IronFX - problemy z wypłatą?

ODPOWIEDZ
no avatar
forexboy
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 16 lut 2015, 10:12

IronFX - problemy z wypłatą?

poniedziałek 16 lut 2015, 10:24

Witam Państwa,

Od jakiegoś czasu posiadam konto u brokera IronFX. Jakiś czas temu zleciłem wypłatę moich środków, lecz niestety już od dłuższego czasu nie pojawiają się na kocie, a obsługa brokera ciągle mnie zbywa.

Zaczynam się obawiać czy IronFX nie dołączy zaraz do kolejnej fali brokerów niewypłacalnych dotkniętych przez krach na EURCHF i stąd tak ogromne opóźnienia z wypłatą? Piszę ponieważ proszę o Państwa opinię czy jestem jedyną osobą, a to tylko zwykły incydent.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

poniedziałek 16 lut 2015, 11:13

Dziękujemy za sygnał.
Brokerzy MM zwykle nie mieli problemów z tąpnięciem na EUR/CHF i większość z nich wyszła względnie suchą stopą. Nie wiem natomiast, jaka jest ogólna kondycja finansowa firmy - ostatnio organizowali jakieś wielkie przedsięwzięcia, więc może tragedii nie ma. Grunt to dowiedzieć się dokładnie z czym jest problem, że nie chcą wypłacić. Czy wypłata ma status 'odrzucona' czy 'oczekująca'? Jak wcześniej przebiegały wypłaty u nich?
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

poniedziałek 16 lut 2015, 11:19

jest jakis organ / komisja gdzie mozna zglaszac takie sprawy? Jak pisze Forexboy, obsluga go zbywa Jeden mail / telefon od organizacji kontrolujacej takie sytuacje i sprawa by sie wyjasnila.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

poniedziałek 16 lut 2015, 11:29

Telefon do zagranicznych regulatorów chyba średnio pomoże? Na ich stronie widzę jedynie CySECi, FCA, itd.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

poniedziałek 16 lut 2015, 12:16

CySEC - tam zapewne siedzi większościowy kapitał. Ale telefon niewiele da. Prędzej fala pism od różnych klientów. Na nawigatorze słychać, że nie jest to odosobniony przypadek:
http://forex-nawigator.biz/forum/ironfx ... ml#p743205

Ogólnie nie wygląda to dobrze. Albo coś kombinują, albo faktycznie mają problemy. Zaburzenie płynności miało kiedyś AM ale wyszło z tego. Ale Crown Forex też je kiedyś miało i im się już nie udało :P.

Iron bardzo dużo inwestuje/inwestował. Pytanie czy nie za dużo. Sponsoring FC Barcelony, nagrody z Virgin Galactics, masa bonusów... Słyszałem o biurach IB w Azji, które zatrudniały po kilkadziesiąt osób. Duży nacisk na sprzedaż i sowite wynagrodzenia dla partnerów, jak i pracowników (przy wyrobieniu planu).

Jestem bardzo ciekaw jak sytuacja się rozwinie...
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

poniedziałek 16 lut 2015, 12:27

czyli reasumujac - jesli broker nas ignoruje, jestesmy zostawieni sami sobie? Czy wszystkie te regulacje mozna wyrzucic do kosza?

Jesli szef nie zaplaci wyplaty idziesz do prawnika bla bla bla Gdzie zatem pisac w sytuacji kiedy brok nie chce oddac naszych pieniedzy?
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

poniedziałek 16 lut 2015, 13:31

Zależy z jaką firmą się ma umowę. Wbrew pozorom Iron FX może mieć kilka siedzib w kilku krajach, pod różnymi regulacjami...
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

poniedziałek 16 lut 2015, 13:40

to jest dobry temat do rozwiniecia. Wszyscy sa super szczesliwi do czasu kiedy pojawia sie jakies problemy. Wtedy nikt nie wie gdzie sie zwrocic. Oczywiscie trzeba probowac bezposrednio z brokerem ale co kiedy to nie przynosi rezultatu? Co dalej? Gdzie interweniowac? Chodzi przeciez o nasze pieniadze. Ktos wpisuje pin w bankomacie, naciska enter, maszyna buczy a pieniedzy jak nie bylo tak nie ma.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

poniedziałek 16 lut 2015, 13:51

narazie sprobuj napisac do NFA. Poszukam jeszcze w necie co robic dalej - moze oni cos podpowiedza? Gdybys mial problemy z tlumaczeniem na ang to pisz na pw - z checia pomoge. Pzdr

https://www.nfa.futures.org/%5C/NFA-reg ... /index.asp
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

poniedziałek 16 lut 2015, 14:17

NFA? A niby czemu akurat tam? ;)

Na stronie Irona są takie informacje:
IronFX Global UK Limitedw Wielkiej Brytanii jest firmą zarejestrowaną i nadzorowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego FCA (pod numerem licencji 585561)
IronFX Global (Australia) Pty Limited jest firmą zarejestrowaną i nadzorowaną przez Australijską Komisję Papierów Wartościowych i Inwestycji ASIC (pod licencją AFSL numer 417482)
IronFX MENA Limited jest autoryzowany i regulowany przez Financial Services Authority w Dubaju (DFSA nie. F002432)
IronFX Global (Republika Południowej Afryki) (Pty) Ltd jest autoryzowana przez Financial Services Board (FSP nr 45276)
IronFX Global Limited w Nowej Zelandii est firmą zarejestrowaną i nadzorowaną przez FSP (pod licencją FSPR nr 298966)
IronFX Global (Russia) LLC w Rosji jest członkiem CRFIN (Nr członkowski A-8)
IronFX Global (Ukraina) LLC jest członkiem UCRFIN (Członkostwo nr. 5)
IronFX Limited jest firmą zarejestrowaną i nadzorowaną przez CySEC engedélyszám:(pod numerem licencji nº 125/10)
IronFX Global Limited jest członkiem Eurex Exchange
Inwestor nie jest zostawiony sam sobie. Ale musi zgłosić się do regulatora pod którego podlega jego broker, gdzie ma konto. Jak widzisz, wszystkie wyżej wymienione nazwy to INNE spółki pod INNYMI regulacjami. Polacy na 90% mają konta otwarte w cypryjskim oddziale, który podlega pod CySEC, a przez nasz KNF jest tylko notyfikowany. Zatem wszystkie uwagi należy kierować do CySEC, a nasz KNF może ich co najwyżej wpisać na czarną listę ostrzeżeń ale ku temu też musi mieć jakieś przesłanki. Pojedynczy telefon może mieć względnie małą siłę przebicia. Co innego jak dzwoni lub wysyła pismo 100 klientów w tej samej sprawie - wtedy to staje się pilne. A gdyby regulator miał się zajmować każdym nieprecyzyjnym telefonem każdy wie jak by to wyglądało. Połowa zgłoszeń wyjaśniałaby się na zasadzie "ups jednak mam od brokera maila w spamie, że coś tam coś tam" ;).

Regulatorowi możesz zgłosić nieprawidłowości związane np. z wykonywaniem działalności maklerskiej. Zupełnie inną kwestią jest też skrupulatność i surowość działania poszczególnych regulatorów. CySEC należy bardziej do tych, którzy mają 5-złotówki zamiast oczu. Przynajmniej z tego co słyszałem ;).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

poniedziałek 16 lut 2015, 14:37

o widzisz Raposo - to jest konkretna odpowiedz. NFA gdzies mi sie przewinelo podczas szukania co zrobic w takich przypadkach. Forexboy dzialaj zatem i daj znac jak sie sprawa rozwija.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

poniedziałek 16 lut 2015, 14:55

dobra jest - strona po grecku czyli miszmasz na calego. Po prawej na gorze mozliwosc zmiany jezyka na angielski. Jest tam rowniez zakladka kontakt i cala paleta maili i adresow. Gdybys mial problemy z tlumaczeniem to daj znac. Dzieki Raposo.

http://cysec.gov.cy/en-GB/home/
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
adamsokolik
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 17 lut 2015, 14:03

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

wtorek 17 lut 2015, 14:04

Drodzy Państwo,
IronFx jest obecnie w ciężkiej sytuacji. Reprezentuję Klienta z dużym kapitałem, którego nie odzyskał od kilku tygodni. Jako potwierdzenie stawianych tez w pozwie i zawiadomieniu do prokuratury potrzebuję innych klientów IronFx, którzy są w podobnej sytuacji.
Bezpłatnie będą mogli Państwo otrzymać informację jak w najszybszym z możliwych terminów dołączyć do naszych działań w celu odzyskania pieniędzy. Dzięki wspólnemu działaniu uda się nam zainteresować odpowiednie służby aby zablokować możliwość wyprowadzenia majątku tej firmy z kraju.
Kontakt: adamsokolik@onet.eu

no avatar
forexboy
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 16 lut 2015, 10:12

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

wtorek 17 lut 2015, 17:13

Witam,

Obecnie rozmawiałem z pracownikiami IronFX - przyznali, że bardzo wiele osób ma obecnie problemy z wypłatą.

Kontaktowałem się z pracownikami na cyprze w Funding Department - twierdzą iż mają bardzo dużą kolejkę, bo wiele osób wypłaca, ale ponoć realizują wypłaty - pytanie czy wierzyć im na słowo. Drugi pracownik stwierdził, że wypłata zostanie zrealizowana w tym tygodniu.

Udało mi się porozmawiać również z paroma klientami IronFX - również nie otrzymały wypłaty od początku lutego. Mają również informacje, że procesuję się.

Kontaktowałem się również z FCA, pierwszym krokiem jest złożenie complaint do brokera dopiero potem FCA może wkraczać do akcji - trwać będzie to jednak bardzo dużo czasu. Pracownik FCA stwierdził jednak, iż nikt nie kontaktował się dziś odnośnie IronFX oraz do pozostałych pracowników na sali. Mam skontaktować sie w poniedziałek i powiadomić ich jak rozwinęła się sprawa.

Sprawdziłem również na anglojęzycznych forach, gdzie ku mojej bardzo przykrej niespodziance jest dosłownie zalew podobnych wpowiedzi.

Bardzo proszę Redaktorów o zaproszenie do dyskusji i oficjalne stanowisko IronFX na forum. Z mojej strony po bardzo wielu rozmowach jestem już niemal przekonany iż IronFX nie wypłaci już pieniędzy.

Proszę o podtrzymanie dyskusji.

no avatar
talcoran
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 17 lut 2015, 17:51

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

wtorek 17 lut 2015, 17:55

Ja też mam problem z wypłata , - dyspozycja złożona 12 luty.
Dzisiaj pracownik tłumaczył to tym, że są w trakcie zmiany systemu wpłat i wypłat i dlatego trwa to dłużej niż zwykle. Podobno wypłaty dla nowych kont, które zostały utworzone po 01 lutym 2015 są natychmiastowe.

Nie wiem w co wierzyć, tym bardziej jak Forexboy pisze że na zagranicznych forach jest problem od początku lutego z wypłatami

no avatar
talcoran
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 17 lut 2015, 17:51

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

wtorek 17 lut 2015, 17:57

mam pytanie natomiast , jeżeli depozyt był składany kartą kredytową , to czy można zastosować procedure chargeback żeby odzyskać środki?


Podobno środki klientów dla bezpieczeństwa są deponowane na wydzielonych kontach i nie są razem ze środkami IronFx. Więc skoro tak , to dlaczego nie realizują wypłat skoro te depozyty są.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

wtorek 17 lut 2015, 18:05

przechodzilem niedawno podobna "przygode" z FXCM. Jedyne co mozecie zrobic w tej sytuacji to tylko czekac - w tym samym czasie interweniujcie gdzie sie da. Regulator juz poinformowany, teraz probujcie kontaktowac sie z innymi uzytkownikami w tej samej sytuacji - tak jak pisze Adam Sokolik powyzej. Nie wierzcie owniez w ani jedno slowo supportu, chat z nimi to strata czasu - oni wiedza mniej niz Wy. Bajeczka ze zmiana systemu wyplat (po tym jak ignoruja telefony i maile od uzytkownikow) wydaje sie napredce zmyslona. Dajcie koniecznie znac w tym watku jak rozwija sie sprawa.

Powodzenia
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
talcoran
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 17 lut 2015, 17:51

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

wtorek 17 lut 2015, 18:23

tutaj taki artykuł o IronFx z połowy stycznia

http://akademiaforex.com/zamieszki-w-ch ... ch-ironfx/

no avatar
forexboy
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 16 lut 2015, 10:12

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

wtorek 17 lut 2015, 19:39

Witam,

Obecnie jedna dobra wiadomość - znajomy zlecił wypłatę na początku lutego i została zrealizowana, było to ponad tydzień temu. Kontaktuję się obecnie ze wszystkim mi znanymi klientami IronFX. Będę powiadamiał Państwa w trakcie rozwoju sprawy.

Nadal prosiłbym o oficjalne stanowisko IronFX w wątku, rozumiem iż Państwo są obecni na forum.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: IronFX - problemy z wypłatą?

środa 18 lut 2015, 12:14

Cześć Forexboy, przykro nam, że ma miejsce taka sytuacja ma miejsce. Oczywiście poprosimy przedstawicieli IronFX o publiczną wypowiedź.

Widzę, że na Forexpeacearmy wysłali użytkownikowi informację, że prowadzą śledztwo w sprawie jego rachunku i póki co nie wypłacą mu pieniędzy.
http://www.forexpeacearmy.com/forex-for ... oblem.html

http://www.forexpeacearmy.com/forex-for ... post195178

PS. Mój mail to marcin.nowogorski@comparic.pl , osoby które chciałyby uzyskać naszą pomoc i/lub żebyśmy nagłośnili tę sprawę w portalu, proszone są o kontakt wraz z informacjami pozwalającymi potwierdzić fakt, że są klientami IronFX, posiadają realne środki na rachunku u brokera i jest problem z wypłatą tych pieniędzy. Informacji tych nie upublicznimy, ale musimy pierw zweryfikować tę sprawę, ponieważ to jest już poważny zarzut.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości