mForex - wyrolowany na mikrolotach

ODPOWIEDZ
no avatar
stek1
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 20 lis 2014, 13:26

mForex - wyrolowany na mikrolotach

czwartek 16 kwie 2015, 20:20

mForex przekształcenie konta z mikrolotów na mini loty.
Założyłem sobie konto w połowie zeszłego roku w mForex przecież to ECN i myślałem że zanim opanuje trochę rynek to podłącze sobie konto do sygnałów na MQL5 i pieniądze będą powoli procentowały.
I to uśpiło moją czujność i tak patrzę na konto w marcu tego roku a tu wyparowało 10% stanu konta. Sprawdzam dostawcę sygnału OK sygnał na plusie DD% w normie. Ale sprawdzam wielkość pozycji zamiast mikrolotów są mini loty. To reklamuję o co chodzi, a tu dział reklamacji, że trzeba czytać komunikaty na stronie!

Moje pytanie czy to jest właściwe postępowanie brokera że zmiana istotnych parametrów konta w czasie 14 dni od komunikatu bez zgody posiadacza ?
Moim zdaniem to dyskwalifikuje takiego brokera jak mForex.
W obecnej dobie z mnóstwem SPAMU informacyjnego który pochodzi też od mForex trudno wyłowić tak istotną informację.

Jeszcze raz UWAGA broker który mało się orientuje w technice oferowanego produktu jest Amatorem który powinien znać oferowane usługi i związane z tym wymagania!

Proszę kolegów o zdanie w/w temacie.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: mForex - wyrolowany na mikrolotach

piątek 17 kwie 2015, 11:10

Witaj,

mForex informował, że będzie wycofywał się z mikrolotów - dużo wcześniej oferta zniknęła ze strony natomiast osoby, które otworzyły konta Mini wcześniej nadal mogły grać 0.01 lotem. W styczniu już były głosy, że będą z nich rezygnować całkowicie.

Była też rozsyłana informacja o następującej treści:
Szanowni klienci, w związku z wycofaniem z oferty rachunków MINI informujemy, że możliwość otwierania transakcji o wolumenie poniżej 0.1 lota na rachunkach MINI zostanie utrzymana do 13.02.2015. Zamykanie otwartych pozycji po 13.02 będzie wciąż możliwe.
W dniu 13.02.2015 po zamknięciu sesji wszystkie rachunki MINI zostaną przekształcone w rachunki typu Standard, w związku z tym prosimy o uwzględnienie nowej minimalnej wartości zlecenia (0.1 lota) w Państwa automatycznych strategiach oraz subskrypcjach sygnałów. Dodatkowo na rachunku pojawią sie CFD na indeksy, towary i obligacje.
FX Team
Z tego co pamiętam pojawiło się ono zarówno na skrzynce w MT4, jak i było przesyłane na maila. Na stronie też był komunikat.
Nie wiem czy sprawiedliwe jest winić mForex za to, że otrzymujemy dużo spamu na pocztę i ktoś przegapił istotne dla niego info. Chyba jedyną radą na taki "problem" byłoby osobiste odwiedzenie każdego klienta...
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
stek1
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 20 lis 2014, 13:26

Re: mForex - wyrolowany na mikrolotach

sobota 18 kwie 2015, 09:58

Przesada trochę z tym sarkazmem " Chyba jedyną radą na taki "problem" byłoby osobiste odwiedzenie każdego klienta..."

Przybliżając sprawę:
- zakładając konto mForex, zakładamy konto podstawowe które pozwala na miniloty, do uruchomienia konta na mikrolotach należało założyć konto dodatkowe.
- po założeniu dodatkowego konta mikroloty (sygnały TAK) dostaje się osobną umowę na papierze!

Dlatego też klient u PROFESJONALNEGO brokera powinien zostać powiadomiony na piśmie (wiem że to stare metody komunikacji,ale dalej działają np.przy podpisywaniu umowy z mForex-em) z wyprzedzeniem przynajmniej 14 dniowym o zmianie warunków.

Czy powodem była oszczędność na znaczkach pocztowych, które zaważyły by na wyniku finansowym brokera?

Dlatego też UWAGA mForex ma w dalekim poważaniu interesy klienta podnosząc ryzyko X10 a sam oszczędza na znaczkach!

P.S.
Odpowiedz na złożoną reklamację dostałem pocztą tradycyjną na piśmie :)

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: mForex - wyrolowany na mikrolotach

sobota 18 kwie 2015, 11:59

Wybacz ten sarkazm - może nie na miejscu ale wysyłka pocztą też specjalnie nie rozwiązałaby sprawę, bo widzę po sobie czy znajomych, że nawet przesyłki polecone często są zapominane i wracają do nadawcy... :) Stąd też tylko moje sarkastyczne rozwiązanie w pełni gwarantuje, że nikt nie zostanie pominięty. W moim przypadku akurat prędzej dowiem się czegoś z maila niż jak dostanę przesyłkę pocztową.

U profesjonalnego brokera wszystko jest regulowane w umowie - tam zapewne znajdziesz informację, że odpowiedź na reklamację udzielona może być w formie telefonicznej, na papierze lub elektronicznie natomiast zmiany w umowie mogą być wprowadzane w okresie X i informacja o tym może być także jedną z wybranych dróg (nie każdą jednocześnie).

Miałem konta realne u ponad 50 firm brokerskich, w tym dosłownie u wszystkich polskich. Nikt nie informował o podobnych zmianach w ofercie drogą korespondencyjną. Jedyne co zawsze wysyłają pocztą to umowy i jej wypowiedzenia :). A zmiany były różne np. wprowadzenie opłat za prowadzenie rachunku, podniesienie prowizji, zmiana poziomów Stop-out itd. czyli też bardzo kluczowe elementy handlu.

Cała sytuacja jest pechowa, bo ominąłeś maila i nie zajrzałeś na komunikaty, które są wysyłane na platformie (a zawsze MT4 przenosi nas automatycznie do tej zakładki po ich nadejściu i nie ma ich tam specjalnie dużo). Nie chcę tu zwalać całej winy na Ciebie ale uważam, że stwierdzenie, że zostałeś przez nich wyrolowany jest dużo na wyrost, bo nikt Cię nie chciał oszukać czy naciągnąć... Problem z komunikacją, ot co.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
stek1
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 20 lis 2014, 13:26

Re: mForex - wyrolowany na mikrolotach

środa 22 kwie 2015, 20:28

Piszesz że "Miałem konta realne u ponad 50 firm brokerskich, w tym dosłownie u wszystkich polskich. Nikt nie informował o podobnych zmianach w ofercie drogą korespondencyjną. Jedyne co zawsze wysyłają pocztą to umowy i jej wypowiedzenia :). A zmiany były różne np. wprowadzenie opłat za prowadzenie rachunku, podniesienie prowizji, zmiana poziomów Stop-out itd. czyli też bardzo kluczowe elementy handlu."

Moim zdaniem, jeżeli miałeś u 50 brokerów rachunki i wszyscy traktowali Cię jak frajera, to myślę że w tym systemie coś jest nie tak.

I szczególnie osoby, które działają dłużej na rynku FOREX, powinny piętnować działania mForex
Jeżeli wszyscy będziemy akceptować bandyckie działania brokerów. A szczególnie zmiany w bardzo kluczowych elementach handlu, to trudno o ucywilizowanie tej branży.

Takie działania powinno się nagłaśniać i ostrzegać następne ofiary brokerów!

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: mForex - wyrolowany na mikrolotach

czwartek 23 kwie 2015, 09:12

Jesteś zły na mForex, a uwierz mi, że u każdego innego brokera spotkałoby Cię to samo. Nie uważam, żeby traktowali mnie jak frajera. OK, może niektórzy, czyli tacy, którzy utrudniali handel na wszelakie sposoby, opóźniali zlecenia, cofali zyskowne transakcje, dorzucali kosmiczne poślizgi, wypowiadali umowy i nie chcieli wypłacać środków - to jest dramat. A nie to, że nie dostało się listem poleconym informacji o zmianie w ofercie, podczas, gdy była wysyłana mailowo i na platformie na której handlujemy i na którą regularnie zaglądamy (a przynajmniej powinniśmy).

Podpisujemy umowę z brokerem z której treścią się zgadzamy, a tam jest wszystko napisane - gdzie, kiedy i jak będą informowali nas o ewentualnych zmianach - jeśli warunki nam nie odpowiadają to nie musimy jej podpisywać. Brutalna rzeczywistość. Nawet już mało który bank informuje o wprowadzaniu/zwiększaniu opłat drogą listową - wszystko leci albo mailem, albo jest wyświetlane w panelu bankowym. Zatem też jesteśmy frajerami czy sami się na to zgodziliśmy i powinniśmy co jakiś czas zaglądać na nasze konto?

Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że Ciebie nie przekonam, bo już postawiłeś zarzuty i wydałeś wyrok ale może to zwiększy świadomość wśród innych, że własnego biznesu trzeba pilnować cały czas, szczególnie jeśli mówimy o inwestowaniu.
Obecnie widzę tendencję, że traderzy chcą żeby broker im dosłownie o wszystkim przypominał. I to nie jednym określonym kanałem tylko każdym możliwym. A wg mnie to do niczego dobrego nie doprowadzi tylko pogłębi takie problemy komunikacyjne w przyszłości i doprowadzi do jeszcze większych konfliktów, a sam inwestor wkrótce zapomni co należy do jego obowiązków.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości