www.alpari.co.uk i Spread Betting

ODPOWIEDZ
no avatar
fanboy
Stały Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 19:14

www.alpari.co.uk i Spread Betting

piątek 09 mar 2012, 19:34

alpari.co.uk od pewnego momentu oferuje oprocz forexu , takze spread betting, moge powiedziec nieskromnie, ze oferta mogla zostac poszerzona takze dzieki mojej chojnosci wobec tego brokera :-P , co do samego alpari nie mam jakichs zastrzezen, ale to pewnie dlatego, ze glownie tracilem, zaledwie jedna reklamacja, bad tick w piatek wieczor, ktora zostala uwzgledniona w poniedzialek rano, moge tez powiedziec, ze duzo lepiej jest zalozyc konto micro w alpari niz np demo w admiralu, duzo wieksza ilosci tikow, przyjemniej dla oka widziec jak wykres pracuje, sam spread betting jest w uk nieopodatkowany o ile nie stanowi jedynego zrodla dochodu, choc sama definicja jest z tego co znalazlem w necie bardzo niedookreslona, sa takze oficjalnym white label dla currenexa, ale zdaje sie, ze konto dopiero od 20.000$, ale jesli ktos podchodzi do sprawy powaznie i nie chce powierzac wiekszych kwot brokerowi regulowanemu w bulgarii i rosji, to chyba bylby dobry wybor, aczkolwiek ja nie korzystalem

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: alpari.co.uk i Spread Betting

czwartek 31 maja 2012, 07:11

fanboy pisze:sam spread betting jest w uk nieopodatkowany o ile nie stanowi jedynego źródła dochodu
Mam pytanie - może się orientujesz?

Skoro Spread Betting nie jest opodatkowany w UK - jak jest w Polsce ?

Teoretycznie Polska ma z UK umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. Skoro nie ma podatku w UK to nie ma go w Polsce ? jeśli dochód będzie osiągany w UK przykładowo u brokera alpari.co.uk to też nie powinno być podatku po przetransferowaniu środków do RP ?

Oczywiście powstaje problem interpretacji jak przy ustawie hazardowej - skoro będę klikał w RP to gdzie osiągnąłem dochód w Polce czy w UK ?

Może coś wiecie na ten temat - czy ja nie za mocno tu naciągam ?

Pozdrawiam
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości