Co sądzicie o brokerze Plus500

ODPOWIEDZ
no avatar
damianlxlx5
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 29 maja 2016, 17:09

Co sądzicie o brokerze Plus500

niedziela 29 maja 2016, 17:15

Witam

Jestem początkującym traderem że tak to nazwę i chciałbym założyć swój pierwszy realny rachunek w platformie Plus500, jednak mam trochę wątpliwości co do tej platformy, gdyż można wyczytać wiele negatywnych opinii na jej temat w internecie, szczególnie sprzed kilku lat. Z tego co wiem jest to broker z rodzaju market makers więc tak naprawdę rywalizujemy z nim o pieniądze a on z nami jak wiemy i zależeć mu będzie zapewne abyś mi tracili swoje pieniądze. Co możecie mi o nim powiedzieć, czy warto się tam rejestrować?

Proszę o odpowiedzi.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Co sądzicie o brokerze Plus500

poniedziałek 30 maja 2016, 08:00

Witaj,

Negatywne opinie z nikad się nie wzięły ;). Firma duża i wypłacalna, regulowana w UK. Ale oferta niekonkurencyjna, a platforma bardzo podstawowa. Można bez problemu znaleźć ciekawsze oferty.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
damianlxlx5
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 29 maja 2016, 17:09

Re: Co sądzicie o brokerze Plus500

poniedziałek 30 maja 2016, 16:13

No dobrze z pewnością jest wiele ciekawszych ofert brokerów, jednak ten udostępnia akurat 100zł bez wpłaty i już można próbować coś na tym zarabiać dla początkujących. Ogólnie broker jest regulowany i przez UK i chyba także przez nasz polski KNF także chyba nie powinno być takich problemów jak fałszowanie cen czy nie wypłacanie pieniędzy przez nas zarobionych. Dobrze myślę ?

no avatar
Kazik
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 kwie 2014, 06:21

Re: Co sądzicie o brokerze Plus500

poniedziałek 30 maja 2016, 16:32

damianlxlx5 pisze:No dobrze z pewnością jest wiele ciekawszych ofert brokerów, jednak ten udostępnia akurat 100zł bez wpłaty i już można próbować coś na tym zarabiać dla początkujących. Ogólnie broker jest regulowany i przez UK i chyba także przez nasz polski KNF także chyba nie powinno być takich problemów jak fałszowanie cen czy nie wypłacanie pieniędzy przez nas zarobionych. Dobrze myślę ?

Ja myślę, że to bardzo nieudolna próba reklamowania "wyjątkowej kupy".

Mod: wyedytowano wulgaryzm

no avatar
damianlxlx5
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 29 maja 2016, 17:09

Re: Co sądzicie o brokerze Plus500

poniedziałek 30 maja 2016, 17:38

Kazik pisze:Ja myślę, że to bardzo nieudolna próba reklamowania "wyjątkowego gówna".

Absolutnie nie, ja zwyczajnie się tylko pytam. W takim razie jakiego brokera byście polecili takiego żeby miał niskie stawki depozytu ( najlepiej żeby można było zacząć grać na bonusie bez depozytu podobnie jak w plus500).

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Co sądzicie o brokerze Plus500

poniedziałek 30 maja 2016, 22:38

+500 ...to dobre dla dzieci..( i wcale nie myślę o prezentach od PiSiu)... do dzisiaj ..a minęły 3 lata nie dostałem swoich pierwszych w życiu zarobionych na fx 120 USD :weak:
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Co sądzicie o brokerze Plus500

wtorek 31 maja 2016, 08:11

damianlxlx5 pisze:No dobrze z pewnością jest wiele ciekawszych ofert brokerów, jednak ten udostępnia akurat 100zł bez wpłaty i już można próbować coś na tym zarabiać dla początkujących. Ogólnie broker jest regulowany i przez UK i chyba także przez nasz polski KNF także chyba nie powinno być takich problemów jak fałszowanie cen czy nie wypłacanie pieniędzy przez nas zarobionych. Dobrze myślę ?
Akurat przed tym regulator do końca Cię nie uchroni ale zawsze lepiej jest go mieć niż nie mieć.

Jak chcesz się tylko pobawić tymi 100 zł to pewnie - baw się i może coś z tego wyczarujesz. Jednak przeczytaj najpierw regulamin, bo ot tak sobie zysków, jak i tej stowki, nie wypłacisz. Ale jeśli już dojdziesz do momentu w którym chciałbyś zainwestować własny kapitał to lepiej poszukać bardziej konkurencyjnej i poważnej oferty. Tyle ;).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
damianlxlx5
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 29 maja 2016, 17:09

Re: Co sądzicie o brokerze Plus500

wtorek 31 maja 2016, 09:56

No i też tak zrobię, przecież pograć zawsze mogę może coś akurat zarobię i uda mi się wypłacić a własnego depozytu przecież nie muszę wpłacać. Tylko jak to jest z tym kontem bo podobno jak nie korzysta się z niego przez jakiś dłuższy czas pobierana jest opata wysokości 10$?

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Co sądzicie o brokerze Plus500

wtorek 31 maja 2016, 10:28

Być może pobierają - nie wiem :). Ale jeśli tak to wezmą je z ew. bonusu lub po prostu wyłączą Twoje konto i na 98% nie będą Cię ścigać potem o te 10 USD :).
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
damianlxlx5
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 29 maja 2016, 17:09

Re: Co sądzicie o brokerze Plus500

środa 01 cze 2016, 11:25

Zawsze można zamknąć czy usunąć konto.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Co sądzicie o brokerze Plus500

piątek 03 cze 2016, 19:11

Przeniosłem wulgarny post do kosza.

Co do esencji. Broker 500 plus to słaby broker. Kiepskie warunki, maszynka do golenia 'początkujących', jak to ująłeś. Wątpliwości są słuszne. Dostaniesz bonus 100 zł, którym się chwilę pobawisz. W zamian przekażesz brokerowi dane kontaktowe i dokumenty, by potem nie móc się opędzić od wspaniałych ofert i namawiania na kolejne inwestycje.

Inni brokerzy oferujący podobny lub większy bonus to RoboForex oraz XM. Proponuję wypróbować, któregoś z tych, jako że trzymają już jako taki poziom (dużo wyższy niż plus500).
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
damianlxlx5
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 29 maja 2016, 17:09

Re: Co sądzicie o brokerze Plus500

sobota 11 cze 2016, 18:00

Najlepszy wydaje się być RboForex oferujący aż 50€ bez depozytu. Tylko pytanie jak u nich przebiega weryfikacja w pełni online oraz czy nie ma żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z ich usług albo za nieaktywne konto. Czy można również usunąć swoje konto bez problemu u tego brokera?

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Co sądzicie o brokerze Plus500

sobota 11 cze 2016, 20:25

damianlxlx5 pisze:Najlepszy wydaje się być RboForex oferujący aż 50€ bez depozytu. Tylko pytanie jak u nich przebiega weryfikacja w pełni online oraz czy nie ma żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z ich usług albo za nieaktywne konto. Czy można również usunąć swoje konto bez problemu u tego brokera?
Weryfikacja bez problemu, zakladasz konto online, skany dokumentow, dzwoni bardzo mila pani z rosyjskobrzmiacym polskim z singapurskiej bramki, za kilka miesiecy dostaniesz zwykla poczta z Cypru list z kodem do wpisania na stronie internetowej.

no avatar
damianlxlx5
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 29 maja 2016, 17:09

Re: Co sądzicie o brokerze Plus500

sobota 11 cze 2016, 22:02

Nierozumiem, dopiero za kilka miesięcy dostanę list z kodem do bonusu i będę mógł zacząć inwestować??

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Co sądzicie o brokerze Plus500

niedziela 12 cze 2016, 09:44

"inwestować" te 50 baksów pewnie będziesz mógł od razu, dopłacić kasę (pewnie nawet dadzą do wpłaty bonus ) na pewno też, ale jak zechcesz wypłacić to z niepotwierdzonego konta nielzja. Tak strzelam. Naprawdę chcesz uparcie pobić jakiś rekord postowania o najgorszych brokach forexu? Bo że coś wpłacisz, albo jeszcze lepiej - wypłacisz to szczerze mówiąc nie wierzę...

no avatar
damianlxlx5
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 29 maja 2016, 17:09

Re: Co sądzicie o brokerze Plus500

niedziela 12 cze 2016, 13:41

Czyli co wszyscy brokerzy tacy jak plus500,roboforex i xm są za przeproszeniem do dupy bo nie wypłacają kasy mimo oferowanego bonusu bez depozytu?

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Co sądzicie o brokerze Plus500

niedziela 12 cze 2016, 14:12

Jak szukasz opinii innych to właśnie dostałeś próbkę w postaci kilkunastu postów, podpowiem, że gdyby ci się chciało szukać, to ten temat był już szeroko komentowany na tym, i innych forach. A jak chcesz na własnej skórze się przekonać to wpłać, pograj i wypłać (podobno wpłacać nie trzeba, więc...), i będziesz miał bardziej miarodajne źródło.Wg mojej wiedzy 50 baksów to najczęściej przynęta na frajerów nie czytających do końca (lub wcale) warunków umowy. Ale mogę się mylić, więc skoro tyle czasu poświęcasz na pisanie o (moim zdaniem ) śmieciowych brokach, po prostu załóż jakiegoś mejla "psiadupa@onet.pl", wypełnij formalności i napisz co ugrałeś i ile wypłaciłeś. Przecież jest za darmo... Bo co o nich sądzimy to już wiesz z kolejnego po twoim pierwszym poście w tym temacie. Moim zdaniem posiadłeś już szeroką ekspercką wiedzę na ten temat, od ludzi którzy są w biznesie kilka/naście lat i na tym zjedli zęby. Czy ją przyjmujesz, czy negujesz to już twoja sprawa...

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Akcje brokera tracącego 30% chrapką dla inwestorów profesjonalnych

piątek 14 wrz 2018, 09:01

Ponad 30-procentowa korekta wartości domu maklerskiego Plus500 przyciąga znaczną uwagę większej liczby profesjonalnych inwestorów. Coraz więcej inwestorów instytucjonalnych nabywających akcje spółki, to nowe instytucje. Wśród nich m.in Bright-Tech Investments Ltd, Odey Asset Management czy Axxion SA.

Spora przecena wartości znanego brokera Plus500 sprawia, że fundusze typu private equity interesują się nabywaniem akcji spółki. Poprzedni największy inwestor instytucjonalny w spółce Plus500, Playtech, odsprzedał swoje udziały funduszowi Bright-Tech Limited. Największy na świecie dostawca oprogramowania do gier online i zakładów sportowych, Playtech, posiadał w swoim pakiecie 9,99% akcji od 2015 roku, które odsprzedał na początku września za około 176 milionów funtów.
Informacja o wyprzedawaniu swojego pakietu akcji przez Playtech’a dotarła do wiadomości około tygodnia temu i momentalnie odbiła się na kursie akcji brokera. Równo tydzień temu akcje spółki wynosiły 1645 gbp z akcję, podczas gdy już kilka dni później cena akcji spadła o ponad 16 procent do poziomu 1369 gbp za akcję. Ostatecznie, w ciągu miesiąca kiedy to w połowie sierpnia akcje Plus500 wynosiły 2076 gbp za akcję przecena wynosi prawie 35 procent.
Plus500 – wykres h4

To jednak zdecydowanie nie odstrasza inwestorów instytucjonalnych do zakupu akcji – Odey Asset Management, londyńska firma inwestycyjna zarządzająca aktywami w imieniu inwestorów instytucjonalnych, banków i osób prywatnych wróciła właśnie w tym czasie z zakupem pakietu akcji brokera, powiększając swój udział z 5 do ponad 10 procent.

Drugim nowym graczem zaraz po Bright-Tech Limited w zakupie akcji okazuje się londyński fundusz private equity Axxion z siedzibą w Luksemburgu. Wczoraj w londyńskim serwisie informacyjnym Giełdy Papierów Wartościowych ogłoszono publicznie informację o nabyciu przez spółkę 5 procent udziałów Plus500. Warto w tym momencie dodać, że najwięksi wymienieni inwestorzy instytucjonalni Plus500 – Bright-Tech i Odey Asset Management posiadają obecnie blisko jedną piątą udziałów w spółce.

Sytuacja spółki na wykresie: https://comparic.pl/akcje-brokera-traca ... jonalnych/

W momencie, kiedy spadki od szczytowego momentu spółki trwają w najlepsze – warto wspomnieć, że na początku 2017 roku ceny akcji wynosiły 329 gbp. Już do połowy 2018 roku osiągnęły swój szczyt na poziomie 2079 gbp, co stanowi ponad.. 531 procent wzrostu! Aktualnie spółka wydaje się mieć nie małe problemy z kursem, jednak wieść o tym, że inwestorzy instytucjonalni tak chętnie skupują akcję i powiększają swoje wpływy w spółce skłania ku myśleniu, że już niebawem można by zaobserwować odbicie. Ciekawym poziomem na odreagowanie spadków byłby poziom 1300, który na chwile obecną stanowi niewielkie wsparcie dla wykresu. Natomiast jeśli spółka wcześniej pokona ponownie poziom 1600 / 1645 możne to oznaczać zdecydowany powrót do dalszych wzrostów.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości