NYSE, NASDAQ, London,Tokio,Frankfurt - news

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1539
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

NYSE, NASDAQ, London,Tokio,Frankfurt - news

czwartek 13 cze 2019, 11:12

Google, Facebook, Apple i Amazon na celowniku! Spółki czekają dodatkowe regulacje?

Czy giganci z Doliny Krzemowej są zagrożeniem dla wolności i niezależności internetu? W ostatnim czasie mówi się o tym dość sporo. Wszystko to za sprawą postępowań administracyjnych, którym mogą już wkrótce podlegać niektóre ze spółek technologicznych. W gronie najbardziej zagrożonych znajduje się oczywiście Facebook, Alphabet (Google), Apple i Amazon, czy te spółki, które są największe, które kontrolują największą ilość danych i mają największe kapitały, żeby powiększać swoją działalność.


Google, Facebooka, Apple i Amazona czekają kolejne regulacje?

– W 2012 roku, gdy Facebook przejmował Instagram, to Instagram maił 30 mln użytkowników. Teraz ma powyżej miliarda. Oprócz samego Facebook, jest jeszcze jego własnością Whats App. To idealny przykład, ile danych tak naprawdę jest w rękach jednej grupy, jednej instytucji i jak można zarządzać tymi danymi, jak można je wykorzystywać. Nie można się dziwić, że amerykański urząd antymonopolowy zaczął się tym interesować – komentuje Łukasz Wardyn.

wideo: https://comparic.pl/google-facebook-app ... regulacje/

Analityk CMC Markets zwraca także uwagę, że krótkim terminie spodziewać moglibyśmy się nerwowości wśród inwestorów. W długim terminie, jeżeli dojdzie do jakichś regulacji…dodatkowe regulacje w działalności zawsze oznaczają mniejsze przychody, więcej kosztów.
Pogoda utopiła akcje spółki CCC

Przenosząc się na krajowe podwórko, w trakcie czwartkowego programu “Artyści Rynków” w Comparic24.tv omówiono także obecną sytuacją spółki obuwniczej CCC. Spoglądając na wykres zauważymy, że jeszcze 1 kwietnia br. cena akcji spółki oscylowała w okolicy 248 zł. W wyniku dynamicznej wyprzedaży, dziś notowania znajdują się już jednak zaledwie nieco powyżej 150 zł.
– Działając, inwestując w spółki odzieżowe, w spółki obuwnicze takie jak CCC warto na pewno patrzeć na prognozy, ale nie prognozy analityków, a prognozy synoptyków, dlatego, że z ostatnio opublikowanego raportu za maj (…) wynika, że głównym winowajcą słabszego miesiąca była właśnie pogoda – komentuje Maciej Leśniorz z CMC Markets.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość