ciekawostka - różne świece u brokerów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

ciekawostka - różne świece u brokerów

czwartek 03 gru 2015, 12:18

Wykres kwotowań jednej z par walutowych, dzisiaj. Warto zwrócić uwagę na świeczki nr 7 i 8.

mod: zmieniłem tytuł, proszę żebyś tytułował tematy konkretniej - Marcin N.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: ciekawostka

czwartek 03 gru 2015, 12:45

Zapewne były dane? Różnica sekundy w otwarciu nowej świecy i ot wtedy mamy taki efekt.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: ciekawostka

czwartek 03 gru 2015, 13:28

powszechne zjawisko - roznica czasu. Szczyt i dolek sie zgadzaja. Spojrz na byle brokera gdzie maja rozne zamkniecia swieczek h4 - praktycznie kazdego dnia znajdziesz takie roznice. Wyglad swieczki to tylko wedrowka ceny w danym przedziale czasowym - bardziej wazne jest gdzie i skad ta cena zawedruje.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Re: ciekawostka

czwartek 03 gru 2015, 15:25

7 przed danymi a 8 po danych.
Potwierdza to, że robiąc system robimy go pod danego brokera i nie koniecznie będzie się nadawał dla innego.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: ciekawostka

czwartek 03 gru 2015, 15:42

m_c pisze:7 przed danymi a 8 po danych.
Potwierdza to, że robiąc system robimy go pod danego brokera i nie koniecznie będzie się nadawał dla innego.
niekoniecznie - zadna strategia nie ma skutecznosci 100%. To co nie zadziala u jednego broka u drugiego bedzie ok.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Re: ciekawostka

czwartek 03 gru 2015, 15:53

Tomasz-20021 pisze:To co nie zadziala u jednego broka u drugiego bedzie ok.
= pod danego brokera i nie koniecznie będzie się nadawał dla innego.

Chyba że tylko mi się wydaje :)

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: ciekawostka

czwartek 03 gru 2015, 16:07

chodzilo mi o to, ze grajac jedna strategia u obu brokow (z roznymi swieczkami) i tak wyjdziesz mniej wiecej na to samo. Powiedzmy, ze weszlo ci zlecenie u broka A a w tym samym czasie brok B mial inna swieczke i tam sie nie powiodlo (czy moze bardziej nie otwrzyles zlecenia). Innym razem bedzie zupelnie odwrotnie, tzn brok B da zarobic a stracisz z A. Ja tak to widze.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: ciekawostka

czwartek 03 gru 2015, 17:40

m_c pisze: Potwierdza to, że robiąc system robimy go pod danego brokera i nie koniecznie będzie się nadawał dla innego.
Oczywiście że tak.Dla wielu osób nie będzie to miało znaczenia szczególnie dla grających na automatach.Z kolei dla wielu innych walących z manuala ( mnie np ) dane są praktycznie decydujące i stanowią o być lub nie być na rynku.Nawet na rynku scentralizowanym ludzie płacą ciężkie pieniądze tylko za same dobre dane ( choć powinny być takie same wszędzie ).

Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Re: ciekawostka

czwartek 03 gru 2015, 20:00

Tomasz-20021 pisze:... Innym razem bedzie zupelnie odwrotnie, tzn brok B da zarobic a stracisz z A. Ja tak to widze.
Nie rozumiem dlaczego zakładasz naprzemienność takich sytuacji. Według Ciebie jest:
+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-
a może być:
--------+----------+++---
W pierwszym przypadku może oscylować wokół tych samych wyników, a w drugim raczej nie będzie. I jeszcze kwestia SL (jeśli takowych się używa), jak często są realizowane.

Awatar użytkownika
m_c
Stały Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:51
Lat na Forex: 14
Kontakt:

Re: ciekawostka

czwartek 03 gru 2015, 20:10

Tommip pisze:....Dla wielu osób nie będzie to miało znaczenia szczególnie dla grających na automatach....
Tutaj się z Tobą nie zgodzę. Przykład: zrobiłem automat, puściłem go on-line do testów. Okazało się że podczas transakcji on-line pojawiły się transakcje, których nie było w modelu (model odpalam co jakiś czas w tył aby przekonać się jakie są różnice pomiędzy wynikami). Dane od dwóch różnych brokerów. Moim zdaniem ma to ogromne znaczenie zwłaszcza przy arbitrażach statystycznych, lub technikach short volatility, ewentualnie jak gra się bardzo wąskim SL.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: ciekawostka

piątek 04 gru 2015, 11:14

m_c pisze:
Tomasz-20021 pisze:... Innym razem bedzie zupelnie odwrotnie, tzn brok B da zarobic a stracisz z A. Ja tak to widze.
Nie rozumiem dlaczego zakładasz naprzemienność takich sytuacji. Według Ciebie jest:
+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-
a może być:
--------+----------+++---
W pierwszym przypadku może oscylować wokół tych samych wyników, a w drugim raczej nie będzie. I jeszcze kwestia SL (jeśli takowych się używa), jak często są realizowane.
nie zakladam a znam z autopsji... zadnej teorii co by bylo gdyby... widze to na zywo codziennie :)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości