Go Markets - licencja?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fxblanker
Stały Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 14:24
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Go Markets - licencja?

piątek 12 lut 2016, 16:41

dopiero co tydzien temu ktos od nich dzwonil do mnie a teraz widze, ze stracili licencje FCA w Wielkiej Brytanii. FCA uznaję za wiarygodną instytucję więc warto miec to na uwadze.

https://register.fca.org.uk/ShPo_FirmDe ... 00NMhRdAAL

mod: Temat edytowałem z "ostrzeżenie" na "licencja?" , ponieważ poprzedni był istotnie mylący
KISS - Keep It Simple, Stupid

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Go Markets - ostrzeżenie

piątek 12 lut 2016, 17:04

Tak się zdziwiłem, bo w sumie mam tam konto i jeszcze nie dawno, bo pod koniec zeszłego roku miałem u nich środki, a przecież ich sprawdzałem.

No i teraz garść faktów... ;)
Jak widzisz, na stronie FCA adres Go Markets nie pokrywa się z tym, który jest na ich stronie.
FCA tamtą licencję anulowało ale już 4 lata temu, jak widać na stronie:
Effective Date This is the date from which the Current Status has applied.
05/04/2012
Mało tego, nie pokrywa się nawet nazwa firmy, bo dałeś link do:
Go Markets (UK) Ltd
a obecnie to:
GO Markets UK Trading Limited

Informacje na temat aktualnej licencji, która nadal jest ważna, znajdują się tutaj:
https://register.fca.org.uk/ShPo_FirmDe ... 00NMMUZAA5

Po prostu nastąpił rebranding i została otwarta druga działalność (tamta pierwotnie była zarejestrowana w Australii) więc wraz z zamknięciem starego biura licencja również wygasła ;).

Nie mówię, że są super-extra ale licencję mają.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
dilfx
Posty: 42
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 15:53

Re: Go Markets - licencja?

poniedziałek 15 lut 2016, 09:46

Ale na zagranicznych forach to opinii najlepszych nie maja, glownie ze scamowy broker. Nie korzystalem z nich ale pamietam ze dzwonili do mnie jakos na poczatku roku to rozmowa sie ostatecznie zakonczyla rozlaczeniem z mojej strony bo po prostu sprzedwca bez doswiadczenia probowal na sile wcisnac cos o czym chyba nie mial sam pojecia i jest poirytowany ze jak to nie chce a taka swietna okazja :)

Awatar użytkownika
fxblanker
Stały Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 14:24
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Go Markets - licencja?

wtorek 16 lut 2016, 14:41

ok, przyznaje, moje niedopatrzenie. raposo zdziwiles mnie ze masz konto bo uchodzisz za osobe, ktora skrupulatnie przeswietla brokera :) oni wydaja mi sie takim scamem troche. przez pewien czas regularnie dzwonili i namawiali na "inwestycje" nie bede porownywal z jakimi brokerami mi sie to kojarzy. natomiast w tle slychac oczywiscie krzyki i chaos.

sama oferta natomiast wydaje sie w porzadku. strona tez ladna.
KISS - Keep It Simple, Stupid

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Go Markets - licencja?

wtorek 16 lut 2016, 15:04

Otóż to, prześwietlam i dlatego wiem, że scamem nie są - środki wypłacają, mają potrzebne licencje, support rozwiązuje w miarę szybko problemy i wątpliwości więc jest OK. Niestety jeśli chodzi o handel to jakoś cudownie nie jest (marketing to swoją drogą), a tego dowiesz się dopiero jak założysz konto. Zdziwiłbyś się gdzie jeszcze mam rachunki (realne)... Przy ok. 50 brokerze przestałem liczyć. Ale dzięki temu zdobywa się bezcenne doświadczenie :).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
dilfx
Posty: 42
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 15:53

Re: Go Markets - licencja?

wtorek 23 lut 2016, 20:34

Jak do mnie dzwoni handlowiec od brokera i nie wie za bardzo jakie sa spready na podstawowych parach nie mowia juz o pozostalych warunkach transakcyjnych, a rozmowe zaczyna od tego ze dzwoni ze swietna okazja inwestycyjna to sorry ale juz mi to wyglada na brokera ktory co najmniej nie jest jakos bardzo wiarygodny :) pomijam sama oferte bo na etapie obslugi juz sie wystarczajaco zniechecilem :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości