Jaki europejski broker opcji na kontrakty?

ODPOWIEDZ
no avatar
mariusz911
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 12:10
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Jaki europejski broker opcji na kontrakty?

wtorek 27 wrz 2016, 11:20

Mam do Was prośbę.

Czy może ktoś polecić jakiegoś brokera opcji na kontrakty giełdowe (chodzi o standardowe opcje call/put nie binarne).
Obecnie handluję na opcjach w saxo, wszystko działa super tylko wzrósł mi dyskomfort psychiczny po wycofaniu się saxo z Polski.

O ile w przypadku opcji na kontrakty handlowanych na giełdach (handluję głównie na OG - złoto) odpada ryzyko że przekręci mnie broker jak było np. w przypadku debetów z chf oraz przy długich pozycjach na opcjach odpada ryzyko debetu to jednak po likwidacji oddziału spółki saxo w Polsce i wykreśleniu jej z KRS-u odpada całkowicie możliwość prowadzenia z nimi ewentualnych sporów z pomocą KNF - czyli wynajmujemy prawnika i jedziemy do Danii do sądu :(

Difbroker to saxo więc chcę poszukać innego brokera który ma oficjalny oddział w Polsce.

ps.
po ponad 10 latach zmagania z fx postanowiłem sie w końcu nauczyć opcji i powiem szczerze żałuję że tak późno.

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Jaki europejski broker opcji na kontrakty?

wtorek 27 wrz 2016, 14:50

XTB miało opcje ale ponoć 1,5 roku temu już je wycofali. Inni polscy brokerzy ich nie oferują więc szczerze powiedziawszy zostałeś skazany na ten "dyskomfort psychiczny" jakiej oferty byś nie wybrał.
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
Franek8888
Posty: 3
Rejestracja: piątek 26 sie 2016, 12:07

Re: Jaki europejski broker opcji na kontrakty?

środa 28 wrz 2016, 12:45

sprawdzałeś FX net? nie jestem pewien, ale moze

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Jaki europejski broker opcji na kontrakty?

środa 28 wrz 2016, 14:55

Oj to dopiero proszenie się o dyskomfort psychiczny........ ;)
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

no avatar
mariusz911
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 12:10
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki europejski broker opcji na kontrakty?

środa 28 wrz 2016, 15:02

Mnie chodzi o poważnego brokera giełdowego, jeżeli nie będzie miał forexu to jeszcze lepiej

no avatar
kris77
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 18 wrz 2012, 09:02

Re: Jaki europejski broker opcji na kontrakty?

czwartek 29 wrz 2016, 19:56

mariusz911 pisze: ps.
po ponad 10 latach zmagania z fx postanowiłem sie w końcu nauczyć opcji i powiem szczerze żałuję że tak późno.
Możesz napisać, co Cię urzekło w tych opcjach?
pzdr
Kris

no avatar
mariusz911
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 12:10
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki europejski broker opcji na kontrakty?

sobota 01 paź 2016, 10:51

kris77 pisze:Możesz napisać, co Cię urzekło w tych opcjach?
Generalnie urzekł mnie spokój. Np. jeżeli uważasz że kurs spadnie kupujesz opcję put (płacisz jakby z góry za stoplossa) np. z terminem wygasania za miesiąc i czekasz.
Jeżeli idzie tak jak przewidziałeś to zarabiasz, jeżeli nie tracisz to co zapłaciłeś. Żadnego wyalania na stoplossie. Nie kusi Cię aby oddalić stopplosa bo go nie ma. Jeżeli się nie myliłeś co do spadku/wzrostu tylko np. wszedłeś za wcześnie i kurs poszedł przeciwko tobie to nie wywala cię na stopplosie tylko spokojne i bez stresu czekasz aż wróci. Jeżeli idzie w dobrą stronę i wróci na chwilę poniżej/powyżej kursu wejścia to też nic się nie dzieje.

Jeśli chodzi o strategie opcyjne oparte na kilku opcjach kupowanych/sprzedawanych jednoczesnie to na razie zgłębiam teorię.

no avatar
Laguna
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 03 mar 2016, 09:38

Re: Jaki europejski broker opcji na kontrakty?

sobota 19 lis 2016, 23:21

Amerykański nie wchodzi w grę ? Bo tam szybko coś znajdziesz.

no avatar
123dom
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 23:47

Re: Jaki europejski broker opcji na kontrakty?

niedziela 20 lis 2016, 14:44

mariusz911 pisze:
kris77 pisze:Możesz napisać, co Cię urzekło w tych opcjach?
Generalnie urzekł mnie spokój. Np. jeżeli uważasz że kurs spadnie kupujesz opcję put (płacisz jakby z góry za stoplossa) np. z terminem wygasania za miesiąc i czekasz.
Jeżeli idzie tak jak przewidziałeś to zarabiasz, jeżeli nie tracisz to co zapłaciłeś. Żadnego wyalania na stoplossie. Nie kusi Cię aby oddalić stopplosa bo go nie ma. Jeżeli się nie myliłeś co do spadku/wzrostu tylko np. wszedłeś za wcześnie i kurs poszedł przeciwko tobie to nie wywala cię na stopplosie tylko spokojne i bez stresu czekasz aż wróci. Jeżeli idzie w dobrą stronę i wróci na chwilę poniżej/powyżej kursu wejścia to też nic się nie dzieje.

Jeśli chodzi o strategie opcyjne oparte na kilku opcjach kupowanych/sprzedawanych jednoczesnie to na razie zgłębiam teorię.
Mam tendencje do grzebania w SL, TP pod wplywem emocji, wiec to o czym piszesz "brzmi" bardzo ciekawie. Hmm. Czy po odpaleniu zlecenia masz mozliwosc jakiegokolwiek anulowania swojej decyzji ? W sensie przykladowo: zawarlem na chlodno opcje na miesiac, ale po tygodniu na przyklad mam zly dzien i sa zle dane i w panice chce to zamknac, to czy jest taka mozliwosc ? Czy "klamka zapadla" i jestem zmuszony czekac ?

Prosze o odpowiedz. Bo jesli nie mam mozliwosci ingerencji, to jestem na serio zainteresowany takim handlem.

Pozdrawiam.

PS: Sorry za offtop. Ciezko sie dokopac w PL do rzetelnego info o takich opcjach.

no avatar
mariusz911
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 12:10
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki europejski broker opcji na kontrakty?

niedziela 20 lis 2016, 18:34

Z Amerykańskich podobno InteractivBrokers ma dobrą ofertę.
Jeśli chodzi o sprzedaż opcji/zamknięcie pozycji to jest niestety taka możliwość jak ręce swędzą :)
Ale na szczęście swędzą mniej bo już zdjęło kasę/cenę opcji z salda

no avatar
kris77
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 18 wrz 2012, 09:02

Re: Jaki europejski broker opcji na kontrakty?

piątek 02 gru 2016, 09:57

Windsor Broker posiada coś takiego jak AMO (All Markets Online). Chwalą się, że jest to ok. 620 tyś. instrumentów, w tym opcje: amerykańskie i europejskie. Nie mam tam konta więc może ktoś z Comparic-a napisał by coś na ten temat. Np. czy te instrumenty to pod MT4 czy jest osobna platforma i czy trzeba spełniać jakieś warunki finansowe by mieć te 620 000 instrumentów, bo na ich tronie jakoś mało informacji.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości