Frank a zachowanie brokerów

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Frank a zachowanie brokerów

wtorek 03 lut 2015, 15:22

jeden, z najlepszych dilerów walutowy w Polsce , Andrzej Stefaniak, mój znajomy , z, którym się znamy od 2006 roku
http://acemarketu.com/?p=77588
Bardzo ciekawa wiadomość z KNF

Andrzej Jakubiak mówi, że na ruchu CHF w styczniu 1464 klientów detalicznych polskich straciło u polskich brokerów FX 16,4 mln PLN. - See more at: http://acemarketu.com/?p=77588#sthash.UrqY5gWy.dpuf

16400000 : 1464os. = 11202zł tyle wynosi średnia strata frankowicza
Andrzej,//z , którym się znamy od 2006 roku// moim zdaniem, to co piszesz jest słuszne,potrzebne,
niestety,a, w ,zasadzie jest to podstawą wszelkich podstaw..., fundamentalne i technicznie ,jeżeli , nie będzie w Polsce usług bankowych na normalnym poziomie np. poziomie JP Morgan,
nie, przełoży się to na efektywność usług finansowych..., nie ma takiej opcji, nie ma takiej fizycznej możliwości..
Mam nadzieję Andrzej że Twój wpis, przybliży normalność bankową w Polsce....

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Frank a zachowanie brokerów

wtorek 10 lut 2015, 10:49

http://sbcug.yolasite.com/
Wyobraź sobie, że przedsiębiorca, jesteś Saxo Bank Klient, masz konto na 80,000 euro. Otwierasz pozycje 900,000 EUR / CHF na długo (wykupu) na 1,2020 i umieścić stop loss na 1,1620, a następnie krople kursu EUR / CHF i zatrzymać zamknięcia pozycji z bilansu 49,020 euro. Twoja strata z tego handlu jest 30,980 euro w tym momencie. Myślisz, OK, zrobiłem mój handel, Podjąłem ryzyko i straciłem, akceptuję moje straty. Ale po upływie 12 godzin otrzymasz wiadomość e-mail, mówiąc, że Saxo Bank zmienił cenę swojej pozycji, która została już zamknięta z stop loss i potwierdzone na ich platformie transakcyjnej, a teraz cena zamknięcia jest 0,90. Wtedy nie stracić 30,980 euro, można stracić 302,000 euro. Po zastosowaniu ponownego cytowany stopy twoje konto ma obecnie ujemne saldo 222,000 euro - wszystko to po coraz jeden prosty e-mail. Dlaczego? Ponieważ Saxo Bank twierdzi, że miał problemy z płynnością na rynku w chwili zamykania pozycji klientów i musieli dostosować cenę. To było bardzo proste dla nich. Zrobili błąd i zapłacić 222,000 euro, bo ktoś musi zapłacić za ich błąd, i oczywiście nie chcą Saxo Bank do zapłaty.

Wtedy stracił już swoją wartość rachunku 80,000 euro, ale to nie wystarczy, Saxo Bank, który wysłał e-maila i wyjaśnił, że masz 4 dni, aby zapłacić 222,000 euro.

Awatar użytkownika
psV
Stały Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:18

Re: Frank a zachowanie brokerów

wtorek 10 lut 2015, 10:55

Parę lat temu jak mówiłeś o możliwości olbrzymich poślizgów to się wszyscy śmiali. Co by nie mówić, ale tutaj trafnie zwracałeś na to uwagę.

Pozdr

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Frank a zachowanie brokerów

wtorek 10 lut 2015, 11:08

Witaj,
nie jest mi smutno że wtedy wszyscy się śmiali,smutno mi jest że nic przez ten czas nie zrobiono,praktycznie, jest to czas zmarnowany.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

wtorek 10 lut 2015, 11:20

ktos wie czy zaczely sie juz egzekucje dlugow? Temat przycichl jakby tak naprawde nic sie nie zdarzylo.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Frank a zachowanie brokerów

środa 18 lut 2015, 10:17

Bobry pisze:
Bobry pisze:Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów rynek FX OTC , w stosunku do rynku regulowanego FX CME Grup.
Założyłem ten temat, abyśmy wymieniali się doświadczeniami w takich krytycznych sytuacjach dla nas,oraz wszelkich innych poślizgów odnośnie FX regulowanego CME Grup, w stosunku do rynku nieregulowanego FX OTC.
Jestem teraz w rozjazdach, lecz z dwa tygodnie ,jestem umówiony ze znajomym Holendrem, który tam ma swojego tradera,liczę że czegoś się dowiem, wtedy podzielę się wiedzą z Forumowiczami.

Marcinie, to są dwa odrębne tematy, szczególnie, że na rynku nieregulowanym FX w przeciwieństwie do rynku regulowanego FX ,, jest zapis że klient wie, rozumie i akceptuje, że potencjalne straty, jakie Klient może ponieść w wyniku zawierania transakcji
na rynkach nieregulowanych (OTC) czyli rynek nieregulowany FX , mogą przewyższyć wartość środków znajdujących się na rachunku Klienta.
Na rynku regulowanym FX sprawa jest prosta i z reguły korzystniejsza, transparentna w takich sytuacjach,
w tamtym zamkniętym temacie chodziło mi szczególnie o zachowanie Franka w stosunku do FX nieregulowanego, mnie chodziło o zachowanie Franka, gdy był armagedon na tej walucie w stosunku, rynek regulowany FX CME w stosunku do rynku nieregulowanego FX.
Szkoda że tamten temat jest zamknięty.
Generalnie, uważam że problem tego tematu sprowadza się do wzajemnej relacji rynek nieregulowany FX OTC, w stosunku do rynku FX regulowanego CME
Witam,
obiecałem Forumowiczom informację jak się czegokolwiek dowiem , jak ten armagedon wyglądał na FX rynku regulowanym CME,w stosunku do rynku nieregulowanego FX
jeżeli tego Hindusa, dobrze zrozumiałem, przedstawię to w punktach

1- na rynku regulowanym FX , gdy rynek spadnie o więcej niż 400 tic /pip/ notowania są automatycznie zawieszone, nazywa się to Circuit Breaker.
2- on zajmuje się tylko rynkiem E/$ i w momencie armagedonu na CHF gdy u nas były luki na rynku E/$ po 30-40pip,a w piątek pod EBC jeszcze większe, na rynku regulowanym FX było /uwaga/ całkowicie spokojnie, uskok wynosił kilka tic /pip/, jest to szokujące, ponieważ ja na normalnym, spokojnym rynku gdy nic się nie działo u brokerów MM,STP,ECN miałem ok. 60-80 przypadków że poślizgi były większe w normalnej sytuacji rynkowej , a Kolega Akhh, miał takich przypadków setki, o czym pisał na navigatorze,a,tutaj mamy największy armagedon w historii,brokerzy którzy nie zwiesili notowań spred rozszerzył się do 7 000 pip,a w tym czasie na rynku regulowanym FX, było całkowicie spokojnie.
3- odnośnie zachowania CHF na rynku regulowanym FX, jedynie temu traderowi udało się zdobyć wiedzę, odnośnie klienta który grał na CHF bez S/L stop loos,w jego przypadku, strata była na całym kontrakcie ok. 15% trzeba jednak pamiętać że tam kontrakty / loty/ są po 125 000 $ czyli rozliczono to po ok. 1.02 nie jest to tragedią, zważywszy że klient grał bez S/L oraz że brokerzy rynku nieregulowanego FX rozliczali to dla swoich klientów nawet, mających S/L po 0.8 a nawet po 0.67...
4- niestety, nie udało mi się mimo usilnych starań,dowiedzieć się jak zachowywały się zlecenia z ustawione S/L na rynku CHF regulowanym FX, jeżeli ktoś ma wiedzę, jak zachowywały się zlecenia CHF z ustawionym S/L na rynku regulowanym FX to prosimy o informację, na pewno to pomoże Forumowiczom do analizy tego zagadnienia.
Przykład który podałem wyżej, dotyczył klienta który inwestował bez S/L
teraz udało mi się ustalić, że klienci którzy inwestowali z S/L mieli te pozycje zamykane po S/L lub na małych poślizgach,niestety nie udało mi się ustalić co znaczą dla nich małe poślizgi, ale nawet zakładając że było to 20-40 pip, to udało mi się ustalić z całą pewnością, że na rynku regulowanym FX nie było sytuacji jak na rynku nieregulowanym FX że najpierw brokerzy ECN,STP,MM zrealizowaliS/L na pozycjach na 20-40 poślizgach, a potem to anulowali i dowalili klientom po 2000-3000 pipsów poślizgu,robiąc klientom makabryczne debety,
z, całą pewnościom teraz wiem, że na rynku regulowanym FX takiej sytuacji nie było.

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Frank a zachowanie brokerów

środa 11 mar 2015, 20:41

Ciekawe rozwiązania pokazują się na świecie,to może pomóc w tym temacie w przyszłości ,łączenie płynności instrumentami np. FX regulowanego i FX nieregulowanego
http://forexmagnates.com/icap-plc-cme-g ... tion-tool/

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Frank a zachowanie brokerów

wtorek 17 mar 2015, 14:12

Bardzo dużo wnosi to do tego tematu, pozwalając lepiej rozumieć ten temat
http://forex-nawigator.biz/forum/czarny ... ml#p751051
SuperFOREX pisze:FXCM opublikował opis sytuacji w czasie zawieruchy 15 stycznia (sekunda po sekundzie):
http://forexmagnates.com/fxcm-publishes ... iss-franc/
zlecenia realizowali do 1.17, potem zawiesili transakcje, aż do uspokojenia rynku i reszta zamykała sie nieco powyzej parytetu. Zamknęli pozycje Klientów za ponad 1,2 mld!

xXx wrzucił również film dokładnie opisujący te wydarzenia:
15-01-fxcm-releases-detailed-data-on-the-snb-flash-crash-t26520.html



Bardzo ciekawy raport i myślę że po tym co przedstawił FXCM sytuacja chcących sądzić się z brokami o debety wygląda zgoła inaczej niż można by sądzić po kilkunastu początkowych stronach wpisów w tym wątku. A dodając do tego kompletny brak przygotowania w temacie FX sądów w PL wyłania się delikatnie mówiąc dość ciemny obraz a szanse wygranych .... cóż 5% to max na pozytywne rozstrzygnięcie + 3-5 lat procesowania./

Mam, nadzieję że ta informacja,pozwoli zrozumieć większej rzeszy inwestorów w Polsce, potrzebę zbudowania w Polsce usług bankowych, bankowości od podstaw...
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 003#p46003
te, tematy, są symetrycznie połączone.
Pozdrawiam

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Frank a zachowanie brokerów

środa 18 mar 2015, 15:16

Problem tego tematu, sprowadza się moim zdaniem do tego , że z jednej strony jest firma X, która zakłada sobie firmę X-bis i od niej ciągnie kwotowania, i chwali się że jest ECN, z drugiej strony są prawdziwe ECN np. FXCM które mają ciągłe kwotowania 20-40 największych banków na świecie,niby obaj są ECN, a, praktycznie, teraz każdy może sobie te dwa przykłady porównać....
Najprościej by było, gdyby każdy inwestor mógł się zwrócić z pytaniem np. do SII lub KNF z pytaniem, czy dana firma to prawdziwy ECN lub prawdziwy rynek regulowany FX- CME ponieważ oni mają techniczne możliwości to sprawdzić.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Frank a zachowanie brokerów

sobota 21 mar 2015, 13:17

Panowie a czy to nie jest tak,ze aby mogli zamknac trejd to musza miec druga strone tranzakcji?Jesli tej drugiej strony nie ma to nie zamkna zlecenia.
Moj znajomy mial zlecenie L na poziomie 1.00 1lot i zlapalo mu to zlecenie zanim jeszcze kurs tam dotarl.Takze rozpaczliwie byly lapane wszystkie L-ki niezaleznie po jakiej cenie.
I chyba nawet ECN-y nie tworza plynnosci tylko ja ciagna od kilku najwiekszych bankow.

Nie znam sie,ale ja tak rozumuje
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Frank a zachowanie brokerów

poniedziałek 23 mar 2015, 15:25

Trochę to pomoże w tym temacie, oczywiście, patrząc na to z punktu FX regulowanego..
http://www.smartbrief.com/03/20/15/cme- ... RAgOOHF5ic
Zmiana oznacza, że banki nie będą musiały się liczyć pieniądze i papiery wartościowe, które im się do siebie instrumenty pochodne jako własnych aktywów, w zależności od źródła.

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Frank a zachowanie brokerów

wtorek 24 mar 2015, 13:15

openinvestment pisze:Jak to jest w przypadku Alpari: http://forexmagnates.com/insolvency-spe ... questions/

-- 23 mar 2015, 18:53 --

Stamford hedge fund zapowiedział, że nie wpłaci Citi rzekomego debetu: http://blog.ctnews.com/financialmines/2 ... edge-fund/

-- 23 mar 2015, 18:53 --

Stamford hedge fund zapowiedział, że nie wpłaci Citi rzekomego debetu: http://blog.ctnews.com/financialmines/2 ... edge-fund/



trafiła kosa na kamień. Jeden i drugi ze sztabem prawników. Skoro duży nie płaci to........... maluczki musi :cry: Zawsze tak było. Podatki płaci pospólstwo, duzi nie maja na to czasu i chęci.
Swoja drogą ten łachmyta citi nic się nie chwalił stratami tego rzędu a tu proszę. Strata 25 baniek od 1 klienta. Ciekawe ilu jeszcze klientów zmoczyło i się ujawni-- bo nie będzie płacic. Wynika z tego , że dużo dużych graczy zmoczyło a tylko przyznało się do tego kilku.
http://forex-nawigator.biz/forum/czarny ... ml#p752981

Koledzy poruszyli istotne tematy tego zagadnienia,
uzmysłowili nam, jak ważna jest w tym temacie optymalizacja podatkowa..,
niestety , 99,9 % z nas z optymalizacji podatkowej nie skorzysta.
dlatego ważne jest, abyśmy głosowali na tych , co zniosą podatek dochodowy, kapitałowy,
a, jeżeli to jest niemożliwe to przynajmniej podnieś kwotę wolną od podatków, np. wzorem UK, na małżeństwo 250 000 zł rocznie, byłby to dobry krok na początek.
Pozdrawiam

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Frank a zachowanie brokerów

środa 25 mar 2015, 11:00

W uk wolne od podatku jest 11tys f rocznie,od 11 do 32 tys jest 18% powyzej 32 tys jest chyba 34%.
Wiec jesli ktos zarabia duze pieniadze to polskie 19% wyglada bardzo zachecajaco.
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

środa 25 mar 2015, 13:33

"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Frank a zachowanie brokerów

środa 25 mar 2015, 14:48

Dzieki.
Czyli jeszcze gorzej niz mi pani z H&R powiedziala.Ciekawe czy sie cos zmieni od maja.
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

środa 25 mar 2015, 14:57

ja z racji tego, ze jestem zieloniutki w tych sprawach zlecam wszystko do biura rachunkowego. Nie znam sie na tym wiec nie dotykam. Mala pomylka, kontrola i masz skarbowke na glowie a oni w UK wcale nie sa bardziej przyjazni niz w Pl. W linku ponizej masz jeszcze wiecej:

https://www.gov.uk/capital-gains-tax/overview
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

środa 25 mar 2015, 15:23

Aha Piter mozesz odliczac od podatku wszystko zwiazane z tradingiem. Jesli wydzielisz pokoj na trading room to odliczasz % od kredytu / wynajmu swojego domu. To samo z rachunkami za prad. Z paliwem raczej uwazaj bo w tej profesji ciezko udowodnic, ze sobie gdzies jezdziles w celach tradingowych. Dodatkowo podatkownia uwielbia sprawdzac odliczenia od paliwa - to najlepiej odpuscic calkiem ale doradca Ci juz powie co i jak.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Frank a zachowanie brokerów

piątek 27 mar 2015, 19:33

Piter80 pisze:W uk wolne od podatku jest 11tys f rocznie,od 11 do 32 tys jest 18% powyzej 32 tys jest chyba 34%.
Wiec jesli ktos zarabia duze pieniadze to polskie 19% wyglada bardzo zachecajaco.
Szanowny Kolega ma rację,tak dokładnie jest,dokładnie o to chodzi,
Kolega natomiast , zapomniał dodać do tego co napisał , dodatkowo zwolnienie z podatku ok, 24, 000 tyś GBP rocznie// czyli ok. 125 000 zł rocznie/ na małżeństwo z inwestycji kapitałowych.. ,\
a, to patrząc na ten temat,z punktu z punktu FX/ a, FX regulowanego w w szczególności..co jest dla mnie najważniejsze,a, chyba o to chodzi na tym Forum?/,
to, jakby jest fundament o czym piszę.., poza dostępnością do FX regulowanego dla Polaka .. oczywiście..., ponieważ to spędza mi sen z powiek..., ogólnie jest to, kwadratura koła do kwadratu patrząc na kwadraturę koła odwrotnie do kwadratu ..mając na uwadze temat dostępności Polaka do rynku regulowanego FX od 1989 roku, następnie od 2004 roku..,
teraz mamy 2015 rok...

Szacun dla Kolegi , za zrozumienie tematu.

Pozdrawiam serdecznie Kolegę,
Ps, nie , da się oddzielić zachowania brokerów i banków w stosunku do Franka , CHF, od tego co piszemy,jest to fizycznie niemożliwe.

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Frank a zachowanie brokerów

niedziela 29 mar 2015, 17:09

Tomasz-20021 pisze:ja z racji tego, ze jestem zieloniutki w tych sprawach zlecam wszystko do biura rachunkowego. Nie znam sie na tym wiec nie dotykam. Mala pomylka, kontrola i masz skarbowke na glowie a oni w UK wcale nie sa bardziej przyjazni niz w Pl. W linku ponizej masz jeszcze wiecej:

https://www.gov.uk/capital-gains-tax/overview
Czterech moich znajomych przenioslo firmy do UK. Podatki owszem może wieksze, ale w praktyce jest wiele mozliwości by płacić mniej itd. Kwestia dobrego doradcy. Ogólnie wychodzi taniej jak PL z podatkami. Co do US tamtego, znam inne opinie. Kontrola na ogół telefoniczna z biurem rachunkowym, jak pomyłka to poprawka grzeczne zwrócenie uwagi itd. Pomijam oczywiście oszustów, bo jak podpadniesz z recydywą to jesień średniowiecza i tak powinno być, ale Ciebie jako człowieka normalnie płacącego podatki nie gnoją i nie traktują jako przestępcy jak w PL.

Jeśli ktoś trejduje na DG i nic poza tym, to podatek w PL jest atrakcyjny. Z tym się zgadzam.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

niedziela 29 mar 2015, 19:26

Znaczy wyglada to bardziej tak - jesli sam zglosisz pomylke to ZAZWYCZAJ jest ok. Jesli trafisz na nadgorliwca to i tak bedzie kara. Jesli oni sami znajda cokolwiek co budzi ich zastrzezenia to juz nie jest tak milutko. Do firmy wkracza kontroler i przeglada kazdy papierek. Rozliczenia za paliwo np sprawdza przez google maps - kazdy deklarowany przejazd od punktu a do b. Kazda faktura, wydatek itp itd. Jesli jestes ok to nie ma sie czego bac. Oni nie szukaja zeby Cie udupic a bardziej zeby sie podwojnie upewnic. Takie kontrole zdarzaja sie nie tylko poprzez jakies watpliwosci a rowniez wyrywkowo. Ogolnie lepiej z nimi zyc dobrze, na wszystko miec papier i poprostu nie kombinowac.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości