Patron FX

ODPOWIEDZ
no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Patron FX

wtorek 02 lut 2016, 10:33

http://patronfx.pl/conditions/#spreads

co to takiego? nawet biuro w W-wie, ciekawe czy wirtualne i przekierowania telefonów prosto na Cypr:)

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Patron FX

wtorek 02 lut 2016, 12:00

O proszę, nie słyszałem o nich. Licencja cypryjska i notyfikowani przez KNF od miesiąca - ale to co mnie ukłuło w oczy...
Bankowy fundusz gwarancyjny

Dzięki naszej kooperacji z mBank kapitał inwestycyjny naszych Klientów jest zabezpieczony gwarancją bankową regulowanego przez KNF banku. Konta bankowe zabezpieczone są gwarancją bankową do kwoty 100 000 EUR.
Albo ktoś znów nie uważał na szkoleniu, albo celowo wprowadza klienta w błąd. Przecież BFG działa tylko w sytuacji, gdy upadnie BANK, a nie firma, która trzyma u niego naszą kasę (pytanie czy na segregowanych kontach, czy na jednym wspólnym) więc trochę to niefajne zagranie wg mnie...
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Patron FX

wtorek 02 lut 2016, 16:24

Albo ktoś znów nie uważał na szkoleniu, albo
Obrazek

:bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Patron FX
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 16:07
Lokalizacja: Warszawa, Okopowa 56
Kontakt:

Re: Patron FX

czwartek 11 lut 2016, 16:24

Dzięki za uwagę! I już wyjaśniamy...

Bezsprzecznie BFG działa w sytuacji upadku banku a nie instytucji finansowej.
Konstrukcja w jakiej zakładane są rachunki dla Klientów zabezpiecza ich interesy w bardzo silnym stopniu.
Wyobraźmy sobie sytuację w której faktycznie „pada” bank i okazuje się ze broker X trzymał pieniądze swoich Klientów na jednym agregowanym (w tej czy innej formie rachunku bankowym).
W tej sytuacji kwota 100 000 EUR obejmuje całość rachunku a nie poszczególne rachunki Klientów.
W naszym rozwiązaniu każdy z Klientów dysponuje swoim własnym rachunkiem wiec kwota 100 000 EUR jest niezależnie przykładana do każdego Klienta a nie holistycznie do Klientów firmy.
W mBank w imieniu każdego Klienta otwieramy oddzielny rachunek. To Klient jest jego właścicielem nie firma w związku z czym każdy z tych rachunków jest objęty oddzielną gwarancją bankową do 100 tys eur. Zgodnie z prawem własności rachunek nie wchodzi w skład kapitału spółki i tym samym środki które się na nim znajdują nie mogą być zajęte w przypadku problemów płynności firmy.
Natomiast gdy pieniądze są w obrocie (na platformie) wtedy działa gwarancja Funduszu Rekompensat Inwestycyjnych (Investment Compensation Fund) zgodnie z wymogami CySec.

Patron FX
www.patronfx.pl
Patron FX
http://www.patronfx.pl

Patron FX is operated by FOREX TB Ltd. FOREX TB Ltd, is regulated by CYSEC licence no. 272/15

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Patron FX

czwartek 11 lut 2016, 16:36

Ok, czyli załóżmy taki scenariusz... Wpłacam na konto 100 000 EUR, mam lewar 1:100 i otwieram sobie 5.0 lotów na EUR/USD, czyli transakcja ma wartość 5000 EUR (zabezpieczenie) i teraz jeśli PatronFX zbankrutuje:
1) jeśli mam bilans na zero to przepada te 5000 EUR - a raczej dochodzę o niego w ICF - pozostałe 95 tys. EUR bezpiecznie czeka na mnie w mBanku.
2) jeśli zarabiam np. 80 000 EUR na pozycji to tracę 5000 EUR zabezpieczenia i cały zysk - mogę dochodzić 20 000 EUR z ICF. 95 tys. EUR dalej w mBanku.
3) jeśli tracę na pozycji 50 000 EUR ALE jeszcze nie zamknąłem pozycji to rozumiem, że tyle zostanie mi odciągnięte mimo wszystko z mojego konta w mBanku (gdzie zostaje jeszcze 45 tys. EUR), a swoje 5 000 EUR zabezpieczenia dochodzę sobie potem w ICF?

Jakoś tak? :)

Nie jesteście pierwszymi, którzy przetrzymują środki na segregowanych kontach w bankach (Iron chyba też twierdził, że tak robi chociaż to może nie na miejscu przykład - no offence :) ) ale mimo wszystko pisanie o gwarancji 100 000 EUR, podczas, gdy u samego brokera wynosi ona 20 000 EUR może być mylące... Tym bardziej, że zazwyczaj wpłacamy środki do brokera żeby nimi obracać...
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Patron FX
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 16:07
Lokalizacja: Warszawa, Okopowa 56
Kontakt:

Re: Patron FX

piątek 12 lut 2016, 12:16

Klient wpłaca środki na konto, którego realnie jest właścicielem i tu działa BFG.
W momencie gdy zaczyna tradować część środków jest kierowana jako zabezpieczenie transakcji i wtedy podlega pod ICF zgodnie z wymogami CySec.
Dziękujemy za uwagę. Żeby nie było wątpliwości dodamy info o ICF tak by treść była jaśniejsza.
Ostatnie czego chcemy to mydlenie oczu.
Patron FX
http://www.patronfx.pl

Patron FX is operated by FOREX TB Ltd. FOREX TB Ltd, is regulated by CYSEC licence no. 272/15

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Patron FX

piątek 12 lut 2016, 14:10

Od razu lepiej. Teraz nie dość, że ja mam jasność, to i pozostali... ;)
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości