Frank a zachowanie brokerów

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Frank a zachowanie brokerów

wtorek 20 sty 2015, 16:30

Akhh pisze:No, no Dukascopy zyskało niesamowicie dzięki zamieszaniu z CHF.

A to szwajcarski broker - przypadek? ;))

Dokładnie, tylko ta ich archaiczna platforma........ taki brok mogli by w końcu coś z tym zrobić ;)
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Frank a zachowanie brokerów

wtorek 20 sty 2015, 18:17

Archaiczna? O panie, to co sądzisz o MT4... :)

Aczkolwiek mi też tam już kilku rzeczy zaczęło brakować i na szczęście od dłuższego czasu 'coś z tym robią'. Niebawem całkowicie nowa wersja JForex. Póki co dostępna wersja beta do testów:

http://www.dukascopy.com/fxcomm/blog/?a ... anguage=pl
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Frank a zachowanie brokerów

wtorek 20 sty 2015, 18:23

Raposo, MT4 też, ale ma kilka funkcjonalności które by się przydały w dukasie. Najlepiej bym widział DB360 :-)
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
psychologtlumu
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 04 sty 2015, 18:57

Re: Frank a zachowanie brokerów

wtorek 20 sty 2015, 23:35

A co wy macie do MT4 hi hi hi.

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Frank a zachowanie brokerów

środa 21 sty 2015, 06:08

Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów rynek FX OTC , w stosunku do rynku regulowanego FX CME Grup.
Założyłem ten temat, abyśmy wymieniali się doświadczeniami w takich krytycznych sytuacjach dla nas,oraz wszelkich innych poślizgów odnośnie FX regulowanego CME Grup, w stosunku do rynku nieregulowanego FX OTC.
Jestem teraz w rozjazdach, lecz z dwa tygodnie ,jestem umówiony ze znajomym Holendrem, który tam ma swojego tradera,liczę że czegoś się dowiem, wtedy podzielę się wiedzą z Forumowiczami.

Marcinie, to są dwa odrębne tematy, szczególnie, że na rynku nieregulowanym FX w przeciwieństwie do rynku regulowanego FX ,, jest zapis że klient wie, rozumie i akceptuje, że potencjalne straty, jakie Klient może ponieść w wyniku zawierania transakcji
na rynkach nieregulowanych (OTC) czyli rynek nieregulowany FX , mogą przewyższyć wartość środków znajdujących się na rachunku Klienta.
Na rynku regulowanym FX sprawa jest prosta i z reguły korzystniejsza, transparentna w takich sytuacjach,
w tamtym zamkniętym temacie chodziło mi szczególnie o zachowanie Franka w stosunku do FX nieregulowanego, mnie chodziło o zachowanie Franka, gdy był armagedon na tej walucie w stosunku, rynek regulowany FX CME w stosunku do rynku nieregulowanego FX.
Szkoda że tamten temat jest zamknięty.
Generalnie, uważam że problem tego tematu sprowadza się do wzajemnej relacji rynek nieregulowany FX OTC, w stosunku do rynku FX regulowanego CME

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Frank a zachowanie brokerów

środa 21 sty 2015, 10:48

Microbi pisze:Raposo, MT4 też, ale ma kilka funkcjonalności które by się przydały w dukasie. Najlepiej bym widział DB360 :-)
Przez długi czas to właśnie MT4 brakowało szeregu rzeczy, które od dawna były w JForex. To właśnie MT4 stara się gonić resztę... ;)

5 lat temu na JForex było już przesuwanie zleceń po wykresie, handel jednym klikiem, wykresy tickowe, opcja merge dla pozycji tej samej pary i inne... W MT4 jest to od kiedy? Roku? Dwóch? ;)

Można powiedzieć, że JForex zostało w tyle. A tymczasem dzieje się tak, bo tworzona jest zupełnie nowa wersja, która mam nadzieję, okaże się rewolucyjna ;). Czas pokaże.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Frank a zachowanie brokerów

środa 21 sty 2015, 14:15

raposo pisze:
Microbi pisze:Raposo, MT4 też, ale ma kilka funkcjonalności które by się przydały w dukasie. Najlepiej bym widział DB360 :-)
Przez długi czas to właśnie MT4 brakowało szeregu rzeczy, które od dawna były w JForex. To właśnie MT4 stara się gonić resztę... ;)

5 lat temu na JForex było już przesuwanie zleceń po wykresie, handel jednym klikiem, wykresy tickowe, opcja merge dla pozycji tej samej pary i inne... W MT4 jest to od kiedy? Roku? Dwóch? ;)

Można powiedzieć, że JForex zostało w tyle. A tymczasem dzieje się tak, bo tworzona jest zupełnie nowa wersja, która mam nadzieję, okaże się rewolucyjna ;). Czas pokaże.
Ok, tu masz rację, nie wiem jak jest teraz ale pamiętam że wpisywanie za każdym razem swoich poziomów Fibo było dość wkurzające.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Frank a zachowanie brokerów

środa 21 sty 2015, 18:31

Już chyba z dwa lata są tzw. presety, czyli szablony ustawień Fibo i innych narzędzi.

Plusem JForex jest to, że to właśnie Dukascopy jest autorem oprogramowania. Dzięki temu bardzo łatwo i szybko można je udoskonalać. Swego czasu wysyłałem im wiele sugestii, które były zbierane od klientów. Przez to udało się szybko uzyskać to, czego faktycznie potrzebują traderzy ;).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Frank a zachowanie brokerów

środa 21 sty 2015, 20:37

niestety, moje przypuszczenia że rynek FX to kabaret rynku ,się potwierdzają,jeden z naszych brokerów się chwali że usunął zyskowne pozycje klientów,a na stratnych pozycjach klienci potracili wszystko ,i jeszcze mają olbrzymie debety do uzupełnienia, a jednocześnie ten sam broker chwali swoje zarządzanie ryzykiem i długą pozycję na chf/pln
Akhh, chwalisz niektórych brokerów FX rynku nie regulowanego,że nie przerwali notowań, a , nie zwróciłeś uwagi że u nich rozjazd spredu dochodził do 7 000 pipsów?, czyli praktycznie nie można było zarobić przy rozszerzonym spredzie na 7 000 pip.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

czwartek 22 sty 2015, 08:30

Bobry co to za broker? Smialo wpisuj - po to powstal ten watek.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Frank a zachowanie brokerów

czwartek 22 sty 2015, 09:28

Bobry to Zzz... tak tylko informuję.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Frank a zachowanie brokerów

czwartek 22 sty 2015, 10:17

Chodzi o XTB, post 'przeredegowany' z nawigatora...
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Frank a zachowanie brokerów

czwartek 22 sty 2015, 11:56

Marcin_N pisze:Bobry to Zzz... tak tylko informuję.
Podejrzewam że większość wie, ten styl pisania jest specyficzny.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Frank a zachowanie brokerów

czwartek 22 sty 2015, 14:24

Tomasz-20021, nie jest istotne jaki to broker,to jest najmniejszy problem.
Zależy nam z Kolegą , na transparentności rynku FX, i na tym się maksymalnie skupmy, aby w przyszłości uniknąć takich sytuacji.
Skoncentrujmy się na maxa aby takich sytuacji uniknąć.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Frank a zachowanie brokerów

czwartek 22 sty 2015, 16:20

Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

czwartek 22 sty 2015, 16:38

ale jaja
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

czwartek 22 sty 2015, 17:42

wie ktos czy IronFX zamierza zerowac ujemne depozyty? I teraz ciekawostka - znajomy ma a raczej mial konto w Alpari. Wszedl na minus jeszcze przed ta czwartkowa historia - gdzies mu wykres otworzylo z luka i pierwszy mozliwy sl nie zostal pokryty przez depozyt. Teraz sie zastanawia co z jego kontem. Do tej pory to olal bo Alpari wypadlo z rynku. Przy odrobinie szczescia moglby przyfarcic :D
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

piątek 23 sty 2015, 15:24

FXCM podnosi margin reuirement (kolumna D)

http://img.fxcorporate.com/global/pdf/f ... 015-01.pdf
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

wtorek 27 sty 2015, 11:26

"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Frank a zachowanie brokerów

poniedziałek 02 lut 2015, 22:46

Bobry pisze:Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów rynek FX OTC , w stosunku do rynku regulowanego FX CME Grup.
Założyłem ten temat, abyśmy wymieniali się doświadczeniami w takich krytycznych sytuacjach dla nas,oraz wszelkich innych poślizgów odnośnie FX regulowanego CME Grup, w stosunku do rynku nieregulowanego FX OTC.
Jestem teraz w rozjazdach, lecz z dwa tygodnie ,jestem umówiony ze znajomym Holendrem, który tam ma swojego tradera,liczę że czegoś się dowiem, wtedy podzielę się wiedzą z Forumowiczami.

Marcinie, to są dwa odrębne tematy, szczególnie, że na rynku nieregulowanym FX w przeciwieństwie do rynku regulowanego FX ,, jest zapis że klient wie, rozumie i akceptuje, że potencjalne straty, jakie Klient może ponieść w wyniku zawierania transakcji
na rynkach nieregulowanych (OTC) czyli rynek nieregulowany FX , mogą przewyższyć wartość środków znajdujących się na rachunku Klienta.
Na rynku regulowanym FX sprawa jest prosta i z reguły korzystniejsza, transparentna w takich sytuacjach,
w tamtym zamkniętym temacie chodziło mi szczególnie o zachowanie Franka w stosunku do FX nieregulowanego, mnie chodziło o zachowanie Franka, gdy był armagedon na tej walucie w stosunku, rynek regulowany FX CME w stosunku do rynku nieregulowanego FX.
Szkoda że tamten temat jest zamknięty.
Generalnie, uważam że problem tego tematu sprowadza się do wzajemnej relacji rynek nieregulowany FX OTC, w stosunku do rynku FX regulowanego CME
Witam,
obiecałem Forumowiczom informację jak się czegokolwiek dowiem , jak ten armagedon wyglądał na FX rynku regulowanym CME,w stosunku do rynku nieregulowanego FX
jeżeli tego Hindusa, dobrze zrozumiałem, przedstawię to w punktach

1- na rynku regulowanym FX , gdy rynek spadnie o więcej niż 400 tic /pip/ notowania są automatycznie zawieszone, nazywa się to Circuit Breaker.
2- on zajmuje się tylko rynkiem E/$ i w momencie armagedonu na CHF gdy u nas były luki na rynku E/$ po 30-40pip,a w piątek pod EBC jeszcze większe, na rynku regulowanym FX było /uwaga/ całkowicie spokojnie, uskok wynosił kilka tic /pip/, jest to szokujące, ponieważ ja na normalnym, spokojnym rynku gdy nic się nie działo u brokerów MM,STP,ECN miałem ok. 60-80 przypadków że poślizgi były większe w normalnej sytuacji rynkowej , a Kolega Akhh, miał takich przypadków setki, o czym pisał na navigatorze,a,tutaj mamy największy armagedon w historii,brokerzy którzy nie zwiesili notowań spred rozszerzył się do 7 000 pip,a w tym czasie na rynku regulowanym FX, było całkowicie spokojnie.
3- odnośnie zachowania CHF na rynku regulowanym FX, jedynie temu traderowi udało się zdobyć wiedzę, odnośnie klienta który grał na CHF bez S/L stop loos,w jego przypadku, strata była na całym kontrakcie ok. 15% trzeba jednak pamiętać że tam kontrakty / loty/ są po 125 000 $ czyli rozliczono to po ok. 1.02 nie jest to tragedią, zważywszy że klient grał bez S/L oraz że brokerzy rynku nieregulowanego FX rozliczali to dla swoich klientów nawet, mających S/L po 0.8 a nawet po 0.67...
4- niestety, nie udało mi się mimo usilnych starań,dowiedzieć się jak zachowywały się zlecenia z ustawione S/L na rynku CHF regulowanym FX, jeżeli ktoś ma wiedzę, jak zachowywały się zlecenia CHF z ustawionym S/L na rynku regulowanym FX to prosimy o informację, na pewno to pomoże Forumowiczom do analizy tego zagadnienia.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości