Frank a zachowanie brokerów

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

piątek 16 sty 2015, 16:03

pisza, ze trading trwa jak zwykle bez zmian, wplaty i wyplaty tez. Zglosilem wyplate calego depo i zaraz dostane chyba ...........

nie zmienia to faktu, ze wszyscy wiedza o ich dlugu 225mln. Zarobek fxcm za zeszly rok to 5mln... bez komentarza
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

piątek 16 sty 2015, 16:24

Interactive brokers, account negative balance 120 M usd
Alpari UK is bankrupt.
• FXCM is dealing with negative client equity balances of approximately $225 million, and as a result may be in breach of some regulatory capital requirements.
• Swissquote sets CHF 25 million provision for negative client balances.
• IG Group states that losses could reach £30 million.
• London Capital Group says Swiss Franc losses will not exceed £1.7 million.
• Excel Markets informs clients they are out of business on CHF plunge.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

piątek 16 sty 2015, 16:33

Quoting Naddmer
{quote} But that would be the problem of the clients, isn't it? It should not have any impact on the equity of FXCM if the clients accounts were segregated properly from FXCMs equity. The clients owe FXCM the negative account balance and they can siphon it in if it were so. And that's where I hooked Jason on the new business rules last year, because the ditching of the segregation rules smelled somehow fishy to me. {quote} I won't take the bet. Hope you do not bear any grudges against me because of that. :-)

FXCM has a no debit policy. They explicitly say on their site they will reset all debit balances. So the clients don't owe money to FXCM because of this policy. In the risk disclosure they also say FXCM won't make traders liable for negative balances.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

piątek 16 sty 2015, 17:00

"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

piątek 16 sty 2015, 17:07

Quote
Alpari's latest:

Dear Clients!
On January 15, 2015 the Swiss National Bank unexpectedly removed the upper boundary on CHF against EUR. These measures triggered a sharp rise of Switzerland’s franc and resulted in exceptional volatility in the Forex market. As a result many forex brokers faced financial problems. In particular on January 16, 2015 Alpari UK announced that it entered into insolvency.

The company can not meet the minimum capitalization requirements of the FCA (UK) any more. In the nearest future external control will be enabled and a program of financial recovery will start.
Alpari UK is a separate legal entity operating under the Alpari brand and its financial situation does not affect other Alpari companies.
In particular, Alpari Limited (Saint Vincent), Alpari Limited (Belize) and Alpari International Limited (Mauritius) have recently changed their margin requirements for EURCHF. Due to these measures these companies do not face any financial difficulties and provide their services in full.

Best Regards,
Alpari


http://alpari-forex.com/en/company/n.../16/alpari_uk/
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

piątek 16 sty 2015, 17:26

"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

piątek 16 sty 2015, 21:58

"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

sobota 17 sty 2015, 00:02

wyglada na to, ze kochamy Leucadie... tylko w zyciu nie zrozumiem czemu i JAK oni uzywaja 300 baniek w... gotowce

January 16, 2015

Leucadia National Corporation and FXCM Announce $300 Million Financing to Permit FXCM to Continue Normal Operations

NEW YORK--(BUSINESS WIRE)-- Leucadia National Corporation (NYSE: LUK) and FXCM (NYSE: FXCM) today announced that Leucadia would be providing $300 million in cash to FXCM and its subsidiaries (collectively "FXCM") that will permit FXCM to meet its regulatory-capital requirements and continue normal operations after yesterday's loss of $225 million due to the unprecedented actions of the Swiss National Bank. Under the terms of the agreements, Leucadia is investing $300 million in cash into FXCM in the form of a $300 million senior secured term loan with a two-year maturity and an initial coupon of 10%. The term loan obligations are guaranteed, on a secured basis, by certain of FXCM's domestic subsidiaries. In addition, Leucadia will receive, in the event of a sale of FXCM or its subsidiaries, a certain percentage of the sale proceeds and, in the event FXCM makes other distributions on account of its equity, a corresponding payment for its own account. This transaction is expected to close this afternoon. Drew Niv, Chief Executive Officer of FXCM, stated: "We could not be more grateful to Leucadia and its team for their rapid and effective response and to our regulators, who have been willing to work with us through this challenging process. Leucadia's support and this financing are by far the best alternative for FXCM, our customers, our shareholders, and all other relevant constituencies. We are pleased to continue to act as the leading online provider of foreign exchange trading and related services to retail and institutional customers worldwide."

Click to see full press release: http://bit.ly/1ua85Ve
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Frank a zachowanie brokerów

sobota 17 sty 2015, 01:14

tylko w zyciu nie zrozumiem czemu i JAK oni uzywaja 300 baniek w... gotowce
2-letnie zabezpieczone uprzywilejowane obligacje na 10% rocznie... :wink:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Frank a zachowanie brokerów

sobota 17 sty 2015, 09:43

Interactive Brokers straty poniżej 2,5% czyli niezagrożeni.

Jak na razie wychodzi na to, że MM/STP dają sobie radę.

Brawa dla Oandy.

LMAX podobno będzie żądał zwrotów depozytów (a wszystkie SL zrealizował nieco ponad 0,7 w przypadku EUR/CHF).
Jak dla mnie broker jest spalony i jeśli to wszystko będzie prawdą to nikomu go nigdy nie polecę.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

sobota 17 sty 2015, 10:27

A tak dzieki Marcin. Akhh faktycznie Oanda to co zrobila to az ciezko uwierzyc patrzac na reszte. Zyskaja tym tysiace nowych graczy. Teraz ciekawe co z fxcm. Nawet jesli zostana to raczej wiekszosc ludzi odplynie do innych brokow. Szkoda bo byli naprawde swietni. Dlugo budowana reputacja pekla jak banka w jeden dzien.

Lmax ma prawo zadac zwrotu minusiwych depozytow. Fxcm mial zapis, ze to sue u nich nie moze zdarzyc.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Frank a zachowanie brokerów

sobota 17 sty 2015, 11:03

A jak tam polskie broki? Każą sobie oddawać długi, czy będą zerować debety?

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Frank a zachowanie brokerów

sobota 17 sty 2015, 14:15

IB ma doskonały model działania ale jesli stracił 2.5 % to raczej AŻ niż tylko - jak na tą instytucję.
Damian_C pisze:A jak tam polskie broki? Każą sobie oddawać długi, czy będą zerować debety?
Ciekawe jak teraz postępują.Kiedyś jak używałem to dostałem monity (14 maili w ciągu godziny :D ) z TMS o uzupełnienie depo o 250 000 zł do dnia następnego - tyle że to był błąd systemu z racji błędu kwotowania CFD ( czyli normalka).Tyle że to znaczy że mogą/mogli tego wymagać pewnie zależy w jakiej sytuacji się znalezli

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

sobota 17 sty 2015, 14:19

Zawsze jest komunikat, ze straty moga przewyzszyc wartosc depozytu. Przeciez wszyscy swiadomie zgadzaja sie na te warunki. Tylko do tej pory bylo to czysta hipoteza. Byl margin call i out z rynku i tyle. Kto mogl przewidziec taka miazge bo tego inaczej nie mozna nazwac.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Frank a zachowanie brokerów

sobota 17 sty 2015, 15:23

Ludzie piszą, że dostają od Alpari maile potwierdzające saldo (te standardowe, co przychodzą codziennie) i tam jest wykazane, że mają środki na swoich kontach.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Re: Frank a zachowanie brokerów

sobota 17 sty 2015, 15:40

Citigroup has also lost $150 million to $200 million on forex trading because of the Swiss moves, a source told CNBC, demonstrating the magnitude of impacts on the markets.

http://www.cnbc.com/id/102343957#.

Wygląda na to że karuzela dopiero się rozkręca....

no avatar
Piter80
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 21:04

Re: Frank a zachowanie brokerów

sobota 17 sty 2015, 16:46

Jak dla mnie to jest pic.Myslicie,ze Oanda pokryla depozyty z dobrego serca?Pewnie byli grubo ustawieni na S na eurchf. :joy:
"Kazdy dzien jest idealny,by zrozumiec.Nauczyc sie tego tu,co naprawde chcemy umiec."

Awatar użytkownika
psV
Stały Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:18

Re: Frank a zachowanie brokerów

sobota 17 sty 2015, 20:33

Oanda jest MM. Wystarczy że nie hedgowali pozycji, to mieli być może nawet i rekordowy zarobek tego dnia.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

niedziela 18 sty 2015, 10:23

Teraz juz oficjalnie. Dlugo im zeszlo. Mail z wczoraj wieczor. Wie ktos co z depozytami z alpari?

Dear Client,

FXCM CLIENT ACCOUNTS SECURE – RAISES $300 MILLION IN CAPITAL

FXCM previously announced that due to unprecedented volatility in the EUR/CHF pair after the Swiss National Bank announcement of January 15, 2015, clients experienced significant losses and generated negative equity balances owed to FXCM.

To ensure the full financial stability of ALL client accounts, and FXCM, TODAY we have announced that Leucadia National Corporation will provide $300 Million in financing capital to FXCM Holdings LLC.

Normal trading and operations will continue for all of its customers.

The net proceeds will be used to replace capital in FXCM regulated entities.

FXCM will continue to be one of the largest forex brokers globally.

With the investment of the new capital, the Company has returned the regulatory capital it maintained prior to the losses client suffered as a result of the historic movement of the Swiss Franc early Thursday morning.

The company is in compliance with all the regulatory capital requirements in all of its jurisdictions.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Frank a zachowanie brokerów

niedziela 18 sty 2015, 13:14

Alpari probuje sie ratowac podobnie jak zrobil to fxcm

http://forexmagnates.com/exclusive-alpa ... -balances/
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości