Którego brokera polecacie?

ODPOWIEDZ
no avatar
czapman
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 17:06

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 17 cze 2016, 08:08

Ech, człowiek chce się tutaj czegoś dowiedzieć, coś sprawdzić, poradzić bardziej doświadczonych kolegów, a tutaj go posądzają o jakieś bezeceństwa. -.- Ulubiony jak ulubiony. Pozycję ma silną choć jak u każdego brokera - miewa wpadki. Ale czegoś nowego zawsze warto się dowiedzieć. :)

no avatar
majkel
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 12 lip 2016, 17:16
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 12 lip 2016, 17:20

TMS Brokers ma promocję, w której przy depozycie min. 1000 zł i zarobieniu 1000 zł, "dorzucają" kolejny tysiąc (czas bodajże do połowy sierpnia). Czy jest to warte rozważenia (wiem, że mają gorsze spready niż inne domy)?

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

środa 13 lip 2016, 09:11

Pytanie jakie są warunki dodatkowe, bo wierzę, że na pewno jakieś są... ;) obrót, min. czas trwania transakcji, handel na określonych instrumentach... Strzelam, że takie zapisy na pewno znajdziesz w regulaminie. I wtedy będzie wiadomo czy to fajna promocja.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Szymon
Posty: 7
Rejestracja: środa 13 lip 2016, 12:13

Re: Którego brokera polecacie?

środa 13 lip 2016, 12:15

Po pierwsze polskiego, po drugie takiego, który ma nad sobą jakąkolwiek kontrolę. TMS taki jest. Nie ma idealnego broker, ale ja wybrałem ten,któy wiążę się z mniejszym ryzykiem.

no avatar
Maako
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 14 lip 2016, 06:29

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 14 lip 2016, 06:32

raposo pisze:Pytanie jakie są warunki dodatkowe, bo wierzę, że na pewno jakieś są... ;) obrót, min. czas trwania transakcji, handel na określonych instrumentach... Strzelam, że takie zapisy na pewno znajdziesz w regulaminie. I wtedy będzie wiadomo czy to fajna promocja.
Skorzystałem i mi się udało wykręcić ten tysiak zysku. W regulaminie nie ma żadnych dodatkowych warunków do wypłaty. Wystarczy zarobić 1000zł, przy czym inwestuje się z kapitału na poziomie 2k (swoje 1k i bonusowe 1k).

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

czwartek 14 lip 2016, 10:05

Maako pisze:
raposo pisze:Pytanie jakie są warunki dodatkowe, bo wierzę, że na pewno jakieś są... ;) obrót, min. czas trwania transakcji, handel na określonych instrumentach... Strzelam, że takie zapisy na pewno znajdziesz w regulaminie. I wtedy będzie wiadomo czy to fajna promocja.
Skorzystałem i mi się udało wykręcić ten tysiak zysku. W regulaminie nie ma żadnych dodatkowych warunków do wypłaty. Wystarczy zarobić 1000zł, przy czym inwestuje się z kapitału na poziomie 2k (swoje 1k i bonusowe 1k).
Czyli wystarczy zahedgować pozycję u drugiego brokera i jeśli zarobię w TMS to mam tysiąc do przodu, a jeśli stracę to moim kosztem jest 2x spread? :) No cóż... To chyba muszę to sprawdzić :).

Edit:
wygląda na to, że faktycznie tak jest... :) do wyboru jeszcze jest 20 lotów obrotu. Niestety promocja tylko dla nowych klientów. No nic, powodzenia. Przepis na zarobek już macie :).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Maako
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 14 lip 2016, 06:29

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 19 lip 2016, 06:38

raposo pisze:
Maako pisze:
raposo pisze:Pytanie jakie są warunki dodatkowe, bo wierzę, że na pewno jakieś są... ;) obrót, min. czas trwania transakcji, handel na określonych instrumentach... Strzelam, że takie zapisy na pewno znajdziesz w regulaminie. I wtedy będzie wiadomo czy to fajna promocja.
Skorzystałem i mi się udało wykręcić ten tysiak zysku. W regulaminie nie ma żadnych dodatkowych warunków do wypłaty. Wystarczy zarobić 1000zł, przy czym inwestuje się z kapitału na poziomie 2k (swoje 1k i bonusowe 1k).
Czyli wystarczy zahedgować pozycję u drugiego brokera i jeśli zarobię w TMS to mam tysiąc do przodu, a jeśli stracę to moim kosztem jest 2x spread? :) No cóż... To chyba muszę to sprawdzić :).

Edit:
wygląda na to, że faktycznie tak jest... :) do wyboru jeszcze jest 20 lotów obrotu. Niestety promocja tylko dla nowych klientów. No nic, powodzenia. Przepis na zarobek już macie :).
Jest tak jak piszesz, jak dobrze rozegrasz to łatwa kasa. Niestety promocja była chyba tylko do 15 lipca, ale może coś jeszcze ze sprzedawcą załatwisz. Oni też przecież targety muszą wykręcać ;)

no avatar
tempestoso
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 22 lut 2016, 22:38

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 26 lip 2016, 20:11

kuki pisze:Jeśli chodzi o XTB to mam mieszane uczucia.
Mają 3 różne rachunki:
- Basic
- Standard
- Professional
Na ich stronie jest opis, że Basic i Standard to NDD, a Professional to STP.
Trochę mnie to zastanowiło, bo STP jest NDD, więc zapytałem na ich czacie czy Basic i Standard to na pewno NDD, a że długo nikt nie odpisywał, to zadzwoniłem do biura. Z biura dostałem informację, że Basic i Standard to na pewno NDD, a jak skończyłem rozmawiać, to zobaczyłem na czacie odpowiedź, że Basic i Standard jest DD, tylko Professional jest NDD.

Sama ich platforma xStation nawet fajna, ale przy założeniu, że jest to DD i mają dostęp do wszystkich SL i TP, to mogą dziać się różne rzeczy.
Tak jak Ci ktoś polecał, napisz maila, bo infolinia XTB czasami nie ogarnia, mają tam chyba jakieś zamieszanie, ale generalnie moim zdaniem warto się pomęczyć z infolinią, za to skorzystać z innych atutów jakie oferują ;)

no avatar
twarogt
Posty: 1
Rejestracja: piątek 26 sie 2016, 16:41

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 26 sie 2016, 16:52

witam,

a co myslicie o EasyForex?

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Którego brokera polecacie?

sobota 27 sie 2016, 07:38

Nic dobrego. Sa ciekawsze oferty.

no avatar
zubik
Posty: 5
Rejestracja: piątek 09 wrz 2016, 11:53

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 09 wrz 2016, 12:24

No, to tyle szczęścia w handlu. Każdy będzie miał swoją własną listę dobre. Mój pierwszy zysk pochodzi z FF brokera. Oczywiście, że to jest dobre dla mnie. I ktoś z dobrym początkiem jego drugiej zaś tym podobne.

no avatar
gracz forex
Posty: 3
Rejestracja: piątek 16 wrz 2016, 14:25

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 16 wrz 2016, 14:30

Widziałam, że własnie hot forex jest wysoko w rankingach: http://rekinfinansow.pl/broker-forex/ ale an comparicu nie znalazłem zbyt wielu info o tym brokerze. Wydaje mi się, że polscy borkerzy są drożsi i nie dają żadnych bonusów. czy tylko mi sie tak wydaje ?

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

poniedziałek 19 wrz 2016, 08:06

gracz forex pisze:Widziałam, że własnie hot forex jest wysoko w rankingach: http://rekinfinansow.pl/broker-forex/ ale an comparicu nie znalazłem zbyt wielu info o tym brokerze. Wydaje mi się, że polscy borkerzy są drożsi i nie dają żadnych bonusów. czy tylko mi sie tak wydaje ?
Są tańsi, są drożsi - nie generalizowałbym po całości. Tym bardziej, że często jest tak, iż są drożsi/tańsi tylko na pewnej części instrumentów. Bonusy też się zdarzają aczkolwiek nie tak spektakularne jak u typowych brokerów MM z Cypru - i tym zdaniem chyba widać, że mamy tu "coś za coś" :).

Co do rankingu... Masz na tej stronie tylko trzech brokerów i to wszyscy trzej MM z Cypru więc przy setkach firm na rynku ciężko nazwać to obiektywnym rankingiem...
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Conti
Posty: 12
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 10:58

Re: Którego brokera polecacie?

wtorek 04 paź 2016, 19:49

Moje rady:

1. Wybierzcie brokera z siedzibą w PL
2. Broker powinien być regulowany przez KNF
3. Minimalnie 3 lata na rynku

Są to moje pieniądze i chce mieć pewność że są one bezpieczne. Przyznam że mam konta u kilku brokerów i kapitał mam podzielony. Broker któremu najbardziej ufam ma większość moich środków, drugi ma mniej a trzeci ma najmniej (prawie już nic bo GBPJPY mnie nie słucha :p)

no avatar
tomekp
Posty: 8
Rejestracja: środa 05 paź 2016, 06:38

Re: Którego brokera polecacie?

piątek 07 paź 2016, 20:53

witam chciałbym otworzyc konto u jednego z polskich brokerów zastanawiam sie nad mforex i hft poprosze o jakies aktualne opinie na ich temat

no avatar
Conti
Posty: 12
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 10:58

Re: Którego brokera polecacie?

sobota 08 paź 2016, 07:39

Tomek, od razu zapomnij o HFT. Tam się coś dzieje złego i nie ryzykowałbym szczerze. Ogólnie byłem ich klientem i szczerze nie mogę narzekać bo nigdy nie miałem żadnych problemów ale jak teraz mają problemy to nie chce ryzykowac i trzymać tam kasę.
mForex nie polecam. Jak było Brexit to spready im się strasznie rozszerzały więc ja się na razie obraziłem.

Ja ogólnie mam rachunki u większości i dzielę kapitał ale teraz najwięcej traduje w XTB. Na standardzie masz bardzo niskie spready i jeszcze dali mi cashbacka. Minusem jest że rzadziej robią szkolenia stacjonarne.

no avatar
tomekp
Posty: 8
Rejestracja: środa 05 paź 2016, 06:38

Re: Którego brokera polecacie?

sobota 08 paź 2016, 14:01

dzięki Conti za opinie Czy ktoś jeszcze coś podpowie na temat hft i mforex ewentualnie jakaś propozycja

Awatar użytkownika
fxteam
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 17:53
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 09 paź 2016, 10:16

Niestety jeśli chodzi o doświadczenie tradingowe to ciężko mi powiedzieć coś konkretnego na temat tych brokerów. Wokół HFT rzeczywiście jakieś dziwne sytuacje się ostatnio wydarzyły, które niestety świadczą na niekorzyść tego brokera. mForex niby ECN jednak podejrzewam, że jedynym dostarczycielem płynności jest tam mBank, więc to taki ECN tylko z nazwy.
Niestety mało opinii na ich temat mamy również w serwisie. Obecnie najpopularniejszy raczej XTB jeśli chodzi o polskich brokerów.
Nie koniecznie uciekałbym od zagranicznych brokerów. Część z nich jest naprawdę solidna. Najlepszym podejściem, o którym mówił Conti, jest dywersyfikacja środków pomiędzy kilku brokerów. Największe bezpieczeństwo.

no avatar
tomekp
Posty: 8
Rejestracja: środa 05 paź 2016, 06:38

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 09 paź 2016, 11:15

Dziekuje za informacje

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Którego brokera polecacie?

niedziela 09 paź 2016, 13:23

Odnośnie mForex to w tym przypadku sam sobie płynności nie dostarcza. Tak było w PKO BP, póki oferowali FX i z tego co wiem to jedyny polski broker, który zaoferował tego typu rozwiązanie (dlatego mieli takie super spready ;) ). mForex ma kilku dostawców i najlepszym dowodem na to jest fakt, iż swego czasu spready uległy podwyższeniu, co jak się okazało było spowodowane zmianą liquid providerów. Gdyby było inaczej wierzę, że mieliby równie atrakcyjne spready jak PKO, bo czemu nie? ;)
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości