Micro E-mini S&P 500 Futures – dostęp do regulowanego rynku dla traderów z mniejszym kapitałem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Micro E-mini S&P 500 Futures – dostęp do regulowanego rynku dla traderów z mniejszym kapitałem

wtorek 04 cze 2019, 06:33

Micro E-mini S&P 500 Futures – dostęp do regulowanego rynku dla traderów z mniejszym kapitałem

6 maja 2019 roku, CME Group wprowadziło notowania mikro kontraktów na najważniejsze, amerykańskie indeksy giełdowe. Wśród nich znalazły się kontrakty Micro E-mini na S&P 500 Futures (MES), Nasdaq Futures (MNQ), Dow Jones Futures (MYM) oraz Russell 2000 Futures (M2K). Nowe produkty, których wielkość opiewa na 1/10 kontraktu E-mini ułatwią dostęp do rynku większej liczbie inwestorów.
Kontrakty Micro E-mini zapewniają mniejszym inwestorom dostęp do regulowanego rynku

Mniejsza wielkość kontraktu oznacza niższy depozyt wymagany do handlu danym instrumentem. Często to właśnie wysokość depozytu powstrzymywała mniejszych traderów przed rozpoczęciem handlu na rynku regulowanym i zamiast tego wybierali kontrakty na różnicę (CFD) z rynku OTC. Teraz może się to zmienić.

Wcześniej, na regulowanym rynku (CME) inwestorzy mogli handlować jedynie kontraktami futures E-mini na S&P 500, gdzie wstępny depozyt opiewał na kwotę 6.300 USD, a depozyt wymagany do day tradingu wynosił 500 USD. Kontrakt Micro E-mini na S&P 500 znacznie zmniejsza barierę wejścia, ponieważ wymagany depozyt wstępny to jedynie 690 USD, a do day tradingu 50 USD. Najniższy depozyt do day tradingu znajdziemy na kontraktach Micro E-mini na Russell 2000, jedynie 40 USD.

Tabela z wymaganiami depozytowymi CME: https://comparic.pl/micro-e-mini-sp-500 ... kapitalem/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości