Komisja Nadzoru Finansowego a rynek Forex

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum

Komisja Nadzoru Finansowego a rynek Forex

piątek 12 lut 2016, 11:36

Temat do dyskusji na temat funkcjonowania i działań KNF.

Na wstęp proponuję ten wywiad: http://www.money.pl/pieniadze/raporty/a ... 17559.html
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Tommip
Gaduła

Re: Komisja Nadzoru Finansowego a rynek Forex

piątek 12 lut 2016, 12:41

Wszystko zalezy od punktu odniesienia.Czy mowa o zachowaniu KNF w stosunku do brokerów ?Czy w sprawie dzwignii ? A może wiarygodności KNF ? Ogólnie w każdej z tych kategorii ( może poza personalna ) nie odbiega on od innych,a często jest lepszy.Cały ten nadzór istnieje w jakimś tam otoczeniu,a powiem szczerze - wole te otoczenie od tego z USA np.O egzotykach czy nawet Cyprze nie ma co wspominać.Za to do dziś pamiętam pana Kluzę jako szefa KNF - cóż,to taka sama ,,uczciwość'' jak dziś przedstawiciel Arabii Saudyjskiej na czele komisji praw człowieka ONZ :-)

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

piątek 12 lut 2016, 14:16

Miałem przyjemność poznać Pana Macieja - fajnie, że chce im się działać i faktycznie coś robią. Z racji, że sami na codzień nie są w jakimś mocnym stopniu zaangażowani w handel na rynku FX to można zrozumieć, że nie wiedzą wszystkiego w 100% - i w tym nasza rola, aby im pomóc we wprowadzaniu pozytywnych zmian oraz wybić z głowy złe pomysły... ;)

Wg mnie mogliby działać czasem bardziej stanowczo (nie słyszałem, żeby jakikolwiek broker otrzymał karę finansową w PL albo nawet publiczną naganę, a na pewno znalazłyby się ku temu powody) ale może i też takie podejście w tej chwili jest dobre dla rozwoju, bo nie sieją grozy i postrachu.

Co do lewaru... Tak patrząc prawdzie w oczy - kto z Was odczuł w ZNACZĄCYM (kluczowe słowo) ograniczenie lewaru? Ja na pewno nie i też nie miałem zbyt wiele takich sygnałów. Strzelam, że nie będzie to więcej niż 5%.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - Vipro Markets (-10%) - XTB (-25%) - Dukascopy (-20%) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Tommip
Gaduła

piątek 12 lut 2016, 14:35

raposo pisze: fajnie, że chce im się działać i faktycznie coś robią.
CTZ?

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Kontakt:

piątek 12 lut 2016, 15:02

Tommip pisze:
raposo pisze: fajnie, że chce im się działać i faktycznie coś robią.
CTZ?
Może źle to ująłem. Powinno być "(...) i faktycznie chcą coś zrobić." - bo czy zrobią i ile to się dopiero okaże ale pomysły są i mam nadzieję, że wkrótce usłyszymy o nich publicznie. Więcej zdradzić mi nie wypada ;).
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - Vipro Markets (-10%) - XTB (-25%) - Dukascopy (-20%) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Tommip
Gaduła

piątek 12 lut 2016, 15:08

Brzmi niezwykle tajemniczo :).Domyślać sie tylko mogę że też masz odmienne stanowisko niz osoby KNF zdecydowanie krytykujące ( za brak działań lub za złe działanie ).

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Kontakt:

piątek 12 lut 2016, 15:35

Z racji, że handluję na FX już ponad 9 lat, a z brokerami współpracuję od jakichś 7 lat to zdążyłem się nauczyć patrzeć na wiele rzeczy z punktu widzenia obu stron, czego KNF nie zawsze umie zrobić, bo przecież przyglądają się temu zawsze z boku, a nie ze środka. Teraz zdecydowanym plusem jest to, że sami wychodzą z inicjatywą zaczerpnięcia opinii od nas i brokerów, aby mieć lepsze rozeznanie i podejmować lepsze decyzje.

Na pewno idealnie nie jest ale też nie wymagajmy nagle cudów - nawet KNF ma swoje ograniczenia prawne i nie zawsze może zrobić tego, czego się od nich oczekuje (o czym możemy nie zdawać sobie sprawy, bo przecież skąd...). A czasem też po prostu coś zrobi, a mu to nie wyjdzie. Więc można być krytycznym ale warto być i ciut wyrozumiałym :). "Ten się nie myli, kto nic nie robi".
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl

no avatar
Tommip
Gaduła

piątek 12 lut 2016, 15:55

Trudno mi sie do tego ustosunkować.Ja znam to ,,środowisko'' od 2001r.Z tego co piszesz jednak ,,wynoszę'' że moje wnioski są słuszne :)

no avatar
gracz forex

piątek 16 wrz 2016, 14:35

Całe szczęście nie ma jeszcze tak wielu ludzi, którzy narzekają na forex bo jeszcze by im wpadło do głowy żeby zabronić gry.

no avatar
tamarra

poniedziałek 20 lut 2017, 23:51

no i moze sie to w krotce niestety wydarzyc

no avatar
tamarra

poniedziałek 20 lut 2017, 23:51

ale badzmy dobrej mysli

Awatar użytkownika
fxteam
Lat na Forex: 4
Kontakt:

sobota 25 lut 2017, 19:40

Zabronić gry jak na razie pewnie nie zamierzają, jednak ogólna tendencja jest raczej niekorzystna dla rynku. Przede wszystkim nagonka w mediach spowodowana niezbyt przyjemnymi zdarzeniami niektórych traderów. Jakby nie patrzeć sporo z tych sytuacji zaistniało również z winy brokerów. W każdym razie jeśli już coś na temat rynku Forex pojawia się w mediach, to raczej w niekorzystnym świetle.
Ponadto już w tej chwili wiele krajów europejskich wprowadza ostrzejsze regulacje rynku FX/CFD - ograniczenia dźwigni, zakaz reklam i bonusów.
Idąc tą drogą, ludzie, którzy nie mieli styczności z forexem, będą mieli do niego raczej sceptyczne nastawienie. Obawiam się, że w pewnym momencie więcej do powiedzenia w tej sprawie będą mieli ludzie, którzy nigdy nie uruchomili nawet MT4, a traderzy nie przebiją się przez ten szum.

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Lat na Forex: 3
Kontakt:

środa 01 mar 2017, 13:32

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) opublikował w lutym krótki materiał wideo, w którym przedstawia swoje spojrzenie na rynek Forex, zachęcając do świadomego inwestowania i sprawdzania oferty brokerów, którzy się z nami kontaktują bezpośrednio (mail, telefon) lub pośrednio (reklamy)

https://www.youtube.com/watch?v=A7-h9IquZmk

O Dziwo myślałem, że będzie tylko grożenie palcem - FX zły, FX niedobry - ale UKNF zwraca uwagę przede wszystkim na patologię marketerów, naciąganych reklam, próby manipulacji podczas rozmów telefonicznych.

No i fakt, że ludzie inwestują oszczędności życia bez żadnej wiedzy i doświadczenia, a później lamenty, że mnie oszukali. Przekaz chyba ogólnie OK materiału.

Jak myślicie? :)

Awatar użytkownika
fxteam
Lat na Forex: 4
Kontakt:

środa 05 kwie 2017, 19:44

Fakt, również jestem zaskoczony materiałem, który wypuścili, oczywiście na plus. Edukacja inwestorów to powinien być jeden z głównych obszarów, w którym KNF działa.

no avatar
karol33
Kontakt:

czwartek 22 mar 2018, 09:45

Coraz bardziej KFN pcha się w brokerów

no avatar
eiki44
Kontakt:

sobota 24 mar 2018, 06:36

KFN zawsze był najważniejszym organem w tym państwie

Awatar użytkownika
soum500

sobota 31 mar 2018, 23:34

dziękuję. w rzeczywistości jest to bardzo ważne, aby wziąć pod uwagę przed otwarciem rachunku handlowego.

no avatar
annashetty
Kontakt:

środa 02 maja 2018, 03:16

Interesujące i masz bardzo dobry sposób na wyrażenie tego artykułu. Autor wyraźnie opisuje wszystkie części artykułu z dobrym językiem i informacjami. Prześledzimy kolejny artykuł.

ODPOWIEDZ