego opisu:

Styl gry:
- gra średnio/długoterminowa

Priorytety:
- bezpieczeństwo
- bardziej istotne punkty swapowe niż spread/prowizja
- możliwie szeroki wybór par walutowych

Dodatkowe plusy (nie są konieczne):
- brak świecy niedzielnej
- obsługa z poziomu przeglądarki albo androida
- dobry support
- ułatwienia przy rozliczeniu rocznym (dla zagranicznych brokerów)

Jakiś czas temu zastanawiałem się między taką trójką: FxPro, Alpari i Dukascopy Europe. Czy jest coś co ich dyskwalfikuje ?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam.

no avatar
sajmon
Stały Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 04 mar 2014, 11:26

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 05 wrz 2014, 12:04

1.Czy jest jakaś lista brokerów regulowanych z licencją UE ?
2.Jakiego brokera polecicie do gry z opcja "boundary".
3.Gra ktoś na "boundary" - jakies opinie? Ktoś slyszał o Optionfair?

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 05 wrz 2014, 12:33

gientek
Punkty swapowe będą różnić się na każdym instrumencie u każdego brokera. Jedynym wyjściem jest spisanie instrumentów na których planujesz grać, a następnie zrobić sobie zestawienie. Nie ma innej rady.
Co rozumiesz pod pojęciem 'szeroki' wybór? Obecnie większość brokerów oferuje handel na przynajmniej 40-50 parach. W praktyce okazuje się, że gramy na 2-5 maksymalnie.

Z dodatkowych warunków... Wszystkie spełnia Dukascopy Europe, a na ich korzyść przemawiają dodatkowo niskie prowizje. Pomoc w rozliczeniu jest w formie naszego programu Podatek (ładujesz historię konta i wyskakują potrzebne wartości do rozliczenia), o ile konto będzie otwarte poprzez nasz serwis ;). Supportem również służymy.

Sajmon
Ad.1) Lista brokerów regulowanych zawsze jest na liście danej instytucji regulującej. Dla każego kraju jest inna. Nie słyszałem o całkowitym spisie z całej UE.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
travolta100
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2014, 14:56
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 25 wrz 2014, 20:44

Moi drodzy szukam brokera który jest w stanie najdokładniej zastąpić Armada Markets, bo wypłaty pronto były po 2h maksymalnie, niski spread na koncie Classic i zero prowizji, wszystko dozwolone - hedging scalp gra pod dane itp. Gram od interwałów H1 do D1, trzymam pozycję od kilku godzin do max 2 tygodni. I zależy mi abym mógł np. wpłacić mała kwotę na start , zazwyczaj wpłacam 100 zł i gram powoli na realu. Zastanawiam się nad XTB, bo Dukascopy wypróbóję gdy będe chciał wpłacić większy depozyt. Wystarczą mi pary walutowe, nie muszą być akcje i CFD w ofercie.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 25 wrz 2014, 21:26

Z Armadą to wszystko było troszkę nierzeczywiste - może z racji tego, że działali bez regulacji i wszystko było dużo łatwiejsze.

Spróbuj Admirala, TMS, XTB - sporo się poprawiło i możesz być zaskoczony.

Do tego wchodzi (z dużym bólem) HFT Broekrs i tam będzie również bardzo konkurencyjnie. Oczywiście jeśli chodzi o spready - ciężko mówić o obsłudze, wypłatach etc.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
travolta100
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2014, 14:56
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 25 wrz 2014, 21:50

@Akhh aktualnie zastanawiam się między Admiralem a XTB. Demo u XTB juz mam, wyproboje tez Admirala, i chyba wszystko rozegra się między tą dwójką. Masz moze doświadczenie z tymi brokerami? Tzn. czy mogę zacząć grać u nich wpłacając tylko 100 zł. Niby w admiralu mozna na ich koncie standard, w XTB w porównaniu rodzajów kont figuruje tylko brak ograniczen co do wstępnego depozytu, i tu nie wiem czy stówa wystarczy. Szkoda mi trochę Armady, rok grałem u nich na demie, wogole od nich zacząłem przygodę z fx, teraz zacząłem grać pierwszy miesiac na realu (swoją drogą udany :joy: )a tu taki koniec ich spotkał. Mam nadzieję że powrócą i znów wykoszą polaczkową konkurencję :gj:

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 25 wrz 2014, 21:52

Admiral ma robić zmiany w rodzajach kont. http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 812#p37812
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 25 wrz 2014, 21:58

Powiem tak - jak dla mnie bardzo mało osób się zagłębiało w to co poza samym spreadem i prowizją.

Bo taki TMS vs Armada wypadał o wiele lepiej.

TMS vs Armada spready podobnie, na majorach Armada lepsza, egzotyki często TMS lepszy.
Prowizja - Armada lepsza
Poślizgi - ekhm - tutaj każdy broker kasował Armadę od pewnego czasu. Każdy oczywiście na najwyższym poziomie.
Swapy - zdecydowanie TMS.
Bezpieczeństwo środków - tutaj hulajnoga i mercedes - TMS wygrywa
Dodatkowe usługi, szkolenia, webinary etc. - TMS

To takie porównanie do brokera, którego znam dość dobrze.

Trzeba patrzeć na całość, nie wycinek - bo spread i prowizja to 0,4 pips, tak ale poślizg to kolejne 0,4 i daje to tyle samo co u polskiego brokera z gwarancjami.

Nie mówię tu akurat o Armadzie w ostatnim zdaniu, ale o brokerach zagranicznych, często bez rgulacji, albo ze śmiesznymi regulacjami, walczącymi pozornie niskimi kosztami o klienta.

W Polsce nie mamy się czego wstydzić jeśli chodzi o ofertę, a wręcz przeciwnie. Ludzie siedzący w branży patrzą na Polskę jako rynek ze znakomitymi ofertami.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

no avatar
travolta100
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2014, 14:56
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 25 wrz 2014, 22:04

@Marcin_N dziękuję serdecznie za informację, bo dużo ona wniosła - póki mam status "drobnego ciułacza" w świecie fx to odpada Admiral ze względu na zmianę wysokości minimalnego depozytu na koncie Standard ("Główne cechy rachunku Admiral.Classic (obecnie Admiral.Standard):1. Maksymalny poziom dźwigni finansowej do 1:500, minimalny depozyt niezbędny do aktywacji rachunku $1000 (obecnie $10).". Póki co testuję demo w XTB, i czekam na uwierzytelnienie założonego już konta Standard w XM. Póki co dalszych poszukiwań nie przewiduję, ale jestem otwarty na sugestie, wejście na strone broka i przeczytanie oferty nic mnie nie kosztuje ;) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 26 wrz 2014, 06:55

Zobacz co zaoferują Admiral.Pro. To będzie prawdopodobnie takie konto STP, jakie ma większość broków obecnie. Trochę późno te zmiany wchodzą, ale lepiej późno niż wcale. Sam zamierzam wypróbować. Wracam do korzeni, u nich wszak zaczynałem :wink: .
1. Główne cechy rachunku Admiral.Markets (obecnie Admiral.Pro):
1. Maksymalny poziom dźwigni finansowej do 1:500 (poprzednio 1:100), minimalny depozyt niezbędny do aktywacji rachunku jedynie $10 (obecnie $1000).
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
damiantrader
Stały Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czwartek 01 sie 2013, 21:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Chorzów

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 26 wrz 2014, 08:37

XTB we Francji jest chwalone , jestem na najważniejszym forum fx we Francji , a rynek tam jest bardziej rozwinięty .
Co do TMS zgodze się z Akhh , mają największą oferte CFD, większą oferte ma Saxobank ale próg wejścia jest od 30.000zł .
Mnie TMS przekonało działem obsługi klienta , można zadzwonić na infolinie i porozmawiać na temat strategii , wydaje mi się że oni mają najbogatszą oferte szkoleń dla klienta.
Ja stosuje zasade - nie stać kupować mnie tanio.
Nie zawsze warto patrzeć na koszty tylko na jakość .

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 26 wrz 2014, 08:46

Marcin_N pisze:Zobacz co zaoferują Admiral.Pro. To będzie prawdopodobnie takie konto STP, jakie ma większość broków obecnie. Trochę późno te zmiany wchodzą, ale lepiej późno niż wcale. Sam zamierzam wypróbować. Wracam do korzeni, u nich wszak zaczynałem :wink: .
1. Główne cechy rachunku Admiral.Markets (obecnie Admiral.Pro):
1. Maksymalny poziom dźwigni finansowej do 1:500 (poprzednio 1:100), minimalny depozyt niezbędny do aktywacji rachunku jedynie $10 (obecnie $1000).
Admiral Pro zawsze było kontem STP, na początku działało świetnie, przez 2-3 miesiące, potem zaczął się cyrk, więc zabrałem zabawki. Na 10 zleceń 8-9 miało poślizgi, 2-5 pips, poza danymi :-) spokojny rynek. Jedni konsultanci przepraszali , mówili ze awaria serwerów, inni ze nie ma awarii i to u mnie , lub taka cena. Ciekawe ze masa użytkowników miała to samo :-) Zobaczymy po zamianach teraz, ale znając admirala to jak potem się zepsuje to się nie zdziwię. Potem jeden Pan z AM mi odpowiedział, ze mam poślizgi bo może za dużo zleceń otwieram ( lol ) a dwa że jak daję zamknięcie pozycji czy jak SL się realizuje to oni i tak zamykają po ticku , więc jest wszystko ok :mrgreen:
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 26 wrz 2014, 08:58

Ciekawy jestem czy ta osoba dalej tam pracuje ;)

Niestety często trafia się na niekompetentną obsługę (chociaż mam wrażenie, że idzie to w dobrym kierunku). Zamiast przeprosić za błędy, oddać kasę i liczyć, ze klient zostanie to poszli w zaparte nie mając jeszcze pojecia co oznaczają takie poślizgi dla tradera.

Zobaczymy jak będzie. Ofert (dobrych!) na rynku jest sporo.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 26 wrz 2014, 09:01

Dzięki Microbi. Myślę, że warto przetestować i zobaczymy. Drobny ciułacz to ma w sumie średni wybór. Od $1000 otwierają się sensowne możliwości - LMAX, FX Open ECN.
Zamiast przeprosić za błędy, oddać kasę i liczyć, ze klient zostanie to poszli w zaparte nie mając jeszcze pojecia co oznaczają takie poślizgi dla tradera.
Niestety gro firm ciągle nie rozumie, że utrzymanie klienta jest znacznie tańsze niż zdobycie nowego. Wolą potraktować z buta tego, który już jest, a potem rozdać bonusy nowym. :sceptic:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Darkst
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 15 kwie 2014, 14:51

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 26 wrz 2014, 09:40

Dla małego depozytu jest jeszcze HotForex. Kapitał początkowy chyba 400$ i mikroloty jeżeli kogoś interesują.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 26 wrz 2014, 09:47

Z HotForex osobiście byłem zadowolony (w sumie jestem bo mam cały czas konto).
Spready są średnie - nie ma co porównywać do Armady, za to poślizgów praktycznie brak.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości